За отношенията под завивките

  • 10 718
  • 180
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 468
Значи ако това се приема за дълга връзка и толкова бързо настъпват такива нежелания (1/3 почти от времето, в което са заедно), то какво остава след 10-15-20г брак? Или след сътресения като появата на деца, защото те са огромна промяна?

Ако чак толкова се отразяват психически и физически стресови ситуации - не е само до хормони, а цялостно промяна във възгледи и начин на живот.

# 61
  • Мнения: 7 971
много неясни са посочените причини..
физически и психически промени може да значи: аборт, напълняване, отслабване, анорексия, булимия, стрес в работата, конфликт с роднини и още хиляда неща..
като знаеш от какво точно е стреса, работиш върху това, ако смяташ, че само от него идва промяната..
6 месеца не са малко време, за да го отработиш..
и все пак се чудя при натискане, къпане заедно и орална, не изпитваш ли удоволствие, възбуда?
ако не, значи и това правиш по задължение и да отбиеш номера, за да задържиш мъжа..
ако да, значи сама си слагаш психологическа спирачка да стигнеш до край и само ти си знаеш истинската причина..

# 62
  • Мнения: 2 203
За мен е доста жестоко да стои мъж без секс 6 месеца... Трябва задължително да се посъветваш с лекар.

Не може да очакваш мъжът неопределено време да остане в такава връзка...
А и не е справедливо спрямо него.

# 63
  • France
  • Мнения: 12 935
Хайде, хайде, мнозинството от мъжете са стояли "на сухо" много повече. Да не ги мислим толкова.
Учудващото е, че въпросът на авторката е обърнат към комфорта на партньора, а не към решаването и преживяването на проблемния период.

# 64
  • Мнения: 222
Въпросът не е дали е справедливо или не към някого. Това не е "сделка", при която трябва да даваш, иначе ти бият шута. Колкото и да е търпелив един мъж (а и жена), да разбира проблема и да има искрено желание да чака и подкрепи, с течение на времето ако нещата не се подобрят, партньорите започват да се отдалечават един от друг заради липсата на интимност, появяват се съмнения, малките дупки стават бездни, гъбят се един друг. Чувал съм, че една връзка е пълноценна (самото значение на думата връзка е свързаност), когато двамата са свързани физически и емоционално, умовете комуникират чрез думи и жестове, сърцата - чрез интимността. Лишиш ли се от едно от двете, краят е неизбежен без значение колко подкрепяш, чакаш, търпиш.

# 65
  • Мнения: 310
От авторката:

..........
Пия само Дуфастон поради гинекологичен проблем,но той няма ли обратният ефект,да засили сексуалното желание?
Дуфастона е синтетичен прогестин и също има подобно действие като противозачтъчните. Стресът в комбинация с такъв медикамент засилват липсата на желание. Когато сперете да го пиете (предполагам е изписан за някакъв период), може да се пооправят нещата.

# 66
  • Мнения: 11 400
От авторката:

..........
Пия само Дуфастон поради гинекологичен проблем,но той няма ли обратният ефект,да засили сексуалното желание?
Дуфастона е синтетичен прогестин и също има подобно действие като противозачтъчните. Стресът в комбинация с такъв медикамент засилват липсата на желание. Когато сперете да го пиете (предполагам е изписан за някакъв период), може да се пооправят нещата.

Самият факт, че пиете Дуфастон означава, че имате хормонални проблеми.
Има ли хормонални проблеми те се отразяват на либидото.
Може да засечете кога имате "апетит" за секс спрямо цикъла и ако има повторяемост то проблемът ви е хормонален.


Между другото има по-добри лекарства за добавяне на прогестерон от Дуфастон ...

# 67
  • Мнения: 147
Скрит текст:
От авторката:

Здравейте.
Нямам нищо скрито покрито,не общувам с други по "интересни мъже" и нямам и физическо и психическо желание .
Споменах че нямам проблеми с френската любов, защото смятам че има отношение по темата.
Добавих също че аз самата за себе си доста рядко искам .
Тоест дори нямам желание да свърша.
Което ме озадачи и наведе на мисълта че мога да се допитам до вас .
Да , наистина търся успокоение,но и в същото време градивна критика,за да разбера точно какво не правя правилно.
Имаше мнение че много добре знам какво се случва,да така е .
Аз знам че съм много стресирана заради физически и психически промени,но и в същото време търся съвети как да се стегна и  да не живея в измъчена връзка.
Благодаря на всички включили се и дали своето мнение.

П.с не пия антидепресанти или противозачатъчни
Пия само Дуфастон поради гинекологичен проблем,но той няма ли обратният ефект,да засили сексуалното желание?

Изглежда ми възможно заради гинекологичния проблем жената да се страхува, че половият акт може да и навреди и да влоши проблема и затова да го избягва.

# 68
  • Мнения: 3 224
Пет страници да стигнем до хормонален проблем, но иначе "не знам какво стана".

# 69
  • Мнения: 8 912
Според мен, просто реално имате различно ниво на либидо и това вече си личи. В началото на връзка повечето двойки правят повече секс, но с времето нещата се успокояват и се виждат реалните потребности. За съжаление, много често се събират хора с различно желание за секс и това няма как да не се отрази на отношенията - в крайна сметка не сте просто съквартиранти, които си поделят сметките.
Вариант е да намерите някаква златна среда, която ви устройва и двамата - да не е всеки ден, но да не е и два пъти в месеца. Ако си мислиш, че мъжът ти ще стои месеци наред без секс, че ще го правиш с нежелание и на принципа "от теб да мине" и връзката ви няма да пострада, си в голяма заблуда.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 15
Авторката:

Напълно съм съгласна че хората се отдалечават, когато не са достатъчно интимни един с друг се отдалечават.
Дуфастон засега преценихме че е по - добрия вариант от противозачатъчните, изписан е заради болезнена менструация ,но и преди да го пия положението не беше по - различно.
Относно проблемите, които ме тревожат са много стресираща и напрягаща работа,но в момента нямаме много опции да сменим работата, заради финансови причини.
Семейни конфликти с мои роднини и т.н
Не са ми казвали досега лекарите че имам хормонални проблеми, пък сме пускали доста изследвания,за това и не мислех че е от това.

# 71
  • Мнения: 6 196
Съветът ми е прави го дори и да нямаш много желание в началото. Заради другият, заради близостта, без очакване да свършиш задължително. Тези неща са малко като апетита, който идва с яденето. Не е задължително винаги да имаш супер голямо желание, за да го правиш, стига да не ти е чак неприятно, тогава вече не знам.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 15
Съветът ми е прави го дори и да нямаш много желание в началото. Заради другият, заради близостта, без очакване да свършиш задължително. Тези неща са малко като апетита, който идва с яденето. Не е задължително винаги да имаш супер голямо желание, за да го правиш, стига да не ти е чак неприятно, тогава вече не знам.

Ще го имам предвид.Благодаря Simple Smile

# 73
  • Мнения: 41 303
Да, има много начини на задоволяване.
Но като се прибегне до тях, връзката започва да страда. Фокусът вече не е върху партньора, а върху многото начини.

То ако е за въпрос той и сам може да си се задоволява, ама това не крепи връзка. Сексът е много важен елемент, демонстрация на чувства и единство в една двойка, нещо като взаимното близане в лъвския прайд или пощенето сред маймуните.  Това освен удоволствието, де Simple Smile

# 74
  • Мнения: 13
Авторке , я ми го прати твоя насам...
Шегата настрана. Като човек в ситуацията на мъжа ти ще кажа ,че БОЛИ. Чувстваш се нежелан , непотребен, необичан, недостатъчен. Мислиш ,че партньора има други или ти не си му привлекателен и дори да искаш после той вече може да не изпита желание да бъде с теб , защото го нараняваш.
Да бях аз с твоя мъж , вместо с моя дето ме мъчи така, както ти мъчиш твоя...

Общи условия

Активация на акаунт