раждане в АГ на Пещерско шосе в Пловдив

  • 23 002
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
В Окръжна може да се ражда със спинална упойка при секцио и от няколко години. Аз съм раждала там преди две години именно с такава упойка.

"Родилките след секцио ги оставяха да пищят от болка, без никой да ги погледне, кърмата, която цедяха майките се изхвърляше в мивката от акушерките. Ако имаш уговорка с някой лекар, горе-долу бива, но ако нямаш - горко ти, попаднеш ли на някой стажант - специализант, последствията са си за теб. А там стажанти и специализанти - дал Бог."

За съжаление това е действителността във всички държавни болници. Раждането ми беше ОК, после добре, че бях ангажирала лекар, който да ми съдейства да ми бият силни болкоуспокояващи, защото се дерях от болка. За кърмата - същата работа. Бебетата се остяват гладни от 12 ч до 6 часа сутринта, ако искаш да си накърмиш детето - не може. Те реват от 2-3 часа, та така до 6. Аз си нося дрешки, защото не искам да ми повиват детето, не, не можело. След скандал - вече може!

Като цяло поведението им е повече от унизително.

Съжалявам, че го пиша но изисванията на много жени са крайно занижени и не искат да разберат, че доброто отношение и грижите са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!!!

Момичета, събирайте пари и отидете да раждате като хората. Много съжалявам за първия път, защото и аз бях скептична относно раждането в частна болница, и се наложи да го преживея всичко това, за да се уверя.

Относно Милчев - благодарение на него съм жива, той ме е изродил със секцио преди много, много години. За съжаление се наложи да се сблъскам с него отново и се разочаровах много.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Аз също ви съветвам да не посещавате ВМИ. Отношението е меко казано безотговорно дори да си платиш. Ако пък търсите помощ при кърменето - сбъркали сте мястото

# 17
  • Мнения: 4 324
Здравей novena

Съжалявам за преживяното Sad Самият факт че д-р те лекува само с билки е много много страшен ... Моля те кажи, коя е докторката която уж те е лекувала, това е важно! 

# 18
Верити, боя се, че ако напиша конкретно име, ще ме залеят гневни постинги на новопоявили се форумки, които са възхитени от отношението точно на тази лекарка.
Не искам да отклонявам темата в спор за конкретен лекар.

Същественото тук е, че в тази болница отношението към пациентите е отвратително.

И все пак, само ще спомена, че лекарката с плодово име тогава /преди около 1,5г./ беше доцент, а вече може да се е издигнала още.

Относно билките, сега разбирам, че с тях само симулираше лечение, защото аз отидох при нея с готова диагноза и мнение за операция. Точно същата се оказа диагнозата, когато ме оперираха в другата болница, но вече нещата бяха станали наистина зле, защото аз загубих почти година в ходене два пъти месечно при горепосочената докторка, която ми обясняваше, че така следи състоянието ми. Прегледите ми струваха между 20 и 40 лева -  за година сметнете за каква сума става въпрос и ако не ми беше писнало това мотаене и не бях сменила лекаря, тази сумичка щеше да се удвои.
Гадното в случая е, че аз отидох с направление за операция и вместо да ме приемат веднага, бях насочена от лекарката в консултативния кабинет към частния й кабинет, защото в болницата била заета и нямала време да ми обърне внимание.
Е, излиза, че за да влезеш там за операция, трябва да си минал и да си плащал щедро в частния кабинет!
Или е моя грешката, че не се сетих за тази практика и не и предложих да и дам сумата накуп, та да не ме мотае.
Ами, като съм толкова недосетлива, си платих за това с яйчика и тръбите си!

Относно раждането във ВМИ разполагам с богата колекция от преживявания на мои приятелки, раждали във ВМИ.
Почти всички си платиха на лекаря, за да им обърне нужното внимание - това го разбирам в частна болница, но в държавна не мога по никакъв начин да го приема.
За санитарките във родилното на ВМИ можете да отворите отделна тема.
И капак на всичко са студентите - супер досадно е непрекъснато с цел обучение да те гледат, оглеждат и т.н., а никой не пита съгласен ли си с това. Учудвам се защо в стоматологичния лекуват безплатно, ако студенти се учат върху теб, а във ВМИ хем касата плаща, хем теб не те питат искаш ли треперещите ръце на студент да се упражняват да те шие например.

НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!


# 19
  • Мнения: 959
Я аз да кажа нещата с истинките им имена,че мен пък нещо не ме харесаха там,и когато дойде момента да раждам ме отпратиха с думите "стискай до утре"-имали много работа.Предполагам въпросната е Малинова и моето мнение за нея е,че не знам,кой и е позволил да стане доктор пък за доцент да не говорим.
Единствено добро мнение имам за Паскалева.

# 20
  • Мнения: 384
Новена,ти също би могла да минеш за навопоявила се форумка.....
По принцип съм съгласна с всичко,написано от теб.За което и ти съчувствам.
Единствено ще вметна,че във ВМИ студенти не шият-това е чиста глупост.
Изключая това,си права за много неща. За съжаление.

# 21
  • Мнения: 959
Новена,ти също би могла да минеш за навопоявила се форумка.....
По принцип съм съгласна с всичко,написано от теб.За което и ти съчувствам.
Единствено ще вметна,че във ВМИ студенти не шият-това е чиста глупост.
Изключая това,си права за много неща. За съжаление.

Шият,шият-имам гинекологична операция правена там и няма да обяснявам,за какво изобщо става дума.

# 22
Верити,
не ми пука за мнението на останалите потребители, а исках да отделя дребното от същественото по този въпрос, а не да размивам темата.

666, много близо си до истината.

мами,
цитирах шиенето като пример, защото моя приятелка е шита точно от студент с треперещи ръце и още сънува кошмара от раждането си във ВМИ.

# 23

Забелязах, че темата за ВМИ доста активно напоследък се обсъжда в този форум.
Ето ги останалите теми, коментирани тези дни - въпросът е същия:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161125.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158717.0

# 24
  • Мнения: 683
С удоволствие ще изложа още подробности от престоя ми във ВМИ, за да знаят бъдещите майки какво ги чака. 
В началото на 5-я месец, получих силни болки в кръста, предположих, че е настинка от климатика на работата. Беше неделя, но бях късна смяна на работата, изкарах си смяната, но като се прибрах у нас, от болка не можах да заспя и отидохме до спешния кабинет на ВМИ на бул. "В. Априлов", беше към 1ч., там един доктор ме гледа умно, обясни ми, че всички бременни ги боли кръста, и че нищо не може да направи, като казах, че усещам и стягане на корема ми каза да отивам на Пещерско, където е АГ отделението. Пристигнахме там към 2 ч. Посрещна ни 1 санитарка, която отиде да буди докторката и акушерката. Започнаха да ми се зъбят защо отивам по това време, какво съм правила цял ден и въобще се държаха много грубо до момента, в който трябваше да попълнят къде работя, като споменах местен вестник, изведнъж акушерката започна да ме нарича "пиленце" и "душичка" и да ми се усмихва гузно. Отношението коренно се промени, после на мен инжекциите ми ги слагаше само старшата, не даваше на студентките, те се учеха на другите момичета от стаята. Тя разправяше навсякъде къде работя и предупреждаваше колегите си да не оплескат нещо с мен, че после ще ги "изтипосат във вестника".
След като ми взеха урина и ме прегледаха, ми казаха, че оставам. На другия ден никой нищо не ми обясни, биеха ми инжекции но-шпа и толкова. На визитацията се поинтересувах какви са резултатите от изследванията, но никой не ми каза. Добре че 1 от акушерките от другото отделение ми е позната, та с нейна помощ после получих информация.
На другия ден пратиха всички новопостъпили на ехограф. Там един възрастен доктор, много припрян ни прегледа всички за няма и 30 мин. Помагаше му някаква студентка, на която и липсваха елементарни познания. Като дойде моя ред ме прати да си купувам презерватив, аз знаех, че няма да ми трябва, защото съм в 5-ти месец, вагинално преглеждат до 3-я месец, после се вижда по-добре през корема. Докторът и се развика, че аз съм в 5-я месец, и започна да й обяснява, че не ми трябва презерватив.  Laughing
При прегледа докторът въбще не забеляза и не описа 2-та ми миомни възела, единият от които с размери 7.5 см.  Confused При което аз пак обяснявах на визитация за моите възли и на другия ден пак ме пратиха на ехограф.  Sunglasses Във ВМИ най-добре ходете с ясни диагнози и подробно ги разяснявайте на персонала.  Laughing
Изобщо, голям цирк беше, престоят ми във ВМИ.

Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 20:20 от stef_z

# 25
  • Мнения: 683
А сега за Димитрова - отидох при нея след като смених няколко лекари и така и не стана ясно миомен възел ли имам или двурога матка. Тя също не можа да ми каже, за сметка на това профилактично ми изписа Прегнил - хормонален препарат, който се изписва при кървене и болки, а не профилактично и едната инжекция струва 15лв. Понеже ми писна от малоумници, ходих при д-р Дяволов в Майчин дом, та си изясних ситуацията, човека се изуми, че не се прави разлика между миомни възли и двурога матка, още повече от "лечението" с Прегнил.

# 26
Не мога да разбера,защто не отидохте в някоя друга болница,а чакахте цяла седмица да се "наслаждавате" на този "цирк" там?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
От всичките ви писания,верно е само едно-навсякъде има хора,които не са си на мястото.Но може би -при вас ги няма?
...

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 00:31 от Tatti

# 27
  • Мнения: 683
Родих при доктор Корсемов преди две години. До деня на раждането дори не бях чувала за него. Второ раждане. Все пак, знаех какво ме чака, но не очаквах толкова топло и мило отношение, защото първият път пак бях раждала във ВМИ, но не намерих необходимото отношение.

По време на контракциите ми докараха спешен случай от Бърза помощ - една жена в шестия месец с ....... /няма да разказвам, за да не плаща момичетата, на които предстои раждане/.

Доктор Корсемов се справи невероятно с критичната ситуация. В момента, в който свършиха със спешната работа, започнаха моите напъни. Макар че екипът беше доста уморен, започнаха веднага да ме ображдат. Толкова мил и внимателен лекар, обясняваше ми всеки етап от разкритието и пробиването на бебето, за миг дори не ми повиши тон, дори и след току-що изживения стрес.

Тъй като се налагаше епиозотомия, д-р Корсемов първо ме информира, че трябва да я направи, попита ме дали съм съгласна и след това при следващия напън направи разреза. Не усетих абсолютно никаква болка от това.

Когато родих, нямах отлепване на плацентата. Поне 15 минути човекът се стараеше да я отлепи по някакъв начин, но като не стана, веднага извика анестезиолози и с пълна упойка ме кюртира. Събудих се като нов човек. А шевовете, които ми бе направил, просто не ги усещах, толкова фини и с конци, които се разграждат сами в тялото, та не е нужно да се свалят.

Благодарих му, лежейки след упойката, а той само се усмихна и каза: Ами това е моята работа, не ми благодарете.


С риск да се повторя, не съм срещала по-мил лекар от него. Хиляди благодарности и поклон!

Бебетата са при майките, когато аз родих, ми го подадоха за кърмене на шестия час, дойде акушерка, стисна ми гърдата, от която потече коластра, сложих бебето на гърдата и то засука. Акушерката наблюдава известно време, видя че всичко е окей. Не съм търсила съвети за кърменето, защото ми е второ бебе.

Но ти можеш спокойно да настояваш веднага след раждането да ти дадат бебето на гърда, а в момента, в който си слезе коластра, да искаш да го кърмиш. Доколкото знам Ла Лече Лига поддържат добри отношения с пловдивските родилни домове, та дано добрите практики вече са навсякъде.

Но всичко си зависи от теб - настоявай и никой няма да ти откаже. Леко раждане и после да разкажеш.

А поставиха ли ти инжекция за отлепване на плацентата?  newsm78
Ако са го направили, кюртажът нямаше да е необходим.  Confused

# 28
  • Мнения: 420
Имам кофти спомени от ВМИ и за нищо на света не бих стъпила вече там.
Точно тези светила на медицината ме убеждаваха, че е нормално да имам зверски болки по време на цикъла.
Всички жени ги боляло.
Да не съм си внушавала, че ми има нещо.
Съвет: да търпя и да не се лигавя.

Добре, че по-късно попаднах на кадърен лекар, който откри причината за болката и успя  да я премахне.

Вече не вярвам на лекари, които твърдят, че болката е женска привилегия.

И затова, за съжаление, ВМИ - Пловдив, именно поради тази причина е в черния ми списък.

За психологическия комфорт на пациентките - няма да ми стигне страницата, времето и речниковия запас, за да опиша за какъв кошмар става въпрос.

# 29
  • Мнения: X
Забелязвам, че откакто се появи критичната тема за епидуралната упойка във ВМИ, се появиха и още две хвалебствени теми за прочутата клиника, в които новорегистрирали се форумки не спират да обсъждат прекрасните условия там.
Погледнете мненията на форумките с повече публикации и ще разберете за какво става въпрос.
НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!

Едно време в Римското право показанията на един патриций се броели за една единица достоверност, на жена- за 1/2 единица, а на роб- за 1/4. Можели да обесят човека при събрани общо показания на стойност 2 единици...
Никъде в правилата на форума не забелязах критерий за разграничение на "нови" и "утвърдени" членове, собено по повод достоверността на постингите им. Ако има негласен такъв, то няма смисъл изобщо "новопоявилите се форумки" като мен да си отварят устата...или да си търкат клавишите.
Не съм от персонала на ВМИ, но съм една от писалите "хвалебствия" в "подобните теми" за ВМИ и за д-р Елена Димитрова.
Напълно нормално е да ме интересува къде и как да родя, същото коментират и авторките на "новопоявилите се теми", на които предстои това велико събитие /с тях се знаем от отчетните теми/. Сега сме забременели, сега сме се регистрирали. Не виждам защо трябва да се оправдаваме или да даваме обяснения.
Не ме вълнуват идейните спорове между "старшите" членове, нито съществуващите и видни противоборства и отношения. Вълнува ме да родя нормално, здраво бебе и двамата да сме добре.

...Накрая, като адвокат и без да поучавам никого, искам да спомена, че публичните обиди и квалификации; както и разгласяването на неверни опозоряващи обстоятелства, са престъпления по НК и пострадалите могат да търсят защита на правата си, вкл. и чрез съдебна интервенция.

Бъдете здрави, много щастливи и с хубави и умни дечица!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт