Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 88

  • 29 842
  • 753
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 195
За първи път имам такива болки , може би защото този път бяха повече Я , пих 2 нош- па дано отмине до два три дни 🙏

# 511
  • София
  • Мнения: 122
Извинявам се за личния въпрос, но успяхте ли да пишкате?
И кървенето намалява ли?

За първи път имам такива болки , може би защото този път бяха повече Я , пих 2 нош- па дано отмине до два три дни 🙏

# 512
  • Мнения: 195
Извинявам се за личния въпрос, но успяхте ли да пишкате?
И кървенето намалява ли?

За първи път имам такива болки , може би защото този път бяха повече Я , пих 2 нош- па дано отмине до два три дни 🙏

Да 2 пъти бях и по голяма нужда даже , кървене нямам , доктора ме прегледа след пункцията и каза че няма кръв , но болката си е гадна доста имала съм две пункции и никога такава болка .

# 513
  • София
  • Мнения: 122
Аз първия ден едвам ходих, толкова ме болеше, на следващия вече беше по-добре. Сигурна съм, че и при вас ще е така.
Не трябва да вдигате много висока температура, да има силно кървене или гадене и повръщане. Малко по-нагоре момичетата това обсъждаха, че всеки път е различно, за това лягайте някъде и никакво мърдане, освен за ядене и тоалетна.
Между другото голямата нужда прави спазми и може от това да са болките.

# 514
  • Мнения: 195
Много благодаря момичета , явно е нормално . Реших да попитам тук вместо да звъня на доктора за всичко , благодаря Ви ❤

# 515
  • София
  • Мнения: 629
Виличка, кръвни или в ендометриума са твоите завишени НК клетки?
Кръвни, не съм изследвала ендометриална.

# 516
  • Мнения: 65
И при мен имаше болка 2 дена след пункция, като тъпа и подута болка долу и при някои движения - като ставам или сядам. Пих Нурофен вечер, защото е и противовъзпалително. Не е имало почти никакво кървене, може би защото само 6 фоликула извадиха.
Днес вече е края на втория ден и усещам само лек дискомфорт.

# 517
  • Мнения: 1 314
Момичета, ето ме и мен. Минавам да си излея душата. С голяма надежда отидохме в Турция след 2 стимулации в България. С едкометриоза съм. Извадиха 20 яйцеклетки. 6 зрели, 5 са се оплодили. Днес ми казаха, че 3 са спрели развитие. Яйцеклетките, казал доктора, са с много лошо качество. Sad Направо не знам какво да направя, не ми се минава пак през това! Искаше ми се да се получи! Толкова надежда вложих, да не говорим и за финансовата гледна точка Sad

Veli86, доколкото съм чела няма точен начин да разберат дали яйцеклетките са с лошо качество. Един вид, ако не се развиват ембриончетата правилно е заради генетични проблеми и се водят, че ако на партньора спермограмата е ок, то явно проблема е в яйцеклетката.
Аз съм много озадачена, понеже моя док беше предложил да правим оплождане с донорски мъжки материал, за да сме отхвърлили скрит мъжки фактор. Познайте защо, защото нямало начин на 100% да се отхвърли проблем при мъжа.
Нека някой по-запознат се включи, как се определя качеството на яйцеклетката от докторите, че да правят такова заключение?
Стискам палци за другите 2, може те да са вашето късметче 🤞

Има начин да разберат яйцеклетките дали са лоши- има си белези по които ги гледат- морфологично, формата им и т.н

# 518
  • Мнения: 631
Здравейте! Благодаря Ви, момичета! Как да разбера яйцеклетките качествени ли са или не?

# 519
  • Мнения: 1 314
Здравейте! Благодаря Ви, момичета! Как да разбера яйцеклетките качествени ли са или не?

Ембриолозите трябва да ти кажат

# 520
  • Мнения: 1 314
Например една яйцеклетка може да има интрацитоплазмени аномалии, екстрацитоплазмени аномалии и т.н ембриолога я оценява по тези характеристиси дали е добра, форма, размери и т.н

# 521
  • София
  • Мнения: 122
Например една яйцеклетка може да има интрацитоплазмени аномалии, екстрацитоплазмени аномалии и т.н ембриолога я оценява по тези характеристиси дали е добра, форма, размери и т.н

Досега поне с мен не е обсъждано качеството на яйцеклетките след пункция. Обсъжда се след като се провали опита.

# 522
  • Мнения: 1 314
Например една яйцеклетка може да има интрацитоплазмени аномалии, екстрацитоплазмени аномалии и т.н ембриолога я оценява по тези характеристиси дали е добра, форма, размери и т.н

Досега поне с мен не е обсъждано качеството на яйцеклетките след пункция. Обсъжда се след като се провали опита.

При мен във втората клиника ми казаха след пункция че има забележки в яйцеклетките

# 523
  • Мнения: 1 900
Нищо не ми казаха на мен нито за Я , нито за сперматозоидите . Обадиха се и казаха - имате три оплодени Я  и една незряла , която въобще не са пробвали да я оплодят , чакаме да видим как ще се делят .

# 524
  • Мнения: 400
Свещички профенид ректално за болката  , те са с ибопрофем .

Общи условия

Активация на акаунт