Сега пък Електроснабдяване....

  • 2 051
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 721
Досега не съм изчислявала тока, който харчим и ще помоля по-грамотните за съдействие:
Слезнах до електромера ни и сочеше:
1. на I - 0056343, а на II - 0176920, като
на предишната бележка има показатели (сегашната я нямам, защото проверих сметката по e-pay):
2. Дневна  16157 (ново) и 15418 (старо)
    Нощна   5099 (ново)   и  4864  (старо)

Може ли да ми обясните как се изчислява? Мерси, за което Hug

# 16
Гадове мръсни, такава мафия управлява държавата...
Отчитането в бележката ми е за месец - от 21.12. до 23.01. и сметката е завишена. Искам да помоля тези, които са подавали жалби и са на ясно, да обяснят как и къде става това, както и какво трябва да се носи. Никога до сега не съм подавала жалба, но сега смятам да го направя. Обаче не знам как точно става. Знае ли някой и какво следва след това, дали изобщо има резултат и струва ли си да се разправяш с такава мафия?

# 17
  • София
  • Мнения: 750
И моята е двойна, обаче въобще не се сетих да гледам за периода на отчитане и въобщи подробности......скапаняци! newsm61

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
http://www.electro-sof.com/news_display.php?n_id=94
Ето тук са "обяснили" всичко.
Само не разбрах как се постига "по-голяма прозрачност", като ме таксуват двойно.

За статистиката: досега сме плащали по 40 лв, този път сметката е 64. #Cussing out

# 19
  • Мнения: 2 700
Така. Самите цени не мога да коментирам (защото не знам преди каква е била цената на киловат), но се обадих в Енергото и това, което ми обясниха беше следното. От НГ Енергоснабдяването принадлежи 33,3% на държавата и 66,6% на CEZ. Прозрачността е дотолкова, доколкото малката сума в съобщенията била тази, която отивала в държавата, а голямата - тази, която отивала в CEZ (между нас казано много ми пука кой по колко взима Mr. Green). Лично аз засега жалба не мога да подам, защото междувременно са ми сменили и електромера и показанията, които са записани са тези от електромера. Т.е. трябва ми време да засека, но засега цената ми се вижда точно двойна спрямо преди. Обаче, докато говорих със служителката попитах защо има разлика между дължимата сума в съобщението и тази от калкулатора на сайта на Енергото и тя ми отговори, цитирам: "Знаете ли, и аз ще си проверя моята сметка, защото не сте първата, която съобщава за разминаване в сумите. Подайте оплакване на цар Симеон №330, защото ако има такова разминаване сумата, разпределена между отделните абонати сумата излиза значителна..."
Без коментар Twisted Evil

# 20
Някой разбра ли нещо от това http://www.electro-sof.com/news_display.php?n_id=94, т.е. защо сметките са толкова високи, или само на мен нищо не ми е ясно?

# 21
  • Мнения: 221
И аз отстанах потресена като видях сметката! Доста по-висока отколкото изобщо предполагах. Отопляваме се на ток и очаквах сметка като през летен месец, защото апартамента ни е южен и много топъл, така че през януари изобщо не се е налагало да пускаме радиатор и на практика сме си консумирали енергия колкото през лятото. 

# 22
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Да ви кажа вчера си получих сметката и за студената вода - от 11 лева миналия месец на 18лева този като се има предвид че по Нова година 2 седмици от януари не бях у нас !!!!  #Cussing out
Вече се отчайвам наистина ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 311
Ето тук също има малко повече информация за бележките за тока и защо има цена за разпределение и цена за снабдяване:

http://www.dnes.bg/article.php?cat=58&id=32733

# 24
Пак не ми стана ясно защо е толкова по-скъпо от миналия месец, ама нейсе - битият бит ...

# 25
  • Мнения: 934
Днес просто изпаднах в шок, бива бива гаднярщина, но това не се издържа. Сметката за тока миналия месец е 80 лв. приблизително, такава каквато е от 5-6 месеца, но днес за един 37 дена сметка - тоест от 25.12.2006 до 31.01.2007 е 130 лева. Свищина пълна при условие, че от 25.12.2006 до 03.01.2007 апартамента е бил празен, единствено един хладилник е работил. Утре се пласирам в енергото и докато не ми кажат тоя рекет за какво е не мърдам от там.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Нашата е само 90лв, бах мааму #Cussing out #2gunfire От НГ сме с локално парно, няма бойлер вече, няма за климатика, от къде дойде тази сметка?! За едното пране, хладилника и компютъра, защото не се побърквам да готвя?! #Cussing out EVN какви ги смятат, какво отчитат?! Close

# 27
  • Мнения: X
От това, което прочетох на сайта на Електроразпределение, единствената причина която ми хрумва за по-високите сметки е, че има услуга, която досега не сме плащали. А именно - въпросната цена за разпределение.
За жалост нямам сметка под ръка и това е само догадка, но като се прибера ще сравня някоя стара и новата - да видим какво ще излезе.  Confused

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 207
още незнаем новата но по принцип тази зима плащаме двойно по-малко от миналата а за молбите за високи сметки ще ви кажа не си тормозете излишно пример преди 3-4 години родителите ми получават сметка 400 лева при положение че са плащали средно 20-30 лева готвят на газ отопляват се с камина и ги няма по цял ден, и почнаха ходенето по мъките молби и други подобни първата проверка когато дойде се падна познат на баща ми каза че проблема е в електромера замръзнал и въртял като луд #Crazy засякоха им всички уреди невъзможно било да имат такава сметка щяли да я оправят но когато шефа на енергото е трябвало да подпише резултата от проверката уви не е подписал и почнаха нови проверки и резултата родителите ми си платиха  и си тровиха нервите 3 месеца напразно просто има хиляда вратички в нашите закони които позволяват на такива #2gunfire гадове да се измъкват и за това ние никога няма да се оправим  #Cussing out

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
И нашата е по-висока ooooh!
Онзи ден гледах в "Здравей България" по НТ, че тайно са вдигнали тока на софиянци. #2gunfire
Ебати държавата, явно затова са тия сметки! ooooh! ooooh! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт