Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 88

  • 29 662
  • 753
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 282
И това в така. Както се казва - и една читава стига понякога. Стискам палци тази една да е твоята успешна и пухкава, дарлинг Heart

Благодаря на всички! Изпращам ви прегръдки!
Стискам палци за всички ни.

Направо не знам от къде намираме сили.

Аз всъщност не разбрах тези със средно качество дали ги оставят за трансфер , или не.
Толкова ме стресира информацията, че изобщо забравих са попитам. Ще чакам със свито сърчице до 5 ден и ще видим.

Оставят ги за трансфер и тези със средно, но шанса с такъв ембрион е по малък въпреки че има забремени жени и с лоши ембриони

# 496
  • София
  • Мнения: 121
Ех, за жалост всичко е доза късмет, а създаването на живот с помощ или не - чудо.
Имала съм случай на бременност с много лош ембрион, както и по-добри, които не оцеляха размразяване. Статистиката сочи че 3АА, балансиран трябва да се хване и да се роди бебе. А вижте колко случая има да не стане така. И обратното, лош ембрион пък се хваща. Аз не губя вяра.
За жалост колкото по-малко извадят толкова по-малко има за връщане, но както са казали момичетата - 1 трябва.

Моят случай - да ида и да видят 10 фоликула преди стимулацията и да завърша с 3, е доста демотивиращ. Сега чакам неделя да видим дали ще оцелее някое от 2те ембриончета. Чакаме ги до бластоцисти, това е.
На пункцията ми разкъсаха някакъв кръвоносен съд и кървях доста. Вече минаха 4 дни, а съм с 37 С температура, не знам дали е нормално това..поне кървенето спря.
А и се оказа, че не може свеж трансфер, ако оцелеят, понеже няма кой да го направи. С моята история дето не оцеляха след размразяване ми прозвуча доста несериозно.
Стискам палци на момичетата, които чакат. Дано имате хубави новини!

# 497
  • Мнения: 2 551
Celestia Горе главата 💕 Нищо им няма, че са със средно качество, това не значи, че няма да може да се развие бременност или няма да стане едно хубаво и здраво бебе. И с лоши ембриони се е случвало чудото.

Аз имах един 5АА и не ми беше успешен трансфера. До колкото разбрах тези големите са най-капризни при размразяване и имат по-малък шанс да оцелеят при тази процедура.

# 498
  • Мнения: 628
Момичета, ето ме и мен. Минавам да си излея душата. С голяма надежда отидохме в Турция след 2 стимулации в България. С едкометриоза съм. Извадиха 20 яйцеклетки. 6 зрели, 5 са се оплодили. Днес ми казаха, че 3 са спрели развитие. Яйцеклетките, казал доктора, са с много лошо качество. Sad Направо не знам какво да направя, не ми се минава пак през това! Искаше ми се да се получи! Толкова надежда вложих, да не говорим и за финансовата гледна точка Sad

# 499
  • Мнения: 1 282
Момичета, ето ме и мен. Минавам да си излея душата. С голяма надежда отидохме в Турция след 2 стимулации в България. С едкометриоза съм. Извадиха 20 яйцеклетки. 6 зрели, 5 са се оплодили. Днес ми казаха, че 3 са спрели развитие. Яйцеклетките, казал доктора, са с много лошо качество. Sad Направо не знам какво да направя, не ми се минава пак през това! Искаше ми се да се получи! Толкова надежда вложих, да не говорим и за финансовата гледна точка Sad

При кой доктор? Това че не са зрели не е от качеството, а от таймирането според мен

# 500
  • Мнения: 58
Момичета, ето ме и мен. Минавам да си излея душата. С голяма надежда отидохме в Турция след 2 стимулации в България. С едкометриоза съм. Извадиха 20 яйцеклетки. 6 зрели, 5 са се оплодили. Днес ми казаха, че 3 са спрели развитие. Яйцеклетките, казал доктора, са с много лошо качество. Sad Направо не знам какво да направя, не ми се минава пак през това! Искаше ми се да се получи! Толкова надежда вложих, да не говорим и за финансовата гледна точка Sad

В коя клиника ходихте в Турция? И аз започвам да си мисля за този вариант. Има все пак някаква надежда останалите 2 да успеят, не се отчайвай съвсем!

# 501
  • Мнения: 115
Здравейте, имате ли информация дали в един и същи месец може да се направи цитонамазка и биопсия? Ако отида на 9-10 ден на цитонамазка и на 17ти ден за биопсия.

# 502
  • Мнения: 628
Наистина ли смятате, че е от таймирането? Стори ми се, че всичко се изчака и изпипа. При д-р Серкан Орал съм.

# 503
  • Мнения: 43
Здравейте, и аз стартирах 2-ри опит.
На 20ти май бях на преглед на 2ри ден от МЦ и се видяха 6 АФ, по 3 в яйчник.
По принцип съм на спонтанен цикъл заради НЯР, но докторът ми назначи лека стимулация с Фостимон 75IU и Кломифен 3х1 за 5 дни. 
Днес на прегледа се видяха 7 фоликули, от които, докторът каза, че има шанс за 4-5 добри. Естрадиола ми е 1380 pg/ml. Продължавам стимулацията с Фостимон 150 IU и Цитротид.
Понеделник отново ме вика на преглед с хормони и пункция в сряда.

Успех на всички чакащи Yellow Heart

# 504
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета ☺️
Днес ми беше пункцията и извадиха 10 яйцеклетки, утре ще ми се обадят да кажат колко от тях са оплодени и на 30ти би трябвало да е трансфера.

# 505
  • София
  • Мнения: 629
Здравейте, момичета! След четири неуспешни инсеминации вървим към инвитро. Следя се при д-р Цветков в Надежда. От преди две години имам установени завишени НК клетки при доц. Михайлова (Александровска болница). Чудя се дали да повторя изследването преди да започнем подготовката. Преди да започнем инсеминациите д-р Цветков  каза, че терапията, която ползват в болницата при инвитро,се припокрива с препоръчаната от доц. Михайлова, както и че не ме съветва да я правим на инсе, защото лекарствата са много тежки.
Ще ви чета и ще се включвам, ако някъде мога да помогна, както и с въпроси.
Пожелавам от сърце успех на всички!

# 506
  • Мнения: 1 518
Виличка, кръвни или в ендометриума са твоите завишени НК клетки?

# 507
  • София
  • Мнения: 121
Момичета, ето ме и мен. Минавам да си излея душата. С голяма надежда отидохме в Турция след 2 стимулации в България. С едкометриоза съм. Извадиха 20 яйцеклетки. 6 зрели, 5 са се оплодили. Днес ми казаха, че 3 са спрели развитие. Яйцеклетките, казал доктора, са с много лошо качество. Sad Направо не знам какво да направя, не ми се минава пак през това! Искаше ми се да се получи! Толкова надежда вложих, да не говорим и за финансовата гледна точка Sad

Veli86, доколкото съм чела няма точен начин да разберат дали яйцеклетките са с лошо качество. Един вид, ако не се развиват ембриончетата правилно е заради генетични проблеми и се водят, че ако на партньора спермограмата е ок, то явно проблема е в яйцеклетката.
Аз съм много озадачена, понеже моя док беше предложил да правим оплождане с донорски мъжки материал, за да сме отхвърлили скрит мъжки фактор. Познайте защо, защото нямало начин на 100% да се отхвърли проблем при мъжа.
Нека някой по-запознат се включи, как се определя качеството на яйцеклетката от докторите, че да правят такова заключение?
Стискам палци за другите 2, може те да са вашето късметче 🤞

# 508
  • Мнения: 180
Момичета днес ми беше пункцията , но имам страшни болки в корема . Ниско долу и отстрани на някой случвало ли му се е? И какво правихте за болката ?

# 509
  • София
  • Мнения: 121
Да, при мен до 3тия ден имаше болки, но важно е да отслабват. Можеш да пиеш но-шпа, сигурно и аулин ако е непоносимо.
Но моят съвет е да изчакаш преди тежката артилерия. Това си е травма за матката и яйчниците и си трябва време и почивка.

Общи условия

Активация на акаунт