Въпрос към блондинките

  • 1 748
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 72
Здравейте и от мен ,
и аз бях руса но преди седмица реших да опитам мнов тъмен цвят. Не че не се харесвах със светла коса но това постоянно боядисване на корените.....
Но след като вече цяла седмица сам с тъмна коса и светлото  започна да избива  въобще не
 се харесвам .Толкова сам свикнала с русо, че едва ще изчакам месец и сте се боядисам отново светла. Споделете коя боя е най- добра . Аз последно се правих с професионалната на Шварцкопф но тук не мога да я намерия а и сякаш не беше това русо което аз искам, винаги ми става по медено русо и се налага да слагам матиращ балсам а и в корените ми става по тъмна а искам цвета да е еднакав .
 И да посаветвам използваите течни кристали  моята коса след толкова боядисвания не е изгоряла и не цъфти това е от както след всяко измиване слагам кристали, а преди това трябваше да се постригвам всеки месец и то по 2 см. Сега е много по жива и лъскава като се има предвид че аз изпозвам и преса .

# 16
Само корените боядисвам.

Ако искаш да придадеш нюанс на косата, трябва да се направи обливка - боя с най-слабия окислител, силно разредена с вода. Държи се малко време, косата придобива свеж вид.

Ще си скапеш косата с това постоянно боядисване.

Обливката е дори по-ефикасна, отколкото да седиш половин час със силната боя.

# 17
  • Мнения: 1 352
Само корените. Но моето не е чак толкова русо, както си ти. Не съм обезцветявала косата си. По принцип ми е кестенява. Първо я боядисах с цвят светло рус, за да стане с по-светъл нюанс, след това направих кичури. Сега си боядисвам само корените и веднъж на 5-6 месеца си подновявам кичурите.
Някой ще ми каже ли дали има начин да си я направя по-светла, но само с боя, не искам да си горя косата?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 612
да се изкажа и аз като блондинка Simple Smile
1-во много ми харесваш на снимката с кичури  Crazy
аз си боядисвам само корените, и то само горният пласт коса, отдолу ми е естественият цвят. просто така се случи, че станах блондинка по неволя, но се харесах и си поддържам цвета. моят трик е, освен, че отдолу косата ми е тъмна, но дори и да не е, вкарвам тъмни кичури един пласт под русото и така веднъж в годината, а може и по-рядко. през останалото време боядисвам само корените, косата ми е здрава и жизнена и не цъфти. естествено не жаля и пари за козметика, всички знаем изрусяването как хаби косъма... и така, хем кичурите не се виждат, хем косата не жълтее.
 Peace

# 19
  • Мнения: 5 140
Дуцка, само руса се прави отива ти.

Иначе аз боядисвам цялата коса, сама не мога корените.
На мен също ми расте бързо, но се боядисвам на месец и половина близо два, един път.(голямо пояснение направих) Rolling Eyes

# 20
  • Smallville
  • Мнения: 994


Ако искаш да придадеш нюанс на косата, трябва да се направи обливка - боя с най-слабия окислител, силно разредена с вода. Държи се малко време, косата придобива свеж вид.

Ще си скапеш косата с това постоянно боядисване.

Обливката е дори по-ефикасна, отколкото да седиш половин час със силната боя.
Точно това щях да ти предложа,но видях,че са ме изпреварили.Само ще добавя да си правиш и редовно маслени бани на връхчетата и скоро ще порасне и няма да е проскубана.
П.С. А на мен всякак ми харесваш,руса или на кичури, си много чаровна  bouquet

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 612


Ако искаш да придадеш нюанс на косата, трябва да се направи обливка - боя с най-слабия окислител, силно разредена с вода. Държи се малко време, косата придобива свеж вид.

Ще си скапеш косата с това постоянно боядисване.

Обливката е дори по-ефикасна, отколкото да седиш половин час със силната боя.
Точно това щях да ти предложа,но видях,че са ме изпреварили.Само ще добавя да си правиш и редовно маслени бани на връхчетата и скоро ще порасне и няма да е проскубана.
П.С. А на мен всякак ми харесваш,руса или на кичури, си много чаровна  bouquet

а какви са тези маслени бани, би ли споделила?

# 22
  • Мнения: 7 723
Винаги си купувам по една боя, мажа си корените и остатъка го размазвам, докъдето стигне.  Wink

# 23
  • Мнения: 27 524
По принцип русите бои до деветка и десетка се нанасят по цялата коса последните 5 минути. Боите, които са ултра, 1000, супер и подобни се нанасят само в корените. Ако от тях се ползва оттенък, сив, червеникъв, златен, при миенето на косата с малко вода се разнася по косата просто за секунди и плакнеш. Ако се ползва блондор, само корените.
Боята ти какъв номер и име има?

# 24
  • Мнения: 4 371
L`Oreal Preference 03 май беше номера newsm78
Познавам я по снимката Blush

# 25
  • Мнения: 3 268
Била съм на кичури, не се харесвам.
Ето за сравнение: Приличам на бабенце Stop, а сега съм така. Корените ми на снимката са такива заради светкавицата или лампата, не знам newsm78
Дуци,не те бях виждала с тази прическа.Много ти отива.Честито!

# 26
  • Мнения: 27 524
L`Oreal Preference 03 май беше номера newsm78

Можеш с нея само накрая да разнесеш по косата, за минута-две и плакнеш.
И обезателно тониращ продукт да ползваш веднъж-два пъти за тези 3 седмици. Има много хубава маска на Лореал, но май още не я предлагат в БГ.

# 27
  • Мнения: 4 371
Има много хубава маска на Лореал, но май още не я предлагат в БГ.
Как се казва? Матираща маска ли? Ако я има в Гърция ще кажа на майка ми да ми купи. Или в Италия, че ще ходя там другия месец. Дай снимка, моля те.
Ти пробва ли я?

# 28
  • Мнения: 27 524
Пробвах я и е супер, много съм доволна. Ако я няма в Гърция, аз ще ти донеса, към 5 или 7 евро мисля, че струва, но стига за дълго време.

Ето ги , жълтата е за русите, има за червена и за кестенявите. Color refresh се казват.

# 29
  • Smallville
  • Мнения: 994
а какви са тези маслени бани, би ли споделила?
Разбира се,маслените бани се правят с бадемово масло или зехтин.Преди измиване на косата се затопля маслото,не да е горещо,а топличко и се разнася от средата към върховете,корените не се мажат.Завива се с найлонова шапчица и хавлия и се оставя да поседи половин -един час.Измива се както обикновено,ако е нужно повече,се измива 1 път повече,това е .Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт