За стълбище в къща, трябват ми идеи!!!

  • 46 161
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 642
yanita, забравих да кажа, че камината ви много ми хареса. От много време искаме камина, но нямаме подходящо място да я направим Sad, въпреки това ме накара пак да се размечтая...

Pipinka, мъжът ми пък си хареса парапетът ви  Laughing, а имахме други планове. Та затова ако е възможно и за него да дадеш малко инфо.  Praynig.

# 16
  • Мнения: 4 668
rainbow не бих казала , че е хлъзгаво , не повече от които и да е стълби  Grinning Моят син е на година и девет месеца и вече сам се качва - държи се за парапета и така  Grinning Ние имаме и обезопасителни вратички  Wink Мраморът е страшно красив , просто ние като го видяхме и се влюбихме в него . Излиза по 100 лв. на стъпало , като преди това стълбите ти трябва да са идеално шпакловани  Peace и много внимателно да се вземат мерки с шаблон .
Фирма КАМЕКС - склада е на летището , но офисът им е на ул. Сребърна , където се слива с бул. Гоце Делчев , високата административна сграда на светофара срещу входа на Южният парк точно . Преди имаше китайски ресторант в тази сграда .

Парапетът е неръждавейка някаква , но най - висок клас . Фирмата която ни го изработи и монтира работи перфектно  Peace . Само ако ни видиш извивките - няма да повярваш , че е заварявано . Сложиха го на място и идеално чисто работят . Парапетът излезе към 2600 лв.
Офисът на фирмата е на ул.Топли дол , точно до бул. България . Ако искаш ще отида до там , за да им видя точно адреса и името , че съм забравила  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Pipinka, а не се ли притесняваш, че хлапетата могат да се катерят по парапета?

моята параноя ме накара да забраня всички хоризонтални елементи на парапетите у дома: дворната ограда, парапетите на балконите и на всички стълбища са само с вертикални елементи и то на разстояние 10-15 см, за да няма възможност за катерене и промушване.
е, габа продължава да се катери по стълбите от външната им страна, макар че й е строго забранено.

# 18
  • София
  • Мнения: 642
Pipinka, БЛАГОДАРЯ!  bouquet
това ми е достатъчно като координати, ще ги намеря. Wink не се разхождай излишно.
Ще отидем в най-скоро време до там, а щом се стопли времето ще действаме.

Въпреки всичко ако някой има още снимки, не бих се отказала да ги разгледам. И без това ще съм на тази вълна още дълго време. Ще преглеждам темата с интерес.

# 19
  • Мнения: 4 668
Pipinka, а не се ли притесняваш, че хлапетата могат да се катерят по парапета?

Притеснявам се , но в рамките на нормалното  Laughing Засега имаме вратички , после се надявам , че ще разбира от дума все пак  Wink
А и все си мисля , че като ти е "писано да се удавиш , няма да се обесиш" - нали знаеш ...
Той моят е още малък де , но мисля че няма място за притеснение .

# 20
Нашите стълби са дървени (дъб).   

# 21
  • София
  • Мнения: 1 358
Pipinkа , може лид ами обясниш какви са тези "обезопасителни вратички".
Ние също ще имаме мезонет и аз отсега съм в ужас - да не тръгне някой да слиза нощем сам и да се пребие. Та затова питам - с тях затваряте стълбите някак ли?

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
вратичките са много полезно нещо и са първи в списъка за покупки като планираме следващото бебе. двете девойки като бяха малки, все още нямахме мезонет и минахме без прегради.
на мен зорът ми е с уж порасналите деца - габриела не спира да се катери, прескача и премята из къщата. последната й тръпка са кухенските шкафове като се мъчи да стъпва на дръжките им за опора. а един парапет с хоризонтални елементи би бил истински рай... няма у дома никакви хоризонтални изкушения. остана само шведската стена, но там движенията и техниките са вече отработени.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 358
А може ли някой да ми покаже как изглеждат подобни вратички?

# 24
  • Мнения: 4 668
Льонеберя - довечера ще снимам и ще ти ги покажа  Hug
Нашата горе е монтирана на вратата на детската , защото стълбите в горната им част не позволяват такъв монтаж . Ако са ти стандартни стълбите - т.е в единият край е стена , а в другият е парапет се монтира директно на стълбите , но при нас не може , защото свършват на отворено емпоре .
Долу в хола я махнахме защото  той сам не остава и не е възможно да изчезне по стълбите , а и вече загуби интерес към стълбите  Wink

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Паркетните стълби много ми допадат  Peace

# 26
  • Мнения: 2 467
А може ли някой да ми покаже как изглеждат подобни вратички?

Ние за стълбите имаме такова: http://www.burlingtoncoatfactory.com/IWCatProductPage.process?Se … p;is_baby_depot=1

С такова запушваме опасен коридор http://www.burlingtoncoatfactory.com/IWCatProductPage.process?Se … p;is_baby_depot=1 .

В БГ взехме на ТСМ нещо такова http://www.burlingtoncoatfactory.com/IWCatProductPage.process?Se … p;is_baby_depot=1 но  като се върнем ще я слагаме.

# 27
  • София
  • Мнения: 642
побут напред! smile3503

# 28
  • София
  • Мнения: 642
Побутвам си малко темата напред....
Всъщност да ви се похваля, с материала вече сме готови, но сега си търсим фирма, която да го сложи. Не искам да е само един майстор, който да идва когато му скимне, а строителна фирма с опит. Молбата ми е, ако сте ползвали услугите на такава фирмичка и сте доволни, да ми я препоръчате.
Благодаря предварително!

# 29
  • София
  • Мнения: 642
 Thinking Thinking Thinking
 Praynig Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт