Бебе на 2 месеца не приема достатъчно АМ

  • 890
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте,

Декември родих бебче с тегло 3350, изписаха ни 3100. За първия месец на АМ наддаде и беше 4460кг. Преди седмица беше първата ваксина и го претеглиха 5500. Проблемът е, че от тогава не яде достатъчно и колкото е ял преди това. Преди имаше 6 хранения по 120-140мл всяко. Сега идва изяжда 100мл. Отново са 6 храненията, но с много мъка, с много зор - храни се по един час и винаги остава в бутилката. Детето е жизнено , усмихнато, заиграва се, но това спадане в милилитрите ме побърква. Педиатърът казва, че щом за два месеца е качил 2,4кг няма място за притеснение, но аз откачам. Всяко ядене и мъка, извъртане на глава и блъскане на биберона. Преди беше на Хип комфорт, но сега е на Лактана био от около седмица някъде…
Нормално ли е цялото това фиаско и към кого да се обърна ако не е?

# 1
  • Мнения: 2 475
Нормално е, нарича се кърмаческа стачка, въпреки, че детето не е на кърма. Ще отмине, но на мен лично 6 хранения ми се виждат малко. Все пак явно сте намерили Вашия начин, просто продължете с търпение.

# 2
  • Мнения: 3 190
А какво наложи смяна на млякото? Ако разбирам правилно сте сменили млякото преди седмица и промяната в храненето също е от седмица

# 3
  • Мнения: 100
А какво наложи смяна на млякото? Ако разбирам правилно сте сменили млякото преди седмица и промяната в храненето също е от седмица

Със Хип се изхождаше рядко и с плач. Смених с Лактана. Смяната на млякото съвпадна и с ваксините- не знам дали е случайност

# 4
  • Мнения: 5 275
Не е хубаво млякото да се сменя. Давате ли пробиотик? Бях доволна от био гайа. Бебето свиква с вкуса, може и затова да не иска да пие. Ще свинке и с новото, но може и затова да е намалило количеството.

# 5
  • Мнения: 1 302
Не се притеснявайте, бебетата имат и такива периоди, само недейте да го насилвате да яде. След ваксина особено е нормално да намалее апетита за известно време. Ние също бяхме с АМ на ХИП в началото, от което малкият много се запичаше, сменихме с Лактана и нещата се подобриха.

# 6
  • Мнения: 18 997
Не е хубаво млякото да се сменя. Давате ли пробиотик? Бях доволна от био гайа. Бебето свиква с вкуса, може и затова да не иска да пие. Ще свинке и с новото, но може и затова да е намалило количеството.

Моята така и не можа да свикне с вкуса на НАН, което беше предписано от лекарката. Като смених с Лактана и се разяде. Имаше потребителка в моята бебешка група, която беше писала, че е купила от всички марки неспециализирани млека по една кутия и ги е пробвала как са на вкус, Лактана било най-приятно.

Общи условия

Активация на акаунт