Врастнал нокът

  • 13 012
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
От малка съм с този проблем,ту на единия крак,ту на другия.Малките пръстчета също са ми правили този номер.Набират гной,аз пробивах да изтече гнойта,оправят се,но.....до следващият път.И знаеш ли как ми се оправиха,просто оставих ноктите на краката ми да порастнат по дълги,понеже преди ги режех до месо.Сега си отглеждам един нормален хубав педикюр,просто ноктите ми са малко по дълги от обичайното и не ми врастват,не ми гноясват.Никога не режете ъгълчетата на ноктите,тъй като точно тогава врастват много лошо,ноктите  се режат под права линия.
За нещо такова говоря:

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ох, сутринта писах на лични Tired Положението ми беше сериозно- инфекцията беше дълбока и имаше опасност да достигне костта (и да ми отрежат пръстта). Ликвидирах я със следния компрес: разтопява се пчелен восък на котлона и се напоява бинт с него, като изстине се омотава около пръстта... сменя се сутрин и вечер. Така 2-3 седмици, ако трябва и повече- докато изчезне всякаква болка и подуване. Пчелен восък се продава по пазарите.
А операции не препоръчвам на никой- имам горчив опит с тях.

# 17
Това,което мога да те посъветвам, е следното:сложи си морска сол с топла вода в един леген или ваничка за крака и нека около 30 мин.ти се киснат краката вътре.Дори може да обтриваш мястото на врастване в морската сол и после си направи педикюр у дома.Изчисти мястото на врастване и ако се наложи след седмица повтори тази процедура пак.
Аз лично го имах този проблем преди 5 месеца и какво ли не приложих -мажех постоянно с ихтиол и така до следващия път,а по-гадното беше,че и на двата крака ми ставаше.разрових се в някакъв форум беше,вече не си спомняй кой и открих тази рецепта,която за мое учудване и радост помогна и досега вече никакви проблеми нямам.Дори беше спомената и още една рецепта да се направи копмрес с доматен сок,но за нея нищо не мога да кажа,защото с морската сол се излекувах.Дано съм помогнала:)

# 18
  • Мнения: 573
Скоро имах такъв проблем,разбирам те за каква болка става дума.
Оправих се като си системно си слагах ихтиол и след това си промивах пръстта  с риванол.Нокътя омеква и след това можеш да го изрежеш,но не много надълбока .Крачева ти е дала полезен съвет ,да ги оставяш малко по дълги ноктите на краката.
Сега се сещам че имаше на д-рШол едно мазило за враснали нокти,то  също много помага.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт