Дали не е по-добре...

  • 1 056
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 705
симона се научи на гърне по стандартния метод - никога не е отказвала да сяда, рефлекторно си вършеше работа до към 2 години и тогава ми даде знак, че готова (каза ми че има ако преди да се е изакала) и аз й махнах памперса. не мога да кажа, че не се е изпускала, дори сега (на 2.8г) около веднъж месечно се заиграва и се напикава. затова не знам дали съм направила най-доброто за нея и дали няма по-безпроблемен начин.

с павел мисля да процедирам по друг начин. не съм и няма да го слагам на гърне. след като навърши поне 2г ще му махна пампрерса без коментар - просто го оставям по цял ден по гащи и след като се изпишка (изака) ще му обяснявам какво и къде се прави. ако до седмица, 10 дни видя че няма изглед да се научи пак ще му върна памперса и ще пробвам пак след месец, например. важното в този метод (препоръчван от дж. додсън) е да не се прави какъвто и проблем от махането на памперса, защото детето само трябва до няколко дни покаже дали  е готово да си стиска нужните мускули, когато трябва.
От известно време се опитвам да накарам Наталия да ака в гърне, но тя ми казва "Иска в пампеса да ака
това "каране да ака", според мен, е излишно. мисля си, че трябва изцяло да игнорираме желанието им да акат където и да е било, което означава  дори да не го коментираме с близки пред тях, въобще - пълен игнор и индикация, че това е проблем.

не знам дали съм права, след 2-3-5 години ще кажа Hug

# 16
  • у дома
  • Мнения: 965
това "каране да ака", според мен, е излишно. мисля си, че трябва изцяло да игнорираме желанието им да акат където и да е било, което означава  дори да не го коментираме с близки пред тях, въобще - пълен игнор и индикация, че това е проблем.

не знам дали съм права, след 2-3-5 години ще кажа Hug
Да, за това мисля, че си права. И аз съм се замисляла за това и мисля да го прилагам на първо време...

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 20:00 от Ustata

# 17
  • у дома
  • Мнения: 965
Margarita, не разбирам, слагаш му памперс еднократно да се изака или?...

Аха  Embarassed. Иначе стиска и плаче, че го боли корема. Нито подкупи, нито обяснения че е голям вече помагат Sad.
А това и аз си го мислих като вариант в краен случай  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт