Ако имахте финансова възможност-къде бихте/или сте/ родили?

  • 3 824
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 98
е пак пари----- аз искам в къщи,като баба ми Иванка от МАДАН

# 76
  • София
  • Мнения: 3 099
Частна болница, защото е лъжа, че нямат добро оборудване в случай на нужда - имат си всичко (не говоря за 5-звездния хотел Св. Лазар....)!!! Имат и добро отношение към теб, добри условия, безупречна хигиена и не се налага да буташ рушвети за елементарни операции като смяна на окървавена нощница, например..... Повръща ми се от просията на "добрите специалисти", които забравят за уговорката и к'во са си изпросили ако зараждаш по време на отпуската им или когато карат ски за уикенда!

В частната болница плащаш веднъж, плащаш само регламентираната сума и няма изненади. И когато контракциите са ти най-силни има кой даже да ти държи ръката!

# 77
  • Мнения: 3 089
отг. 4.
така направихме първия път, така ще бъде и сега  Peace

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 145
Държавна, ВИП стая с избор на лекар, като цяло съм доволна.
Живот и здраве второто дете ще го рода в Токуда. Разбрах, че вече са изродили първите бебоци там. Simple Smile

# 79
Ето и моето мнение относно твоя въпрос. Аз родих в държавна болница без никакви уговорки с лекар при съвсем случаен екип. ЖК ми беше в същата болница платена разбирасе. Всичко си вървеше нормално нямах никакви проблеми с бременноста и самото раждане мина така безпроблемно. Имаме финансови възможности и парите не са ни проблем, но аз пък съм настроена отрицателно към частните клиники. Единственото им предимство е хигиената и уютната обстановка, но в крайна сметка за 3 дни не е от голямо значение това. поне това мен не ме вълнуваше. Ако е писано да мине леко ще мине където и да си.

# 80
  • Мнения: 936
Ако имах възможността, щях да родя в Австрия - свекърва ми живее там, но нямам 2000 евро.....
За съжаление пак ще съм в България, в държавна болница, без да плащам за лекар, но ще си повикам позната акушерка!

# 81
  • Мнения: 959
Поради кошмара при първото ми раждане в държавна болница,второто ми беше в частна.

# 82
Раждах в "Свети Лазар ". Много съм доволна .Повече от доволна.

# 83
  • Мнения: 1 004
АКО имах пари, бих родила във ВИТА. Там се следя, там бих родила. Но нямам пари, затова ще раждам в държавна без плащане.

# 84
  • Мнения: 140
Смятам да раждам в Университетска болница "Лозенец".Там ме следят и съм адски доволна. Peace

# 85
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
В частна болница с всички екстри на платеното здравеопазване Peace

 Peace   Така и постъпих и останах с чудесни спомени от избора ни /АГ клиника "Торакс" - Пловдив/  Peace

# 86
  • Мнения: 2 891
Не знам какбих родила, но знам, че ако ще плащам, ще е само на касата срещу фискален бон или фактура. Нищо не може да ме разубеди!!!

# 87
  • Мнения: 1 691
Родих в държавна болница без да ползвам никакви екстри и привилегии. Следващия път (дай боже да има такъм) или ще направя същото, или ако вече е узаконено, ще наема акушерка и ще раждам вкъщи.

# 88
  • Мнения: 1 666
Ако наистина имам финансовата възможност бих искала частна болница с всички екстри.
Иначе раждането ми в действителност беше в държавна болница без екстри. Платена ми беше само ЖК.

# 89
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз ще ходя на ЖК на частно. То тези 2 ехографа поемани от Здравната каса са смешни.  Laughing Въпреки че реално съм здравноосигурена, че даже двойно (от университетата ми плащат вноски и от мойта заплата също).

За болница - пак часно. Искам да се държат човешки с мен, искам да е чисто, бебето да е при мен (а не както в Шейново или Майчин дом беше да ти носят бебето само за кърмене, да бе....че това си е мойто дете, как ще ми го вземат след като 9 месеца съм го чакала!), таткото да присъства и после да може да идва на посещения. Също така не искам да посещавам тоалетна и баня, която е единствена за целия етаж! Като четох мамите какво разказваха....

Така че за сега съм се спряла на Вита. Лекарката, при която ходя (д-р Райчева) изражда там, стаите са чисти и нови, има хубава апаратура,  доколкото разбрах насърчават кърменето и бебето може да си остане при теб, ако искаш. Мисля, че и с присъствието на таткото и посещенията след това също няма проблеми.

Иначе повечето ще кажат, че в държавните има ВИП стаи, където положението е малко по-добро. Обаче, аз вярно ще си платя уговорката с лекар (500-600лева), ами ако все пак няма ВИП стая? Пък и да има, ако си платиш за нея, за епидуралната и т.н. и пак излиза колкото в частна болница.

Извинявай, но били споделила колко струва приблизително ражданито във Вита? Гледах страницата на тази клиника (защото и аз за сега се преглеждам там) и май беше около 2000лв.  newsm78
Иначе аз бих идкала до подя някъде където да е чисто и да има добър екип, а като чета във форумите, това се оказва трудна работа ...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт