Д-р Лазарова от Токуда болница

  • 41 437
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 606
И аз бях днес при нея на платен преглед. Обърнаха ми голямо внимание. Мисля, да се доверя на нея. Ще съм другият месец пак на преглед и ще пиша отново.

# 16
  • Мнения: 79
Здравейте! Д-р Лазарова ми прави секцио преди година и половина в Тина Киркова. Голям професионалист, невероятен човек!

# 17
  • София
  • Мнения: 498
На мен също преди 1г. и 8 мес. без уговорки попаднах случайно на нея. Много съм доволна.

# 18
Мили момичета, знаете ли дали д-р Лазарова работи със здравната каса и колко се плаща за секцио в Токуда? Много ще съм благодарна, ако някой ми каже. 

# 19
  • София
  • Мнения: 843
 Соничка, докторката работи със ЗК, но часове до средата на юни или юли май няма. Обади се и питай 403 - 49 - 28 - АГ регистратура.  За секциото направо питай, цена без ЗК е някъде към 1400 лв. а по ЗК не се плаща нищо - плаща се како искаш избор на екип.

# 20
  • Мнения: 285
Здравейте, бременна съм в 5 месец, Докторът, който ми следи бременноста ме насочи за раждане към д-р Диков или д-р Лазарова от Токуда.
Имате ли идея какви са цените за избор на екип в Токуда и дали  освен нея се заплаща още нещо.

# 21
  • София
  • Мнения: 843
 Идея, да Simple Smile ! Нормално раждане е 450 лв. а секциото 900 лв. - като това е за избор на екип. Говорим ако си по здравна каса нали ? За самото раждане нищо не се плаща но избора на екип е задължителен. По този начин се избягва ромския контингент.
 Ако не по медицински причини пожелаеш секцио е 1200 - 1400 лв едно от двете и към него прибави пак избора на екип:). Имат нормални стаи по 4  души в стая за тях май нищо не се плаща. Ако искаш самостоятелна стая 85 лв. на ден води се "лукс" стая. Има и "Вип"-стая -125 лв. на ден - като малък апартамент е с кухня, холна част, самостоятелна родилна зала и т.н.
 Тяхна нощница - 1 лв на ден,  телевизор - 3 лв. на ден, ако  си в състояние да си гледаш детето,но по някаква причина не искаш - 35 лв. за детегледачка. Децата ги взимат нощно време от 12  до 6 за да можеш да си починеш.  За друго не се сещам newsm78

# 22
  • Мнения: 285
Персия, благодаря ти много!
А, щом така и така се плаща за избор на екип, можеш ли действително да си избереш екип или си доплащаш - ако си по здравната каса и да речем платиш 450 или 900 - в зависимост от случая?
И включени ли са в тези 450 например за нормално раждане някакви упойки или се доплащат?
Май засега сруго не се сещам. Благодаря ти отново! Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 843
Персия, благодаря ти много!
А, щом така и така се плаща за избор на екип, можеш ли действително да си избереш екип или си доплащаш - ако си по здравната каса и да речем платиш 450 или 900 - в зависимост от случая?
И включени ли са в тези 450 например за нормално раждане някакви упойки или се доплащат?
Май засега сруго не се сещам. Благодаря ти отново! Simple Smile

 newsm78 newsm78 newsm78
 Малко раничко ти чета поста, та дано съм те разбрала. Та  ако си по здравна каса раждането е безплатно, но те задължават да си избереш екип /  примерно казваме,че си записана вече при Лазарова или Диков/. И като наближи раждането ти се ангажираш пред твоя лекар, че ще си платиш, за сега не се плаща предварително. Избираш си екип, т.е. то ти реално избираш лекар а той си сформира екип, разбирате се за раждането . Ако е нормално   и тръгнеш да раждаш отивайки тами твой лекар не е насмяна го викат. Ако е секцио то тогава се знае.
 За упойката не знам дали се включва иначе е 150 лв. За това и мен живо ме интересува така,че ще питам следващият път. За секциото мисля, че  не се плаща, но за нормалното мисля,че се плаща - защото идва като "екстра". Всъщност пак да подчертая, по ЗК  самото раждане не се плаща - но всичко  друго да.
 Имай в предвид, че в Токуда е малко като с държавна сигурност. Там почти всички пазят "държавна тайна". Ръководството им до като ти тръгнеш да раждаш може хиляди неща да измислят. Затова и лекарите общо взето гледат да не ти казват много много защото и те незнаят какво ще е реално . В началото като почнаха да работят нищо не се плащаше , има майки които и лев не са платили освен " екстрите" които са искали. За сега положението е такова каквото ти го описах! Grinning

# 24
  • Мнения: 285
Персия, мерси за изчерпателния отговор.
Имам приятелка, коятовсеки момент ще ражда там, та и аз ще пиша, като разбера подробности!
Приятен ден!

# 25
  • София
  • Мнения: 843
Моля! Заповядай пак! Grinning
 Лек ден и на теб!

# 26
ОТНОСТНО ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ И СПОСОБНОСТИ НЕ ЗНАМ,НО ОТНСТНО ОТНОШЕНИЕ КЪМ ПАЦИЕНТА-ПОД ВСЯКАКВА КРИТИКА.НАДМЕННА,ВСЕЗНАЕЩА

# 27
  • Мнения: 285
 Shocked Thinking
SLI, непознавам докторката все още, но мнение на нерегистриран потребител... при това толкова лаконично нещо не ми вдъхва доверие.
Би ли пояснила или разказала подробности?

# 28
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Много се радвам, че откривам нещо за Токуда, тъй като съм се насочила да раждам там.
Какво значи, че те задължават да си избереш екип? Ами ако не искаш да избираш,а просто който е на смяна? Като цяло какво мислите за този избор на екип и необходимо ли е според вас? Аз ходя на консултации при друга лекарка, но за раждането ми се иска да е в Токуда. Кога трябва да отида в болницата и към кого да се обърна?

# 29
  • София
  • Мнения: 843
sh0k0lad4e   - не може да не си избереш екип. Трябва да си ходила поне няколко пъти там на ЖК за да раждаш там . Местата са ограничени , так че техните пациенти са с предимство. Ако се "изтърсиш" там има реален шанс да те върнат поради липса на места. Има много изписано за Токуда,потърси още във форума.

Общи условия

Активация на акаунт