Частни училища -информативно - дискусионна тема- 63

  • 45 930
  • 757
  •   1
Отговори
# 645
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Разбира се. Всяко дете има своето училище и няма значение къде е в ранглистата.
Хора, като ви гледам очакванията, честно и без да ми се сърдите, не бих приела децата ви. Ама не заради тях, те са си деца.
Добре че преценява Лина, тя не би ви отказала 🥹😅😅

# 646
  • Мнения: 27
Здравейте, дали някой е успял да посети отворените врати в Питагор за след 4ти клас? За съжаление не успях, а след злополучния ми опит с ПЧМГ се оказва доста важно 😒
Много добра, и иноваторска идея ми изглежда да има паралелка с природни науки. Поправете ме ако бъркам, но в момента няма такова училище в София, с прием след 4ти клас.

# 647
  • софия
  • Мнения: 25 650
Има. НПМГ.

# 648
  • София
  • Мнения: 12 394

Лина е щура, но аз не харесвам психолозите и смятам, че животът би бил по-хубав без тях. Вероятно новите диагнози от спектъра ми идват в повече… нямам предвид нея само, а и тези от пб и прогресивно. За щастие в те нямаше психолог та се оправяхме само с лудостите на Даниела.
Съгласна. А и диагнозите би трябвало да се поставят от лекарска комисия или поне от детски психиатър. Изобщо, психологията е време да се върне в медицината. Скоро четох статия, в която се твърди, че децата от аутистичния спектър у нас били 400 000!!! То няма толкова деца.
Във Франция поне изискванията към училищните психолози са сериозни – над 10 години учат и стажуват, и трябва да са преподавали няколко години, да са запознати с всички методи по всеки предмет, а понякога по един предмет има 50 различни учебника, т.е. метода.

# 649
  • Мнения: 27
Не и след 4ти клас.
Двете паралелки са само математически!

# 650
  • София
  • Мнения: 12 131
Извинявайте, какви природни науки след 4-ти клас? Човек и природа?

# 651
  • Мнения: 5 916
Здравейте, дали някой е успял да посети отворените врати в Питагор за след 4ти клас? За съжаление не успях, а след злополучния ми опит с ПЧМГ се оказва доста важно 😒
Много добра, и иноваторска идея ми изглежда да има паралелка с природни науки. Поправете ме ако бъркам, но в момента няма такова училище в София, с прием след 4ти клас.



А някой дали все пак е успял да разбере учебния план на тази "иноваторска" идея. Ще ми е любопитно да видя часовете и програмата. Защото на сайта им стои съвсем стандартен учебен план в частта физика, химия, география и биология за 7 клас. И човек и природа, история и география за 5 и 6 клас.

# 652
  • Мнения: 151
Здравейте, дали някой е успял да посети отворените врати в Питагор за след 4ти клас? За съжаление не успях, а след злополучния ми опит с ПЧМГ се оказва доста важно 😒
Много добра, и иноваторска идея ми изглежда да има паралелка с природни науки. Поправете ме ако бъркам, но в момента няма такова училище в София, с прием след 4ти клас.
Ако в ПЧМГ не ви е харесало, и в Питагор няма да ви хареса - лично мнение 😀
Все пак Питагор до скоро се представяха като по-малкото братче на ПЧМГ. И там имаше деца на представянето, но за разлика от ПЧМГ, тези не се чувстваха толкова спокойни да говорят. Може би заради възрастта - бяха 7 клас.
На мен в ПЧМГ ми хареса, а имам деца в Питагор и определено смятам, че ПЧМГ е по-добрият избор.
Иначе в НПМГ 2 от факултативните часове са природни науки вместо математика. И това е и за двете паралелки. Като са разделени на модули биология, физика, химия през годината и ги преподава съответния учител.
В Питагор има отделна паралелка, в която се влиза с изпит по ЧП, а не по математика. Там също има 2 допълнителни часа природни науки за тази паралелка. Как точно ще протичат часовете не стана ясно - ново е. Има нов учител - млада, учила в чужбина. От нея ще зависи какво ще стане... Може да е нещо страхотно, а може и да е загуба на време...

# 653
  • Мнения: 9 787
В Цар Симеон преди имаше такава възможност.

# 654
  • Мнения: 13
За тези, които чакат - ние получихме положителен отговор от Архимед. Впечатленията ми са основно от приемния ден в ПУК, но на мен училището много ми хареса, дори от тези ограничени впечатления. Децата, които срещнах по коридорите и извън сградата бяха будни, възпитани и добри деца. Атмосферата, снимките и наградите в аранжирането на пространството, показват добре амбицията за постижения, но нямаше сигнали за стрес, страх или напрежение нито в децата, нито в преподавателите.
Ние вече сме избрали друго училище, но  със сигурност Архимед би бил нашия категоричен избор пред Питагор, Изи, Азбуки и останалите други, където също сме ходили на "състезание". И това, че децата могат да учат от ПУК до 12 клас, го прави уникално.

# 655
  • Мнения: 9 787
Могат, ако си издържат изпита след ПУК, четвърти и седми клас, да не забравяме.

# 656
  • Мнения: 528
Природен профил след 4 клас има в ОТ.

Наистина затова е хубаво да се ходи на отворени врати и явно на всяко семейство възприятията са различни. Аз всеки път съм си тръгвала от отворени врати и родителски срещу в ПЧМГ със страхотни впечатления. Разбира се, не от материалната база. Това не е силата там определено. И не толкова самите стаи - те са като в държавно училище, да кажем, макар че в някои държавни са по-хубави, а най-вече локацията (едно от най-мръсните места в София) и факта, че се отопляват на климатици. За спорт ходят и в Спортна София отсреща.

Но учителите, от имението към образователния процес и към развитието на децата, самите деца, атмосферата, а и собственичката и нейното отношение са голямата ценност на училището. Обратната връзка от родителите се приема сериозно и конструктивно. Едно от най-правилните ни решение е било детето ни да учи там. Но наистина за всяко семейство това е различно и всеки трябва да си намери своето място.

# 657
  • софия
  • Мнения: 25 650
Не и след 4ти клас.
Двете паралелки са само математически!
Какво влагате в "паралелка с природни науки" след 4. клас? Може ли примерен учебен план на подобна.
Скрит текст:
Неуместното ползване на препинателни знаци не правят по-вярно написаното от нас.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 13:33 от zvаnchе

# 658
  • Мнения: 6 319
Верволф, честито!
И след такова позитивно впечатление и успешен прием изключително чудно е защо няма да изберете Архимед.
Сред изброените от Вас училища, от които казвате, че Архимед е по-добро, липсва СС.
Ето защо предполагам, то направо съм сигурен, че сте избрали СС. Иначе просто не виждам никаква логика 😂

И вероятно решаващо за избора е било това, че СС е утвърдено отдавна и се знае какво може да се очаква, докато "Архимед" като ново и още неработещо може да се окаже скок в тъмното. Поне аз така разсъждавам😂

# 659
  • Мнения: 13
Прав си, Татко Мецан. За СС нямам причина да не го предпочета като утвърдено и постоянно откъм резултати и практики училище. Плюс това, че математически профил след 7-ми клас не е ясно дали ще е избора ни, спрямо как се развие детето. Спрямо останалите изброени - 100% бих предпочел новото, но все пак училище на ПЧМГ. Не би било скок в тъмното, но все пак няма директна обратна връзка още.

Общи условия

Активация на акаунт