Матиране на руса коса

  • 197 890
  • 194
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 414
Мен са ме матирали в салон,но ефекта не ми хареса особено.Наистина се "уби" жълтия отенък,но ми сивееше прекалено. Naughty

# 76
  • София
  • Мнения: 7 839
На Лакме има матиращ шампоан,както и Селектив.Но сега се замислих за матирането с черна боя...може пак да го пробвам...

Аз имам матиращ шампоан на Селектив, но го ползвам от скоро и не мога да дам отзиви все още.

# 77
преди съм ползвала матиращ балсам на londa,струваше около 10лв.много добре матира жълтото и не се отмива бързо.

Аз също съм ползвала от тези балсами на Лонда, много съм доволна, но вече незнам откъде да си купя такъв. Ако някой знае моля да ми каже.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 289
На Лакме има матиращ шампоан,както и Селектив.Но сега се замислих за матирането с черна боя...може пак да го пробвам...

 Simple Smile

Грешка.... Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 2 166
Ползвала съм матиращия шампоан на Лакме...ами няма особен ефект.
След като прочетох тук за матиране с черна боя  , реших да пробвам.
Ами какво да ви кажа - стана супер. Нито един  готов продукт за матиране не ми е постигал този ефект.
Благодаря   bouquet

# 80
  • Мнения: 2 448
Няколко години бях на руси кичури, но доста , почти цялата коса изглеждаше като изрусена. Матирала съм с балсами, но нямаше кой знае какъв ефект. Най-лесно и бързо съм го правила с черна боя, много силно разредена и обливам косата. В началото сивее малко повече, но след 2- 3 измивания става супер.
Сега вече не съм в редиците на блодинките. Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 034
а с какъв процент трябва да е оксиженето при матиране с боя? Има 30%, 40% и т.н ...

# 82
  • Мнения: 282
И аз да се включа в темата, пробвах матирането с черна боя ..и аз не съм получавала такъв ефект с никакъв балсам за матиране. Супре е! И аз благодаря за инфото  Peace

# 83
  • Мнения: 1 418
а с какъв процент трябва да е оксиженето при матиране с боя? Има 30%, 40% и т.н ...
Това е окислител,а не оксижене,и процентите са 3,6,9 и 12.Което пък
е 10,20,30 и 40 волюма.
И изобщо не се слага.

# 84
  • Мнения: 434
И аз мисля да опитам това матиране с черната боя,но искам да попитам има ли опасност да стана като петниста хиена? Laughing

# 85
незнам дали ще стане като петниста хиена, аз лично се страхувам да пробвам този метод.

# 86
  • Мнения: 1 505
Това матиране само на изцяло изрусена коса ли се прави,не може ли и на кичури само.Те моите са по скоро меден цвят,дали ще стане нещо?И как точно се приготвя боята за матиране-не успях да разбера?

# 87
  • Мнения: 2 448
Купуваш най-евтината черна боя , която намериш. Слагаш в съд съвсем малко от боята и съвсем малко от окислителя, който върви с нея. Разреждаш с вода /доста/ - да има количество за изполиване на косата. В общи линии става една тъмна вода по скоро, не нещо гъсто. Точно така са ми го правили и в салон. То върху русото хваща на момента.Ако ви се стори сивкаво или синкаво на 2-3-измивания пада, така че не е проблем. Става и за кичури, аз точно за това съм го пробвала.

# 88
  • Мнения: 1 418
Ако ще правиш такава глупост,сложи грахово зърно от
боята и разбъркай с шампоан,без окислител!Да не
се матираш завинаги.

# 89
  • Мнения: 2 448
Като се сложи съвсем малко и става толкова разредена, че няма начин да е завинаги.
Без окислител почти нищо не се получава.Поне аз като съм пробвала е ставало така. Разрежадане с много вода, това със шампоана не съм го пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт