до кога мога да го храня само с кърма и АМ

  • 1 626
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз захраних след 5 месец с каша. Мисля, че детето ще ти покаже най-добре кога да захраниш. Жасмина започна да огладнява на 1.5-2 часа - явно не и стигаше.
По въпроса със сокчетата не съм съгласна - има разлика между пресния плод и този, минал топлинна обработка. Определено пресния повече дразни стомаха.
Също така горещо подкрепям последното изречение, защото не мисля, че детето получава достатъчно различни и полезни съставки от млякото и особено от кърмата (като знам какъв въздух дищаме и какви боклуци ядем) във възрастта след 5 месеца, когато  развитието на организма и най-вече на мозъка е най-интензивно.
Мен пък ей това ме втрещи  Shocked, защо ли тогава на всички заместители на млякото пише, че кърменето/млякото е най-добро за децата  newsm78

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
До около шести месец, след това започни захранване - например с оризова каша.

# 17
  • Мнения: 5 103
До 6 навършени месеца е идеално.
След това би било неразумно вече.
Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 6 363
чела съм, че ако детето е основно на АМ, може да се започне и на 5,5 месеца, да не се чака до 6 навършени.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 248
Това със сокчетата - да не се дават - ме втрещи  #Crazy Аз давам вече от два дни на Мартин и стомахчето му даже се регулира и ака по-добре. Правя му сокче от домашни ябълки. Алекси също започнах да го захранвам със сокче от началото на третия месец, после с пюрета от четвъртия и каши от петия. Нито е алергичен, нито има проблеми със стомаха, напротив. Така че наистина - то си е по индивидуална преценка, но за мен е глупаво да не му се дава нищо друго - в крайна сметка - кърмата не му се спира, а се комбинира с други храни, което прави храненето по-пълноценно. Сега сигурно ще ме нападнат фанатичните кърмачки, но за мен кърменето не трябва да се превръща в самоцел. Mr. Green
Peace

# 20
  • Мнения: 150
Понеже виждам, че моето изказване предизвика очакваните от мен реакции  Mr. Green, бих искала да неблегна на части от написаното от мен, които, разбира се, не се "регистрират" от "фанатичните кърмачки". Както казах, не смятам, че кърмата и млякото не са полезни. Затова до 1 годинка те са основната храна на бебоците. Кърмата НЕ СЕ СПИРА - тя се КОМБИНИРА с други храни за по-пълноценно хранене на бебето. Ако кърмата беше достатъчна сигурно природата щеше да направи така, че да кърмим децата си докато влязат в казрмата или се оженят и сами си народят поколение. Но не е така - и животните и хората се хранят с мляко до определена възраст, като ПОСТЕПЕННО започват да се учат да се хранят и с други неща. Има неща, написани в този форум /не в тази страница/, които наистина меко казано ме учудиха. Кърмене, което надминава границата на нормалното ЗА МЕН и преминава в някакъв вид перверзия. Както и да е - това което искам да подчертая е, КАКТО ВЕЧЕ КАЗАХ - ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА ИНДИВИДУАЛНА ПРЕЦЕНКА. Изказах СОБСТВЕНОТО СИ МНЕНИЕ - че за мен бебето трябва да се привиква и на друга храна, за да бъде неговото хранене по-пълноценно.

# 21
До навършване на шест месеца е напълно нормално.

# 22
  • Мнения: 532
До 6 месеца можеш да изчакаш и тогава да го захраниш със зеленчуково пюре.Започва се с картоф,после морков,тиква и т.н. След това се дава плодово пюре (то е сладко и ако първо го дадеш после може детенцето да откаже картофа,защото ще му е блудкав),продължаваш с каши  и така.А за сокчетата ще ти кажа ,че за незрялата храносмилателна система на бебетата не винаги са добре,защото все пак са суров плод .Всички пюрета са термично обработени.А ябълката дразни стомаха попринцип.Така,че и моят съвет е да изчакаш със соковете.

# 23
  • Мнения: 27 524

Собствени мнения, разсъждения, нападки и фантастики нямат място в подфорум за взаимопомощ. Те не се приемат, нито им се обръща внимание.
Има достатъчно литература за тези въпроси и изтезанията на двумесечно бебе със сок остава да тежи на съвсетта на неграмотната и неразумна майка, която си носи отговорност.
Несериозни и незряли обяснения, от сорта на "на моето нищо му няма" не са доказателство, нито са повод за хвалене.
Кърменето е въпрос на лична преценка и времетраенето му касае само майката, която кърми, нито мен, нито теб и освен това не виждам връзка с тук поставения въпрос.

# 24
  • Мнения: 150
Аз си мислех, че форумът е за обмяна на опит, мнения и лични преценки, които с нищо не ангажират този, който е попитал /в крайна сметка всеки сам решава какво да прави/. Това, че хората са на различно мнение и го споделят с останалите, не е повод за обиди /от сорта на неграмотност, изтезания и т.н./ Това, което правя не го решавам сама и не го правя за първи път. Детската докторка, при която съм е един от добрите и уважавани медици, при които има невероятен наплив. Самите доктори също са на различни мнения по въпроса, което е доказателство за това, че не се знае кое е правилно и кое - не. Както и да е - очаквах такава реакция.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 09:31 от alex_z

# 25
  • Мнения: 1 951
Вместо да се втрещявате и да се пулите с този емотикон  #Crazy , вземете и прочетете малко по въпроса за ранното захранване.Теми и линкове има стотици.
Имате интернет - научете се да го ползвате  Peace

# 26
  • Мнения: 27 524
Детската докторка, при която съм е един от добрите и уважавани медици, при които има невероятен наплив. Самите доктори също са на различни мнения по въпроса, което е доказателство за това, че не се знае кое е правилно и кое - не.

За мен един медик не е добър, щом не чете и не се интересува от новостите. Специално лекарите и юристите не може да не се обучават нон стоп. Твоята уважавана явно няма време за това от многото наплив. Дали й е известно, че ранното захранване е руска експериментална система, претърпяла пълен крах и много отдавна непрактикувана в Русия, но незнайно защо, все още неизкоренена от България? Защото нашите не четат, карат като коне с капаци, защото е много по-лесно. Именно заради неграмотност, нежелание за четене, липса на достъп до информация и т.н. При положение, че има момичета с интернет, че има доказателства само за ползата на късното захранване и нито едно за ранното, как искаш използвам по-меки думи от неграмотност? Не те обиждам лично, постингът ми е по принцип, не насочен към теб, защото такива като теб, за голямо съжаление, са много. Дай едно доказателство за ползата от ранно захранване, за сокче на 40 дни, но не от български издания  Stop Няма такива. Съжалявам, ако съм те засегнала, не ми е била такава целта. И си права, че си го очаквала, защото сме малко уморени от невежеството и от дъвкането на едно и също. Обикновено, когато човек не знае или чете и се интересува, или коментира и пита или просто не се съгласява и си премълчава. Но да нападаш кърмачките и да се опитваш да доказваш колко е полезно ранното захранване... няма кой да повярва.
Поздрави     bouquet

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 11:56 от Блонди

# 27
Вместо да се втрещявате и да се пулите с този емотикон  #Crazy , вземете и прочетете малко по въпроса за ранното захранване.Теми и линкове има стотици.
Имате интернет - научете се да го ползвате  Peace
Лелееее сега се регистрирах,ами то за майки ли е тука,или zа свекарви,по кротко ... Laughing

# 28
  • Мнения: 24 467
Вместо да се втрещявате и да се пулите с този емотикон  #Crazy , вземете и прочетете малко по въпроса за ранното захранване.Теми и линкове има стотици.
Имате интернет - научете се да го ползвате  Peace
Лелееее сега се регистрирах,ами то за майки ли е тука,или zа свекарви,по кротко ... Laughing
Май и на мен разни остроти по разни въпроси така ми звучат. Нека сме различни, имаме право, нали? Ами свидетели сме, че по всеки въпрос има различни мнения, опитът на доста от нас води до различни изводи. В медицината, включително и в храненето няма правила, общовалидни за всички. Така че и аз мисля, че опит можем да споделяме, но не и да насаждаме като "свекърви" мнения.
Пък има и небългарски и неруски автори, напр. Ан Бакюс, дето не предлагат захранване на проходили вече бебета. Франция все пак е в Европа, не в Русия. Авторката дава примерни менюта, където при малки бебета, ненавършили 6 месеца менюто е такова, каквото "изписват" и българските педиатри.
Аз, лично, не чета избирателно и не приемам само това, което предварително съм си решила, че е правилно. Умът ми е отворен и за други мнения. По всеки въпрос и в Интернет и в книгите могат да се намерят различни мнения. Нека сме по- толерантни.

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 09:03 от Judy

# 29
  • Мнения: 27 524
Не виждам някой някъде да предлага захранване на проходили деца. През цялото време спорът се върти основно около сокчето на 40 дни. Някъде да ми посочиш къде се препоръчва?
На Ан Бакюс и аз имам и съм изчела всички книги и не съм срещнала подобно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт