сутиенът - кога е вече прекалено?

  • 3 138
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 310
Спях със сутиен, само докато кърмех... около година... та да ви кажа, като си легнах, за първи път без него, направо се родих....

Не бих спала със сутиен, колкото и да е удобен, просто защото не ми е комфортно... а иначе, като отслабна, бюста ми увисва и обратното, като напълнея, става перфектен  Wink

Не мисля, че със сутиен, ще се предпазиш от увисване, виж упражненията са нещо друго, но пак си зависи от размера на бюста  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 27 524
Самите гърди не притежават мускулатура. Няма да има ефект денонощното носене. Иначе пластичните хирурзи щяха да останат без работа  Peace
Важното е поддържането на разумни килограми, носенето на добри сутиени, стегната гръдна мускултаура, хладен душ в края на ежедневното къпане и овлажняващи лосиони за тялото.

# 17
  • Мнения: 597
Не мога да спя със сутиен..направо е като наказание../за мен де../, 4ела съм ,4е не е полезно да се спи със сутиен. Наистина 90% си е ген....единственото ми хубаво нещо ,което винаги съм си харесвала  са гърдите,независимо колко килца съм..Но пък за другите 4асти на тялото не мога да кажа такова нещо...ве4но се боря с килограми,диети...и колкото по-голяма ставам,толкова по трудно става..понякога губя и мотивация и желание,абе трудна работа.Затова слушайте Кака си : "Оправяйте си телцата докато сте млади,защото после става много трудно..поглеждате се в оглеадлото и си викате:Не....не е истина,това не съм аз..и борбата пак запо4ва.."

# 18
Никога не съм спала със сутиен.
Прекалено е чак и да се спи с него. Thinking

# 19
  • Мнения: 6 461
Четох, или ми казаха, не си спомням, че е хубаво за да се запази формата на гърдите да се носи сутиен дори и по време на спане. т.е максимално време. 
как ви се струва - дали би помогнало?
Не вярвям да има ефект спането със сутиен.
До колкото знаме не е желателно.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 957
Зависи от гена, но и от това как се грижиш за тялото си - спорта и здравословното хранене много помагат за доброто състояние на бюста.
Когато надебелея - увеличава се и бюста, което не ми харесва. Wink

# 21
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
вида си зависи от ген и грижи, но и се променя с времето. особено след раждане. сега, когато са ми по-тежки спя със сутиен без банели. иначе като лягам настрани ми се разтяга кожата . след първото раждане между тях кожата беше станала като рана Confused

 но ти, ако нямаш нужда- недей да носиш. поддържай ги с упражнения и добри кремове.

# 22
  • Мнения: 14 490
знам, че трябва да се спи със сутиен само когато си бременна или кърмиш.
иначе аз рядко нося, бюстът ми не е голям нооо годинките си казват своето. не е увиснал но не е това което беше преди 6-7 години.

# 23
  • Мнения: 1 540
Аз съм със сравнително голям бюст и ми е дискомфортно да ходя без сутиен, редовно спя със сутиен също. Ползвам леки памучни сутиени (с/без банели) и въобще не ми пречат, дори ако изкарам дълго време без сутиен се чувствам дискомфортно.

 Peace

# 24
  • Мнения: 6 243
Самите гърди не притежават мускулатура. Няма да има ефект денонощното носене. Иначе пластичните хирурзи щяха да останат без работа  Peace
Важното е поддържането на разумни килограми, носенето на добри сутиени, стегната гръдна мускултаура, хладен душ в края на ежедневното къпане и овлажняващи лосиони за тялото.
Абсолютно заставам зат това мнение!
Гърдата има кожа, съединителна тъкан и жлеза. Мускулатурата е под тях. С упражнения може да се заздрави мускулатурата, но отпуснатат кожа не се спасява от това!

Друг е въпросът, че ако гърдите са големи, носенето на удобен сутиен може да попречи на тая кожа да увисне в известна степен. При се това, аз лично не мога да се заставя да спя със сутиен - правила съм го само по време на бременностите. В крайна сметка, тая гледка се вижда само от избрани и те си носят риска  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 446
80% си е ген  Confused
Разлика с годините не виждам, но от раждането - да Tired
Peace

# 26
  • София, България
  • Мнения: 5 597
а каква козметика ползвате за тези зона?
Гледам има много и най-различни по цена кремове, флуиди и т.н?
Има ли нещо от което да сте доволни? newsm12

# 27
  • Мнения: 2 631
От спане със сутиен можете само да си навредите. Чела съм много статии по случая, които ти дават да разбереш, че спане със сутиен уврежда гърдата и е един от начините да си докараш рак на гърдата или други възпаления и неприятности. На мен ми се случва рядко да си легна със сутиен и на следващяи ден съм си много бясна  Close
А за упржнения - преди баня застанете пред огледалото без сутиен и блуза ( може и да не сте на огледалото, де) и съберете ръцете си над главата, все едно ще се молите. Стискайте длани за по 2-3 секунди тазпускайте... Повторете стискането 10 пъти като за начало.
Това съм го чела на много места и си го правя няколко пъти в седмицата или месеца... Стяга гръдната мускулатура.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 540
От спане със сутиен можете само да си навредите. Чела съм много статии по случая, които ти дават да разбереш, че спане със сутиен уврежда гърдата и е един от начините да си докараш рак на гърдата или други възпаления и неприятности. На мен ми се случва рядко да си легна със сутиен и на следващяи ден съм си много бясна  Close

Вредно е, ако си легнеш със сутиен, който пристисква гърдите повечко. Аз спя с памучен сутиен, който не стиска отникъде, а просто придържа "багажа" колкото да не ги изгубя в леглото  Blush
Големите гърди създават такива неудобства в леглото за жалост. От сутиен до сутиен има много разлика  Peace

# 29
  • Мнения: 372
От спане със сутиен можете само да си навредите. Чела съм много статии по случая, които ти дават да разбереш, че спане със сутиен уврежда гърдата и е един от начините да си докараш рак на гърдата или други възпаления и неприятности. На мен ми се случва рядко да си легна със сутиен и на следващяи ден съм си много бясна  Close
А за упржнения - преди баня застанете пред огледалото без сутиен и блуза ( може и да не сте на огледалото, де) и съберете ръцете си над главата, все едно ще се молите. Стискайте длани за по 2-3 секунди тазпускайте... Повторете стискането 10 пъти като за начало.
Това съм го чела на много места и си го правя няколко пъти в седмицата или месеца... Стяга гръдната мускулатура.  Peace

Мдаа, и аз точно така знам...  Peace
Колкото и лек да е сутиена, според мен повече ще навреди нощем,отколкото да помогне. Може би по-плътно бюстие/потниче е един удачен вариант за жени с голям бюст. Освен това, ако гърдите свикнат да са постоянно "придържани" от сутиен, губят също толкова еластичност, колкото и ако бъдат изложени постоянно на гравитацията.. По тази причина вкъщи никога не стоя със сутиен, а за спане дори не би ми хрумнала такава опасна идея... Специални кремове за стягане също не смея да използвам и избягвам дори стандартните лосиони/кремове за тяло в тази област - само бебешко олио, и то изключително рядко  Hug 

Общи условия

Активация на акаунт