С каква храна храните котката си? - Тема 5

  • 4 262
  • 98
  •   1
Отговори
# 60
  • INFJ
  • Мнения: 9 405
Досега не се е налагало да даваме хапчета, нямам никакъв опит и ме е страх да не се задави. Дори в кабинета, като му дават, започва да се лигави и плюнчи, което е по-скоро емоционална реакция. Не искам да го мъча.

# 61
  • Мнения: 11 170
Лесно е на думи. Елате да сложите хапче на моя котарак. Така се дърпа, че сякаш ще го коля. Невероятен стрес е за животното. В ъгълчето на един диван (за да не може да се дърпа назад), го приклещвам с лакът с едната ръка, и с другата пробвам да му отворя устата (която стиска) и докато си върти главата и се дърпа, му набутвам хапче, което всякак се опитва да изплюе и неведнъж го е плюл, наполовина сдъвкано. Същата борба е когато трябва да му КАПНА (не да го убода или нещо подобно), а само да му капна противопаразитно на врата отзад на врата, против бълхи, веднъж на 3 месеца. Да не говорим, че трябва да е веднъж месечно. Страшна борба е там. После бяга от мен часове наред, понякога и цял ден, крие се под дивана, за да не го хвана. А иначе само ми лежи в скута и няма отърване от него. Това е невероятен стрес поне за моя котарак, за вашите не знам...

# 62
  • София
  • Мнения: 6 136
В другата тема потребителка е споделяла, че обвива хапчето много внимателно в пастет - за човешка консумация, така че нито молекула от хапчето да не попадне отвън. Не съм пробвала, не знам дали не пробват да го сдъвчат, но при нея е успешно.

# 63
  • INFJ
  • Мнения: 9 405
Крила съм го в шунка, в топено сирене, стривала съм го в масло, уж убивало вкуса според ветеринарката, но нищо не убива според мен. Проблемът е, че все някога се усеща, защото дъвчи храната и след това край, няма залъгване вече.
С тези пил асист на РК имахме най-голям успех, те са едни гумени, като твърдо желе, но явно вкусът им не е особено привлекателен. Миришат ми на някакъв конфитюр.

# 64
  • Мнения: 11 170
Е да, и аз го обвивам в някаква шунка (има едни слайсове, пилешко, пуешко) от Билла и Фантастико, които ги взимам уж за мене, но котаракът ми умира за тях и като ме види, че ям.. вечно проси и ме бута с лапата да му дам. А в тях има сол и гледам да не прекалявам, но винаги му откъсвам няколко парченца. Та в едно такова парченце, като го обвиеш и вътре скриеш половин половин хапче, понякога става. Но е имало и случаи, в които плюе. Изяжда месцето, а хапчето пада навън. Абе... страшна работа е...

p.s. @лято! коя е другата тема?

# 65
  • Мнения: 557
Кое е това против бълхи, което се капе на 3 месеца?

# 66
  • INFJ
  • Мнения: 9 405
След няколко часа пазарлъци и едно изхабено хапче, си изяде дневната доза. Намерих някакви подобни лакомства, но са за кучета, трябва да питам лекарката дали стават и за котка. Поне да има някакво разнообразие.

# 67
  • Мнения: 10 638
Дайте акъл как да давам хапче, защото вече не знам.
Пробвала съм да го крия в храна, усеща се, пробвала съм да го стрия на прах, започва да се плюнчи, лигави, едва ли нещо успява да абсорбира. Сега няколко дни успявах да го давам с Pill Assist на РК, без да се усети, днес вече ми отказва и това.
Имаме още 22 хапчета за приемане, лошо ми е.

Някакво друго лакомство за даване на хапчета има ли?

Като последна алтернатива - с болусоподавател! И също има разлика между различните вет марки овкусени лекарства.
Например между Биофлоксавет и Енроксил (българска и полска марка антибиотик енрофлоксацин) - разлика до небето! Първият го плюят и ги подрисква. Вторият - гълтат без да го усетят, няма гадна миризма на спирт и не им дразни стомаха. Simple Smile
Иначе хапове, които лесно се стриват ги прилагам на прах в течно лакомство и се изблизва успешно.

# 68
  • INFJ
  • Мнения: 9 405
За легафитон 50 става дума, малки хапченца, предполагам с някаква външна обвивка, но изобщо не са направени овкусени. Засега се справяме по-добре от предният път, когато му давах 1/2 от легафитон 200. То беше огромно, горчиво, защото е счупено на две, и направо невъзможно. Всеки ден го водих в кабинет да му го дават.

# 69
  • До морето...
  • Мнения: 267
diziler,
p.s. @лято! коя е другата тема?
[/quote]
Заповядай 🙂
https://m.bg-mamma.com/?topic=1631300

# 70
  • Мнения: 10 638
За легафитон 50 става дума, малки хапченца, предполагам с някаква външна обвивка, но изобщо не са направени овкусени. Засега се справяме по-добре от предният път, когато му давах 1/2 от легафитон 200. То беше огромно, горчиво, защото е счупено на две, и направо невъзможно. Всеки ден го водих в кабинет да му го дават.
Много лесно решение. Сменяш ги с капсули Хепатиале Форте и си готова.

# 71
  • INFJ
  • Мнения: 9 405
Щеше да е много хубаво, защото тях сам си ги облизва, но не вършат работа към този момент, за съжаление. Може би в последствие, като нещо за всеки ден. 

# 72
  • Мнения: 10 638
Как така не върши?? Двете добавки са аналози - орнитин.

# 73
  • Мнения: 1 448
Да чукна на дърво, моята вече не се дърпа за лекарства. В началото имаше такъв момент, и пюеше, и хапеше. Сега даже ако е на кеф и чуе алармата, че звъни за лекарството й, сама идва. Ама след даването на хпчетата я чеша и я целувам, ако е будна. Ако е полузаспала само я погалвам и я оставям да спи.

# 74
  • INFJ
  • Мнения: 9 405
Как така не върши?? Двете добавки са аналози - орнитин.

Мисля, че има повече силибин в легафитона.

Общи условия

Активация на акаунт