Частни училища -информативно - дискусионна тема- 63

  • 46 838
  • 757
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 12 456
Да, много важно беше да се изтрие, че Политехническият в Мадрид е добър университет. Joy

Всъщност, като втори език няма да научат нито немски, нито френски, нито испански, нито италиански, така че - все тая какъв втори език предлагат.

# 256
  • Мнения: 6 330
Какво изтриха пак, че не видях ...за къде това за втория език? За ПЧМГ ли или по принцип...

# 257
  • София
  • Мнения: 4 033
Да, и аз не разбрах защо изчезна. Все пак средното образование в гимназия е пряко свързано с висшето, защото  излизаш без професия.
Ами моди разни, знам ли. Без съмнение и двете са добри, освен това топлия климат и по-сърдечните взаимоотношения биха импонирали по-добре на децата. След Брекзит доста университети на континента се борят за по-добро място в класациите, и оттам за амбициозни деца, пари, интереси, бизнес.



Всъщност, като втори език няма да научат нито немски, нито френски, нито испански, нито италиански, така че - все тая какъв втори език предлагат.


Ами и аз така смятам.

# 258
  • София
  • Мнения: 12 456
Какво изтриха пак, че не видях ...за къде това за втория език? За ПЧМГ ли или по принцип...
По принцип.

# 259
  • Мнения: 6 330
Благодаря...и аз мисля, че по принцип си права. Макар че конкретно за ИЕГ се говори, че могат да научат италиански на прилично ниво, примерно В1.

# 260
  • София
  • Мнения: 12 456
Да, това е единственото изключение. Просто защото двата езика са наистина много близки, което прави усвояването на втория на прилично ниво до 12-ти клас съвсем възможно.

# 261
  • Мнения: 842
Информация за приема в ЧНУ "Архимед" - новото начално училище на ПЧМГ Flowers Four Leaf Clover:
https://parvamatematicheska.com/%D1%87%D0%BD%D1%83-%D0%B0%D1%80% … Kj-acchY0mS_LSdkY

# 262
  • Мнения: 335
Но все още няма информация за таксите за ЧНУ Архимед, както и за таксите в Питагор 1-12 клас за новата учебна година.

# 263
  • Мнения: 2 989
Благодаря за информацията за "Архимед", планирам да отида на отворените врати и ще споделя после подробности. Записах сина ми за събеседване.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 09:59 от Melusine

# 264
  • Мнения: 335
В тази връзка да попитам, ПУК за каква възраст се води?

# 265
  • Мнения: 561
В тази връзка да попитам, ПУК за каква възраст се води?
Би трябвало този ПУК да е за деца, които през учебната 2024-25 са на 6 години.

# 266
  • Мнения: 335
Много странно, защо започват само с един клас в ПУК? Може би догодина ще имат прием и за първи клас, но чакат да "сработят машината", но това си са мои предположения....
Щеше да е супер, ако бяха обявил прием за всеки клас от 1-ви до 4-ти по 1 паралелка Grinning

# 267
  • Мнения: 151
Много странно, защо започват само с един клас в ПУК? Може би догодина ще имат прием и за първи клас, но чакат да "сработят машината", но това си са мои предположения....
Щеше да е супер, ако бяха обявил прием за всеки клас от 1-ви до 4-ти по 1 паралелка Grinning
Това е по-добрия подход. Предполагам ще е като старото Питагор с 1 паралелка ПУК и 2 първи клас. Надявам се, са научили урок от разрастването на Питагор, когато приеха накуп 3 нови първи класа и 4 ПУК и имаха проблем с намирането на учители. Това съответно доведе и до спад в качеството.

# 268
  • Мнения: 561
+ че нямат място в сградата. В гимназия вече приемат три 8 класа. То нали и затова се разшириха, ама ...

# 269
  • София
  • Мнения: 391
Здравейте !
Моето дете е ПУКче в Питагор.
Сега получих съобщение в Школо,че следващите дни ще бъде проведено "традиционното обследване за училищна готовност ".
Аз мислех ,че това се определя на базата на директорските контролни края на двата срока.
Може ли миналите през това да споделите в какво се състои обследването горе долу ?

Общи условия

Активация на акаунт