Чакаме първите ритничета от СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ мъничета <3

  • 16 816
  • 764
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 5 546
Ох и аз едва издържам от преглед до преглед. Мислех, че с втора бременност няма да ми е толкова филм, но ей го на.

# 406
  • Мнения: 238
Докладвам след днешния преглед. Нашата девойка е 206 гр.  върви си седмица и нещо напред и отговоря на почти завършена 19та. Blush Докторът ме зарадва, че и нещата с плацентата вървят добре като се е вдигнала нагоре и вече не покрива канала. Изписа ми допълнително магнезий, както и предполагах за стяганията и си продължавам с папаверина сутрин и вечер. Следващия път ще правим втората фетална в края на април. Hug

# 407
  • Мнения: 736
Ехеее, браво! Ти си преполовила бременността 😁
Кога ти е термина?
Това значи, че и ние скоро ще сме на средата 🤪
Аз другата седмица съм на лекар, а днес следобяд в офиса усетих доста отчетливи движения, привечер отново. Явно започва екшъна 🥰

# 408
  • Мнения: 27
И аз все още немога да усетя движението на бебчетата, АГ ми каза, че съм с предна и задна плацента може ли да се дължи на това? На 03.04 съм на ФМ и нямам търпение да ги видя и най-вече дали всичко е добре!

# 409
  • Мнения: 238
Азалия, по МЦ е на 01.09, а по УЗ е 27.08. Реално днес съм 17+3, но госпожицата отговаря на 18+4 каза лекарят. Иначе за движенията явно, защото днес бях доста развълнувана за първи път усетих, че се движи доста интензивно. Даже преди малко ММ я усети като мърдаше. Blush

# 410
  • Мнения: 306
Здравейте момичета имам въпрос.  От изследването на биохимичен скрининг ли видяхте пола на бебето ? Извинявам се ако въпроса ми е малко глупав , с дъщеря ми в Германия изобщо нямах такива изследвания 🌷

# 411
  • Мнения: 376
До колкото знам, май БХС не показва пола, само пренаталните.

И аз не го усещам много как се движи, даже не знам или не помня да са ми казали с каква плацента съм (предна/задна) Sweat Smile Мисля че го усещам като медитирам, защото тогава съм супер съсредоточена в себе си. Моя мъж до сега само един път каза, че усетил нещо "май". Smile

# 412
  • Мнения: 861
Китано, браво за хубавите новини!
Стм99 не, бхс не показва пол. На феталната в 12гс ми казаха пола.
Ох и аз виждам голям зор с тези прегледи. Бях на 18тш, после на 25, сега съм на 8ми пак по здравна каса и то не се търпи,чудя се при кой да ида другата седмица. Пък при моя си бях последно на 18ти и сега го планирам чак за 16ти. Еми нз кво ми става направо...

# 413
  • Мнения: 5 546
Аз бях на 15ти, сега не знам кога ще ме викне, че ще се мести в нов МЦ от 1ви. Предполагам пак някъде тогава. А на 22ри съм на втора фетална.
Уж втора бременност по - ларж, ама не е точно така. Grin

# 414
  • Мнения: 3 813
То втора, втора, ама с близнаци 😃 Аз съм значително по-ларж сега, но чакането по един месец за прегледи си е много досадно.

# 415
  • Мнения: 238
Stm99, пола ми го казаха на първата фетална морфология. После ми го потвърдиха на последващите два прегледа след месец.
И при мен се очертават следващите  два прегледа по ЖК и за втората фетална да са след 22.04 и ще си почакам... 😅 Но съм доволна от казаното вчера и съм по-спокойна вече.🥰

# 416
  • Мнения: 5 546
Е да, Танче, така е. Ама и едно да беше аз съм си филмарка по принцип. Grin
Ох, момичета, искам да ви се оплача. Нашето дете никой не иска да го гледа. Ние никога не сме имали и желание, но сега просто докато съм в болницата ще се наложи някой да помогне на ММ, защото юли и август са отпускарски сезони, съответно екипа му няма да е в пълния си състав. Не се знае изобщо ще може ли да излезе отпуска преди бащинството, за да гледа малката.
Казвам на майка ми, живи и здрави, ако всичко върви по план, ще се наложи да дойде. Отговора беше "Ооо, аз ще дойда след изписването, преди това какво ще го правя това дете, не, не". На въпроса ми защо да се премятаме 5 човека вкъщи след изписването, не ми беше отговорено. Мен ми трябва помощ за каката като цяло, а тя не иска да я гледа. Свека не я коментирам, там и двамата с ММ сме на мнение, че няма да опираме.
Ама иначе майка ми по телефона ми обяснява колко ми е кротко детето, как аз само съм се оплаквала, то детето е чудесно и не прави така, както аз й казвам. И като я питам ти кога я гледа, че знаеш се сърди.
Та така, в крайна сметка ми е непонятно ако тръгна да раждам по - рано и ММ не може да си вземе отпуска кой ще гледа каката. И това трябва да мисля.

# 417
  • Мнения: 736
Ще я спираш ли от детска? Надявам се като наближи, че майка ти няма да ви остави така..
Пък и това е достатъчно основателна причина мъжа ти да вземе отпуск, знае се от по-рано, че ще се наложи и тн..
Не се притеснявай от сега, ще го наместите някак!

# 418
  • Мнения: 493
Ех, Мартина много е неприятна ситуацията Sad
Имам за съжаление и аз една близка приятелка с подобни проблеми. Даже на сбатбата ми, в друг град, роднините се дърпаха да гледат децата за повече от една вечер, та се наложи тя и мъжа и да си тръгнат в 5 сутринта понеже бабата нямало как да си наруши деня че да заведе децата на детска градина...
Нямате ли някое близко приятелско семейство, което да помогне? Или пък да запишете малката на някакъв вид зелено училище за част от времето? Може да я подготвите постепенно с малки приключения без вас и лятото да е записана на някаква по-дълга програма?

# 419
  • Мнения: 5 546
Азалия, аз на следващия преглед ще говоря с АГ, да определим някаква дата и той ще пусне отпуска, но ако не устискам до тогава, не знам. Градината й затваря през август и на заместваща няма да я пускаме, щом ще бъда вкъщи. А и дори да ходи, ММ работи 12 часови смени - дневни и нощни, тоест пак трябва едно рамо.
Имаме приятелско семейство, но по това време жената ще е бременна в 7мия месец и също има 4 годишно - не става. Ще го мислим някак. То лошото е, че той работи на такова място, че не може да я вземе със себе си на работа, поне да кара само дневни и тя да е с него.
Абе да, веселба. Той за това ми дава зор всичко да купуваме и оправяме, защото се страхува дали ще се оправи сам с 4 годишно, пране, гладене, кошари и тн.

Общи условия

Активация на акаунт