Взаимотношения след раздяла

  • 3 395
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
При раздяла с бившата ми приятелка(тя приключи нещата, след 4 месеца връзка),
при последния ни разговор й казах , че не желая да оставаме в приятелски отношения и да си честитяваме РД и т.н
Преди няколко дни ми писа във вайбър и като видя, че няма да го отворя, писа смс с пожелание за РД, всякаш сме първи приятели.
Та въпроса ми е , след като вашият бивш партньор е пожелал 0 контакт, каква стойност би дало едно включване да му честитите Р.Д (2 месеца след раздялата)?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 163
Инерцията. Следващия няма да честити.

Ти от своя страна трябва малко по- зряло да подходиш, разменена любезност и едно благодаря няма да те убие.

# 2
  • Мнения: 2 440
Много хора го правят това от учтивост. Един вид - "Помня те с добро, надявам се и ти". Вероятно ще пише първите пъти при повод и после ще спре.
Ако не ви харесва, не го четете, не отговаряйте и всичко ще отмине.

# 3
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 212
Стойност на две вафли Мура.

# 4
  • INFJ
  • Мнения: 9 401
Аз не мисля, че има стойност в такива рандом включвания.

Иначе преди да си помислил, че търси начин и повод да се съберете - ако го иска, би било редно да го каже директно, а не да пуска въдици и да чака наготово. Особено щом тя е приключила връзката.

# 5
  • Мнения: 36 004
пак ли мислиш за таз?
и да, ако не мислеше за нея, нямаше да се вълнуваш от разни смс-и
блокирай я, щом ти причинява такива вълнения
освен ако не искаш да получваш смс-и, за да продължаваш да помпаш драмата

# 6
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 154
Значи, че човекът все пак те уважава и не е зле да оцениш отношението му или най малко да благодариш, защото е възможно да изникне момент, в който да очакваш някой за нещо да се сети, но никой от никъде да не ти се яви.
Тогава пак се сети за думата "стойност".

# 7
  • Мнения: 14
Значи, че човекът все пак те уважава и не е зле да оцениш отношението му или най малко да благодариш, защото е възможно да изникне момент, в който да очакваш някой за нещо да се сети, но никой от никъде да не ти се яви.
Тогава пак се сети за думата "стойност".
Имаш предвид тя да се сеща ли? Иначе нежеланото добро се наказва, има една приказка.

# 8
  • Мнения: 41 163
Това е декларация, че остава без лоши чувства към теб. Нищо задължаващо, но е цивилизовано. То така и боксьорите се поздравяват с удряне на ръкавиците, а после си разбиват носовете. След което се прегръщат като братя. Един вид, било каквото било, няма да водим война. И не се тревожи, няма да продължи дълго.

# 9
  • Мнения: 6 189
Моя бивша така, смс за имен ден след почти година след раздялата по нейно желание и пак по нейно без комуникация след това. Не я отразих много, мисля имаше още някакъв опит след това, пак без отразяване. И след още няколко месеца го удари директно на молби чрез наша обща приятелка. Не казвам че значи това в твоя случай, а и тогава бяхме около 20 годишни, може да е просто някаква носталгия, която ще и мине, но може и да е другото.

# 10
  • Мнения: 1 251
Аз пък мисля, че това е супер токсично, защото и аз съм го правила преди години. Скъсах с човека, но държах да му честитя рождения ден, защото не можех да понасям да съм в лоши отношения с някого. В общи линии, супер егоизъм е. Като си оставил някого и той иска да се махнеш от живота му - направи го.

# 11
  • Мнения: 14
Аз пък мисля, че това е супер токсично, защото и аз съм го правила преди години. Скъсах с човека, но държах да му честитя рождения ден, защото не можех да понасям да съм в лоши отношения с някого. В общи линии, супер егоизъм е. Като си оставил някого и той иска да се махнеш от живота му - направи го.
Абсолютно е така, като знаеш , че си го оставила този човек с чувства от негова страна, а връзката е прекратена , защото не знае какво иска... не била готова за сериозна връзка

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 401
Готова/неготова, стига си мислил за нея. Приключило е. Плюс това, какви сериозни връзки на 23г. в наши дни, не се излагай.

Съобщението не означава абсолютно нищо, докато не дойде и не каже в прав текст, че означава нещо.

# 13
  • Мнения: 31 862
Много хора го правят това от учтивост.

И култура, възпитание.
Явно раздялата е била по италиански Joy

# 14
  • Мнения: 14
Готова/неготова, стига си мислил за нея. Приключило е. Плюс това, какви сериозни връзки на 23г. в наши дни, не се излагай.

Съобщението не означава абсолютно нищо, докато не дойде и не каже в прав текст, че означава нещо.
Означава единствено неуважение към човека , който ти е казал , че не желае такива любезности.

# 15
  • INFJ
  • Мнения: 9 401
Щом ти е неприятно, оставяш я на "seen" и толкова. Ще схване какво имаш предвид.

# 16
  • Мнения: 31 862
Малко инфантилно мислене имаш авторе.
Абе видях ти старите постове.
Честно казано и аз не разбирам защо ти пише.
Културна е може би, уважава те, явно не е разбрала вътрешната ти истерия.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 789
Човекът още се надява.

# 18
  • Мнения: X
Съжалявам, не мога да го кажа по-културно.
Досърбяло я е, човещинка.
Трябвало е да отговориш и от дума на дума.....

# 19
  • Мнения: 31 862
Човекът още се надява.

Кой? Авторът ли? Той таи злоба, щото не му е угодила да му ражда деца и е избрала кариера. Ми млада е жената, не е длъжна. Не е престъпление това, даже евала.
Та жената нищо лошо не му е направила.

# 20
  • Мнения: 1 440
Ако си й казал, че не искаш да си "честитявате" рождени дни и тн. може и да не те е разбрала, виж ако й беше казал ,че не искаш да си чиститите щеше да е съвсем друго. Wink

# 21
  • Мнения: 3 399
А защо просто не я блокираш? И на мен бившият ми честитеше рождения ден след като ме разкара. За мен не беше окей да биеш шута на някого и после да се правиш на ни лук ял ни лук мирисал.

# 22
  • Мнения: 6 769
Като ти познава реакциите, направила го е нарочно, да се издразниш.
Всеки зрял човек би оставил един палец или някакво кухо благодаря, а ти тема пускаш за едно ЧРД.
Блокирай номера и край на драмите ти, че идва Велик ден, ще вземе да ти честити...

# 23
  • Мнения: 31 862
Такава дребнавост и инфантилност не е хубаво авторе.
Тема за една честитка. Потрисам се.
Малко се вгледай в себе си.
Нали си търсиш жена за сериозна връзка уж, семейство, деца и .т.н
Всяка която те опознае и ти види дребнавостта ще избяга

# 24
  • Мнения: 1 153
Последвай съветите от предишните ти теми(доста пусна за тази жена) - търси си човек с друга нагласа за живота. Не разчитай на тази.

П. С. Честно и честитка не бих си направила труда да пусна за някой, с който съм била 4 месеца във връзка. И аз мисля, че иска да те дразни.

# 25
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 528
Е те от колко време си познават?
Голяма работа едно чистито!
А ти зящоо не й благодари ,мислеше да я взимаш и деца да имате след 5 г , а не можа благодаря да  кажеш?

Последна редакция: нд, 10 мар 2024, 23:10 от nasito8988

# 26
  • Мнения: 2 440
Ами защото не иска контакт с нея повече явно. Човекът й е казал, не искам да си пишем и честитим. В крайна сметка защо да й отговаря...

# 27
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 528
Ми да я блокну! Голям контакт ...
Че и тема ! Колко ч са разделени колко са били заедно.

# 28
  • Мнения: 1 153
Видяхте ли, че е зодия риби И авторът, не само девойката...

# 29
  • Мнения: 31 862
Жените риби биват.
Ама мъжете риби- пфу

# 30
  • Мнения: 198
А защо просто не я блокираш? И на мен бившият ми честитеше рождения ден след като ме разкара. За мен не беше окей да биеш шута на някого и после да се правиш на ни лук ял ни лук мирисал.

На това се казва гавра. Знае че другия има още чувства, които ще тлеят доживот, уредил си е неговия с друга и се подиграва. Ако нямаш чувства, няма да ти пука, дали някой ти пише или не. Дори и блок няма да има. Блокирането е последния отчаян опит на жертвата да нарани другия. Безуспешен разбира се, той спи с друга и му е кеф всяка вечер на ....

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 01:09 от dsfds

# 31
  • Мнения: 8 280
Готова/неготова, стига си мислил за нея. Приключило е. Плюс това, какви сериозни връзки на 23г. в наши дни, не се излагай.

Съобщението не означава абсолютно нищо, докато не дойде и не каже в прав текст, че означава нещо.
Означава единствено неуважение към човека , който ти е казал , че не желае такива любезности.
Ами?
И какво като не те уважава, нали сте пролючили.
Само не разбирам, как точно си мислиш че се случва семейството, като ти не можеш да приемеш различията в другият.
Не те уважавала? Искала контакт? Писал щото на'м си какво. А момичето просто ти е честитило празника.

# 32
  • Мнения: 767
Тази жена ви е побъркала направо, върви към патология вече цялата работа. Аз го написах, че сте влюбен сериозно. Защо играете, че не я искате, като дори при нас, непознатите, не може да мине, камо ли при нея. Тормози ви умишлено, защото знае как ще ви повлияе дори с едно нищо и никакво съобщение с поздрав.

# 33
  • Мнения: 1 574
Момичето като срещне още един като автора ще проумее, че някои хора не могат да съществуват, ако не си превръщат живота в мелодрама и ще спре да прави към такива жестове от куртоазия. Засега просто още не го е научила.

# 34
  • Мнения: 3 399
А защо просто не я блокираш? И на мен бившият ми честитеше рождения ден след като ме разкара. За мен не беше окей да биеш шута на някого и после да се правиш на ни лук ял ни лук мирисал.

На това се казва гавра. Знае че другия има още чувства, които ще тлеят доживот, уредил си е неговия с друга и се подиграва.

Не беше точно гавра, просто акъла му беше толкоз. Най-много се активира обаче, когато аз си намерих партньор (ей тогава вече ми писна и го блокнах).
Като късаш, значи край - не да си държиш вратички, ако никоя не ти пусне.
Вероятно и с автора е така. Момата просто не е хванала друг шаран та за това. Да я блокира и толкова.

# 35
  • Мнения: 729
Добре, че се е отървало момичето. Баси истерията за един смс - такива "какво е искал да каже авторът" (в случая авторката) ги нищехме с часове, ама като бяхме на по 13.

Честитила ти е от куртоазия. Ти влагаш много повече в това съобщение, отколкото тя - гаранция.

# 36
  • Мнения: 2 440
Ох, аз сега се върнах да изчета другите теми на автора, за да разбера предисторията... Мале, мале...

# 37
  • Мнения: 1 588
Не съм изчела три страници, но имам бивше гадже австралиец.
Няма мой личен празник до ден днешен и  Нова година да не ми честити, не сме били и една година общо заедно. За протокола - и двамата вече сме семейни от много време и живеем на различни континенти.
Хората му казват “Възпитание“.

# 38
  • Мнения: 1 819
Аз пк смятам,че като си се разделил и то не с добро /какъвто е случая/ няма нужда от такива куртоазии.
Автора да блокира тази жена и да си продължи живота.Но явно още не я е прежалил.

# 39
  • Мнения: 3 399
Аз пк смятам,че като си се разделил и то не с добро /какъвто е случая/ няма нужда от такива куртоазии.
Автора да блокира тази жена и да си продължи живота.Но явно още не я е прежалил.

Е точно за това говорим - грозна раздяла, а не приятелска такава. Не го разбирам и аз това.

# 40
  • Мнения: 14 919
Съжалявам, не мога да го кажа по-културно.
Досърбяло я е, човещинка.
Трябвало е да отговориш и от дума на дума.....
Точно в случая не. Просто е много млада и възпитана. Ще ù мине.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 348
Честитяваме?

# 42
  • Мнения: 925
Това значи, че още имаш чувства към нея. Като видиш или чуеш нещо от нея в сърцето да не чувстваш нищо, да не си задаваш въпроси редно ли е или не.  А в тебе гори човече !
Тогава в такъв случай, блокираш я и край няма да получваш нищо !

# 43
  • Мнения: 31 862
Утре ако го срещне на улицата и го поздрави - пак тема, пак истерия.

# 44
  • Мнения: 7 465
Авторе, хващаш се за сламки.
Нищо не означава един поздрав, а ти придаваш голямо значение на нещо напълно естествено.

# 45
  • София
  • Мнения: 12 789
Хваща се за сламки, защото не може да се примири, че не са му приели 5-годишния план за цял живот. Ако тя му свирне, ще се върне, пак ще прави графици, и накрая тя пак ще хукне с друг.

# 46
  • Мнения: 12 839
Няма смисъл да се терзаеш и чудиш какво е искала да каже.
Гледай ти какво искаш и не искаш.
Ако не искаш да общуваш с нея, тя с смс или имейл не може да те накара.
Търсиш подтекст с надежда да има такъв и така сам се тормозиш.
Мачът е свирен, продължи си по пътя.

# 47
  • Мнения: 430
Иска да види дали ще й отговориш,да те поразпита за личния живот...
И ако разбере,че още ближеш рани по нея,или пък нямаш друга,ще й се вдигне самочувствието.
Не го е направила от куртоазия,както някои написаха.

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 20:18 от Tiffany Valentine<3

# 48
  • Мнения: 2 440
Ами не мисля, че иска да си вдига самочувствието.

# 49
  • Мнения: 1 296
И след 20 години и всеки със свое семейство се поздравяваме с бившия. На живо не сме се виждали почти от същото време, но всеки честити празниците на другия. Нямаме никакви дълбоки чувства, даже и приятели не може да каже, че сме, но се поздравяваме. Както и роднините си. Аз неговите, той моите. Не виждам нищо лошо. То е за рожден ден или имен ден.

Общи условия

Активация на акаунт