Какво видях в болница "Св.София",какво изживях в Шейново

  • 27 375
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 273
Ужас ooooh!

...  Мойта приятелка в Св.София, е в стая с още една родилка. Сутрин каза че идва кинезитерапевт. ВЕДНАГА са взели мерки за гърдите и , и успешното кърмене на бебето. Имат тоалетна в стаята. Непрекъснато се подменя мръсното бельо, има безупречен ред и чистота ...

Това е ВИП, другите не са по 2 и нямат тоалетна ...

Напротив! Мисля, че бъркаш за коя болница става дума. Става дума за клиниката на Мазнейкова.
 В клиниката има общо 5 стаи. Две са с по 2 легла итри с по 3 легла. Във всичките има тоалетни и бани на едно(супер удобно--къпеш се всяка вечер), както и плот с шкафчета и мивки в самите стаи, телевизори и т.н.

Ужас!Направо полудях, защо почти навсякъде е така и никой не взима мерки....


Малко странично, ама може ли някой да ми каже в клиниката на Мазнейкова може ли да се избере екип от друга болница

Според мен НЕ! Все пак това е частна клиника.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 424
този разказ наистина звучи ужасно гадно. аз раждах преди 47 дни в частна клиника, където действително си плащаш, но се чувстваш като човек. имах лека бременност и раждане, но въпреки това ме гледаха като рохко яйце. постоянно имаше сестра, която ми помагаше за всичко. чистеха ми стаята и банята ежедневно, сменяха ми нощницата, чаршафите, хавлиите, носеха ми храната в леглото на масичка, а бебо беше като принцеса - случи се да е единственото бебе в тези дни - в деня, в който ни изписаха, се родиха 3 бебчетА. и бебчо си беше с лична акушерка, която се грижеше за нея. даваха ми я, когато си искам, включително и през нощта, за да я кърмя. никой не ми е правил проблем за сутиени и гащи. посещаваха ме ежедневно близките ми. постоянно ми обясняваха кое как се прави, включително съпругът ми изкъпа бебо последната вечер в бебешката стая, за да се учи за у дома.
така че от престоят ми там ще ми останат изключително добри спомени, бих отишла отново там и препоръчвам на всеки да не пести точно от това, защото това е най-хубавият миг в живота на една жена.

# 17
  • Мнения: 46 518
Човешки условия май има само по ВИП-овете на държавните болници и в Правителствена  Thinking не беше луксозно, но много чисто, с тераса, санитарен възел на всяка стая, легла със степени и колелца, телевизор с кабелна  и т.н.

Напротив! Мисля, че бъркаш за коя болница става дума ...

Явно има 2 болници с еднакво име  Shocked

# 18
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз раждах в Шейново и съм страшно доволна. Нямаше нищо такова, нощници даваха всеки ден, имаше си бельо, парчетата се сменяха, когато отидеш и поискаш друго newsm78 Вярно, че бях на третия етаж и не мога да говоря за първи, но определено съм учудена от разказа ти Shocked Тоалетната и  банята е една, но това всеки го знае. А относно кърменето - това е политика на болницата, затова мамите трябва предварително да проучват къде дават бебетата при поискване и къде не. Съжалявам, че си преживяла толкова неприятно първите дни след раждането.
ПС: Спор няма че клиниката на Мазнейкова е за предпочитане пред всяка друга, стига да имаш възможност съм с две ръце за нея Peace

# 19
  • Мнения: 3 537
Ако става въпрос за Св.София /Тина Киркова/ стаята със сигурност е вип. Аз също раждах там, не исках Вип/иначе ме питаха/ , бях в обикновенна стая със 6 легла,6 жени бяхме вътре и пък бях много доволна в почти всяко отношение, тоалетната беше на етажа и беше в много добро състояние,чиста и с течаща топла вода както там така и в самата стая,бебетата ни ги къпеха пред нас под чешмата и ги преобуваха. 2 часа след раждането ми го донесоха и през цялото време си стоеше при мен,само за имунизацията и изследванията го взеха 2 пъти.  Wink Лекарите не са се държали грубо,даже напротив, а не съм платила и един лев....е някои може да кажат,че съм случила и на добър екип....незнам. Единствената разлика с випа беше това,че не можеш да си починеш,спи ти се,а денонощно ти реват 6 бебета на главата, 3 дена не мигнах, само се унасях за малко и до там.
Виж за Шейново незнам как е, момичето има в предвид за обикновенните стаи предполагам, ама и там има вип, и не ми се вярва да е така и във випа....сигурна съм ,че условията са определено по-добри от обикновенна стая, все пак Шейново и тя е една от старите и реномирани до една степен болници в София.Както не бива и да е допустимо да има такава мизерия дори и в обикновенните стаи.

# 20
  • Мнения: 795
Напротив! Мисля, че бъркаш за коя болница става дума ...

Явно има 2 болници с еднакво име  Shocked



Да, 2 са:
- едната е Многопрофилна болница "Света София" на бул.България, частната, на д-р Мазнейкови;
- втората е  1-ва АГ болница "Света София" в Разсадника.

# 21
  • Мнения: 204
Дъщеря ми я раждах в Майчин дом. Бях изключително доволна - нормално раждане, бебето си е при теб в стаята, бяхме само 2 жени в стая с една тоалетна. Но.. беше и друго време... все пак преди почти 9 години. Всеки ден минаваха да ни мият, сменяха ни лигнина, нощниците също. Единствено храната не беше хубава.
Сега ми предстои раждане в Св. Анна (бившата Окръжна болница). Просто докторът, който ме следи цялата бременност работи там, а при него ходя вече 6 години.

Нека, ако някоя мама е раждала там, да сподели. Знам само, че скоро я ремонтираха - сега е с ПВЦ дограма, но не знам как е самото обслужване.

# 22
  • Мнения: 9 990
Момичета, недейте така грубичко с това, че е личен избор.Та 1200 лв си е едно посрещане на бебето от дрешки през колички и креватчета.Не всеки чака бабата да  купи и даде.Не всеки може да тегли кредит за това.Малко кофти звучи, казано по този начин.
Пък аз в Шейново само добро видях.Да, условията не са като на хотел, но беше след ремонт, дограмата си беше алуминиева, посред зима беше даже доста топло, боси ходехме.Бебетата ни се даваха за кърмене, нощници се сменяха, като помолиш....явно вие сте попаднали на недобросъвестни сестри, пък тях ги има навсякъде все пак.Да, тоалетната е малко неприятен момент, но за 2 дена се преживява...
То всеки иска условия като в частните, но личен избор има, когато и държавата ни позволи прилични доходи все пак.

# 23
  • Мнения: 192
Ако става въпрос за Св.София /Тина Киркова/ стаята със сигурност е вип. Аз също раждах там, не исках Вип/иначе ме питаха/ , бях в обикновенна стая със 6 легла,6 жени бяхме вътре ....
 ....Единствената разлика с випа беше това,че не можеш да си починеш,спи ти се,а денонощно ти реват 6 бебета на главата, 3 дена не мигнах, само се унасях за малко и до там.
 


Мимис, за болницата на Мазнейкова иде реч.
Но може ли аз да те питам - на кой етаж в Тина Киркова са тия стаи с по 6 легла?
Ще раждам там и не ми се иска да попадна в такъв хамбар...

# 24
  • Мнения: 375
Ако трябва да съм искрена- не съм гледала условията, а екипа. Такива лекари няма по частните клиники като в Шейново.
Това е най-добрата болница  за мен. Не съм търсила кусури на ВИПА, въпреки че бият на очи много неща. След като родих  със секцио станах почти на същия ден. Това не е ли най важното? Не сбърках в избора си за Шейново, а мислех да раждам в частна клиника. Едно е частна клиника например в Швейцария, едно е в БГ! Тук критерия е мнго различен за добри лекари. Добрият лекар печели повече в Държавна болница и затова не отива в частна.Още нещо- имам позната акушерка в Шейново.Тя работи понякога на хонорар и в болицата на Мазнейкова.Знаете ли какво ми каза  - абе по-добре си раждай в Шейново, че вечер за бебетата се грижи само един човек!! Ако се случи нещо недай си боже само времето няма да стигне да се формира екип.И те пестят за заплати какво си мислите.

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 15:26 от Beti

# 25
  • Мнения: 46 518
Beti, ами ако нямаше свободни места във ВИП-а и трябваше да се редиш по 7-8 пъти  на ден на опашка за нещо толкова елементарно като тоалетна? Прясно оперирана, ходи ти се, а не може, как би се почувствала тогава?
Говорим за елементарни неща все пак, не джакузита и др. екстри ...

# 26
  • Мнения: 4 668
Сега ми предстои раждане в Св. Анна (бившата Окръжна болница). Просто докторът, който ме следи цялата бременност работи там, а при него ходя вече 6 години.

Нека, ако някоя мама е раждала там, да сподели. Знам само, че скоро я ремонтираха - сега е с ПВЦ дограма, но не знам как е самото обслужване.
Аз съм раждала там . Всичко беше повече от нормално . Чисто е  , бебето е при теб , никой не те закача и не се кара за нищо . Аз 2 часа след раждането си сложих белъо , колан и превръзки , никой не те тормози с лигнин . Акушерките бяха много отзивчиви , имаше 2 младички - те особено бяха супер  Peace Не мога да се оплача . Храната сигурно е гадна , но аз по принцип не бих яла там , мъжът ми ми носеше .
Бъди спокойна ! Всичко ще е наред !

Колкото до Шейново  Rolling Eyes И аз се чудя какво толкова е прехвалена и изобщо имат ли база за сравнение повечето момичета , които я превъзнасят ...

Лично аз , ако живот и здраве имам второ дете , обаче , въобще няма и да помисля за държавна болница . Даже вече съм си харесала " ВИТА "  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 8 932
Извинявайте майчета, ама на мен това ми звучи малко като реклама на въпросната болница на Мазнейкова.
И аз съм раждала в Шейново, на третия етаж и въобще не е вярно това, което го пише тук. Нощниците ни ги сменяха всеки ден, даже е дно момиче от нашата стая си поиска и втора за деня, беше се изцапала-дадоха и. Не сме имали проблеми с тоалетната и банята, поне аз никога не съм чакала. Ходихме си с бельо през цялото време, аз си носех специален сутиен от вкъщи, момичетата си купиха от аптеката. А за бебетата, това е политика на болницата, много момичета раждат там именно с идеята бебетата да не са при тях през нощта.
А за 1200 лв + тези които плаща касата си мисля, че и на ръце трябва да те носят. Пък и в болница Вита е толкова също съм чувала страхотни неща!
Бети е права, важни са и докторите. Да ме прощавате ама Мазнейкова я има доста често в Черния списък.

# 28
  • Мнения: 375
Никол - и да си във ВИП пак чакаш ред, дори и да имаш ключ за тоалетна. Това не е важно. Моята база за сравнение е екипа от лекари!Няма нищо по важно от това.

# 29
  • Мнения: 204
Аз съм раждала там . Всичко беше повече от нормално . Чисто е  , бебето е при теб , никой не те закача и не се кара за нищо . Аз 2 часа след раждането си сложих белъо , колан и превръзки , никой не те тормози с лигнин . Акушерките бяха много отзивчиви , имаше 2 младички - те особено бяха супер  Peace Не мога да се оплача . Храната сигурно е гадна , но аз по принцип не бих яла там , мъжът ми ми носеше .
Бъди спокойна ! Всичко ще е наред !

Много ти благодаря. Успокоих се... и без това вече ми е супер притеснено, защото имам контракции, ама все не стават на 5 минути и чакам всеки момент да тичам към болницата. А докторът не иска да ме приема в болница - до последно ме държи в къщи.
Само стискам палци всичко да мине добре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт