Количество АМ

  • 800
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте,мами. Как пресмятате мл. мляко според водата или след като добавите АМ? Например слагам 180мл вода и 6 лъжички.Като сложа млякото става около 200мл. 180или 200 ги пресмятате?

# 1
  • Мнения: 186
Според водата. Това е правилният начин. Нормално е, когато се добави формулата да стане малко повече.

# 2
  • Мнения: 10 411
Е как според водата? Готовото мляко е 200 мл, бебето ще изяде 200, не 180? Как се смята за 180 пък е 200?

# 3
  • Мнения: 1 302
Според готовото мляко, не според водата.

# 4
  • Мнения: 18 997
Според водата и указанията за употреба. Да сте видели някъде да пише сложете 167 мл вода (примерно) с 6 мерителни лъжички, за да стане 180 мл течност? Или някакви подобни сложни изчисления? Важно е концентрацията да е точна. Спазваш указанието - на всеки 30 мл вода 1 мерителна лъжичка (около 30 грама) сухо вещество. И без това има разлика в индивидуалните нужди на бебето. Някои ядат малко повече от други.

# 5
  • Мнения: 1 302
Да, така се приготвя, но останах с впечатлението, че авторката пита нещо друго?

# 6
  • Мнения: 18 997
Няма нужда от сложни сметки. След като не е проблем детето, ако има нужда, да изяде една доза (мерителна лъжичка плюс 30 мл течност повече), как ще е проблем, че обемът става малко повече? Всеки производител много добре го знае, че става малко повече и това е преценено в препоръчителните количества.

# 7
  • Мнения: 658
Адаптираното мляко винаги се изчислява според мл вода и когато казвате примерно на педиатъра колко изяжда казвате мл вода, не готово мляко. Така е прието. Вие от самото начало плавно увеличавате количеството, но когато го правите не смятате аз сега ще давам 230 мл значи трябва да Х мл вода, а обратно досега давах 180 мл вода, сега ще увелича на 210 и ще добавя още една лъжица.

# 8
  • Мнения: 47
Няма нужда от сложни сметки. След като не е проблем детето, ако има нужда, да изяде една доза (мерителна лъжичка плюс 30 мл течност повече), как ще е проблем, че обемът става малко повече? Всеки производител много добре го знае, че става малко повече и това е преценено в препоръчителните количества.
Аз не съм казала ,че е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт