МНОГОДЕТНИ МАМИ 9

  • 12 465
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 324
nadiaeuro голям кураж се иска да отрежеш късо дългогодишно гледана коса. Как точно си избра прическата? Аз също имам терзания по този въпрос newsm78 Хем ми се иска да я отрежа и да се обновя, а като не съм сигурна дали ще се харесам не смея да се реша Rolling Eyes Добре поне, че мъжът ти те подкрепя. Моят не е сигурен какво мисли по въпроса  Crazy
Да ти кажа никакъв кураж не се иска! От завършването на техникума до 5 годишнината на Кардам не се бях подстригвала (е, само връхчета  и оформяне), това са 15 години... Косата ми беше до под дупето, и понеже си "нямам" - също като теб, Самко смяташе че съм "принцеса" (брях, що сега не помни!). Преживя раждането на Бебенцето ми, на Самко, на Каро - един ден без никаква причина я отрязах - ей, така както си беше на опашка , самичка с ножицата! След това отидох на фризьор за да ме оформи. Ако знаете какво облекчение изпитах.... Години на ред я пазех, мажех , фризирх, деца я скубаха, чудех се лятото къде да я сложа.... бе , мъка голяма! Изведнъж ми стана леко, ефирно и безгрижно! Вярно че се състарих със 10 години, но на кой му пука като се чувствах толкова добре! От тогава (2 години) си ходя с къса косичка, такъв рахат - въобще не съжалявам!
Леле, след всички излияния - щях да забравя най важното! Знаете ли колко е еднократната помощ за трето дете!? 200 лева! Толкова е за 1-во, 2-ро, 3-то ... 16-то! Цвете, как сме се изложили! Ми те отдавна я били приравнили! Нямам думи просто!

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 01:20 от ClanG

# 256
  • Мнения: 1 470
   Здравейте майчета!!!И аз вече си имам скайп-ttotov...Та за койъто иска,ще се чуем... Party

# 257
За майките, които се интересуваха за намаленията в д. градини - член 39 (1) от закона за местните данъци и такси урежда този въпрос. Ние ходим от 1 седмица на детска, но ще можем да го позваме /намалението/ от м. март. Трябвало да подам молба миналия месец. Хвана ме яд, че не ми го казаха по-рано.

# 258
  • Мнения: 370
И аз мисля, че смяната на прическата тонизира, но мъжете май твърде много си падат по дълги коси (да не говорим за руси  Laughing). Та моят ми обясни, че докато съм млада, да съм ходела с дълга коса!!!
Е, аз все още съм млада!!!

# 259
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Добро утро, мами! Днес съм много щастлива, защото голямото ми момче става на 17 години! Цели 17 години ме е радвал, а ние с татко му, надявам се, сме били достойни родители! Порадвайте се с мен! Черпя:

  party023  beer Wine Glass baloni

# 260
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
newsm59  Gift nbirthday newsm67 Tada  ura Tada newsm18 Tada newsm18 Tada newsm18 Tada newsm18 Tada newsm18 Tada newsm18 Tada baloni Tada baloni Tada baloni Tada baloni Tada baloni Tada baloni Tada Flowers BouquetЙоана   bouquet на ani69   и     Стефан    bouquet  На Lilibon
Честит празник мили деца!Бъдете здрави,щастливи и колкото се може по-дълго  dancing безгрижни   bouquet

# 261
  • Мнения: 3 740
Честит Рожден Ден на Стефан!
Честит Рожден Ден на Йоана!


Да сте живи и здрави, от късмет и добри приятели да не се отървете!
 newsm59  party023 newsm59  party023  ura  Party Time Tada

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 14 094
Честит Рожден Ден на Стефан!
bdbaloni  newsm38  smile3525 nbirthday Tada
Честит Рожден Ден на Йоана!

newsm59  baloni   happy bd  newsm38   ura

# 263
  • Мнения: 65
Здравейте мами не се включвам често но редовно ви чета.за косата и на мен ми се иска да я отрежа ама мъж ми неще и да чуе та днеска ще ходя само за връхчетата .А ПОМОЩА ЗА ЧЕТВЪРТО И ВСЯКО СЛЕДВАЩО Е 100лв

# 264
  • Мнения: 1 744
Честит рожден ден на Стефан и Йоанна! Да са живи и здрави и все така да ви радват! newsm59  ura Tada

# 265
  • Мнения: 159
Честит рожден ден на Йоана!
Честит рожден ден на Стефан!

Бъдете здрави, усмихнати и много обичани!  smile3525       newsm51   newsm59     bigdance2


От няколко години си "отглеждам" дълга коса и още не съм й се нарадвала достатъчно. Но и аз си мисля за някаква смяна на прическата, може би не чак толкова драстична. Не ги бях чувала тия неща за събраната енергия в косата - само отрицателна ли се събира?

Мама Цоцоланка не се ли завърна вече? Ще я изненадаме и с работа по нова темичка май.

ClanG, teddyvas, не сте писали отдавна за най-малките юначета. Хайде, зарадвайте ни с някоя бебешка история!

Снощи се оказа, че малкият Камен можел да се храни самичък - и с вилица, и с лъжица. Понеже все бързам за нещо, ми е по-лесно аз да го нахраня за няколко минути, а не да го чакам да се цапа. Но в яслата май доста добре са го научили. Освен това след всяка хапка си обира устата с прибора и след това се бърше със салфетка, да паднеш от умиление!

# 266
  • Мнения: 11 607
Ехе, мами, отново съм на линия....... Много имам да чета, много съм пропуснала, имало рожденни дни,нови мами  въобще - имам да форумея докато смогна с всичко...
Аз съм гроги, изморена съм, не мога да дойда нещо на себе си, нека да се опомня и ще се развихря!

# 267
  • Мнения: 525
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЙОАНА!!!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СТЕФАН!!!
 baloni baloni bdbaloni baloni baloni

При нас работите с таксите в детските градини стоят така- на 25.01.2007 общинарите се събират и решават да премахнат някои привилегии,които до сега ползвахме.Намаление ще има 50% за две или три деца,ако всички те в един и същи момент ходят на детска градина.Най-голяма полза ще има майка,която ги подреди на принципа-година и гадина(или две-една в началото,една в края на годината).Така,че от февруари ще плащам 100%(до сега беше безплатно).В нашата детска градина има три деца,които са ползвали привилегията до сега.В общината ни има села,където ще се наложи закриване на цели групи,зощото са предимно от ромски произход и едва ли ще имат пари да си плащат.

# 268
  • Варна
  • Мнения: 552
   bdbaloni baloni      Честит Рожден Ден на Йоана и Стефан!  ura newsm18 Tada               Бъдете живи и здрави!Много усмивки,слънце и цветя!Много смях и веселие в прекрасната възраст от  детството към зрелостта!    newsm38 Gift newsm67  party006 happy bd baloni

По повод таксата,близнаците като започнаха дет. градина ми обясниха така:
-за първо дете се плаща 50%/каката е ученичка и отпада/
-за второ дете се плаща 25%
-за трето дете -нищо
Във Варна таксата е 30лв.,та за второто плащам само 7.50 и за третото нищо.Не знам да има промени,явно всичко се решава на местна почва.

Утре отивам до соц.грижи да си вадя семейна карта за безплатно пътуване по БДЖ, докато не са отминили и последната ми превилегия!Миша е на музикален фестивал в Стара Загора края на март и ще трябва да я придружа до там.
 Хубавата новина е,че си имаме вече тати и всички сме много щастливи ,че се завърна жив и здрав!Тати ще води и прибира от градина и аз съм свободнаааааа!
Хайде, мами на среща!

# 269
  • София
  • Мнения: 1 677
ЧРД  НА ЙОНИ И СТЕФЧО!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ДА СТЕ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Наде,днес попитах в кухнята и ми казаха,че няма промяна за многодетните!Не записах по кой член от наредбата е,защото Йоан плачеше,но утре ще запиша.

Общи условия

Активация на акаунт