Бързи въпроси и отговори деца -6

  • 26 080
  • 823
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 2 532
Премерихме днес децата и установих, че малкото е пораснало само с 3,5 см за последните 6 1/2 месеца и в момента е точно под минимума за момиче на нейната възраст. Сред връстниците в яслата не съм забелязала значителна разлика, личната лекарка не е обръщала внимание, тя отдавна не я мери на прегледите.
След 3 седмици тя става на 2 г. и е 81,5 см. Аз съм 1,63м, мъжът ми 1,83. Да се насочвам ли към ендокринолог, да чакам ли, защото лятото растат повече...? (Батко ѝ е 112,5 см, като средно за 5 г. момче дават в таблицата 110 см).

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 20:44 от Enter Sandman

# 796
  • Мнения: 580
Големият ми син е по-дребен, а малкият беше едър, сега клони към среден. Сега е на 2г3м. И точно на 2г беше 89см. За 12м е пораснал с 9см, значи средно за 6м с 4,5 см. Така че не виждам проблем за 3,5см за 6м. Баткото на годинка беше 76см, а на 3г беше около и под 90см. Сега е на 11г. и половина и е 140см, което е ръст за 9-10г. Дете. Един от най-дребните е в класа, и в градината винаги беше от най-дребните, защото е роден и в края на годината. Ние с мъжът ми сме средни на ръст 170см и 180см. Но свекърите са ниски, ако имате по-ниски хора в рода, мисля че е нормално. А и дори да нямате, в някои случаи имат период на по-бавен растеж и после наваксват.

# 797
  • Мнения: 2 892
Премерихме днес децата и установих, че малкото е пораснало само с 3,5 см за последните 6 1/2 месеца и в момента е точно под минимума за момиче на нейната възраст. Сред връстниците в яслата не съм забелязала значителна разлика, личната лекарка не е обръщала внимание, тя отдавна не я мери на прегледите.
След 3 седмици тя става на 2 г. и е 81,5 см. Аз съм 1,63см, мъжът ми 1,83. Да се насочвам ли към ендокринолог, да чакам ли, защото лятото растат повече...? (Батко ѝ е 112,5 см, като средно за 5 г. момче дават в таблицата 110 см).
Дали мерите правилно? В смисъл да не би детето да мърда доста? Иначе и аз съм на мнение,че всяко дете е индивидуално! И все пак бих го изкоментирала с лекарят не детето. Ако не взема отношение бих отишла при друг лекар на преглед. Моето момиче е на година и десет почти. Скоро четох,че нормата е около 10 см за втората годинка,но все пак е доста индивидуално както писах.

# 798
  • Мнения: 19 069
Изчакайте. Това срещам като данни: Ръст и тегло на момичета на 2 години: ръст — от 82,5 см до 87,5 см, тегло — от 11,5 кг до 13,5 кг.
Почти си е на долната граница.
Малкото ми дете е изкл. слабо, обаче се развива добре. На 1 година беше 7,3 кг, ръст не помня. Сега в края на 1 клас е на ръста на вашия 5 годишен син. Съученичките й в са много високи, изглеждат като нейните доста по-големи сестри. При вас детето е почти бебе, има време, ако към края на годината не ви харесва ръста, поинтересувайте се допълнително. Поне аз, ако нямам други притеснения, бих изчакала.

# 799
  • Мнения: 3 291
След 3 седмици тя става на 2 г. и е 81,5 см.

Децата не растат равномерно, може някой месец да дръпне 2-3см после за 3 месеца 0.5 см.
Гледам тук една новозенладска графика 81.5 е 9% за момиче на 2.
Може като начало да обсъдите с педиатъра, ма мисля, че е рано да се притеснявате.

п.п. аз знам, че на две години децата са на 1/2 на ръста, който ще достигнат като възрастни, което за дъщеря ви дава 163 Simple Smile, ако не дръпне още някой сантиметър за оставащите 3 седмици.

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 18:04 от Одри ♡

# 800
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 944
След 3 седмици тя става на 2 г. и е 81,5 см.

Децата не растат равномерно, може някой месец да дръпне 2-3см после за 3 месеца 0.5 см.
Гледам тук една новозенладска графика 81.5 е 9% за момиче на 2.
Може като начало да обсъдите с педиатъра, ма мисля, че е рано да се притеснявате.

п.п. аз знам, че на две години децата са на 1/2 на ръста, който ще достигнат като възрастни, което за дъщеря ви дава 163 Simple Smile, ако не дръпне още някой сантиметър за оставащите 3 седмици.
Това последното не го знаех. Дъщеря ми е 95 см на 2.5 г, височка ще е значи като порасне.

# 801
  • Мнения: 3 291
Няма значение колко е на 2.5, изчислява се спрямо ръста на 2 точно (предполагам, ако не е недоносено). Очевидно твоята не е била 80см де Simple Smile

# 802
  • Мнения: 2 892
Няма значение колко е на 2.5, изчислява се спрямо ръста на 2 точно (предполагам, ако не е недоносено). Очевидно твоята не е била 80см де Simple Smile
Доста странно! Моята е на година и десет месеца и е 90.5 см,но аз и мъжът ми сме ниски! Аз съм 163см,а той е 170 см. Баща ми е висок,та освен от него нещо да е наследила😂🤷♀ И все пак не вярвам да стане 180см 🙄Не ми се иска де!

# 803
  • Мнения: 298
Дъщеря ми е на 2.8г.и е 97см и 15кг. Всеки казва, че е висока. Брат и е на 13.9г.и преди няколко месеца беше 180см. Аз съм 165 и мъжът ми е 180см., ама децата нещо май не приличат много по това на мен. За мен всичко си е до ген и не се знае от къде какво е унаследило детето. 
  Все пак не пречи да направите консултация.

# 804
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 484
Синът ми е почти на 11г -155см и 58кг
Малкото днес го мерихме на почти 2г е 88см и почти 16кг No Mouth

# 805
  • Мнения: 19 069
teddynm, а моето 16 кг тръгна в 1 клас. Много хора ни питаха защо сме я пуснали по-рано на училище Simple Smile Много са различни децата! Живи и здрави Simple Smile

# 806
  • Мнения: 936
Няма как децата да са еднакви.
Малкия е на 3 г и 6м .
21 кг ,109 см.

# 807
  • Мнения: 2 892
Синът ми е почти на 11г -155см и 58кг
Малкото днес го мерихме на почти 2г е 88см и почти 16кг No Mouth
Еха☺Моята е на година и десет 90.5 см/13.200 кг. Голямото ми е 186 см-65 кг тийн! Всяко дете както с растежа така и в развитието е различно . Важно е да са здрави☺

# 808
  • Мнения: 224
Момиче на 2 г, 79см и 9.90кг
Аз не се притеснявам, въпреки че според педиатъра едва ли не незнам как да си гледам детето.
Яде, енергична е, здрава е. Има и дребни деца, има и едри.

# 809
  • Мнения: 2 774
Какво кремче/стик имате  аптечката за след падане- ожулвания,рани и подобни ?
Върти ми се нещо в главата за стик от някаква реклама, която ми беше излезнала, но не помня точно какво беше, а искам да имам нещо под ръка, че откакто проходи е нещо страшно. Постоянно пада и все е със синини, рани.

Общи условия

Активация на акаунт