(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 56)

  • 29 861
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 12 296
Моля, някой ако е отгледал успешно жълти тиквички, да сподели от какви семена! Купувала съм от Кауфланд и бяха много крехки и вкусни. След това три пъти купувам семена от различни фирми и нито една семка не поникна, ама нито една - изгниват. Сяла съм ги в кофички, за по-голяма сигурност, но не искат да никнат и това е. Може би изискват по-високи температури отколкото е нашия климат, не зная.
Изобилна не сея, защото са много бързи и за 7 дни вече стават много изтумбени и семчести. Сея тъмнозелени, при тях растежа е по-бавен и се напасва към бране един път седмично. Имам голям мерак за жълти, но не ми се получават.
Аз имам доста насяти жълти тази година, но още не са родили. Ще ти пиша малко по-късно от кой производител са. Всичките са от Разсад обаче и да по-трудно никнаха от другите.
Може би имам излишни, ако си от Сф мига да ти дам

# 721
  • Мнения: 147
Айла, благодаря! Да, живея в София (в работните дни). Имаш ли представа тези тиквички директни ли са или хибрид, т.е. може ли да се събират семена от тях? Ако са хибрид, е по-добре да си купя и аз разсад от въпросния производител, ако са директни, 2 коренчета са ми достатъчни, за да се опитам да ги подхвана.

# 722
  • София
  • Мнения: 12 296
Айла, благодаря! Да, живея в София (в работните дни). Имаш ли представа тези тиквички директни ли са или хибрид, т.е. може ли да се събират семена от тях? Ако са хибрид, е по-добре да си купя и аз разсад от въпросния производител, ако са директни, 2 коренчета са ми достатъчни, за да се опитам да ги подхвана.
Под Разсад исках да кажа, че съм ги сяла в кофичка в оранжерията и после навън. И така никнат по-бавно и малко, но никнат. Имам 4ри навън, Насадени отдавна първо под прозорец вече на открито.
Ето тази е жълтата навън, но още няма тиквички, за разлика от черна красавица до нея.
Тъкмо дойдох до село, тиквичките Разсада жълти тиквички, които ти предлагах някое охлювче си ги е хапнало за съжаление баш тях...
Останали са само изобилна, нур и черна красавица за съжаление.

Първа краставичка, ура!
Реших, че заслужавам аз да я хапна Simple Smile
Скрит текст:


Скрит текст:

Жълта, но още няма тиквички


Светло зелена с тиквичка


Изядени жълти


Друг Разсад


Флориан


 

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 13:09 от Aila

# 723
  • Мнения: 87
Аз съм сяла жълти тиквички, дават по-малко от зелените, но са вкусни. Миналата година сях жълти , излязоха някаква тиква с големи семки, оскубах ги. Традиционните светли тиквички не сея, не ги харесвам.

# 724
  • Мнения: 147
Айла, благодаря ти за инфото. Ще я потърся тази жълта на Флориан и дано стане. И честита ти първа краставичка!

# 725
  • Мнения: 449
Аз съм доволна от тиквички Суха, хибриден сорт с добра кълняемост. Закъснелият за обиране плод не става кух и неприятен като на Изобилна, три корена са предостатъчни за едно домакинство.

# 726
  • Мнения: 1 249
Нашите тиквички са Суха. Две поредни години сея тъмно зелени и не бера нищо. Тази се отказах и заложих само на Суха. Имаме три корена и до сега сме откъснали четири.

# 727
  • София
  • Мнения: 12 296
Комшийката ми писа, че е валял град и в Петково, ситен, но продължително и ригана и калдъръмчетата и са унищожени. Но не беше ходила вчера късно вечерта да гледа как са заленчуците.
Тъкмо насадих всичко навън и град...
Помолих я днес да види на дневна светлина как са зеленчуците и да пише.
При мен част от нещата са под голямата оранжерия, патладжаните повечето са под малки парничета, но почти всички домати навън са на открито, както и пипера, който тъкмо насадих... Плюс грах, царевица, краставички, картофи и тн.
Писах на комшията от другата страна, прати ми снимки. Всичко е във вода и по двора, картофите му са полегнали, доматите каза, че не са много засегнати, но той ги сади уикенда и са дребни.
Моите доста дръпнаха част и със сигурност са полегнали, тъй като не успях да им сложа колчета, та това ще е основният проблем при тях. Както и сигурно пипера, защото е скоро насаден.
За съжаление днес съм в офиса, уикенда сме на концерт в Сърбия и чак понеделник ще може да ги нагледам и оправям. Но със сигурност ще има оцелели и можеше да е и по-зле.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 08:38 от Aila

# 728
  • Мнения: 366
Снощи от Лидл си взех семена на жълти тиквички патисон. И най-сетне открих от Блек Бюти тиквичките семена, че този сорт най-много ми харесва на мен.

# 729
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 794
Понеже бях помолена от morskibriz да подготвя новата тема я пускам малко по-рано, защото при мен започва сезона на баловете и няма да имам време през следващите дни.


НОВА ТЕМА

# 730
  • София, Студентски град
  • Мнения: 102
Айла, благодаря! Да, живея в София (в работните дни). Имаш ли представа тези тиквички директни ли са или хибрид, т.е. може ли да се събират семена от тях? Ако са хибрид, е по-добре да си купя и аз разсад от въпросния производител, ако са директни, 2 коренчета са ми достатъчни, за да се опитам да ги подхвана.

И аз имам семена - от Градина Осмар, на две години са май. Не ми хареса жълтата тиквичка - с големи семки и доста водниста, затова и си стоят. Няма да ги ползвам и също мога да дам. Би трябвало да са директен сорт.
Предпочитам тъмнозелената и кръглата за пълнене.

И аз имам няколко вързали доматчета. В противовес на всички теории, доматите се развиват добре в дъжда. Садя ги почти миниатюрни, защото на нашата тераса им е много топло, пръстта в чашките прегрява и им стопява стъблата. Така ми заминаха и почти всички чушки, та си купих 6 корена чорбаджийски и 6 корена хисарска капия. Също и разсад на краставици. От моите чушки останаха 5-6 корена.
Пъпешите ми заминаха, сега правя нов разсад. Нямам и един корнишон. Ще ги мъча.
Царевицата дърпа - около 10-тина са.

Наядохме се на ягоди тази година. От 5 корена.
Купих си и разсад босилек. Прихвана се като че ли добре.
Градинките са ми джунгла, обаче все не намирам време за снимане. След юни ще ми е по-свободно, обаче пък тази година градината ще е във водна криза и ще притърчам с лейки напред - назад. Дано поне оцелее за догодина ( кметът на общината е дал парцела за строеь, а уж няма право - води се дело).

Днес най-после обрах последните 10-тина салати - приготвени за компания оот около 20-тина човека за уикенда. Голямо ядене и раздаване падна тази година...
С репичките пак греда.

Общи условия

Активация на акаунт