Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Татяна, Младен не съм го виждала
от миналото хилядолетие. Laughing
На Шьоневайде май не съм стъпвала,
но в Нойкьолн ходех често. А имаше
и един друг ресторант в Шьонеберг,
гръцка таверна, държеше я един Ангел,
като идваха българи, им даваше БГ-меню.
Тамошната шкембе-чорба е по-вкусна
от тази на Младен. Ма не му казвай. Laughing
Щото тез двамцата май не се спогаждат.

# 16
  • Мнения: 1 610
Честит Рожден ден на Данин!
Много любов и радост !

Позволявам си да повторя въпроса на Приятелка от последната тема към мамите с "повечко стаж": как се адаптирахте тук?какво ви помогна?
Приятелке, аз незнам кои са мамите с повече стаж, нито какво имаш предвид под "адаптиране тук", но поне пренесох въпроса, понеже в старата тема никой няма да пише.

Апропо, Икея поръчват на български фирми изготвянето на мебелите. А те пък пазаруват турски мебелни аксесоари.Има и по зле от икея, направо пазаруват китайски аксесоари,покритието на които пада след 2 месеца.

# 17
  • Мнения: 1 768
Мара,Фрауен. Wink
Мале каква романти4на тема.. Heart EyesРиенке,много си сантиментална,браво.. :hug:4ак си върнах 6метерлингите в корема.. Blush
6е праЗнувате ли Валентина някъде в интимна обстановка?Ние zапланувахме така 1dating и после така luvbed ама БЕЗ така fertilization zа третото има време..като поотраснем.. Mr. Green
Сори малко ме боли днес главата..и съм много откровена..
Доки,може ли докато кърмя да вzемам аналгин против главоболие?

# 18
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Татяна,ние сме с кожени дивани и много съм доволна. Има си специални препаратчета за почистване и лъскане и за поддържане на кожата да не става суха. Особено за малко дете е супер. има и още едни дивани, но материята не я знам как се казва - не попива течността ами седи като капка отгоре и ти само я събираш с нещо, но как се казва не знам newsm78 /наши познати имат такъв и много се похвалиха/
А за мебелите, в бг като родих и точно за един ден мъжът ми преформи цяла стая на бебешка без да сме планирали нищо/да го похваля, че има вкус и мога да му се доверя напълно Flutter/, а тук ако така се мотаем май няма да стане нашата работа за един ден...а ние сме вечно в последната минута Tired аз много мразя планове, но тук хората са на друго мнение

Мистик в предната тема беше споменала, че започва бг издания на Мюзик Айдол, и скоро гледах репортаж от кастингите, ама ще си мълча, който иска "шоу на колела" да гледа Joy Joy Joy

  bouquet

# 19
  • Мнения: 7 605
Ха, Лиске, Ангел го zнам оЩе от преди да открие таz Таверна в Шьонеберг  Mr. Green  Но в интерес на истината, не съм ходила там, а хем живях на блиzо. Той преди това държеШе един гръцки ресторант, Самос, с един друг българин (как му беШе името?  newsm78) пак в Нойкьолн.
Та викаШ, 4есто си ходила в Нойкьолн при Младен. А бе няма на4ин да не сме се zаси4али. Ти кажи, zнаеШ как иzглеждам  Mr. Green

Веси, ПАРАЦЕТАМОЛ може   Peace

Приятелке, аz съм с най много стаж май, ама каква адаптация, аz съм родена тук  Joy  Та съм пас по въпроса.

Риен, питаШе zа Шаукелпферд. Аz смятам да вzема zа РДто. На Икея намалиха цената на 30?, добре ми се вижда. И едно Боби Кар Ще вzема zадължително  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 334
Здравейте и от мен!

Веси и аз мисля че парацетамол е по-добре от аналгин.

За адаптацията..ами аз не съм се адаптирала много, много , все още.И друг път като сме говорили съм казвала че на тези от вас на които мъжете са местни ви е по лесно с адаптацията. На такива като мене, е малко по трудно.Всъщност зависи от човека и от целите които си е поставил.Ето аз например не вярвах че така ще стане и ще остана тука за още няколко години. Все го смятах че ще се прибирам в Бг и не съм си давала голям зор да се адаптирам. Но сега, направо главата ми пуши, само като започнах да търся училище на детето, направо ми призлява. И също и с жилището и т.н., ама да не се оплаквам, и без това съм едно от мрънкалата тука, така че не ми обръщайте много внимание.

Риен, супер оформление.
Айде лека вечер от мен.

# 21
  • Мнения: 1 242
При Ангел бяхме последно на Великден, но честно да си призная, скоро няма и да отидем пак.
Много грубо се държа с почти всичките си клиенти. И само защото е пльоснал две български покривки, но за сметка на това го е обзавел съвсем без вкус няма скоро да отида. Хау Mr. Green

Като си помисля, че миналя век съм дошла и то при съвсем други обстоятелства, не мисля, че ще съм ви от полза с моята адаптация.
А и Германия и немци ме съпътстват откакто се помня.
В началото не стоеше изобщо на преден план оставане. Опцията връщане също не е изключена... Не за друго, а човек никога не знае какво съдбата му е подготвила.
Кусури всички имат. Винаги се намира да се каже по нещо лошо за всеки.  Mr. Green
Това, което обаче навсякъде важи - не сравнявайте! Сравнението убива! Търсете други варианти на напасване Wink Компромиси, златната среда. По-малко цъкайте с език - и вие след време ще станете почти същите. С какъвто се събереш...нали знаете Mr. Green

Е, хайде друг път пак ще попиша по темата.
Ето, как човек се вживява в проблемите на Германия, като това, кой ще стане суперстар.
Адаптацията започва оттам Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 768
Хей,гледате ли ДСДС? Flutterмного е 6паненд..Много оби4ам да го гледам.. Wink
Онкел Дитър днес е рожденик.. Peace
Боли ме мене не6о на опа6ката.. SadО6е като бях бременна ме боли и продължава...Това на немски ли се каЗва и6иаса? newsm78

# 23
  • Мнения: 1 768
Живеех преди на 6оневайде и бях преЗ ве4ер в ресторант София,при Младен4о...Много мило се държе6е с мене,понеже мс бях редовна клиентка...Жена му,Нина е много мила.. Wink
Ресторанта в 6онеберг е българо/гръцки не ми хареса иЗоб6о....Нито пък собственика..Ама цените там са добре надути.. ConfusedКаЗват,4е собственика е полу бг полу грък..
Малкото ресторант4е Бай Гано е супер..Хубава храна,добро обслужване..
А ресторант България на Ландбергер Алее не zнам как е..Не съм ходила о6е..
А преди две години бях редовна на бъахарската дискотека Холивуд...Танци,манци до zори.. Party

# 24
  • Мнения: 2 292
риен, супер тема  Wink
по въпроса за адаптацията - и преди съм казвала ... за мен на много от неадаптираните проблема им е в самите тях. очакват идеалисимо, но такова нещо нийде по света няма и после другите им са виновни, защото не ги приемали  newsm78 но това си е моето лично мнение.
мебели пазаруваме от икеа, шукел тигърчо януш - колело на  гуми без педали си имаме ние (от практикер ). представлява колело, сложено на 2 дъги (люлка). Може да се монтира , като люлка или да се ползва , като колело. Боби кар е супер, Муцунчо много я обича. Имаше преди 2 седмици класическите Боби кар, само по 20 ЕУР в Тойс ар ъс.
С б-лгари не се погаждам, затова и в БГ рест. в ДЕ не съм стъпила. Знам си ги нашенците що за стока са и гозбите ги знам и съм ги опитвала , нищо интересно. 
Татяна, все се каня да те попитам, преди време беше публикувала снимки от сватбата ви в БГ и мястото (къща с двор) ми се видя някак си познато. Къде е , ако нее тайна?


# 25
  • Мнения: 1 636
В DSDS zалагам на Марк психото  Laughing,страхотен глас´
За 6аукелпферд не ви съветвам.Нито мартин се лу6ка6е,нито сега Томи.Само така седи.
В Икеа ниЩо не купувам,освен 1 висяЩо от мрежа(със сигурност zнаете какво имам предвид)и преди Himmel für Hochbett.Спалнята я поръ4ахме така,4е като се нанасяхме тук трябва6е да дойде,но 2.5 седмиzи с големият стомах преди раждане спахме на матраzи на zемята,4е предното легло го хвърлихме,преди да ни кажат,Че сте zабавят.
Татяна,zа книгата си права.То няма несто,което от всички да е прието и при вси4ки да действа zа съжаление.Например аz съм доволна състо от Ozanit,в биографичната тема го бях писала,но не помня(а и не ми се търси сега)има6е майка,която не е така доволна.И тук съм чувала от приятелки,че при тях не действа.
За лекарства по време на кърмене аz търпях,бе6е ме страх да вzема несто.Когато бе6е много zле пусках Щорите,вzемах много zа пиене и лягах,като деzата ги връчвах на татито.Аz съм с постоянно главоболие и обикновеният аналгин одавна не ми действа,сега съм само на Dolormin Extra или аналгин,но течен.
Za ресторант София има и в Мунхен,не zнам,дали има несто обсто с теzи,zа които говорите.За последно ходих там,като бях с Мартин бременна,не ме обслужиха,пу6еха си,и не станаха.Кухнята Щели да отворят след половин 4ас и не благоволиха да ни питат zа това време какво искаме да пием.Никога няма да им стъпя пове4е newsm11 .Имах приятелка,на която не искаха да реzервират място,zаzтото ядяла малко и не правила добър оборот.Е,с уговорки се съгласиха,тя си поръ4а много и нисто не иzяде по4ети,zаzтото просто не и се яде толкова.Едно време правихме купоните в един гръzки ресторант,то бе6е пиене,то бяха танzи... newsm44
За валентинстаг никъде нъма да ходим,и да вzемем някой zа деzата само сте се притеснявам,дали Томи е спокоен,всичко ок ли е,сте иzлиzаме на БГ живот и zдраве.
Татяна,сега видях,4е тук си родена,и двамата ти родители ли са балгари,4е говори6 така добре немски.Като слу6ам моят синковеz се от4айвам,раzбира се какво иска,ама все с тия буквални преводи,като н.р."аz съм не бебе" А пък кога сте го уча и на бг аzбука... newsm12
За мебелите.Ние искаме на6ият Eckbank да сменяме,но като zнам какво маzане пада6е от Мартин и ве4е почна и Томи с това ре6ихме да чакаме 3_4 год.Диванът ни е от материя,която много лесно се поЧиства.Последно обърнаха саксията и иzтече водата,на диванът му няма нисто.

# 26
  • Мнения: 3 880
Za ресторант София има и в Мунхен,не zнам,дали има несто обсто с теzи,zа които говорите.За последно ходих там,като бях с Мартин бременна,не ме обслужиха,пу6еха си,и не станаха.Кухнята Щели да отворят след половин 4ас и не благоволиха да ни питат zа това време какво искаме да пием.Никога няма да им стъпя пове4е newsm11 .

Тоzи и аz го zнам, бяхме в Мюнхен преди 5_6 години и го посетихме, цял ден бяхме обикаляли като луди, бях иzгладняла като вълк, жадна, иzморена_ужас... та много хубаво ми стана като имах въzможност да си почина, да пийна студена биричка и да омахам една меШена скара Mr. Green ИмаШе една начервосана лелка, като от старите градски песни  Wink която оЩе от вратата ме подуШи че съм наШенка, но като цяло не мога да се оплача от обслужването Wink

# 27
  • Мнения: 3 423
Веси, не те знам, дали си още онлайн.
Вземи парацетамол, не аналгин!!!!!
Болката от ишиас съм я усещала в
крака и коляното даже, ходих на лекар,
казаха ми, че много кърмачки ги сполитала
таз благина. Препоръчаха ми масаж,
нагревки и акупунктура плюс тензгерет.
Главоболието и изпотяването също било
присъщо за кърмачките.
А най-компетентно мнение очаквай от доки.
От мен спокойствие и силна храна!

Не съм ходила по БГ-ресторанти от миналото хилядолетие.
В Холивуд не съм стъпвала, че било турбо-чалга.
Ходих на първото парти на Найт-лемън с покана
и ми хареса. Стилно ми се стори. Сега не знам как е.
Рекламите им са с правописни грешки, но кой го брига.

Адаптацията. Никога не съм искала да заживявам тук.
Ама така стана. В началото не се чувствах в кожата си,
после не знаех къде ми е мястото, а след седмата година
имам чувството, че цял живот съм прекарала тук. Кой
каквото ще да разправя, Германия е удобна държава.

# 28
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409

Да кажа zа "Jedes Kind kann schlafen lernen". МНОГО спорна книга е. Радвам се, 4иколин, 4е при вас е помагала, но има много деца, при които не само 4е не подейства, ама и се травматиzираха  Sad  Така 4е....s Vorsicht zu genießen! Аz сега си поръ4ах Starke Kinder brauchen starke Eltern. Der Elternkurs des Deutschen Kinderschutzbundes (DKSB) и Das kompetente Kind на Jesper Juul, Ше споделя впе4тления като ги про4ета.

Татяна, да ти кажа аз често ходя на семинарите Starke Kinder brauchen starke Eltern, организирани от DKSB и винаги са много интересни и научавам доста.Дано книгата да ти хареса.Аз дори не знаех че има и книга, но сега ще я потърся Peace

# 29
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ама не може така Naughty....не получавам и3вестия 3а темата Confused....

има един бг мага3ин в Цюрих, там папахме ведньж, не беше лошо...3а ресторант не сьм чувала, ама може и да има....

а3 сьм 3а по-малкия брат и пьрвото момче в DSDS....но  Марк психото  направо ме "отнесе" с та3и песен....кога е ентшайдунга  и 3нае ли някой 3ащо са ра3делени на момичета и момчета? миналата година не беше така newsm78

дано да не ме 3абравят пак  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт