🦊 ЧААТАЙ УЛУСОЙ 🦊 ТАЛАНТ И ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ 🦊 ПРОЕКТИ, ПАРТНЬОРИ И ПРИЯТЕЛИ 🦊 ТЕМА 6

  • 9 650
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 494
Чаатай Улусой


Роден е на 23 септември 1990 г. в Истанбул, Турция. Баща му е имигрант от България, а майка му е от Босна. Има по-малък брат Аталай.  От ранна възраст тренира активно баскетбол и плуване. След завършване на средно образование е приет в Истанбулския университет, където изучава ландшафтна архитектура във Факултета по горско стопанство. През 2010 г. печели конкурса „Най-добър модел на Турция“



ФИЛМОГРАФИЯ
сериали

2011 – 2012  Огледален свят/Adını Feriha Koydum -  Емир Сарафоулу
Пътят на Емир/Emir'in Yolu
2013 – 2015   Кварталът на богатите/Medcezir -  Яман Копер
2016 – 2017  Вътрешен човек/İçerde -  Сарп Йълмаз
2018 – 2020   Защитникът/ Muhafiz  -  Хакан Демир
2021 Йешилчам/Yeşilçam – Семих Атеш
2022 Шивача/Terzi - Пеями
2023 Кюбра/Kübra - Гьокхан
2023 Безмилостен/Gaddar - Дахан

Филми

Анадолски Орли/Anadolu kartallari - Ахмет Онур
Див мед/Delibal - Баръш Аяз
Хартиени Животи/Kağıttan Hayatlar - Мехмет
Джентълмен/Centilmen


Безмилостен/Gaddar


Сериалът "Gaddar" се съсредоточава върху историята на героя Дахан (Чаатай Улусой), който се превръща в брутален убиец след завръщането си от военна служба.



Актьорски състав:


Режисьор: Синан Йозтюрк
Сценарист: Хюрер Ебеолу



от 19-ти Януари всеки петък по FOX TV




Кюбра/Kübra


В "Kübra" Чаатай Улусой ще изиграе ролята на Gökhan Şahinoğlu.  Той работи усилено в производствен цех, където  го ценят много. Има приятелка и е известен в квартала си като уважаван, верен и зрял млад мъж.
Един ден Гьокхан получава съобщение от потребител на име Kübra, чрез групата за виртуално приятелство, в която редовно участва.  Текстът казва: „Ти си различен“.  Но Гьокхан не разбира съвсем.  В началото той не обръща много внимание.
Въпреки това, тъй като броят на съобщенията нараства, притесненията на Гьокхан нарастват, тъй като Kübra изглежда знае твърде много за него и всички близки до него. "Кюбра" е остро и бързо приключение за човека и машината, ума и съзнанието, вярата и силата от известния писател Afșin Kum.
Така че ще имаме нов герой на име Гьокан.



Режисьор: Дурул Тайлан, Ягмур Тайлан
По романа на Афшин Кум
Сценаристи: Рана Маматлиоглу, Бекир Баран Ситки, Мурат Уюркулак




Джентълмен/Centilmen


Режисьор: Онур Билгетай
Сценарист: Дениз Маданоглу

Филмът на Netflix - Джентълмен разказва променящата се житейска история на мъж, който работи като жиголо и се влюбва в младо момиче.
Очаква се филмът да се срещне скоро с публиката.


Шивачът/Terzi


Известния шивач Пеями започва да шие сватбена рокля за годеницата на най-добрия си приятел, но и тримата имат мрачни тайни, които скоро ще преобърнат живота им.




Йешилчам/Yeşilçam


Представя Турция от 60-те години на миналия век. Проследява филмов продуцент, който ще разкаже историята на оцеляването в Йешилчам, докато преживява златния век на турското кино.




Хартиени животи/Kağıttan Hayatlar


Мехмет е човек, който управлява склада за хартиени отпадъци в квартала, той помага на всички нуждаещи се, особено на бездомни деца и тийнейджъри, откакто и той е такъв.




Пазителят/ Muhafiz


Откривайки връзките си с таен древен орден, млад мъж, живеещ в съвременен Истанбул, се впуска в мисия да спаси града от безсмъртен враг.




Вътрешен човек/İçerde


История за двама братя, откъснати един от друг. Сега от противоположните страни на закона братята Сарп и Мерт са изправени един срещу друг, без да знаят за братството си.




Див мед/Delibal


Двама млади хора измислят как да оформят бъдещето си според любовта и/или кариерата. Тогава един от тях се оказва, че трябва да реши дали да живее щастливо с любимата си жена с риск да я нарани или да се жертва за нейната безопасност.




Кварталът на богатите/Medcezir


Яман, който живее в едно от предградията на Истанбул, е арестуван и хвърлен в затвора заедно с брат си Кенан, защото брат му е откраднал кола на бензиностанция. Яман получава шанс за чисто ново начало, когато среща адвокат Селим, който взема Яман в новия си дом.




Огледален свят/Adını Feriha Koydum


Фериха е дъщеря на беден портиер. Тя лъже за самоличността си, когато отива в колеж. Един богат плейбой също започва да се влюбва в нея. Майката на Фериха, Зехра, се опитва да защити дъщеря си от това да съсипе живота й.




Анадолски орли/Anadolu kartallari


Филмът, поръчан за стогодишнината на турските военновъздушни сили, е заснет в сътрудничество с турските военновъздушни сили във военновъздушната база в Коня. По-специално бяха представени някои въздушни сцени.







Стари теми:




РЕПОРТЕРИ: gerryto_2,  nanni_123,  NeZ_9,  jackie,  cvetansk...     ПРЕВОДАЧИ:  Бл@гуна,  NeZ_9      Очакваме кандидатури за "Репортери без граници"


Приятно "потапяне" в творчеството и живота на Чаатай Улусой!

# 1
  • Мнения: 637
Красота и чайки!

# 2
  • Мнения: 5 000
Ехаа, колко ни е хубава новата къщичка!
Да си я изпишем в добро здраве и много настроение!


# 3
  • Мнения: 6 973
Честита ни нова тема!

И нека бъде нашата пейка на спасението.
Мястото, на което да споделяме новини, радости и желания за Чаатай и колеги...



Тя е просто пейка, но има своя "живот" и знае толкова истории... Позволете й да узнае и вашата. Седнете, облегнете гръб, затворете очи. Помислете си как имате нужда от опора - пейката е вашата опора. Как имате нужда от приятел, за да споделите - пейката е вашият приятел - споделете й всичко. Тя няма да ви упрекне, няма да ви противоречи, просто ще приеме всичко.

# 4
  • Мнения: 6 494
Мисля, че съвсем спокойно можем да перефразираме израза" Ако стените можеха да говорят" на
"Ако пейките можеха да говорят "








Щяха да ни разкажат много неща за нашия "gaddar"!

Да ни е честита новата тема!
Нека имаме още много теми за обсъждане и новини за споделяне!
Нека си бъдем все така приятна компания за разговори, емоции и забавления!
Heart

Последна редакция: сб, 02 мар 2024, 12:28 от NeZ_9

# 5
  • Мнения: 5 000
Да си сложим рейтинга и в новата тема



# 6
# 7
  • Мнения: 5 000
И добре дошъл март

# 8
  • Мнения: 6 973
Досега не бях попадала на благодарности от страницата Gaddar.
Ето, че и това се случи.

Благодаря ви за всичките ви хубави коментари.

# 9
  • Мнения: 6 494
Да направим малък преглед на 7 епизод и в новата тема.
 Рейтингът на снощния епизод на "Gaddar" не е никак лош и е много важно, че се повишихме в две категории.  След коментарите, които прочетох веднага след епизода и предсказанията на някои, че появата на персонажа на Лейла ще доведе до катастрофа в рейтингите, вижте, не беше така.  От което се вижда, че в крайна сметка не се правят оценки според социалните мрежи. Wink
С малки стъпки "Gaddar" най-накрая си проправя път сред публиката.
  Казах също, че много ми хареса епизод 7.  Любителите на животни се почувстваха отмъстени, че поне на екрана тези, които измъчват животни, се наказват със същата жестокост.  Дори Бирсен писа, че и се иска подобни наказания да се прилагат в реалния живот.
 Сега ми е любопитно накъде отива сценарият.
  Дахан винаги има задачи, от които не може да избяга и, които не иска да пропусне.  Неговият дух на справедливост винаги е убеден от Müdür да приеме ново предизвикателство.  Що се отнася до романтичния му живот, досега за първи път го виждаме да се чувства спокоен и усмихнат около момиче.  В мрежите фенове се разбунтуваха срещу новия герой на Лейля и изведнъж всички, които бяха против Айдан/Сюмейе, станаха нейни (имам предвид) фенове на Айдън. Каква липса на последователност!  Grinning
Ще видим докъде ще стигне историята. Wink
Страничната история на Енвер и Екбер също е интересна. Мислите ли, че може да се превърне в основната история на сериала?
Енвер печели място в сценария, както и двойката Енвер-Ямур.  И постепенно други истории си проправят път...
Давут- Фикрие, например. Нещо ,което не съм очаквала. Мислех си, че Фикрие до сега ни е показвана като отчаяна романтичка и защитничка на влюбените. Възможно ли е, защото и тя е такава?
Или има нещо друго? Може би още следващата седмица ще разберем.
 Исках да кажа и нещо друго.  Блогърът, който посети сета  на „Gaddar“ миналата седмица,(писах ви за него) каза:
„Обичам екипи с усмихнати лица, тяхната радост винаги е много приятна. Работещ екип. Сервираха ми най-сладкия чай от семена в света, екипът беше наистина приятелски настроен, това беше един от любимите ми сетове по време на моите посещения."  Освен това той казва, че чаят свършил бързо, защото всички го искали, а Чаатай дошъл да ги попита дали има достатъчно чай и донесъл втори термос.  Много грижовен и гостоприемен към тези, които са дошли  да го видят на снимачната площадка.
 И с това ви пожелавам прекрасен уикенд!
Kissing Heart
Но съм готова да дискутирам още, ако имате желание.

# 10
  • Мнения: 5 000
Сериалът "Безмилостни" оглави дигиталните рейтинги в петък (взети са предвид гледания в интернет и мобилни устройства), а също така изпревари сериала "Kingfisher" в рейтингите на ABC1.



# 11
# 12
  • Мнения: 6 973
Знам че рейтингите са важни, заради продължителността на живот на даден сериал, но мен винаги ме е вълнувала повече самата история. Има високо рейтингови сериали, които на мен не ми харесват и такива с нисък, които да ме грабнат повече. Но смятам, че Gaddar се движи доста добре в това отношение.

Не мисля, че вкарването на образа на Лейля в сериала е грешка. Той допринесе свежест и друга гледна точка.
Възмутиха ме обаче коментарите против Бусе. Тя не е виновна, че я вкарват сега в сериала, нито пък има вина, че образа на Айдан/Сумийе е така нескопосано конструиран. То да се чуди човек Айдан с какво се прехранва, или Оя така я е възпитала, че трябва да си намери някой мъж, за да я издържа, че и тя да намаже покрай нея. Не намекнаха и нещо да е учила, единствено ни показаха онзи конкурс и мафиота, който я харесваше.
Докато при Лейля историята вече е друга и за мен е по-интересно направена, интригата е по-голяма, образа й е по- загадъчен в семейно отношение.
Не харесвам фенове, които смесват и бъркат героя с реалния човек. Сумийе си е Сумийе и няма нищо общо с Айдан, както и Бусе си е Бусе, и няма нищо общо с Лейля.
Енвер и Ямур няма как да станат основна двойка, но пък са ми много сладки да ги гледам как се опитват да се справят със ситуациите и истините, пред които са поставени.
Линията Енвер - Екбер ми е много интересна, особено с всички тайни, които са между тях.
Да се не надяваш какво изскочи пък от Давут. Цяла любовна история с Фикрие, ами така е като жена му е сприхава и дори не му говори години наред. Сега Фатма да ходи да го следи и да види какви ги върши.
И след всичко, което написах, установих, че линията Дахан - Айдан ми е най-безинтересна. Време е вече сценаристите да се развихрят там, иначе образа на Айдан ще стане излишен.

А дали пък да не направим двойка (в нашето въображение) от Курт и Лейля? Не няма да стане, показаха Дахан твърде заинтересован и привлечен от нея.

Прекалих...

# 13
  • Мнения: 5 000
Цвети, абсолютно подкрепям мнението ти.
Снощи в туитър се начетох на какви ли не глупости. До вчера Сюмейето им беше трън в очите, днес пък Бусе им виновна. Започвам да си мисля, че това са някакви фанатични фенки, които не допускат жена да се добере до Чачо като че ли на тях ще им се усмихне късмета....аман от болни мозъци.
Аз също смятам, че геринята на Бусе внесе свеж полъх в историята. Видяхме, че Дахан можел и да се усмихва, да бъде увлечен по момиче, ама това не означава, че видиш ли той не иска Айдан и си търси някоя...нищо подобно. Дахан няма да спре да обича Айдан и всъщност точно това момиче ще му помогне да разбере, че няма да може без Айдан.
Айдан, наистина започнаха да я правят на глупачка. Страшно много й развалиха образа, а това не се харесва на никой. Спешно трябва да се промени сценария спрямо нея, защото образа й вече издиша отвсякъде.

# 14
  • Мнения: 6 973
Ами, Джаки, то направо се наситих от коментари против Бусе. Срам и позор е за всички онези, които я обиждат. Преди да напишат хейта против нея би трябвало да се погледнат в огледалото. Позорно е също, че не са изгледали нищо от това, в което е участвала, но правят кардинални заключения.
Да се сърдят на сценаристите.
А за такива фанатизирани фенове, които не могат да приемат ни партньорка, ни приятелка до Чачо, мога да кажа само, че с такива фенове врагове не му трябват, те сами карат хората да се отвърнат от него. Е, ми няма да ги огрее с Чаатай, най-много да си сложат един фототапет на стената - Чачо в цял ръст и всеки ден да целуват нарисуваната хартия.

Общи условия

Активация на акаунт