Какво видях в болница "Св.София",какво изживях в Шейново

  • 27 410
  • 116
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 512
karil, разбирам какво си преживяла, не го оспорвам с написаното от мен.
Аз пък съм крайно настроена към Втора Градска - заради преживения  ужас, заради много други причини, които няма да разяснявам с подробности. Въз основа на това аз преосмислих критериите си за избор на болница и за мен на този етап Шейново е правилният избор.

# 91
  • Мнения: 2 673
Шушу Hugжелая ти късмет!!!

# 92
  • Мнения: 345
 Виждам, че темата е повече за "Света София" и Шейново, но мисля да се включа. Аз родих преди 2 седмици в Майчин Дом. Това ми беше първото раждане и много се чудих къде да бъде. Избрах МД, защото условията там ми се сториха най-добри. В след родилното (12тия етаж) съвсем наскоро е правен ремонт. Стаите се поддържат много чисти, прозорците са с алуминиева дограма, всяка стая е за 2 родилки, бебетата са при майката, има собствена тоалетна и е доста топло. За тези майки, които искат да кърмят бебето си това е идеалното място. Акушерките се грижат изключително мило и внимателно за бебетата, а също и за майката. Колкото до това, че навсякъде се плаща не съм съгласна. И аз така си мислех, но разбрах и то от вас тук във форума, че специалистите са или такива или не, и това по никакъв начин не зависи от това дали си си платил или не. Аз нищо не съм плащала и съм много доволна от условията и отношението. Колкото до прословутите ВИП стаи, така като слушам - хем си плащаш, хем условията неструват!!!!!!

# 93
  • Мнения: 1 409
От два дни чета темата и все се отказвам да се включа,защото съм наясно,че ако имам различно мнение ще се приеме като заяждане.Днес обаче реших да се изкажа и аз по въпроса.Аз все още не съм раждала,но имах възможността да се запозная с болницата от близо,по неприятен повод,но все пак.
Ще се обърна основно към авторката,която явно е насъбрала много гняв срещу тази болница.Карил,мисля,че ако ти наистина си толкова благодарна на лекаря си (на който е кръстено и детето ти) ще се изказваш по този начин.Също така доколкото знам работиш в държавна болница,както и аз и ние най-малко бихме могли да бъдем очудени от битовите условия в тях.Аз също съм човек,който уважава себе си,но си мисля,че не е толкова важна тоалетната при престой от няколко дни,а това да имаш лекар на който можеш да разчиташ и да знаеш,че детенцето ти е в ръцете на професионалисти,ако не дай боже се наложи.
Не мога да разбера идеята на тази тема,има толкова момичета,на които им предстои да раждат там и мисля,че е тъпо да ги плашиш така.И последното,което искам да те питам е ,защо като е толкова хубаво да родиш срещу 1200 лв. в Св.София просто не го направи,вместо да се възмущаваш толкова.

# 94
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
От два дни чета темата и все се отказвам да се включа,защото съм наясно,че ако имам различно мнение ще се приеме като заяждане.Днес обаче реших да се изкажа и аз по въпроса.Аз все още не съм раждала,но имах възможността да се запозная с болницата от близо,по неприятен повод,но все пак.
Ще се обърна основно към авторката,която явно е насъбрала много гняв срещу тази болница.Карил,мисля,че ако ти наистина си толкова благодарна на лекаря си (на който е кръстено и детето ти) ще се изказваш по този начин.Също така доколкото знам работиш в държавна болница,както и аз и ние най-малко бихме могли да бъдем очудени от битовите условия в тях.Аз също съм човек,който уважава себе си,но си мисля,че не е толкова важна тоалетната при престой от няколко дни,а това да имаш лекар на който можеш да разчиташ и да знаеш,че детенцето ти е в ръцете на професионалисти,ако не дай боже се наложи.
Не мога да разбера идеята на тази тема,има толкова момичета,на които им предстои да раждат там и мисля,че е тъпо да ги плашиш така.И последното,което искам да те питам е ,защо като е толкова хубаво да родиш срещу 1200 лв. в Св.София просто не го направи,вместо да се възмущаваш толкова.


Не разбрахте, че тук не става въпрос за лукса в тоалетната, дори не толкова за чистотата, а за унижението, не което си подложена, след като ти стане лошо на опашката пред тоалетната, 2 часа след като си родила....Всички знаем дереджето на държавните болници, но тук според мен не това темата...Не може да има толкова недоисмислени неща - да караш жена в 9тия месец с контракции да клечи на клекало след клизма, да забраняваш гащи, сутиени, чорапи заради хигиената, в същото време да не позволяваш на майката да си гушне бебето в чиста нощница и да е принудена да гази в кръв за да се подмие, не може в прослувутата баня на 1-вия етаж да няма едно пиронче на което да си закачиш хавлията и да ти се налага да държиш с едната ръка хавлията, с другата душа, а с третата - сапуна! Просто не може! Това не е въпрос на средстава, а на малко мисъл в главата и отношение към човека!
И какво като съм благодарна на лекаря, той няма нищо общо с това за което говорим тук...Никой не обсъжда качествата на лекарите...А за акушерките, ами искам да ви кажа, че обстановката на работа явно им се отразява, защото тези на 1-вия етаж са крайно нелюбезни и се държат сякаш си им длъжна за нещо, за разлика от тези на 3-тия, ремонтирания етаж, където наистина са много симпатични...Същото важи и за санитарките! На първия етаж не се чисти, не се сменят чаршафи! Повярвайте, за 8 дни, наистина имам база за сравнение....

# 95
  • Мнения: 9 990
пенелопа,  приказката "всеки си заслужава..." е по принцип  за държавата. Т.е. че по-това до колко са активни гражданите, стават и положителните за тях промение. Дали е така или не - не ми се спори. От там логиката, че ако в подобни случаи всички застанат зад потърпевшите е много по-вероятно да се реши проблема за всички...все някога...
Частни клиники въобще не съм пък споменавала.

Мотиви не съм търсила в написаното от карил, нито някаква реклама съм видяла.... не съм казала, че това е измишльотина, и тук грешиш.
Е аз пък кога съм казала  това..за теб? Нещо ти бъркаш, като с мнението за частните клиники.  Simple Smile И ако ти не си, други видяха. Или само аз така съм го разбрала. Wink

Само така си го видяла, аз против частните клиники нямам нищо-все пак там следя втора бременност Rolling Eyes
Карил, осведомени сме много добре, знаем, че не всичко е цветущо.Роптаем, не си мълчим,Ето-веднъж една от сестрите се опита да мине без смяна на чаршаф-луда я направихме момичетата в стаята.Като си заставаме зад гърбовете се подкрепяме и помагаме, така е, но в подобна на твоята ситуация-какво бихме могли да сторим? TiredНе на последно място имам и инфо от кухнята-3 от приятелките ми са акушперки, действащи и то не къде да е, а в големи болници.Чувала съм такива разкази, че да настръхнеш.Така е.Случва се....Навсякъде...Имаше и теми за частните клиники-и там имаше много недоволни.Все пак, да не забравяме, че от нас не зависи, че да сме си заслужили каквото и да било.И една заядлива реплика към акушерката, която е на минимални пари там/ но не това е основното, разбира се/ води до лавина от негативни емоции и у нея и то рефлектира върху всички ни.
Берни-малко и аз така схванах нещата, за съжаление, че някак освен, че нямало избор, сами сме си били избирали тази орис.
Калаза, разбрах, че става въпрос за унижението, съжалявам, че така са се почувствали някои и го изразих няколко пъти това, но наистина в началото беше намесено едно такова мнение, че като сме балами там да ходим, така ще е, едва ли не.Явно има разлика във всяка болница, дори и частна, защото и за Св.Лазар имаше много негативи, пък ето и тук има похвалила се майка, че е доволна.Все някъде на някой ще му е така, все ще се чувства не добре или унижен или нещо друго.
Пак казвам-съжалявам за негативните емоции на някои, дано не им се случва повече, а и на никой друг.
Аз се намесих единствено именно заради момичетата, на които им предстои раждане там.Не всеки може с лека ръка да извади 1200 лв и да си свирка, много момичета преживяват пък именно това, че не могат.Нека не ги плашим и нахъсваме.Тези, които ги интересува апропо-четат и си взимат поука, интересуват се, избират малко или много по някакви техни критерии, така че да е като предупреждение към всички е меко казано нелепо.
Аз всичко описано за унижения в Шейново не съм видяла, но не отричам чувствата на тези, които са се сблъскали с това.И на 1 етаж съм била и никой на криво една дума не ми е казал.
Успех на всички, дано наистина нямаме поводи за подобнио теми никога. Peace

# 96
  • Мнения: 2 673
berni, Жалко че два дни следиш темата, а не си схванала най-основното.
Първо, това, че съм благодарна на лекаря си, съвсем не значи, че неговите шефове са си мръднали задниците да направят нещо по въпроса за условията, и ДОремонтирането на цялата сграда.
Второ, синът ми НЕ е кръстен на лекаря ми, а "е със същото име".
Трето, не си спомням да съм споменавала, че работя в държавна болница. Условията, материалната база в болницата, в която работя са най-добрите на Балканския полуостров. Няма специалисти в екипите ни, които да не са специализирали в най-престижните болници в Европа. НО заплатите ни, сестринските поне, са по-ниски от тези на акушерките в Шейново. Това не ми пречи, професията за мен да е и ПРИЗВАНИЕ, да обичам пациентите, да им се усмихвам, да ги стоплям с блага дума и т.н.
Четвърто, идеята на темата не е, повтарям за кой ли път, да плаши бъдещите родилки,а да информира за цялостната картинка в Шейново.
Четвърто, не родих в клиниката на Д-р Мазнейкова, защото разчитах на свободна ВИП, а се оказа, че няма. И не маловажно за мен бе че бях ангажирала екип за взимане кръв за стволови клетки.
Надявам се задоволих нездравото ти любопитство... Mr. Green
















# 97
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Не мога да разбера идеята на тази тема,има толкова момичета,на които им предстои да раждат там и мисля,че е тъпо да ги плашиш така.И последното,което искам да те питам е ,защо като е толкова хубаво да родиш срещу 1200 лв. в Св.София просто не го направи,вместо да се възмущаваш толкова.
Берни, много ми се иска Карил да ме беше "наплашила", според мен информирала, за тези неща в Шейново преди да отида да раждам там. Вярно, че детето ми се роди здраво, макар заслугата да не беше само на лекарите, защото в един момент те не знаеха какво да ме правят и бяха безпомощни. Но пък ми изписаха от Шейново детето БОЛНО - и затова заслугата е на персонала - лекари и акушерки.
И не мисля, че освен Шейново остават само частните клиники като избор. Има все още държавни болници предлагащи добри условия, при които родилката да се чувства като човек.

# 98
  • Мнения: 9 990
Карил, цялостната картина в Шейново не е така черна и негативна.Жалко за случката с теб.Заинтересованите винаги ще намерят начин да видят и плюсовете и минусите където и да било, в която и да е болница!
Не се ядосвай повече-гушкай си бебето и му се радвай!
Разбрахме, че темата е за отношението и условията в частност, но всеки има различен праг на изисквания.Не на последно място, въпросните частни клиники също имаха негативни теми, за отношение също се говореше най-вече, че и професионализъм се намеси.За условия само е ясно, че е ок, защото е ново все пак.На всякъде ще има мнения за лекари с нечовешко отношение, самата Мазнейкова не един и двама я недолюбват/ аз лично дума не мога да кажа тук, защото не съм имала допирни точки с нея/ именно като отношение.
Така че-не си го слагай на сърце, радвай се на детето сега!Успех от тук нанатък!  bouquet
Апропо-новата Токуда вече заработи май и там условията са ок, защото е новичко все още, като в частните...Ако някой държи на условия, а няма заделени толкова пари-може пък да пробва там. Peace

# 99
  • Мнения: 2 673
Пенелопа, съгласна съм с теб. Радвам се, че са на противоположно от моето мнение, но си способна да го уважиш.А това всъщност е доста важно.
За Токуда, нищо незнам.Доста добри екипи са сформирали. Аз най-вероятно ще си избера юни педиатър от там. Не ми е удобно да пусна тема, дали има мами с тамошен Доктор на децата си newsm78

# 100
  • София
  • Мнения: 5 792
И аз съм от преживелите същото - момичета, наистина става дума за различен свят, за поне 10г назад във времето при сравнение на 1вия етаж с останалите! Мизерията е абсолютна! Раждах секцио, не мога да ви обясня за каква разлика става дума при минавенето само на 1 врата от реанимацията към стаите ooooh! ВИПове нямаше свободни, иначе не бих се и замисляла. Чакането пред асансьора за бебетата, возени като стока от озлобения персонал, каращ ни се, че има много работа, а ние им задавме въпроси, пък видиш ли - било отпускарски сезон и нямало много хора на работа Close Да не говорим, че бяха объркали номера на бебчо и понеже нямах кърма все още, изписаната му добавка не беше слагана няколко дни в количката му, и всеки път като го водеха, той се дереше, аз почвах след него. От всичко останало не мога да се оплача - в предродилно, където ни приеха, в реанимацията, от д-ра, с когото имах угоровка - всичко беше ОК! .
Така че - карил, при мен положението беше същото.
Не искам да агитирам никой против тази болница - ако живот и здраве, някой ден отново чакам бебе, не бих се поколебала да родя пак там, но заради д-ра ми. И тогава ще искам ВИП предварително, а ако няма пак - ще се моля да не се падам на 1вия етаж или поне да са го ремонтирали. Защото не става дума да искам лукс, а елементрани човешки условия! Peace

# 101
  • Мнения: 474
Много се чудих да пиша ли моето по-различно мнение за Шейново, тъй като сигурно ще наскачате да ме опонирате.  Simple Smile
Да, съгласна съм, че мизерията на 1-вия етаж е очевидна и за по-чувствителни и гнусливи като мен беше направо адски стрес да прекарам там 8 дни. Още повече, че след секциото имах проблем с пикочния мехур и положението ми беше доста тревожно. Та състоянието на единствената тоалетна за мен беше от сериозно значение.
Но аз бих коментирала хигиената на момичетата, които бяха тогава в болницата. Защото много малко се съобразяваха с това, че е нормално да почистиш след като си ползвал банята и тоалетната. Нищо не коства да облееш с душа и да не оставяш ... хайде да не описвам натуралистични картини. Защото всички сме с претенции и възпитание, но понякога май не ги вземаме с нас на обществени места. Да не говорим, че момичето, с което бях в стая, намираше за нормално да си цеди кърмата на пода на стаята и да пръска на всички страни, а беше лято. Не искам да си спомням как миришеше стаята. Бебето на същото това момиче редовно се налагаше да прибираме ние от коридора, защото майката прекарваше времето си навън с приятелки на по цигара и чакаше да я извикаме по телефона. А няколко пъти направо каза ние да го нахраним с АМ-то, че сега не можела да се качи.  Shocked
Това че телевизора е над главите и балконската врата не се отваряше цялата, а удряше леглото, е защото това са стаи за по 1-2 легла и са били такива до скоро. Но откакто има адски наплив към Шейново са се принудили да наслагат легла, колкото може повече, за да не лежат родилки в коридора.
Не защитавам болницата за лошите условия на 1-ви етаж, но нека не забравяме и това, че като човек е на обществено място- сган всякаква. Това на което се нагледах- възпитание и чистота на жени- вече майки- ме отврати повече от небоядисаните стени.

# 102
  • SOFIA
  • Мнения: 160
Ужасяващ разказ.Аз също родих в също в Шейново точно преди три месеца и такова нещо не съм си и помисляла ,че може да има. Много съм доволна от екипа който ме изроди /бях без лекар защото ходех при д-р Богословова на прегледи и тя каза че за самото раждане не ми е необходимо тъй като съм второ раждане и всички са добри специалисти/, та екипа беше страхотен , след това санитарката и акушерката  ни помагаха/на мен и др. жена която роди с мен/ да се раздвижиме, да отидем до тоалетната/не съм имала проблем с чакане за тоалетна и баня/ и да си изкъпем.С бебетата нямаше проблеми освен ,че някой път ги донасяха с 10-15 мин. закъснение а ние нямахме търпение да ги видим.Още първия път дойде акушерка да ни обяснява как се кърми и т.н.Относно хигиената -непрекъснато се миеха подовете , имаше кофи навсякъде и ако нещо ти се "случи" по пътя веднага ще избършат или ти самата ако имаш сили също можеш.Точно преди изписването ни дойде др.акушерка която на дълго и на широко ни обясняваше как да гледаме бебчетата ни  поне докато не ни навести личната ни лекарка в къщи.Но може би разликата е в това ,че бях на третия етаж, а явно там условията са други.Наистина е жалко точно в такъв момент вместо да се радваш на мъничкото същество ,да преживяваш такива моменти, но може би всичко е до късмет.Дано другите жени които раждат там имат моят късмет и да си тръгват щастливи.

# 103
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Олелееееее  #2gunfire кошмар!!!
И това в 21 век???!!!
Срамота!
Аз раждах в Св. Анна и ако имам второ пак бих родила там   bouquet
Но за Шейново съм чувала само лоши неща от мои близки и познати, раждали там  #Cussing out
Просто не знам какво да коментирам - нямам думи  Sick добре че те гонят бързо от там и се прибираш вкъщи, иначе на мен би ми подействало много на психиката тази обстановка, страса от раждането, кърмата ....  ooooh!

# 104
  • Мнения: 175
Просто не мога да се здържа и да  не се изкажа и аз за това "Шейново".Абсолютно подкрепям изцяло Karil ,като се почне през клизмата и т.н...Мога да направя малко допълнения:като бях в реанимацията,след секциото повръщах в/у себе си(с извинение),защото се молех да ми вдигнат леглото или да ми дадат възглавница.,а те си пушеха цигарите(виждах ги през стъклото).Аз бях на 3-ят етаж и не видях нищо по-различно от това което е писала за 1-ят.Всичко е така-за тоалетна,за нощници.Молех се 3 дена да ми сменят лепенката на раната(бях си купила),на 40ят ден ми я смениха.Другото,което никога няма да забравя,защото минаха повече от 3 години,е това как отваряха вратата и от вратата засилваха количката и тя стигаше до второто легло,а аз бях на третото!Нали се сещате след секцио как се става...и така 10 мин. докато стигна до моето бебче и ми остават още 50мин. да го накърмя и гушкам.....!!!Междудругото първо"раждах" нормално към 20ч. ,но никой не ме погледна

Общи условия

Активация на акаунт