🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LXII 🎬

  • 36 253
  • 551
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 1 672
А някой дали знае кога излиза последната част на Лоши момчета ?
През юни излиза у нас. Върти ми се като дата 07.06.

# 496
  • София
  • Мнения: 27 376
Измислени приятели (IF) (2024)
https://www.imdb.com/title/tt11152168/

Приятен семеен филм. Липсват му няколко важни съставки, за да получи по-висока оценка, но не съжалявам, че го гледах. Хареса ми.
Филмът разказва за перипетите на едно момиче (Кейли Флеминг, а.к.а. Джудит Грамйс от The Walking Dead), което в крехката възраст на съзряването се сблъсква с трудностите в живота, но получава неочаквана помощ от... 'Измислените приятели'

Ако имате деца е хубаво да видите и изживеете приключението заедно пред големия екран. 😊
-
6.5

# 497
  • Мнения: 245
Беше малко разпилян, нехомогенен - не можеше да се намести в точния си жанр, като че ли. Но много нежен и приятен филм, макар че нямаше да го гледам, ако не участваше Райън Рейнолдс в него.
Да не съдим строго, все пак е дебют на актьора Джон Красински в режисурата.

# 498
  • Мнения: 11 266
Много исках да го харесам - идеята е добра (макар че е гепена от розовия слонокоткоделфин в Inside Out и още няколко филма), имаше два-три емоционални момента, но също и толкова много фалш и "да го направим по студийна рецепта", че направо да ти се отще. Не се е получило.

# 499
  • Мнения: 15 254
Фюриоза - накратко бива.
Надълго - изглежда ми малко по-разтеглен от нормалното, а на моменти е отвъд фантасмагорията, например как точно Фюриоза губи ръката си и какво става с лошия Хемсуърт.
В същото време има пък едни други моменти, когато или си казвах wtf, или мигах и се чудех дали не съм проспала някакви минути от филма - някаква нишка започва отникъде или пък е изоставена без рационално обяснение.
Има и 1-2 детайла от типа 'ама в предния филм това не беше баш така'.
Много харесвам Аня, но това не е нейният филм.
Около 7-7,5/10.

# 500
  • София
  • Мнения: 27 376
Ха, странен лично за мен боксофис.
Фюриоза е направо отнесена от Гарфилд, поне у нас. 😮
В Щатите и Канада тръгват с почти еднакви приходи, но като цяло ниски като за опънинг.

Кралството на маймуните може да стигне 600 000 лв. което ще е добре.

# 501
  • Мнения: 11 266
Нищо странно няма - в световен мащаб навсякъде е същото, само в САЩ "Фюриоза" е с фотофиниш първа, в най-слабия Memorial Day уикенд от десетилетия.
Предизвестен неуспех на посредствен филм, само продуцентите му вероятно са се надявали на друго.
Не че "Гарфийлд" е качествено кино, но поне е каквото очакваш - няма лъжа, няма измама.

# 502
  • Мнения: 36 909
Знам, че много хора харесват този филм, но на мен римейкът на Лудия Макс не ми допадна особено и съответно не съм планирала да гледам продължение. За мен оригиналните филми бяха готини, защото харесвах Мел Гибсън (много - заради него ходех да гледам Смъртоносно оръжие на кино; вече не ме кефи).

# 503
  • Мнения: 8 336
И аз нямам намерение да го гледам точно по същите причини.

# 504
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 339
Явно публиката не е голям фен на последното произведение на Дж. Милър.
Слабото представяне на Фюриоза отдавам на пресищането на зрителите с пясък Joy.
Шегувам се /само отчасти/, просто в прекалено кратко време се сблъскаха два блокбастъра
с горе-долу еднакви пейзажи и главни герои жадуващи за отмъщение. Аня някакси се губи в цялата
картина, би следвало тя да е централния пейзаж, но Крис Хемсуърт и момиченцето играещо
малката Фюриоза и откраднаха сцената. Това е част от Mad Max вселената, но не е от калибъра
на предишния филм и си личи. Като цяло си беше високооктанов екшън, с интересна главна героиня,
която не е Чарлийз Терон. Повечето неща сме ги виждали вече в предишния филм, но според
скромното ми мнение Фюриоза си струва да се изгледа без очаквания и предразсъдъци на кино.
Задоволителен краен резултат, добре играеща с погледа си Аня Тейлър-Джой, невероятен Крис Хемсуърт.

# 505
  • Sofia
  • Мнения: 9 778
И филмът на Саня изглежда се представя доста добре.

# 506
  • София
  • Мнения: 6 024
Не помня дали е коментирано. Гледам в момента "The ministry of ungentlemanly warfare" https://www.imdb.com/title/tt5177120/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_7_nm_1_q_the%2520mini

На 25-та минута съм и мога твърдо да заявя, че филмът е брилянтен. Трябва да се гледа много внимателно и да не се изпуска и минута от диалога.

# 507
  • Мнения: 11 266
Гай Ричи едно си знае, едно си бае. За нови зрители, предполагам, може да мине и за оригинално и "брилянтно". Но последните му филми са извадени като по калъп. Четвърт век стана и не можа да задмине качеството на дебюта си...

# 508
  • Варна
  • Мнения: 776
И моите 2 ст. за Furiosa - поне изясниха коя е и на какво се дължи поведението й в предишния филм. В следващия ( уф, дано няма!) може да ни разяснят откъде идват зелето и другия зарзават и защо ги разкарват из половин пустинна Австралия. Simple Smile
  Mладата Алила Браун много ми хареса, за Крис-ясно.

Последна редакция: нд, 02 юни 2024, 19:15 от Пеева

# 509
  • Мнения: 15 254
Австралия, всъщност.
И нищо не изясниха. В предния филм така завъртяха нещата, че в интернет се тиражираше как
Скрит текст:
е била от булките на Джо, но се е оказала нефертилна и/или другата хипотеза, че я е малтретирал и затова иска да му отмъщава. А в новия филм излезе, че всъщност нищо не ù е направил и тя и това, което прави с камиона, е някаква аутсорсната логистично-търговска услуга между трите крепости на Пустошта.
Тъпичко, по моему. Предишният филм беше много, много добър. В новия има залитане към феминаци, което е доста видимо, въпреки тестостероненото лустро.
П.п. и на мен ми хареса Алила, много хубаво дете и изнесе половината филм.

Общи условия

Активация на акаунт