Лазерна епилация и електроепилация – 11

  • 14 501
  • 629
  •   2
Отговори
# 510
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,
правя лазерна епилация на подбедрици от миналата година. Всичко беше наред до тази през януари, когато дни след процедурата, краката ми станаха на малки червени точици. Някои от тях се пълнят, като пъпчици, но са гладки и са адски дразнещи. Няма сърбеж или болка. Стоят си с месеци и не се махат и до момента. Най-видими са след баня. Случвало ли се е на някоя от Вас и знаете ли какво може да се направи по въпроса?

# 511
  • София
  • Мнения: 17 941
Напиши кератозис пиларис и виж дали е такова. Но явно е като изгорено ли, не знам

# 512
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Много искам да знам кои са десетте фази на растеж на косъма, че така категорично се твърдят разни неща. Искрено ми е интересно. Хем 10 фази( да си платиш десетте процедури), хем "протокол", който трябва да се спазва( т.е. да ходиш плътно на определен период, иначе космите ще се върнат), хем пък 40 дни между процедурите!
За мен всичко, що е под 6-8 седмици между процедурите, е маркетингов трик за лапане на пари.

# 513
  • Мнения: 32 525
Момичето последния път каза, че няма лазерна епилация, която да премахва напълно всичко и завинаги.
Затова се прави поддържащи процедури.
И за интима не е до студио чак толкова, а до самия човек.
Това че на някой са изчезнали всички на интима за 5 процедури, не значи, че студиото е лошо, просто е такъв. Може и да не изчезнат.
Аз съм такава.
Станали са редки и тънки, но ако ги зарежа 3 месеца ще има отново.

# 514
  • Мнения: 5 958
При мен космите на всяка отделна част са съвсем различен тип, като все едно на различни хора, още преди да започна каквито и да е процедури. Като се има предвид, че винаги само съм използвала самобръсначка абсолютно навсякъде. Предполагам и повлияването ще бъде различно на всяка зона.

# 515
  • Мнения: 32 525
Казаха ми и че ако някъде били по-светли космите, също може да си останат.

# 516
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 232
Казаха ми и че ако някъде били по-светли космите, също може да си останат.
Да, така е. Аз дори не знаех, че имам светли косми на интима, ама между устните имам и са си направо руси. Там вече няма как лазера да подейства. 😃

# 517
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 958
То много удобно така...космите не падат и за това са виновни хормоните, фазите на растеж, индивидуалните особености. Но никога не са виновни козметичките, апаратите и начина по който се работи...или не се работи

# 518
  • Мнения: 32 525
Казаха ми и че ако някъде били по-светли космите, също може да си останат.
Да, така е. Аз дори не знаех, че имам светли косми на интима, ама между устните имам и са си направо руси. Там вече няма как лазера да подейства. 😃

Аз да ти кажа не съм ги гледала също. Тоест дали са светли. Като пораснат,ще видя.
Ясно е, че ще порастнат.
За краката съм вече много по-доволна.
На 1 ще ми е шеста, после мисля да спра за три месеца и да видя ще порастне ли нещо на краката.
На интима обаче ще си откарам 10 мисля.

# 519
  • Мнения: 1 800
Абе и аз не смятам козметичките за виновни. Така де, на всяка от нас ако ни връчат инструктаж за машината - ще можем да цъкаме там. Grinning То не е ядрена физика. При тях може да има вина само ако не минават като хората, ама то ти усещаш как се пукат.

За мен най-голямата разлика са си александритния и диодния лазер. Не може да се ходи на диоден и да се очаква да е песен, като при александритния. И в студиата трябва да започнат по-адекватно да го обясняват, а не хората седят и да се чудят защо тук е 300 лева, а там 80 лева.

# 520
  • Мнения: 13 873
Казаха ми и че ако някъде били по-светли космите, също може да си останат.
Да, така е. Аз дори не знаех, че имам светли косми на интима, ама между устните имам и са си направо руси. Там вече няма как лазера да подейства. 😃
Същата работа, аз вярно че не съм брюнетка ама и чак русоляви не очаквах да видя... да не говорим че на тия години не само по главата имам бели Joy
Затова такива процедури - преди да реши човек да се украсява с татуировки по съответните зони които ще святка и преди да почне да побелява, че белите косми вече светкане хептен пък не ги лови и не ги мори Grinning
Аз съм с домашен фотоепилатор, не с лазер макар че се заглеждам чат-пат... то докато се чудя, точно за там ще се окаже че няма смисъл май.

# 521
  • Мнения: 32 525
Разликата м/у диоден и александритен е само май в това, че александритния е за светли кожи. А този на джи поинт е за всички типове.
И в болката е разлика голяма.
Вече ефекта е един и същ би трябвало.

# 522
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 958
Лазерите не са просто машинка с 3 копчета с предварително зададени функции за всеки хванат от улицата. Със сигурност предлагат повече възможности, отколкото си мислим. Има брой импулси. Има сила. Има техники на минаване. Примерно на интима между устните ме минаха допълнително с някакви еднократни щраквания. Преди това джипойнт девойката въртя някакви осмици отгоре отгоре и ефектът е...яко косми.

# 523
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 232
Казаха ми и че ако някъде били по-светли космите, също може да си останат.
Да, така е. Аз дори не знаех, че имам светли косми на интима, ама между устните имам и са си направо руси. Там вече няма как лазера да подейства. 😃
Същата работа, аз вярно че не съм брюнетка ама и чак русоляви не очаквах да видя... да не говорим че на тия години не само по главата имам бели Joy
Затова такива процедури - преди да реши човек да се украсява с татуировки по съответните зони които ще святка и преди да почне да побелява, че белите косми вече светкане хептен пък не ги лови и не ги мори Grinning
Аз съм с домашен фотоепилатор, не с лазер макар че се заглеждам чат-пат... то докато се чудя, точно за там ще се окаже че няма смисъл май.
Абе аз съм руса, ама уж там не бях, а като окапаха всички черни косми, медицинската сестра (при нас са такива в салоните, а не козметички) ме светна, че всички останали са руси. Не ми е дерт, щото са само там и не са много, но си се изненадах. На краката съм с Лумеата и там е същото - русите останаха и така. 😆
Нямам нерви и не ми се разправя с електроепилация, важното е, че големите храсти изчезнаха. 👌🏻

# 524
  • Мнения: 5 997
Нямам нерви и не ми се разправя с електроепилация, важното е, че големите храсти изчезнаха. 👌🏻

Ох, само да бях в САЩ и директно отивам за цяло тяло. Simple Smile За никакъв лазер нямаше да искам да чуя. Мечти...

Общи условия

Активация на акаунт