Бързи въпроси и отговори деца -6

  • 24 158
  • 823
  •   1
Отговори
# 570
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 917
Точно такова не съм давала, но е опитвала от тези:
Скрит текст:
Аз съм давала вече орехи, кашу, мед, сусамов тахан, слънчогледово, ленено и тиквено семе и внимавам само с фъстъците за момента. Не мисля, че е много полезно да ядат такива неща, давала съм само да пробва мъничко, докато аз хапвам. Като цяло гледам да не я запознавам още със сладките неща и шоколада, предвид че и двамата с баща й имаме проблеми с КЗ. Ако дам нещо сладко, то е десертите от кухнята, които не са особено сладки и бебешки бисквити, като я ограничавам в бройката.

# 571
  • Мнения: 2 971
Със сигурност ще го направя ,но както казах обрива излезе още ,когато беше бебе на 1 м  и беше само на кърма,а аз тогава бях на сандвичи заради коликите му почти не ядях нищо ,ябълки,банани и сандвичи . Да не говорим,че не ми оставаше време понякога дори да ям. Преди да излязат тези пъпки го бяхме претоплили и имаше от пъпките даже по скалпа ,водихме го при педиатърката ,каза че е претопляне и да не го обличаме много ,това ,,претопляне го имаше около месец макар ,че не го обличахме и те си обяснявах защо. Седмица след като се махна въпросното претопляне излязоха тези и си мисля,че има нещо общо ,но не знам какво . Също искам да кажа,че бабите му мажеха биберона с мед за да иска да я бозае ,не беше често ,но го имаше ,въпреки ,че не исках да го правят те казваха,че знаят повече от мен и нищо нямало да му стане ,меда бил полезен . Та казвам всичко това ако случайно има нещо общо и успеем да разгадаем тази загадка ,защо ги има тея пъпки . Ще прикача снимки ,които после ще премахна за да добиете представа как изглеждаше кожата му ,когато беше на 1 м и лекарите твърдяха,че е претопляне ,мисля,че ако тогава се беше взела адекватна мярка по въпроса можеби сега нямаше да е така ....
Ще съм благодарна на всеки изказал мнение. Забравих да кажа също ,че са го мазали след баня и с мас ! Не знам кое от тези неща е от значение за съдтоянието му ,но искам да се знае всичсо за да се дадът адекватни съвети

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 16:29 от Radii :)

# 572
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Как си позвилила биберон с мед? Все пак ти си майката. Опасността от меда при бебета под годинка не е толкова потенциална алергична реакция, а риск от ботулизъм, което е животозастрашаващо, но както и да, вече е минало.
Добре де, на никой ли лекар не му хрумна да направи натривка, за да се види дали не се касае за някаква бактерия? Напълно възможно е още в болницата да е лепнал нещо.

# 573
  • Мнения: 1 320
Ой, малък сладък чочко!
Да не е нещо свързано с лактозата? Това с меда не ми се струва много разумно. Към него също може да се прояви алергия. Масаж със мас не пречи ( но маста трябва да е от онази бялата, претопената).

# 574
  • Мнения: 2 971
Вики буквално ставаше скандал ако си направя ,че не искам нещо щото го мисля за грешно  пък те са възрастни и знаят повече! Не ,никой не е казал нищо подобно ,в Чехия втората педиатърка дори казваше ,че му няма нищо и да мяжа с хидратиращ крем,толкова ..
Да маста уж била хубава казваха ,не знам каква е. За щастие само седмица беше бабата на гости

# 575
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Аз, обаче, не бих ти препоръчала да мажеш с мас, защото и тя е мазна като олиата, бидейки с толкова мазна консистенция, не хидратира в дълбочина, а само запушва порите и мастните канали и може да влоши положението.
На пазара има отлични продукти, например олио за къпане и мляко за тяло Уриаж. Също продуктите на Chetaphil са много добри.
Но аз не мисля, че става въпрос само за проблемна кожа, щом дори и кортикостероидите не помагат.
Направете си натривка и посявка и вижте какво ще излезе.

# 576
  • Мнения: 1 320
Маста само за разтривки. За ежедневно мазане също не мисля, че е подходяща.

# 577
  • Мнения: 2 971
С мас никога не съм го мазала аз,свекървата ,когато беше дошла беше домъкнала с нея 1 буркан специално за тази процедура от Бг до Чехия го беше донесла ,от тогава не е ползвана мас ,тоест само една седмица,когато е бил на месец 🤨 но пък съм мазала с олиото на Хип беше отдавна горе долу точно по това време ,ще кача козметиката,която ползваме сега да кажете мнение,но нищо от тези не му помага ,изобщо !

# 578
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Oлиа въобще не бива да ползваш, само лосиони. Според мен козметиката не е толкова ключова, защото явно проблемът идва от друго място. За да го решите, трябва да го откриете.
Направете бактериалната натривка.

# 579
  • Мнения: 1 320
Radii, явно тези педиатри нещо не могат да открият проблема. Поискай им направление за дерматолог или направо се консултирай с дерматолог или алерголог. Това ако е алергия, както продължавам да си мисля, няма как да му помогне просто по-неагресивна козметика. Работата е там, че на толкова малко дете не може да се изпише какво да е, което става за възрастни. Отделно и тестовете за алергии били показателни едва над 5-6 годишна възраст. Но биха могли поне да му пуснат едни кръвни изследвания, които да ви насочат дали става въпрос за алергична реакция или нещо друго.

Сега като прочетох Вики, се сещам, че аз навремето имах подобен обрив по тялото някъде в областта на гърдите.
Оказа се някаква бактериална инфекция, която алерголожката ми обясни, че може да се е получила и от отскубването на косъм или незнайно как. Тогава ми изписа специален лосион - течен, който се прави по рецепта в аптеката и отделно мажех с подхранващ медицински крем от рода на Цикапласт. Затова най-добре при специалист.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 15:55 от Мисифу

# 580
  • Мнения: 2 971
Масифу ,ходихме на вече 5 дерматолога ,всичките платени исках да е най-добрия ,ходих при 2 от софия 2 в Дупница и 1 ,който практикува в италия ,но си идва за празниците в бг,в момента го лекува този ,който е в италия ,в събота ще си е тук и ще го погледне отново . На алерголог също ходихме при Мустаков,при него от кожния тест излезе хистамин а кръвтия точно обратното,объркана съм и не знам на кой да вярвам

# 581
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Проблемът е, че детето е много малко и тестовете не винаги са достоверни. Затова писах сама да започнеш да изключваш някои храни и да видиш как се отразява.

# 582
  • Мнения: 2 971
Благодаря за съветите ! Ще изчакам прегледа в събота и ще пусна натривка,ако няма рецуртат ще започна да изключвам храни ,но след колко дни да очаквам подобрение  за да знам все пак кога мога да премина към следващ продукт?

# 583
  • Мнения: 492
на тази възраст тестовете за алергии, особено кръвните, са изключително неточни. евентуално при сериозно подозрение за алергия се прави кожен (при малки деца на гърба). това че в излязло 'хистамин' както ти се изразяваш,  обикновено означава, че явно някаква алергия има и се е натрупал хистамин в кръвта.
моят съвет, като човек с множество алергии и семейна обремененост, би бил да пуснете една посявка да се изключи или определи инфекция И много внимателно да следите (с помощта на дневник) кога и как се влошават/подобряват обривите и да изключвате групи продукти, докато откриете проблемните...

от четеното ми се струва че е напълно възможно първоначалният обрив да не е свързан с последващите по произход. най-вероятно се е касаело за така нареченото 'бебешко акне', което е най-добре да ме се третира с нищо или да се третира много ограничено. моето дете имаше толкова жесток обрив точно в тази възраст, че ако не знаех 'на теория' за това нещо и не бях питала за потвърждение че е точно това, сигурно щях да се вкарам в жесток филм с всякакви мазила (звярът е роден 2021 и все още заради ковид бяха проблемни прегледите). няколко седмици продължи това 'изчистване' на организма, но с изключение на леко почистване и от време на време джинджира, се оправи без нищо друго. даже бяхме спрели да мажем с бебешкото мляко засегнатите участъци.

# 584
  • Мнения: 1 215
Здравейте, какви допълнителни ваксини, според вас, е добре да се бият на децата, освен Ротарикс?

Общи условия

Активация на акаунт