Връщат ли се мъжете и осъзнават ли че са направили грешка?

  • 8 850
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,искам да попитам за съвет относно моята ситуация.Аз съм на 18.
6 месеца комуникирах с едно момче ,всичко започна супер ,след 4 месеца се събрахме.Показваше сериозно отношение,запозна ме със семейство ,с приятели,не сме се карали.2 месеца по късно обаче без причина ми каза че е мислел и че иска да се разделим ,а причината беше “не съм готов за връзка” типични оправдания.Каза ми че съм най стойностното момиче което познава,че иска да останем приятели,а 2 седмици по късно разбрах че се е събрал с бивше гадже.Тя дори е от друг град и явно така му е по лесно .
И като се разделихме каза че това не било края и след време не се знаело пак какво ще стане.
Като цяло той самия не се е наживял и може би просто е малък.Той е на 17 тя на 16 и знам че сме млади но много ме разстрои тази ситуация и  ме нарани това и наистина не мога да разбера какво се случи така от нищото.

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 19:37 от gabi_ivanova

# 1
  • София
  • Мнения: 28 712
Скрит текст:
Здравейте,искам да попитам за съвет относно моята ситуация.6 месеца комуникирах с едно момче ,всичко започна супер ,след 4 месеца се събрахме.Показваше сериозно отношение,запозна ме със семейство ,с приятели,не сме се карали.2 месеца по късно обаче без причина ми каза че е мислел и че иска да се разделим ,а причината беше “не съм готов за връзка” типични оправдания.Каза ми че съм най стойностното момиче което познава,че иска да останем приятели,а 2 седмици по късно разбрах че се е събрал с бивше гадже.Никой не харесва бившата му приятелка нито семейството,нито никой.
Много ме нарани това и наистина не мога да разбера какво се случи така от нищото.
Явно нещо не си му допаднала в характера. Нищо лошо няма в това, съвсем нормално е, по-добре рано, отколкото късно.

# 2
  • Мнения: 1 257
Никой не харесва бившата му приятелка нито семейството,нито никой.

Това няма никакво значение, важното е, че той си я харесва, и иска да е с нея Smile
Била си временен заместител, колкото и да те е харесвал, не е било достатъчно. Тегли черта и продължи напред.
А конкретно на въпроса ти - той е осъзнал грешката си, и се е върнал при бившата Smile

# 3
  • Melmak
  • Мнения: 3 129
Въобще не си го слагай на сърцето и продължавай напред!

# 4
  • Мнения: 1 336
Много ме нарани това и наистина не мога да разбера какво се случи така от нищото.
Не е от нищото и не си ти виновна, той просто не е спирал да обича бившата си приятелка. Мислел е че с нова връзка ще я забрави, затова е тръгнал с теб, но се е оказало че не е така... и в момент в който тя е показала че иска да е с него той се е разделил с теб.
Разбирам, че си наранена, постъпката му спрямо теб е супер гадна, но ще е по-добре за теб да се опиташ да го превъзмогнеш и да продължиш напред, без празни надежди той да се осъзнава.

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 248
Мъжете може и да се връщат, момчетата не 😁 Явно е на възраст в която и той не знае какво иска 6 месеца напред, минавай на следващия недей да седиш да го чакаш този да се осъзнае коя от двете ви е по-добра за него. Ама с такива злъчни коментари за чуждите семейства само си вредиш, може да не му е харесало и вече да има едно наум.

# 6
  • Мнения: 1 296
Не анализирай чужди чувства. Те така и или иначе нямат нищо общо с разума. Когато си влюбен няма грешен за теб човек. Той просто не спирал да е влюбен в нея и чакал да се съберат. Ти не се чувствай виновна, просто те харесвал, но нищо повече. И да осъзнае след време, че ти си по-правилния партньор не ти трябва такъв човек. Гледай напред и се опитай да го забравиш, доколкото е възможно. Сега ти е прясно. Ти си влюбена, предполагам, в него, не той в теб, ще те боли. Егото ти е наранено. Занимавай ума си с други неща и не го мисли този. Ако ви е писано нещо, то ще стане, но ако питаш мен, хич не ти трябва такъв.

# 7
  • Мнения: 5 542
Хем я използвал, хем тя го обсебвала, малка била, лесна била, никой не я харесвал... Просто не е могъл да я забрави, опитал е с теб, не се е получило. Не си виновна, но не омаловажавай другото момиче. Явно не е толкова зле, щом той се е върнал при нея. А и няма никакво значение дали другите я харесват, очевидно той я харесва.

# 8
  • Мнения: 12 846
.
Здравейте,искам да попитам за съвет относно моята ситуация.6 месеца комуникирах с едно момче ,всичко започна супер ,след 4 месеца се събрахме.Показваше сериозно отношение,запозна ме със семейство ,с приятели,не сме се карали.2 месеца по късно обаче без причина ми каза че е мислел и че иска да се разделим ,а причината беше “не съм готов за връзка” типични оправдания.Каза ми че съм най стойностното момиче което познава,че иска да останем приятели,а 2 седмици по късно разбрах че се е събрал с бивше гадже.Никой не харесва бившата му приятелка нито семейството,нито никой.Той само я използва доколкото чух от общи приятели,защото иска нещо лесно,а и аз бях по голяма от него.Важно е да отбележа че тя е много малка и постоянно го обсебва.
Много ме нарани това и наистина не мога да разбера какво се случи така от нищото.

Не е от нищото, той не е бил прежалил бившата.
Даже да се върне, ако бившата пак го изгони, ти какво, би ли го приела? Бившата само да свирне и той пак ще дотича при нея.
Ти си излишна в тази схема. Гледай да го забравиш, няма да излезе заек от този храст.

# 9
  • INFJ
  • Мнения: 9 414
Явно го харесваш, но той теб - не достатъчно. Дори да иска да се върне, не го приемай. Вече никога няма да се чувстваш достатъчно желана от него.

# 10
  • Мнения: 9 766
Всичко вече е казано, но това, че в собствените си очи се виждаш като по-ценна, стойностна и добра партия, съвсем не означава, че и той те вижда така.

# 11
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 248
Иди на няколко купона, ще го забравиш, ще се запознаеш с други момчета.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 172
Този не го чакай. Ако се върне - не го приемай.
Next.

# 13
  • Мнения: 36 014
Цитат
Връщат ли се мъжете и осъзнават ли че са направили грешка?

не, те са прави за себе си

в твоя случай пък съвсем
"стойностно момиче" звучи почти като комплимент, но реално е оправдание, защото не те иска
дори и да не е с бившата, пак няма да бъде точно с теб

# 14
  • Мнения: 14 966
Зависи на по колко години сте. Ако сте още ученици, или той живее с родителите си, неизбежно е да те запознае с тях.
Малкото момиче си му е слабост, върнал се е там, където го дърпа.
Ти не се връщай, ако той се "върне". Замазал е положението със "стойностно момиче" , "готовност за връзка", това са клишета. Не му вярвай, просто е другаде с акъла си. И се е отървал с финес.
Не  е честно спрямо теб, но такъв е животът. Продължавай напред, този е измамник

# 15
  • Мнения: 5 542
Е, сега пък измамник. Откъде-накъде? Не е лъгал. Освен това от новосъздадената и вече изтрита тема на авторката става ясно, че героите са 16-17-годишни.

# 16
  • Мнения: 5 258
Момиче, мъж не се чака. В твоя случей-момче.

# 17
  • Мнения: 1 571
Някакси тъжна ми идва тази тема. Момиче, което знае какво иска и момче, което не знае. Но пък за щастие и двамата достатъчно млади, за да си подредят живота когато му дойде времето.

# 18
  • Мнения: 1 245
Е, сега пък измамник. Откъде-накъде? Не е лъгал. Освен това от новосъздадената и вече изтрита тема на авторката става ясно, че героите са 16-17-годишни.
Тъкмо щях да питам на колко години са всички участващи. Доста  стандартно поведение.
 Не се задълбочавай с неосъзнати тийнове, намери си по сериозен.

# 19
  • Мнения: 5 542
Ами и момчето знае какво иска и то не е авторката. Много е тъжно за нея, вярно, но все пак са били само 2 месеца заедно, бързо ще ѝ мине. Още повече ако си намери един 20-21 годишен, по-сериозен младеж, който ще е готов за връзка.

# 20
  • Мнения: 1 296
Тези години имаше ли ги в началото, че нещо нямам спомен. Това е детска история. Как сте се събрали да живеете, като сте ученици още? Не си го слагай на сърцето, девойче! Още сте деца

# 21
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 248
Кофти е ако ти е първо разочарование и досега мама все ти е купувала каквото поискаш, но занапред трябва да се бориш за нещата дето ги искаш, включително мъжете, няма такова да седиш и да чакаш той да дойде в замъка при принцесата защото тя е най-хубавата на земята.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Продължавай напред, този е измамник
Защо да е измамник? Според мен е бил доста честен без да бъде груб.

# 23
  • Мнения: 14 966
Честно ли е да и каже, че е най- стойностното момиче, но не е готов за връзка. Не е честно. Не е честно и да и ги наговори тези финални врели- некипели, при положение, че се връща при любимата. Честно е да каже" обичам Другата"

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Е какво да и каже - маце пробвах те, ама не ме кефиш?

# 25
  • Мнения: 12 846
Любезен е бил. Отсвирил я е, без да я обиди и без да хвърли вината за раздялата върху нея.

# 26
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Вие не сте млади, вие сте малки.
Гледай си живота, предстоят ти най- хубавите години. Не ти трябва да се заробваш и занимаваш с хора, които не демонстрират сериозни намерения.

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
На 17г.още е момче и въобще не се е наживял.
Той и с бившата приятелка няма да е дълго време.
Вероятно гледа да не остава без гадже и да си има винаги някаква резерва.
Иначе да,мъжете се връщат,но само когато осъзнаят грешката си.Мъжете обаче,не момчетата.

# 28
  • Мнения: 5 542
А защо не приемем, че момчето е осъзнало грешката си, че се е разделило с малката приятелка и се е върнало при нея? Или грешка е само ако не харесват нас Joy Не пълнете главата на момичето с глупости, че е само на 18 и ще реши, че така трябва. Скъпа авторке, знам, че в момента ти е гадно и объркано, но не винаги любовта е споделена и никой не е виновен за това. Дали предпочиташ той да не беше се разделил с теб, а тайно да си мисли за бившата и да страда по нея или пък дори да ти изневерява? Постъпил е коректно, това означава, че те уважава, приеми го като урок и продължи напред. Никой няма вина за тази ситуация.

# 29
  • Мнения: 2 197
Моят прочит:
Той още е влюбен в бившата, намира си ново гадже, но когато бившата го вика, къса и тича при нея.
Понеже го е срам от постъпката му се опитва да смекчи ситуацията с мили думи и извинения.

Реално не е виновен за нищо, всеки има право да бъде с когото иска.
Не е изневерил, което щеше да е подло, а чисто и просто е скъсал.
Може някога да съжалява, може и да не.

Няма смисъл да го мислиш.
Аз не бих го приела обратно, защото има шанс да стане същото

# 30
  • София
  • Мнения: 38 614
Те винаги се връщат. Въпросът е кога. Защото животът на една жена може да се движи много бързо и след месеци или година ти ще мислиш за съвсем други неща и хора.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Иначе да,мъжете се връщат,но само когато осъзнаят грешката си.Мъжете обаче,не момчетата.
А ако не са допуснали грешка? В конкретната ситуация не мисля, че е допуснал грешка.

# 32
  • Мнения: 9 384
Авторке, само на 18 г. си, какви сериозни намерения очакваш?
На твоята възраст трябва да е:
"Гърди си с рози накичи,
на младостта се насити
и с пълна чаша пий наслада,
че няма да си вечно млада."
А не:
"Ах, къде е мойто любе?
Дали мисли той за мене
Я за него съм родена
И за него яз ке умра."

# 33
  • София
  • Мнения: 12 235
.Той е на 17 тя на 16 и знам че сме млади но много ме разстрои тази ситуация и  ме нарани това и наистина не мога да разбера какво се случи така от нищото.
Просто не си пада по теб. Няма някаква причина, това не е рационално и не е, защото имаш конкретен недостатък. И ти не харесваш всеки, можеше и ти да установиш, че не е твоето това момче. Не се фиксирай да се бориш, продължавай напред.

# 34
  • Мнения: 6 799
gabi_ivanova на 18 изобщо не ти трябва да се връщат! Радвай се на живота си на първо място и на младостта.
Но и за всякакви възрасти - според мен е грешка да искаме да се връщат или да ги пускаме обратно. Това би означавало старата песен .
Светът е пълен с мъже . Има достатъчно .

# 35
  • Мнения: 6 774
И двамата сте толкова малки, ти поставяш нещата едва ли не връзка с цел брак и деца. Аз на 18 даже с родителите на гадже не съм се запознавала, прекалено сериозно. Сигурно са единици момчета на по 17, които директно скачат в сериозна връзка.
Да се върне, защо.... Ти какво ще правиш през това време, послушно ще го чакаш, защото...
Продължи напред, срещай нови хора, със сигурност много по-интересни мъже предстои да срещнеш в живота си, не е нужно да задълбочаваш и чакаш първия срещнат да се връща. Върви се напред, не назад.

# 36
  • Мнения: 1 257
Вижте, реално нищо кой знае какво не се е случило, но нека не омаловажаваме така грубо чувствата на авторката. Почти всеки втори пост е - малки сте, млади сте. Точно защото са малки и млади, си изживяват емоциите бурно, дълбоко и като за последно. От позицията на родители и врели и кипели жени, ни е лесно да кажем "отмини и продължи напред, има толкова други мъже", но за момичето това е краят на света, момчето - единственият, не помните ли как сте изживявали нещата на тази възраст? Нека потъгува, нека мине през цялата палитра от емоции, за да може да ги отработи, осмисли и тогава да продължи напред, а не защото е "малка", разбирай повърхностна.
Неприятно впечатление прави само злословенето срещу "бившата" и склонността да се намесват роднини, защото това говори за един определен манталитет и отклонява решението на проблема в посока "мъжете са лабилни и непостоянни, а леки момичета дебнат отвсякъде", което не е в полза на авторката.
Момичето трябва да се научи да приема загубите и разочарованията с достойнство, а не като хвърля вината върху странични хора и фактори.

# 37
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 304
Казах на внучката си ( която е на 17), че от мъж се тръгва с високо вдигната глава и тракане на токчета! После може да поплаче насаме, но ще срещне по - добър! Сега, момиче, всички са твои. Ще го разбереш, когато срещнеш следващия!

# 38
  • Мнения: 23
На мен ми изглежда, че той се е опитвал да забрави нея като се обвърже с теб. Това "не съм готов/а за връзка" в повечето случаи означава "не те харесвам достатъчно, за да съм с теб". Щом е хукнал пак при нея може и въобще да не са спирали контакт.

Това са нормални неща, ти също можеш да се окажеш в подобна ситуация. Обвързваш се с друг, бившия се сеща за теб и иска да оправите нещата. Как постъпваш в такъв момент? На пръв поглед всеки ще каже, че е разумно да продължиш с новия човек, но ако сърцето надделее? Този път ти ще си в позиция на нараняващ.

Преживей си емоцията, не е последното момче на земята, всичко се нарежда по някакъв начин. Колкото и положителни качества да имаш, ако човекът отсреща не иска да е с теб, няма да бъде. Неприятни са такива ситуации, но се преживяват.

# 39
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
Иначе да,мъжете се връщат,но само когато осъзнаят грешката си.Мъжете обаче,не момчетата.
А ако не са допуснали грешка? В конкретната ситуация не мисля, че е допуснал грешка.
Мъжът ще се върне,ако прецени,че е сгрешил.
Ако смята,че е прав няма да се върне.
А младо момче,което не иска сериозна връзка даже и да сгреши,може да не иска да се върне.Учи се от грешките си и продължава напред.
Но конкретно за тази ситуация и аз мисля като теб Янтра. Не е допуснал грешка.

# 40
  • Мнения: 9 677
Дори някой да иска да се връща - не го приемай!
Не си нито дупка за запълване, нито изтривалка. Мъже (и жени) има милиарди буквално. Ще срещнеш и ще излизаш с много мъже. Ще има и страхотни и боклуци.
Знам, че сега е много блоезнено, но повярвай ми - ще мине. Няма да е утре, но ти гарантирам, че ще мине. И после ще ти е... смешно. Ще се смееш на себе си и на това, което си чувствала.

# 41
  • Мнения: 1 840
Вижте, реално нищо кой знае какво не се е случило, но нека не омаловажаваме така грубо чувствата на авторката. Почти всеки втори пост е - малки сте, млади сте. Точно защото са малки и млади, си изживяват емоциите бурно, дълбоко и като за последно.
Скрит текст:
От позицията на родители и врели и кипели жени, ни е лесно да кажем "отмини и продължи напред, има толкова други мъже", но за момичето това е краят на света, момчето - единственият, не помните ли как сте изживявали нещата на тази възраст? Нека потъгува, нека мине през цялата палитра от емоции, за да може да ги отработи, осмисли и тогава да продължи напред, а не защото е "малка", разбирай повърхностна.
Неприятно впечатление прави само злословенето срещу "бившата" и склонността да се намесват роднини, защото това говори за един определен манталитет и отклонява решението на проблема в посока "мъжете са лабилни и непостоянни, а леки момичета дебнат отвсякъде", което не е в полза на авторката.
Момичето трябва да се научи да приема загубите и разочарованията с достойнство, а не като хвърля вината върху странични хора и фактори.
Мхм. Нека не очакваме от тийнейджърка да бъде студенокръвна и цинична и да захвърля момчетата като носни кърпи.
Аз съм страдала като тийн по две любови - единия аз зарязах, другият мен ме заряза. Честно казано с усмивка се сещам за тези години - нямах едно наум, не бях обременена, не бях чувала за стотиците истории на срещи и раздели на други хора, само чиста романтика и краят на света.
Даже не осъзнавах, че някой може да спре да ти се кефи просто ей така, без да си сгафил. Или да си хареса друга. Ама как така, нали те обича? Smiley
Сега вече гледам по-реалистично на нещата и въпреки че се старая да запазя романтиката в живота си,  цинизмът и мен ме настига. Което е много разочароващо.

# 42
  • Мнения: 5 542
Не да бъде студенокръвна и цинична, а малко самокритична и стъпила на земята, на 18 е все пак, не на 8. Още от самото заглавие става ясно, че тя смята, че той бил направил грешка и чака да се "осъзнае", а и тук немалко "зрели" жени взеха да я навиват как той е недостоен, а тя - кралица. Ами не, ако така свикне, чакат я още доста разочарования не само на 18, а и на по-зряла възраст. В конкретния случай изненадващо момчето е било доста коректно. Трябва да му се отчете и признае, а не да се счита, че е направил "грешка" като е прекратил отношенията. Понякога просто така става и никой не е виновен.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 519
На 17г няма какво да го мислиш....вероятно те е използвал за да подразни бившата и тя да се върне при него или поне така се е получило в крайна сметка, имаш много живот да  живееш няма какво да се тормозиш заради пубер, който знае какво иска и това явно не си ти. Горе главата и напред смело.

# 44
  • SF
  • Мнения: 21 282
За какво ти е да се връща?! Като не те иска, и ти не го искай.
Знам, колко ми е лесно да го кажа отстрани, а на ти за друго не можеш да мислиш и сърцето ти страда. Точно, защото не ти е дал никакво обяснение, това те държи в недоумение и те кара да мислиш по въпроса.
Понякога се връщат. И много жени си ги очакват. Аз не. Гордост някаква...
Аз съм сигурна, че този ще си го помниш като първата любов и до там! Ще си намериш по-хубав и ще се чудиш сама на акъла си, когато се сетиш за този.
Но сега няма как да ти го докажа и сигурно си мислиш "я пък тая!"

# 45
  • Мнения: 3 411
Те винаги се връщат. Въпросът е кога. Защото животът на една жена може да се движи много бързо и след месеци или година ти ще мислиш за съвсем други неща и хора.

Така е. И обикновено се връщат когато всичките им "опции" вече не са на разположение.
Скъсали са с "любовта на живота си" или пък са се развели. После изведнъж се присещат за теб нищо, че даже те са инициирали раздялата.

# 46
  • Мнения: 302
Те винаги се връщат. Въпросът е кога. Защото животът на една жена може да се движи много бързо и след месеци или година ти ще мислиш за съвсем други неща и хора.

Така е. И обикновено се връщат когато всичките им "опции" вече не са на разположение.
Скъсали са с "любовта на живота си" или пък са се развели. После изведнъж се присещат за теб нищо, че даже те са инициирали раздялата.
На мен в момента ми се случва нещо подобно, с бившия ми приятел се разделихме преди около 3 години /ей така само с 1 смс/, страдах доста време и никой не допусках до себе си. Обаче преди около 20 дни нещо отново се е сетил за мен и през 3-4 дни пише, но не да се видим, да говорим или да пием кафе, ами ей така занимава ме с разни други неща. Защо го прави идея си нямам?

P.S. В момента имам интерес от двама мъже към мен, но не знам изобщо не мога да се доверя отново и съм сама, като че ли за момента ме устройва така.

Последна редакция: пт, 23 фев 2024, 14:15 от bubeto80

# 47
  • Мнения: 3 411
Марш! Блок! Разкарвай го. Сакън да не си се подвела да излезеш с него. Ей много ги мразя такива. Сещат се какво са "изгубили" чак след като всичките им варианти са свършили. А ти какво си? Удобна обувка, която пак могат да обуят когато лачените чепици "Армани" се продънят? Пускай го да пасе и това е. Има нещо изключително гнусно и долно да зарежеш жена и след години!!! да решиш да й съсипваш щастието и живота защото твоята приказка не се е получила.

# 48
  • Мнения: 302
Марш! Блок! Разкарвай го. Сакън да не си се подвела да излезеш с него. Ей много ги мразя такива. Сещат се какво са "изгубили" чак след като всичките им варианти са свършили. А ти какво си? Удобна обувка, която пак могат да обуят когато лачените чепици "Армани" се продънят? Пускай го да пасе и това е. Има нещо изключително гнусно и долно да зарежеш жена и след години!!! да решиш да й съсипваш щастието и живота защото твоята приказка не се е получила.
Arielle, много си права, не знам какво му се получава и какво не, виждам, че харесва снимки /някой ги и коментира/ на почти всяка жена, пък било то и не чак толкова добре изглеждаща /живота си е негов, да прави каквото си поиска/, но се чудя и не мога да разбера, защо пише на мен през няколко дни и ми се "хвали" с разни неща, които е постигнал ..........после тишина, после се сети нещо и пак пише и така.
Ако е искал нещо, досега да е дошъл, да се е извинил и т.н., но такова странно поведение за първи път виждам.

# 49
  • Мнения: 7 472
Изобщо не е странно, а напротив опипва почвата, да види още ли имаш интерес, чувства, така отдалече,, като " ни лук ял, ни лук мирисал "
Обаче човек, който не се е извинил, особено ако те е наранил или е постъпил още по- гнусно, а да ми се прави на разсеян и забравил, какво е направил, веднага бих му отрязала главата. А всеки, рано или късно си получава възмездието.

# 50
  • Мнения: 3 411
Разбира се! Нали трябва да те прикотка някак. Изведнъж е станал супер богат бизнесмен - виж какво изпускаш. Смях.

# 51
  • Мнения: 9 677
Никога не се връщайте назад! Връзките не свършват, защото са щастливи. Свършват защото са се изчерпали, защото единия или и двамата са сгафили и т.н.... Не вярвам в щастието с бивши. Винаги ще има "скелети" и въпроси, които ще изкачат и ще тежат при повторна връзка. С бившите - само културно познанство.

# 52
  • Мнения: 12 846

Arielle, много си права, не знам какво му се получава и какво не, виждам, че харесва снимки /някой ги и коментира/ на почти всяка жена, пък било то и не чак толкова добре изглеждаща /живота си е негов, да прави каквото си поиска/, но се чудя и не мога да разбера, защо пише на мен през няколко дни и ми се "хвали" с разни неща, които е постигнал ..........после тишина, после се сети нещо и пак пише и така.
Ако е искал нещо, досега да е дошъл, да се е извинил и т.н., но такова странно поведение за първи път виждам.
Блокирай го този нещастник. Няма никакви намерения, само си четка егото колко е неустоим и как може да си те върне обратно с едно щракване на пръстите. Но всъщност не иска да си те връща, ясно е.

# 53
  • Мнения: 198
Иска да я върне. Оставил я е защото не я харесва изобщо. Мъж който харесва жена, да я види с друг, пак няма да я остави. Другата му е била шута, и сега бубето с 200 ще се върне. Щом е страдала тогава, и трябва много малко сега. Една покана за среща и ще има .....ох, недей... аз сама Sweat Smile

# 54
  • Мнения: 302
Иска да я върне. Оставил я е защото не я харесва изобщо. Мъж който харесва жена, да я види с друг, пак няма да я остави. Другата му е била шута, и сега бубето с 200 ще се върне. Щом е страдала тогава, и трябва много малко сега. Една покана за среща и ще има .....ох, недей... аз сама Sweat Smile
Относно харесването грешите, харесваше ме и то много, подкрепяше ме доста, разбирахме се много добре, честно не разбрах какво му стана; може пък в даден момент да е решил, че иска да е свободен/ така и не разбрах/, недоумявам защо изобщо реши да ми пише, това е въпроса и то без конкретна цел? Да страдах; но това вече е в миналото, среща......едва ли, а да кажа такива думи абсурд.

# 55
  • София
  • Мнения: 12 807
Отговарям на заглавието - не е важно мъжът да осъзнае, че е направил грешка и да се върне, а ти да осъзнаеш, че този мъж е грешка, и да не го приемеш обратно.

# 56
  • Мнения: 546
Те винаги се връщат. Въпросът е кога. Защото животът на една жена може да се движи много бързо и след месеци или година ти ще мислиш за съвсем други неща и хора.
На 100 процента подкрепям. Всички мои са се връщали. Последният “връщаш се”, като ми писа (7 годишна връзка, от 7 години сме разделени), и ми праща някакви олд скул рап песнички. Застинал е на същото ниво, с вид на чичо вече, а аз съм на съвсем друго ниво и много по-отворен светоглед вече.

Към авторката - може да ти се струва края на света, но не е. Клише е, но след време ще се радваш, че нещата не са се получили. Разсей се и даже се занимавай с други момчета да си вдигнеш самочувствието.

# 57
  • Мнения: 299
Правило номер 1: Никога не чакай никого. Особено ако се е върнал при бившата. Иска да си губиш ценното време като го чакаш докато той се насити на нея и пак тръгне да си търси нова играчка, която също след няколко месеца ще захвърли заради някоя по-нова.
Правило номер 2: Никога не се занимавай с момче, което си има друга и не е минало поне 6 месеца  след раздялата му с предишната. Той още не е готов за нова връзка, защото не се отърсил от емоционалната обвързаност с нея
3. Правило номер 3. Винаги преценяш един мъж по ДЕЛАТА му, никога по (празните) думи. Всеки може да те омае , за да се възползва от теб, и на следващия ден да изчезне…
4. Правило номер 4. Мъжът за ТЕБ никога няма да си тръгне. Няма да те предаде, няма да изневери, няма да те нарани, няма да те накара да се състезаваш за него, няма да те държи в неведение и очакване “да се промени”. Няма да си играе на котка и мишка.
Това са неща, които ми се иска да знаех когато бях на 20, че и 30. Много грешки направих в чакане някои хора да се променят.
 А този щом ти е казал че не е готов за връзка, значи не е. Спокойно, има такива които са. Но на тая възраст бих се съсредоточила върху учене, пътешестване, а връзката с точния човек ще дойде когато си готова. Още си малка и имаш много време да познаеш себе си и да разбереш какво търсиш. А то с времето вероятно ще се промени и   ще се  чудиш как си търпяла този и онзи, и ще се смееш над себе си.
Когато  му дойде времето, избери някой искрен и честен. Всичко друго е временно. ❤

Последна редакция: нд, 25 фев 2024, 08:36 от Aminka

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Приказки от 1001 нощ.
Най-първо и най-важно - може никога да няма мъж за нея. И да си седи на 60 с котките.

# 59
  • Мнения: 2 197
Какво искаш да кажеш, Янтра? Че човек трябва да гони някой мъж, дори да не проявява интерес към нея, за да не остане сама на 60?

Да му търпиш изневери, студено-топло отношение, и да го чакаш да се върне, ако те зареже?

По-добре сама, отколкото с някакви боклуци.
Може и да няма мъж за теб, ама да се унижаваш за трохи внимание е жалко.

# 60
  • Мнения: 299
Приказки от 1001 нощ.
Най-първо и най-важно - може никога да няма мъж за нея. И да си седи на 60 с котките.
За всеки човек си има подходящ. Не съм казала да го чака затворена вкъщи без да го търси. 🤷♀Въпросът е да не се занимава с хора, които ОЧЕВАДНО не са за нея и да я пързалят, и да ѝ дават празни надежди. Момичето трябва да си знае цената и да се пази от използвачи. 🤷♀

# 61
  • Мнения: 6 799
Най-първото е, че мъжът за ТЕБ , много вероятно не изглежда като тези в пубертетските ти сънища.
Т.е. гледай на широко , не бъди ораничена , мисли.  А ако не можеш да мислиш то не е зле да си имаш някой мислещ за да си приказваш с него и да може да прецени и да ти даде съвет. Не говоря за приятелките ти със същия акъл.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Какво искаш да кажеш, Янтра? Че човек трябва да гони някой мъж, дори да не проявява интерес към нея, за да не остане сама на 60?

Да му търпиш изневери, студено-топло отношение, и да го чакаш да се върне, ако те зареже?

По-добре сама, отколкото с някакви боклуци.
Може и да няма мъж за теб, ама да се унижаваш за трохи внимание е жалко.
Не. Но дайте да не се лъжем - много хора не си намират партньор.

Приказки от 1001 нощ.
Най-първо и най-важно - може никога да няма мъж за нея. И да си седи на 60 с котките.
За всеки човек си има подходящ. Не съм казала да го чака затворена вкъщи без да го търси. 🤷♀Въпросът е да не се занимава с хора, които ОЧЕВАДНО не са за нея и да я пързалят, и да ѝ дават празни надежди. Момичето трябва да си знае цената и да се пази от използвачи. 🤷♀
Абсолютни глупости. Няма подходящ за всеки.

# 63
  • Мнения: 6 799
Янтра има. просто много не могат да го разпознаят защото не гледат правилно.

# 64
  • Мнения: 299
Какво искаш да кажеш, Янтра? Че човек трябва да гони някой мъж, дори да не проявява интерес към нея, за да не остане сама на 60?

Да му търпиш изневери, студено-топло отношение, и да го чакаш да се върне, ако те зареже?

По-добре сама, отколкото с някакви боклуци.
Може и да няма мъж за теб, ама да се унижаваш за трохи внимание е жалко.
Не. Но дайте да не се лъжем - много хора не си намират партньор.

Приказки от 1001 нощ.
Най-първо и най-важно - може никога да няма мъж за нея. И да си седи на 60 с котките.
За всеки човек си има подходящ. Не съм казала да го чака затворена вкъщи без да го търси. 🤷♀Въпросът е да не се занимава с хора, които ОЧЕВАДНО не са за нея и да я пързалят, и да ѝ дават празни надежди. Момичето трябва да си знае цената и да се пази от използвачи. 🤷♀
Абсолютни глупости. Няма подходящ за всеки.
С такова черногледство може и да няма. По-добре с няколко животинки , но без някой кръшкач, който те ползва като изтривалка . Звучиш като моя приятелка, която все не може да си намери мъж, защото има нереални изисквания ( предимно за професията му).  Нека гледаме по-позитивно на нещата.
Също е неуместно да плашиш момиче на 18г, което търси съвет, с …котки. Едва ли не ненормално да ги имаш. Котките имат прекрасна енергия! Ние си имаме няколко с мъжа ми. Хората,  които обичат животните, са с добри сърца.  ❤

Последна редакция: нд, 25 фев 2024, 09:34 от Aminka

# 65
  • Мнения: 25 685
Абсолютни глупости. Няма подходящ за всеки.

Там е работата, че всеки включва различни качества в „подходящ“. За една може да е непременно богат; за друга – секси нацепен батка, пък много важно, ако я пребива за добро утро и лека нощ; за трета – да е мил, грижовен, семейно ориентиран; за четвърта – да е авантюрист и обичащ риска като нея; за пета –  да не е домошар, а да води активен живот; за шеста – да има същия черен хумор като нея; за седма...; за осма...; за десета...

Ако вкараш очакванията си в много тясна рамка, естествено, че шансът ти да срещнеш подходящия силно намалява, дори ще започне да клони към нула, особено когато липсва реална самооценка. То хубаво искаме, но и какво предлагаме насреща? Дали се сещаме да си зададем въпроса „А аз подходяща ли съм за него“?

А когато го намериш, дали ще се окаже, че наистина е подходящият – само времето може да покаже.  И колко време изобщо ще продължи да е подходящ, защото и хората, и обстоятелствата се променят. Богаташът може да обеднее, семейно ориентираният изведнъж да се сети, че не се е наживял и да хукне да наваксва, авантюристът да се кротне и да си седи само вкъщи, шегаджията да се пропие... Само „лошите момчета“ не се променят май или ако се променят, то е към още по-лошо.

Та по-добре с котките, отколкото с категорично неподходящ. А ако не искаш да стоиш сама с котките, ще трябва да разшириш рамките на претенциите си, защото всички нормални мъже, извън патологиите, на практика са повече или по-малко, но подходящи. После вече е въпрос на любов, уважение, желание за разбирателство, малки компромиси, когато се наложи, и... семейният живот си върви.

# 66
  • SF
  • Мнения: 21 282

3. Правило номер 3. Винаги преценяш един мъж по ДЕЛАТА му, никога по (празните) думи. Всеки може да те омае , за да се възползва от теб, и на следващия ден да изчезне…

Всеки може да те омае, ама друг път. Повечето едва се сещат след "здрасти" какво да кажат.
И с дела могат да те омаят.

# 67
  • Мнения: 299

3. Правило номер 3. Винаги преценяш един мъж по ДЕЛАТА му, никога по (празните) думи. Всеки може да те омае , за да се възползва от теб, и на следващия ден да изчезне…

Всеки може да те омае, ама друг път. Повечето едва се сещат след "здрасти" какво да кажат.
И с дела могат да те омаят.
Е, не всеки може да те омае, то е ясно. Въпросът е да не гледа само какво ѝ казва, а да вярва и на очите си.
А пък ако не може да си намери мъж, не е чак трагедия. Човек може са е щастлив и сам. Даже на нейната възраст понякога е по-добре, за да се развие първо като личност.

# 68
  • SF
  • Мнения: 21 282
Имах предвид, че който се омайва, ще бъде омаян и от думи, и от дела, и от мисли, и от въздуха дори.
А мъжете изобщо не могат да общуват свободно с жени. Или рязко свалят, мислейки се за вървежни и непукисти или не знаят изобщо какво и как да кажат. Чакат жената да започне.

# 69
  • София
  • Мнения: 38 614
Аз си следвам едно мое правило - ако връзката оцелее след 40 тия ден и първото скарване, значи ще я бъде.
Преди това, въобще не я броя за връзка.
Онлайн познанства не се броят въобще. В смисъл отброява се от първа среща на живо.

# 70
  • Мнения: 546
Не “подходящ” за очаквания и някакви социални химери, а подходящ за жена, която познава себе си и знае с какъв мъж би била щастлива.
И определено по-добре сама с котки, отколкото с някакъв въздухар заради социални догми. Не сме 1950 и една жена води по-пълноценен живот сама. Особено ако има кариера и социален кръг.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
С такова черногледство може и да няма. По-добре с няколко животинки , но без някой кръшкач, който те ползва като изтривалка . Звучиш като моя приятелка, която все не може да си намери мъж, защото има нереални изисквания ( предимно за професията му).  Нека гледаме по-позитивно на нещата.
Аз, лично, нямам проблем. Имам към 20 г връзка с мъж, който харесвам, обичам и уважавам. Но не съм сляпа и виждам как много близки хора не успяват да си намерят подходяща половинка.

# 72
  • Мнения: 3 411
С такова черногледство може и да няма. По-добре с няколко животинки , но без някой кръшкач, който те ползва като изтривалка . Звучиш като моя приятелка, която все не може да си намери мъж, защото има нереални изисквания ( предимно за професията му).  Нека гледаме по-позитивно на нещата.
Аз, лично, нямам проблем. Имам към 20 г връзка с мъж, който харесвам, обичам и уважавам. Но не съм сляпа и виждам как много близки хора не успяват да си намерят подходяща половинка.

Като преминеш една определена възраст е много трудно да срещнеш някой без "багаж" и "патологии" та вярно за това толкова жени предпочитат котките.
Ако обаче всеки малък недостък те дразни и не си склонен на никакъв дори минимален компромис няма защо да се чудиш, че си сам.

# 73
  • София
  • Мнения: 38 614
Аз съм готова на доста компромиси, но... искам мъжът е стабилен ментално. И въобще стабилен. Мерне ли ми се някой "драма Кинг", бягам бързо.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
С такова черногледство може и да няма. По-добре с няколко животинки , но без някой кръшкач, който те ползва като изтривалка . Звучиш като моя приятелка, която все не може да си намери мъж, защото има нереални изисквания ( предимно за професията му).  Нека гледаме по-позитивно на нещата.
Аз, лично, нямам проблем. Имам към 20 г връзка с мъж, който харесвам, обичам и уважавам. Но не съм сляпа и виждам как много близки хора не успяват да си намерят подходяща половинка.

Като преминеш една определена възраст е много трудно да срещнеш някой без "багаж" и "патологии" та вярно за това толкова жени предпочитат котките.
Ако обаче всеки малък недостък те дразни и не си склонен на никакъв дори минимален компромис няма защо да се чудиш, че си сам.
Е тогава защо тук потребителките щедро обещават, че авторката (и други) ще си намерят половинки, защото всеки си имал половинка? М?
Аз казвам, че това са абослютни глупости и много хора никога не срещат подходящи партньори.

# 75
  • Мнения: 25 685
Явно не правиш разлика между „половинка“ и „подходящ партньор“.
А такава има. Аз може да имам сума ти подходящи партньори, но „половинката“ е само една.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Явно не правиш разлика между „половинка“ и „подходящ партньор“.
А такава има. Аз може да имам сума ти подходящи партньори, но „половинката“ е само една.
Ами да. Не правя, за мен са синоними. 
А какво става от твояте гледна точка, ако половинката вземе, та умре? И да речем останалия е още млад.

# 77
  • Мнения: 25 685
Ами, намира си друг подходящ партньор. Ако иска. Пък дали ще му е половинка, четвъртинка или осминка... Времето ще покаже.

# 78
  • Мнения: 9 677
А защо трябва да се търси само една единствена идеална половинка за цял живот? Аз мисля, че човек може да има и повече щастливи връзки. Понякога може да имаш и 3-4 партньора за по 10 години и с всички да си бил щастлив. Съвсем не е нужно да остарееш с човека, с който си на 22г примерно.
Разбира се, ако това се случи и хората са щастливи - идеално. Но съвсем не означава, че няма друго щастие.
И както се спомена - живеем във времена, в които човек може да е щастлив и сам. Може да избира с кого да живее (пък дори и котки и кози), дали да има деца и т.н. Това е безценно предимство на времето ни.

Авторката е на 18 години. Тоооооолкова много красиви неща ще се случват в живота й.

# 79
  • Мнения: 7 472
За мен, няма разлика между " подходящ " и " половинка", тъй като винаги съм имала високи критерии и изисквания към мъжете  просто неподходящ,( лично за мен)  няма да ми е и задълго и половинка.

# 80
  • Мнения: 6 799
В същност разликата е в това, че авторката е на 18, а не на 27, 35, 42, 49 или 55 и т.н. Т.е. авторката може да има много много подходящи партньори, но други дами може да имат доста по-малко избор. Не казвам от кои съм Simple Smile
Но като гледам около нас все еднофамилни къщи и във всичките има по едно семейство с партньор ... постоянен. И всичките партньори са различни , съвсем различни хора. Т.е. явно всеки става някъде.

# 81
  • SF
  • Мнения: 21 282
Аз съм от тези с малкото избор.

# 82
  • Мнения: 7 472
Аз съм от тези с малкото избор.
Това мислене, никога не съм го приемала . Винаги една жена има избори, въпросът е тя да знае, какво иска и да се стреми да го получи.
Да не се задоволява с трохи, а да желае цялата баница.
Дори да е сама, по- добре, отколкото да е зле придружена. И пак е неин избор. Не е без.

# 83
  • София
  • Мнения: 38 614
Мъже има колкото искаш, на всяка възраст, за всеки вкус.

# 84
  • Мнения: 1 840
Определено няма за всички. То може и да има някъде там, ама дали ще го намериш, дали и той ще търси, дали ще се срещнете по средата... Както няма пари, здраве и красота за всички, така няма и подходящ партньор за всички. Затова трябва да се стремим да променим обстоятелствата, а ако не се получава, да се адаптираме към тях. Но пък лично за мен да не намериш подходящата половинка за цял живот е най-малкото зло. Не знам защо толкова се драматизира.

# 85
  • Мнения: 6 611
Ко стаа бе, върнаха ли се тия мъже, че не мога да спа от напрежение? И овци броих и пак... Дайте неква информация, че не знам на кой свят съм вече...

# 86
  • Мнения: 2 197
Харесва ми да мисля, че винаги има подходящ партньор за всеки, но от опит виждам, че далеч не всички го намират.
Особено ако още много млади са се оженили, и по този начин са си ограничили срещането на партньори.

Но това не значи човек да се отказва да търси.

И принципно не знам, винаги съм се чудила, дали ще ми е по-добре с човек, който не обичам, или сама, но повече клоня към сама.
Защото животът с някого ми се вижда по-скоро задължение, ако нямаш желание да се събуждаш до него всеки ден.

Много по-лесно е да си сам.

# 87
  • София
  • Мнения: 12 807
Подходящи партньори има много, не е само един. Въпросът е ще имаш ли шанса да го откриеш и ще го приемеш ли. Защото много хора се целят много по-високо от "подходящото" за тях, пък самите те не са от "най-подходящите".

# 88
  • София
  • Мнения: 38 614
Това, което аз виждам е десетки жени, които не търсят. Работа, вкъщи, най-много да отиде на спорт, но пак в женска група и това е. Е как да намерят дори един, като не търсят? И после "всички" били неподходящи.

# 89
  • Мнения: 198
Дори и да търси, шанса да срещне този който ще ѝ хареса ( точно нейния тип ) е никакъв. Където и да отиде. Той е в друг град, ходи на работа, после се прибира и всеки ден така. Не ползва сайтове за запознанства, в нейния град никога не е бил, а и да отиде едва ли ще се срещнат. А ако това стане, може тя да не му допадне

# 90
  • София
  • Мнения: 38 614
Това беше много странно изказване. След като е от друг град, просто е неподходящ от началото.

# 91
  • Мнения: 6 196
Подходящи партньори има много, не е само един. Въпросът е ще имаш ли шанса да го откриеш и ще го приемеш ли. Защото много хора се целят много по-високо от "подходящото" за тях, пък самите те не са от "най-подходящите".
Именно. За всеки има достатъчно на брой подходящи партньори, които да го кажем стават, но тези за които все няма или имат завишени изисквания срещу които не могат да предложат адекватно на тях, или не са склонни на никакъв компромис и щом нещо не съвпада с представата им, значи не е техния човек и край. А в тези отношения е необходимо едно напасване, което в по млада възраст се случва доста по лесно от колкото след 30-35, така както виждам и около мен. Така че най общо казани това с твоя човек, дето съдбата ти го е определила и само трябва да чакаш да ви събере ( пак съдбата) без нищо да правиш е една огромна глупост.
По темата за връщането, връщат се, и жените се връщат. Лошото е че като се почне едно тръгване и връщане, може да се извърти тази поредица доста пъти. С бившата ми така, успя да ме зареже няколко пъти, ама накрая я отрязах при поредния опит за завръщане.
Не че няма и успешни втори издания, ама в повечето случаи си е голяма грешка и всичко се повтаря отново.

# 92
  • Мнения: 1 840
Скрит текст:
Подходящи партньори има много, не е само един. Въпросът е ще имаш ли шанса да го откриеш и ще го приемеш ли. Защото много хора се целят много по-високо от "подходящото" за тях, пък самите те не са от "най-подходящите".
Именно. За всеки има достатъчно на брой подходящи партньори, които да го кажем стават, но тези за които все няма или имат завишени изисквания срещу които не могат да предложат адекватно на тях, или не са склонни на никакъв компромис и щом нещо не съвпада с представата им, значи не е техния човек и край.
А в тези отношения е необходимо едно напасване, което в по млада възраст се случва доста по лесно от колкото след 30-35, така както виждам и около мен.
Скрит текст:
Така че най общо казани това с твоя човек, дето съдбата ти го е определила и само трябва да чакаш да ви събере ( пак съдбата) без нищо да правиш е една огромна глупост.
По темата за връщането, връщат се, и жените се връщат. Лошото е че като се почне едно тръгване и връщане, може да се извърти тази поредица доста пъти. С бившата ми така, успя да ме зареже няколко пъти, ама накрая я отрязах при поредния опит за завръщане.
Не че няма и успешни втори издания, ама в повечето случаи си е голяма грешка и всичко се повтаря отново.
Това е мантра, която много хора повтарят (ставали егоисти, безкомпромисни, негативно настроени към другия пол, свикнали да живеят сами, вече никой не ги иска, защото застаряват и т.н.), и аз съм я казвала, но в крайна сметка като се замислиш тези хора и преди 35 не са намерили подходящ партньор, та годините ли са проблемът, или фактът, че човекът просто не може да мели брашно с никого? Ни на 20, ни на 30, ни на 100.

# 93
  • Мнения: 6 196
То ясно, че има такива криви хора, де нито на 20 стават, ни на 40, но и промените в психика и характери, навици и т н. с възрастта също са неоспорими. И тези промени допринасят да е по трудно намирането на подходящ партньор.

# 94
  • Мнения: 2 197
Аз пък на 20 хич не ми пукаше и не исках да се напасвам с никого, ако не ме устройва чао.
Сега е съвсем различно

Така че не съм съвсем съгласна, че на 20 се напасваш по-лесно.

Даже повечето ми приятели на 20 са гонили точно неподходящи за тях мъже и жени и са си патили Simple Smile

Все ми се струва, че връзките след 25 са по успешни.

# 95
  • София
  • Мнения: 38 614
Аз мисля, че ако човек е с отворен ум и се развива, ще намери с кого да се напасне и на 30, и на 40, и на 50.
А ако си е наумил определен "идеал" ще има много да пати и да се отчайва.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 22:34 от Rockstar

# 96
  • София
  • Мнения: 12 807
Човек като е млад е по-вероятно да се мъчи да накара да проработи нещо, което няма бъдеще. После узрява, и напасването става по-разумен процес. Така че си мисля, че напасването след 30+ може да не се случва толкова безкритично, но пък е по-успешно.

# 97
  • SF
  • Мнения: 21 282
Понапълнили сте темата с клишета от сорта на: за всеки влак си има пътници и не се тича след трамвай, защото ще изпуснеш това, което се вози в следващия.

Как се търси мъж????
В Тиндер или ползвате други приложения?
Много ще се радвам, ако разбера отговора на този въпрос: как се търси мъж. А как се търси "подходящия" мъж, защото много внимание сте обърнали на "подходящ".
Коя е комисията, която преценява, че на някой са му по-високи изискванията, от това, което той може да предложи, за да се срещна и да си поговоря с нея. Група одумващи приятелки, роднините, съседите? Кои са тези специалисти по балансираното търсене и предлагане. (с неприятно чувство написах думите "търсене и предлагане").
Но да не изземам чужда тема.

А в тези отношения е необходимо едно напасване, което в по млада възраст се случва доста по лесно от колкото след 30-35, така както виждам и около мен.

А около мен пък точно тези с ранните напасвания, в момента са напаснати със съвсем други партньори или много им се иска да е така. Нищо не е останало от младежките напасвания. Тогава изборът им се е спрял на този, който танцува най-добре в дискотеката или разказва най-забавните вицове и другите са луди по него.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 08:49 от Esmee

# 98
  • Мнения: 6 799
Esmee но пък като станеш по-преживял и видял и мъдър и критичен ...

# 99
  • SF
  • Мнения: 21 282
И готов да хващаш и последните влакове... Компромис след компромис...
Сигурно е така, както казвате.

# 100
  • Мнения: 9 677
Oспамихме темата на момичето, но да ви дам пример за безкомпромисен човек. Grinning
Баща ми има братовчед на 64-65 години вече. Цял живот уж страда, че си няма жена, половинка в живота и т.н.
Наскоро баща ми предложил да го запознае с тяхна наборка (жената проявила интерес), вдовица от години, интелигентна и възпитана жена, с големи деца и внуци (неживеещи с нея), с хубава пенсия и живееща в голяма къща... И онзи отказал, защото... внимание!!! ... тя имала голяма къща и щяла да го кара да й помага физически в поддръжката. Joy Ето на това казвам аз отстояване на позициите! Ама ха! Ще се напасва той идеалния към някаква... Grinning

# 101
  • SF
  • Мнения: 21 282
Това може да не е истинската причина. Когато отхвърляш нечие предложение, понякога измисляш някаква тъпотия, за да няма обидени.
Какво да му каже?! - имам проблеми с простатата и точно сега не съм подходящ за започване на връзка. Това трябваше да ми се случи, след като вече съм се представял добре много пъти.
Понякога се вкарва някакво чувство за хумор, което се цитира буквално или погрешно.
Това е само предположение, разбира се. Няма как да знаем какво му е в главата на този човечец. Може някоя друга да му е понапълнила главата с фантазии, но да му се бяга по тъча и мисълта му да е заета с нея.

# 102
  • София
  • Мнения: 12 807
Не е нужна комисия за да се разбере някой дали има високи спрямо възможностите си критерии. Обикновено историята на връзките му е достатъчна за да проличи това.

Иначе, може би неприятната истина е, че един човек, който харесва и има с какво да е харесван, лесно намира партньори, стига да общува достатъчно. Ненамирането обикновено или е в следствие на липса на достатъчно социални контакти, или на кофти собствен материал. Поне това са моите наблюдения.

# 103
  • София
  • Мнения: 38 614
Това да си харесван, също е социално умение, което някои персони не развиват или умишлено обръщат в обратна посока. Съответно, когато имаш самочувствие, че имаш избор, правиш по-добър избор. То това важи за всичко в живота.

# 104
  • Мнения: 12 846
Не е нужна комисия за да се разбере някой дали има високи спрямо възможностите си критерии. Обикновено историята на връзките му е достатъчна за да проличи това.

Иначе, може би неприятната истина е, че един човек, който харесва и има с какво да е харесван, лесно намира партньори, стига да общува достатъчно. Ненамирането обикновено или е в следствие на липса на достатъчно социални контакти, или на кофти собствен материал. Поне това са моите наблюдения.
Интересното за мен е, че и хората с кофти собствен материал си намират партньори. А понякога точно други, които видимо са почти идеални, така и си остават стари моми и ергени, или успешно разделени с кофти половинки.
Не знам как стават тия неща.
Ето и за годините, има логика и в това, като млад да си по-приспособим и да си паснеш по-лесно с партньора. Но и в това, помъдрял да избегнеш старите грешки и да намериш подходящия.

Като в онзи виц, съдията изслушва претенциите на едната страна и казва: -Прав си!
Изслушва другата страна и казва: -И ти си прав!
Глас от залата: -Ама господин съдия, не може и двамата да са прави!
А съдията: -Знаеш ли, и ти си прав!

Та, истината не винаги е само една. Особено ако си на 18, пред теб има толкова пътища. Само не трябва да вървиш, забил поглед в земята. Нито да чакаш счупеното да се залепи.

# 105
  • Мнения: 1 571
Не е нужна комисия за да се разбере някой дали има високи спрямо възможностите си критерии. Обикновено историята на връзките му е достатъчна за да проличи това.

Иначе, може би неприятната истина е, че един човек, който харесва и има с какво да е харесван, лесно намира партньори, стига да общува достатъчно. Ненамирането обикновено или е в следствие на липса на достатъчно социални контакти, или на кофти собствен материал. Поне това са моите наблюдения.
Личните качества на човек и умението да общува нямат пряка връзка с намирането на партньор. Това е инстинкт, заложен във всеки един човек и единствено възпитателната среда в детска възраст е в състояние да го притъпи или обратното - да го обостри. Най-простият пример, за който се сещам, са ромите и техните разбирания за брак и сродяване.

# 106
  • София
  • Мнения: 12 807
При този етнос има културни специфики - например, бракове между непълнолетни, уредени бракове, безразборно размножаване. Нещата са на много първично ниво, което се отнася в пълна сила за подбора, доколкото може да се говори за такъв в смисъла, в който го разбираме ние. За мен те не могат да са база за сравнение, и то за радост. 

Интересното за мен е, че и хората с кофти собствен материал си намират партньори. А понякога точно други, които видимо са почти идеални, така и си остават стари моми и ергени, или успешно разделени с кофти половинки.

Даден кофти материал се котира по-добре от друг кофти материал, та зависи къде удари дефицитът Sweat Smile Но и тези с кофти материала обикновено ги прибират хора, които също не са топ материал - дали неопитни и наивни, или с някакви сериозни травми, някъде нещо е счупено и не е случайно, че залитат по такъв типаж. Така че нещата са си много логични, стига човек да разрови достатъчно.

# 107
  • Мнения: 7 472
А какво значи човек да е  кофти материал? Всеки носи и нещо хубаво и нещо недотам привлекателно за околните. За мен, винаги е било важно с човека срещу мен да можем да мелиме и да си изтърпяваме кривотиите. Защото идеални няма.
Затова може би се правят и компромиси, но само такива които не нарушават твоята ценностна система и адекватна преценка.
Има неща, които трябва да приемеш, но има и такива ( за всеки са различни), които не можеш да преглътнеш.

# 108
  • София
  • Мнения: 12 807
Никой не е само добър или само лош. Като казвам кофти материал, нямам предвид 100% от човека е кофти. Но ето пример: Някой, който е изключително стиснат, все гледа в паницата на другия и брои всяка стотинка . За мен това е кофти материал, и когато се оплаква, че не среща подходящи хора, на мен ми е ясно, че той самият не е подходящ за много хора. Може да има други хубави качества, но това е доста обхватно нещо, което много хора не биха търпели.

И да, перфектни хора няма, напасваме си кривините. Просто някои кривини търпят напасване, други по-трудно и с по-малко хора. От тук и думата "подходящия". Но за да срещнеш подходящия трябват две неща - възможност и реалистична преценка.

# 109
  • Мнения: 2 197
За мен кофти материал веднага е емоционално недостъпен мъж, който никога не можеш да разбереш иска ли те, не те ли иска, няма споделяне, няма разбиране.

Също така мъж, който отказва да говори като има проблем във връзката - веднага се вижда, че тая връзка е обречена.

Мъж, който ти няма доверие и има болезнена ревност.

Мъж, който се смята за повече от жената и я унижава.

Мамино детенце, дето мама му е на първо място.

Примери бол.

Важното е , човек да не жертва собственото си щастие в името на някого.

# 110
  • Мнения: 9 677
Това може да не е истинската причина. Когато отхвърляш нечие предложение, понякога измисляш някаква тъпотия, за да няма обидени.
Какво да му каже?! - имам проблеми с простатата и точно сега не съм подходящ за започване на връзка....
В случая не е виновна простатата. Grinning Просто си е такъв мъж. Все нещо в жената не е достойно за него. На 65г никога не е бил женен и е имал само краткотрайни връзки. И все мрънка, че иска жена(на баща ми и другите им приятели / все едно са някакви сводници Grinning ), ама не знае какво точно иска и какво ще даде на тази жена.
Иначе като цяло не е лош човек. Дори го квалифицирам като добряк. Но той не си намери половинка, дори четвъртинка. Явно има много грешни очаквания от човека до него, не знам...

Примерите преди мен са показателни - за един ревност може да са най-големия показател за любов, за друг да е ужас. Един може да гледа на стиснатостта като пестеливост, другия като ограничение...

# 111
  • Мнения: 6 196

А около мен пък точно тези с ранните напасвания, в момента са напаснати със съвсем други партньори или много им се иска да е така. Нищо не е останало от младежките напасвания. Тогава изборът им се е спрял на този, който танцува най-добре в дискотеката или разказва най-забавните вицове и другите са луди по него.
Около мен обаче е точно обратното и тези които се хванахме с някоя/ някой в интервала от 22-30 си караме заедно, а тези дето останаха след 30-35 да не казвам кво представят, жените или чакат още принца, или грам не им се занимава, мъжете или всички жени са к***ви, меркантилни или го раздават бохеми, или и на тях не им се занимава. Единични случаи са някой да се хване след 35 във връзка с евентуално брак или поне дете. Така че тия зрели избори не знам къде ги гледате, ама както има една приказка, не се ли ожениш до 25 ( хайде 30 от мен да мине), после все ти е рано.

# 112
  • Мнения: 12 846
Моите наблюдения са - не непременно да се ожениш до 25-30, но поне да си започнал сериозната връзка до тези години. "Днешната младеж" нали все неготови, все да не ги пресират... де да знам, по-отдавнашната младеж бяхме сякаш по-решителни. Но около мен това наблюдавам - супер дълго забавяне на окончателното обвързване (брак), но поне ако е почнало по-отрано, си се получават много добре нещата.

# 113
  • София
  • Мнения: 12 807
Някои "невзети" до 30 просто не са стока. Други пък са били "взети" и вече са "невзети" и не са в безгрижните обстоятества на тези под 30. Така че сравнението между 30+ и 30- не зависи само от добрата преценка, влияят много други фактори и променят крайния резултат. Около мен, много от тези, които се взеха на по 30- вече са разделени, и то обикновено след неприятни събития. Но пък има и такива, които още чакат принца/принцесата на 30+, без да се замислят много, дали те самите отговарят на този профил. Те обаче са го чакали и на 30- Wink

# 114
  • Мнения: 546
То пък защото много “взети” са стока. Няма универсални правила и години кога ще срещнеш точния партньор. Много са с неправилен цял живот, заради удобства и навик.

# 115
  • София
  • Мнения: 12 807
Със сигурност не са стока, и затова често се оказват сами в даден момент.

# 116
  • Мнения: 546
Или може би са били с неподходящи партньори, защото малко хора познават себе си на 20 и определено човек се променя с годините.
Мисълта ми е, че е субективно кой защо е сам и не е голяма драма да си без партньор.

# 117
  • София
  • Мнения: 12 807
Да, има и такива, които са били с неподходящи партньори. Някои не са били много читави, но са израстнали, взели са си поуките, узрели са. Да обобщя, варианти има всякакви, както и много фактори влияят. Определено не е чак такава драма да си без партньор - много по-лошо е да си с кофти партньор. Но и това понякога се учи с времето и горчивия опит. Разбира се, когато си сам, защото ти си кофти партньор, вече нещата са на съвсем други ниво. Но на някои и това не им пречи.

# 118
  • София
  • Мнения: 38 614
Пък и много знаем ние кой кога е сам и кога е с партньор. Не всеки бие тъпана и поства снимки в медиите.

# 119
  • Мнения: 299
С такова черногледство може и да няма. По-добре с няколко животинки , но без някой кръшкач, който те ползва като изтривалка . Звучиш като моя приятелка, която все не може да си намери мъж, защото има нереални изисквания ( предимно за професията му).  Нека гледаме по-позитивно на нещата.
Аз, лично, нямам проблем. Имам към 20 г връзка с мъж, който харесвам, обичам и уважавам. Но не съм сляпа и виждам как много близки хора не успяват да си намерят подходяща половинка.

Като преминеш една определена възраст е много трудно да срещнеш някой без "багаж" и "патологии" та вярно за това толкова жени предпочитат котките.
Ако обаче всеки малък недостък те дразни и не си склонен на никакъв дори минимален компромис няма защо да се чудиш, че си сам.
Е тогава защо тук потребителките щедро обещават, че авторката (и други) ще си намерят половинки, защото всеки си имал половинка? М?
Аз казвам, че това са абослютни глупости и много хора никога не срещат подходящи партньори.

Кое е “глупост”?  Да имаш себеуважение и да не стоиш с мъж, който не те третира добре?  
И кой на кого е обещавал нещо тук?
На 18г и имаш голям избор и няма нужда да се притесняваш че ако изриташ един,  няма да си намериш  друг. Въпросът е да търсиш активно и да не се отказваш( това за по-късна възраст предимно). Много ясно че като си млада ще правиш грешки. Но умните хора гледат да се учат от грешките-и своите, и на другите. Много ясно че всеки иска да бъде с човек, който го прави щастлив. Хайде по ТЕМАТА.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 22:02 от Aminka

# 120
  • SF
  • Мнения: 21 282
Не е нужна комисия за да се разбере някой дали има високи спрямо възможностите си критерии. Обикновено историята на връзките му е достатъчна за да проличи това.

Иначе, може би неприятната истина е, че един човек, който харесва и има с какво да е харесван, лесно намира партньори, стига да общува достатъчно. Ненамирането обикновено или е в следствие на липса на достатъчно социални контакти, или на кофти собствен материал. Поне това са моите наблюдения.

Моята баба, нейната баба и майката на най-добрата ми приятелка имат (са имали) само една-единствена връзка. Не знам бабата на баба ми дали е била щастлива и удовлетворена във връзката си. Майката на моята приятелка споделя, че има много спадове в отношенията им, но някак успяват да ги оправят и изгладят. Понякога е много огорчена от мъжа си, но са си заедно и си се търсят и разчитат един на друг.
Какво говорят връзките за тях? - Високи ли са им критериите, спрямо техните възможности?
И бива ли така да обобщаваме?
Ако един мъж е мухльо и не ни харесва, и не ни се получи връзката и със следващия поради същите или някакви други причини, значи сме си завишили критериите?
А да не би да сме си ги занижили? Щото това по-често се случва май. Човек си избира партньор по занижени критерии, не обръща достатъчно внимание на собствените си качества и после има олеле! Защо аз съм с дълги крака и гъста коса, а кюфтето до мене не спира да се цупи за всичко и да ревнува дори и ако се пусна сам с колелото в парка.... (само пример. Дългите и късите крака могат да се заменят с професии, образование, сексапил, обща култура, умения - музикални, танцувални, кулинарни, други....)

# 121
  • София
  • Мнения: 38 614
За 18ти път ще цитирам Мишел Обама:
Marry your equal.
Нито по-ниско, нито по-високо. Включително и на възраст. В смисъл да не сте на различни етапи от живота.

# 122
  • SF
  • Мнения: 21 282
Именно!
А не някой да ми преценява, че понеже нямам гадже, трябва да си занижа критериите и да бъда с това, което ми се е навило за момента. Щото му е скучно, щото му е тъпо, щото миналата седмица са го зарязали и има нужда да се оплаква на някого...
Висок човек съм, с високи критерии, покривам си ги всичките, защото си ги гледам отвисоко и ако някой е по-висок от мене, ще види същото, каквото и аз. Нека да не ме кара да клякам, за да може да стъпи отгоре ми. Аз от такива бягам - дето все много ги е страх някой с претенции да не застане в близост до тях и те да трябва да му ги кастрят.

# 123
  • София
  • Мнения: 12 807
Тези, които очакват да клекнеш, са тези с прекалено високите критерии Wink И обикновено все те търсят грешката някъде другаде. Разбира се, много по-лесно е човек да каже, че той е прекалено велик за тоя свят, а не, че просто няма кой да му върже срещу това, което предлага Laughing

# 124
  • София
  • Мнения: 38 614
Мен пък ме вълнува момента на тръгването на един мъж. Как престават да полагат усилия, да излизат с теб, как усещаш че нещата се влачат, ама оня хем не иска да е с теб, хем не си тръгва окончателно и е една мъка неземна.

# 125
  • Мнения: 3 411
Мен пък ме вълнува момента на тръгването на един мъж. Как престават да полагат усилия, да излизат с теб, как усещаш че нещата се влачат, ама оня хем не иска да е с теб, хем не си тръгва окончателно и е една мъка неземна.

Моят бивш си тръгна чак като се "хвана за друг клон". Чудно е как мъжете обаче обичат да приписват подобни мерзости само на жените.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 519
Мен пък ме вълнува момента на тръгването на един мъж. Как престават да полагат усилия, да излизат с теб, как усещаш че нещата се влачат, ама оня хем не иска да е с теб, хем не си тръгва окончателно и е една мъка неземна.

Забелязвам една тенденция да се държат като дебили и да чакат ти да ги зарежеш, че да не са те "лошите" случи ми се няколко пъти... Просто не искат те да стартират кофти разговора, пък и някак си е по-лесно после да са зарязани жертви отколкото този дето е казал "край".

# 127
  • SF
  • Мнения: 21 282
Тези, които очакват да клекнеш, са тези с прекалено високите критерии Wink И обикновено все те търсят грешката някъде другаде. Разбира се, много по-лесно е човек да каже, че той е прекалено велик за тоя свят, а не, че просто няма кой да му върже срещу това, което предлага Laughing

Не разбирам написаното. Какво има да предлагаме? Или да си предлагаме.
Когато видя някой и ми хареса, последното нещо, което мисля, е какво би ми предложил. Предпочитам нищо да не ми предлага.
И да си има самочувствие, защото иначе - лошо! Не ми е интересно с хора, които са убедени, че грешат, че все на тях нещо им се случва, вечно да ги успокоявам, да ги надъхвам.

Последна редакция: нд, 03 мар 2024, 21:06 от Esmee

# 128
  • София
  • Мнения: 12 807
Е тези, които все си мислят, че те грешат, пък са другата крайност. Също кофти за партньори.

Самочувствието също е нещо, което се "предлага" Wink А от него пък следват други положителни качества, и липсата на отрицателни, които идват от липсата на самочувствие.

"Предлагането" най-общо е сбор от качества. Някои търсят голям сбор, но техният собствен е малък. И там се получава разминаването. Критериите са нещо много хубаво, но отсрещният човек също ги има. Затова трябва да съвпадат, иначе лошо.

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Лъвица, хайде да не си срещала разни с нереално високи изисквания. Имам пред себе си светлия пример на един далечен роднина, на 40, без висше, без перспективи, на външност нищо особено и го гледам как е лапнал по едно момиче на 25, от заможно семейство, тъкмо завърши висше. Че как да му се получи?!?! И после - всички жени са меркантилни кучки. И аз като се изсмях, нали съм си цапната в устата, и се изказах по въпроса станах много лоша. То съм лоша де, ама все пак да вземе да се приземи малко.

# 130
  • SF
  • Мнения: 21 282
Е тези, които все си мислят, че те грешат, пък са другата крайност. Също кофти за партньори.

Самочувствието също е нещо, което се "предлага" Wink А от него пък следват други положителни качества, и липсата на отрицателни, които идват от липсата на самочувствие.

"Предлагането" най-общо е сбор от качества. Някои търсят голям сбор, но техният собствен е малък. И там се получава разминаването. Критериите са нещо много хубаво, но отсрещният човек също ги има. Затова трябва да съвпадат, иначе лошо.

Точно! Да се напаснат и да се харесат.
Иначе... хора сме. Днес предлагаме добро настроение, добър доход от вървежен бизнес, мераци за екскурзии, алибали. Утре се събуждаме уморени, недобри за разговор, кафето е свършило, точно днес ли, и онези тъпаци в офиса пак всичко са омазали, стой далече от мене!
И това е ежедневие. Да, добрите хора си личат. Но точно пък с такива качества да се появиш на първа среща и да предложиш доброта, кротко поведение, премерено, леко смъкнато самочувствие, не знам дали ще впечатлиш партньора, който търси блясъка ти, сексапила ти, смеха ти, увереността ти, че си готова да го радваш до живот.

# 131
  • Мнения: 68
За теб , ти си идеалната за него. За него бившата е идеална за него ,щом те е оставил и се е събрал отново с нея .
Млади сте да ,но това се случва дори по вече и малко по възрастните . Аз лично бях свидетел на една уж прекрасна връзка между една моя позната и мъж ,който беше разведен плюс има и дете от бившата . Сигурно 5 години бяха заедно с моята позната и накрая мъжленцето реши да се събере с бившата си . В което като цяло лошо няма ,но за моята позната има . Ето изгубила е едно 5 години от живота си..
Да речем ,че този мъж утре нещо пак не му харесва в жена му и я остави и потърси моята позната  .. така както го обясних според теб познатата трябва ли да се съгласи да са отново във връзка ??
Имай самочувствие и си продължавай напред ! Точния мъж за тебе никога няма да те остави заради бивша или просто заради друга . 😘

# 132
  • Мнения: 1 495
Не знаеш какви травми има и както сама казваш, може да има трудности с обвързването и да предпочита по-неангажираща връзка. Най-доброто, което можеш да направиш е да работиш по себе си, да опознаеш емоциите, откъде идват, каква информация ти носят, да ги приемеш. И да бъдеш най-добрата версия на себе си, а истинската любов ще дойде Revolving Hearts

# 133
  • Мнения: 12
За 18ти път ще цитирам Мишел Обама:
Marry your equal.
Нито по-ниско, нито по-високо. Включително и на възраст. В смисъл да не сте на различни етапи от живота.

Според мен разликата в годините, не е толкова фактор, колкото до това, какво целите от и в живота. Да, реално, ако е на 20 г жената или мъжа, а другия да е на 40+ вероятността да има детски истории е голяма, но ако единият е в късните 20 към 30-те, а другия е на 40г има повече бъдеще. Реално, не самите години определят нещата, а това дали по възрастният ще приеме ролята на родител или не. За мен това е табу за възрастта, както е табу това, че мъжа да е по-голям е наред, но ако е по малък е неприемливо. Реално аз съм в подобна ситуация. Излизах в компанята на 40-43 годишна жена, аз съм на 26-27г, да разлика има и да не е малка, но пък майка ми и баща ми са със 16 г разлика и проблемите, които имат далеч не са свързани с единият да е по възрастен от другия. Всичко си е до хора и до това дали правят компромиси дали уважават, държат на половинката си или не. Ако мъжа ви се прибере и не ви помага вкъщи и не ви е опора, а е на вашите години добре ли ще ви е, но пък този с 10г по малък да ви помага и подкрепя има разбиране и т.н няма ли да ви е много по-добре? Както има един лаф: "Щастието и това, което търсим може да е там, където най-малко очакваме" Аз поне съм на мнение, че ако има възможност някои, да не се води от подобни принципи - редно и нередно. От това, какво ще кажат другите или техните близки, ако харесваш човека давай.

П.С Не, не ходя с 40 годишната и не защото не исках, а защото е от тези хора, които не приемат разликата във възрастта. Може да си мисли, че връзката няма да е сериозна, а само за единия секс. Вероятно си мисли, че на 30 ще искам дете или деца, а тя не може или ще си хвана по млада, когато тя е на 50-60 или просто сме на различни етапи от живота, каквато и да е причината тя си я знае. Аз преди да я попитам си представях живота с години, а не как сме в кревата. Даже и не можех да си представя секса с нея, а просто романтиката, която искам да споделя с нея ме побърква. Характера ме грабна не външността.

# 134
  • Мнения: 6 682
Връщат се и си осъзнават грешката, ама няма кой да ги приеме. Веднъж счупи ли се, това е края. Имаше една много хубава поговорка "Късно е, либе, за китка." И те така...

# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Връщат се и си осъзнават грешката, ама няма кой да ги приеме. Веднъж счупи ли се, това е края. Имаше една много хубава поговорка "Късно е, либе, за китка." И те така...
Ще ти се.

# 136
  • Мнения: 6 682
Връщат се и си осъзнават грешката, ама няма кой да ги приеме. Веднъж счупи ли се, това е края. Имаше една много хубава поговорка "Късно е, либе, за китка." И те така...
Ще ти се.
??
То ми се случва в момента. Нещо не схванах коментара ти.

# 137
  • Мнения: 6 196
И жените се връщат, но като че ли от това което съм виждал и ми се е случвало, мъжете се връщат по бързо, докато при жените отнема повече време - и в двата случая с мои бивши искаха да се връщат някъде между първата и втората година след раздялата. Докато при мъжете изявили желание да се връщат това се е случвало в рамките на няколко дни или месеца.

# 138
  • София
  • Мнения: 12 807
Не трябва да се бърка връщането с осъзнаването на грешката. Обикновено второто изчезва много бързо, след като се прости.

Мъжете се връщат, защото не им се губят определени екстри.
Жените се връщат, защото не им се е получило другаде.
Всъщност, и обратното важи.

Та изобщо не са повод за погалване на егото такива връщанки. Никой нищо не е осъзнал, освен че няма толкова опции, колкото си е мислел. Ама да си нечий последен вариант, хич не е за радост.

# 139
  • Мнения: 6 682
Напълно си права.
Освен, че то може и да се прости, но прошката не означава забравяне, още по-малко приемане обратно. Прошката освобождава. И е важно не само да простим на другия, но и на себе си.  Мисля, че е важно за осъзнаването и продължаването напред, независимо дали сам или с други.

# 140
  • Мнения: 6 196
В моя случай едва ли е било поради липсата на други опции, щото такива винаги е имало много при нея. Не знам какво я караше все да се връща при мен, даже накрая пак искаше, ама аз я отрязах. Първа любов ми беше и трудно се откъснах от нея, но пък и си я изживях до края, както и си получих реванша за дето ме заряза първият път.
Другото момиче беше много малка, даже като искаше второ издание беше още тинейджърка, там може би повече щеше да си заслужава.
Има и успешни втори опити след раздяла, даже на един приятел родителите му се бяха оженили повторно след развода. Но много зависи от конкретната ситуация и в повечето случаи е грешка, защото след първоначалната еуфория, нещата бързо си отиват на старото положение, съответно и към нова раздяла.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 15:46 от rf22

# 141
  • Мнения: 406
Абе едно нещо като се счупи веднъж, после колкото и да го лепиш... Рядко има изключения от правилото. Даже и там е с компромиси и примирение май, май...

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Връщат се и си осъзнават грешката, ама няма кой да ги приеме. Веднъж счупи ли се, това е края. Имаше една много хубава поговорка "Късно е, либе, за китка." И те така...
Ще ти се.
??
То ми се случва в момента. Нещо не схванах коментара ти.
И как се връща? Защото за авторката на темата съм сигурна, че няма да се върне.

Общи условия

Активация на акаунт