собствен бизнес-но какъв?

  • 88 462
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 161
Chanel, ако наистина имаш толкова печеливши идеи, ясно че няма да ги споделиш безплатно, но е интересно защо не си поискала да развиеш нито една от тях самата ти?
Щом ще ти бъде интересно ,ще ти кажа-не изпитвам необходимост да работя.

# 46
  • Мнения: 5 462
Аз от двадесет моряшки съпруги познавам само две които ходят на работа.

# 47
  • Мнения: 2 161
 И аз горе долу-толкова познавам.

# 48
  • Мнения: 2 556
Chanel, моята майка е точно от същия тип като теб. И баща ми работи същото като мъжа ти между другото  Wink

Но съм абсолютно сигурна, че жена, която няма необходимост и желание да работи е невъзможно да генерира супер блестящи бизнес идеи. Ако имаше такива, тя определено би изпитвала желание да ги осъществи или поне да извлече някаква полза от тях (независимо колко охолно я осигурява мъжа й).

# 49
  • Мнения: 2 161
Chanel, моята майка е точно от същия тип като теб. И баща ми работи същото като мъжа ти между другото  Wink

Но съм абсолютно сигурна, че жена, която няма необходимост и желание да работи е невъзможно да генерира супер блестящи бизнес идеи. Ако имаше такива, тя определено би изпитвала желание да ги осъществи или поне да извлече някаква полза от тях (независимо колко охолно я осигурява мъжа й).
Аз вече писах по-нагоре в мненията си,че с провокацията към авторката да ми плати за идеите исках по-скоро да й намекна,че не е уместно да търси съвет от непознати хора за собствен бизнес.Какво съм виновна,че се изразявам по-образно?
А що се отнася до това,дали съм способна да правя бизнес или не,ти няма как да знаеш това,защото не ме познаваш.Освен това не мисля,че е уместно в чужда тема да разискваме моята скромна личност.

# 50
  • Мнения: 2 556
Chanel, и аз не искам да обсъждаме конкретно теб, разбира се. Просто исках да кажа, че според мен който има наистина печеливши идеи задължително прави нещо в насока да ги реализира. Аз самата - понеже не съм особено бизнес ориентирана - месеци наред мислих и въпреки че имах уж някакви идеи, осъществих само една от тях, и то донякъде случайно. Ако имах много и хубави идеи за бизнес, никога не бих бездействала и не бих ги таила в себе си. Не бих ги и продала на никого, ще гледам да си ги реализирам аз. Ох, размечтах се  Grinning

# 51
  • Мнения: 907
Diorella,преди година и половина мъжа ми замина на плаване по-рано от плануваното и ми остави къща на груб строеж,която аз трябваше да довърша.Фаянс,теракота,гранитогрес,изолации,дограми,изобщо всичко,което се сетиш.Дойде един майстор с бригада и не само ми направи фаянса и теракота перфектно като изпълнение,ами и ми даде такива идеи,че просто всичко стана уникално.Когато плащах си мислех,че тънко минавам Simple Smile.Защото,ако трябваше да бъда коректна докрай,аз трябваше да му платя не само за работото,а и за идеите,дори двойно трябваше да му платя.Но в България не сме свикнали все още да ценим добрата идея.пък какво остава да си плащаме за нея.

Веднага ще те опровергая. Когато си правихме кухнята тук, идеята за това как да разположим мебелите и уредите, ни я дадоха в безплатна консултация от една фирма, а ние направихме точно по техния чертеж, но с друга. Ето сега докато те четох, веднага ми се прииска да попитам кой е този златен майстор, защото и на мен ми трябва, но предполагам той не е от София, както и ти. Това е добра стратегия - зарибяват те с нещо, пък дори и ти да не станеш клиент, препоръчваш на други, така процъвтяват истински добрите. Няма нищо общо БГ/чужбина.
Естествено, че никой няма да ти направи business план, но ето хората дават примери, а и някой друг заинтересуван може да има. Той и Bill Gates е почнал "в гаража" между другото.

Общи условия

Активация на акаунт