Давахте ли добавка в родилния дом?

  • 4 105
  • 140
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 849
Раждах в Шейново .Първите два дена нямаше добавка ,явно преценяват колко спада бебето .Явно не му е достигала коластрата и на 3 ден донесоха и добавка .После ни изписаха и почти месец беше само на кърма .

# 76
  • Мнения: 3 478
Не можах да избера опция. Давах вече на втория ден вечерта, заради разранени зърна.

# 77
  • Мнения: 2 922
Да, давах само в началото, докато ми слезе кърмата.

# 78
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Да, първо бебче, насметена майка .. то се скъса да реве докъто ми дойде кърмата, а аз ходих да ги моля за добавка  Hug ама дадоха - добри хора! Раждах в Св. Анна, а после си се кърмехме  Hug

# 79
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не съм давала, беше само на кърма и ми я дадоха 7 -8 часа след като родих. Ако през това време са й дали... newsm78, но никой не ми е казвал подобно нещо, а и в Плевен са за изключително кърмене. В стаята ни беше ужасно горещо и бебенцата започнаха много бързо да спадат на тегло, а ние все още нямахме голямо количество кърма, все още беше коластра и раздадоха шишета с вода. Пробвах да й дам, но тя не пожела!

# 80
  • София
  • Мнения: 1 775
Раждането беше много трудно и бебето се наложи да е на системи. Даваха му добавка, докато не се сетих, че може да се цедя и да им нося. Никой не възрази, даже ми стерилизираха помпата и шишетата. Коластра си имах от 3-тия ден и цедях и изхвърлях newsm45.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 750
Не гласувах, защото няма вариант, който да отговаря на моето мнение. Аз лично добавка не съм давала. Но предполагам, че през нощта, когато бебка ми я взимаха, са й давали. Иначе през целия ден беше с мен и я кърмех. Можех да я кърмя и нощем, но бях толкова шашната и изтощена, че не съм проявявала желание да я оставят при мен. Родих чрез секцио в "Св. София" (бившата Тина Киркова).

# 82
  • Мнения: 1 393
2-ра опция

# 83
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Не знам как да отговоря....Аз не давах, но тъй като ми дадоха бебето на 3-тия ден, те са му давали....След това изсипвах добавката в мивката и кърмех Mr. Green

# 84
  • Мнения: 3 161
Tatalina, kalaza, Прави сте. Добавих 6-та опция; съжалявам, че не се сетих по-рано.

# 85
  • Мнения: 252
Не съм давала, а в последствие и вода се оказа че не пием. Само на кърма сме.

# 86
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Добавка не съм давала, не са ми и предлагали, но едната нощ в детското й бяха дали, от което Маги на др.сутрин беше с подут и твърд корем и колики. Неонатоложката видя това и каза да не й се дава АМ, макар че на мен кърмата ми още не беше слязла. Раждах в Св.София и през деня си беше при мен, така че я слагах на гърда често-често.

# 87
  • Мнения: 1 174
Давах първите 3 дни, докато ми слезе кърмата.

# 88
  • Мнения: 656
Не съм давала, макар че нямах достатъчно мляко!

# 89
  • Мнения: 5 362
Не съм давала,имах достатъчно мляко.

Общи условия

Активация на акаунт