Банята - тема 46

  • 11 914
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 44 129
Вероятно защото трябва да се отваря вратата и да се борави с пералнята. Просто хич не й е мястото там

# 241
  • Мнения: 3 338
Всеки си има различно виждане за нещата. За мен на отворено пространство е много неприятно да изкъпя 2 деца. Студено ми е на мен и на тях зимата примерно. Обичат да си рисуват картинки по стъклото докато се къпят. Друго, което мразя, когато сме на хотел и няма душкабина/параван, ако искам да си измия зъбите след като сме се изкъпали и нямам чехли...трябва ми лодка Simple Smile
За отоплението има други начини, тясната и неудобна кабина надали е най-доброто решение за тази цел, а щом ти трябва лодка след душ на място, което не е непосредствено в душ зоната, означава, че наклонът на банята не е добър.
И в двете ми бани никога не е имало душ кабина или параван, както и праг, топло е (4 кв.м. баня се затоплят дори и само от гореща вода) и не помня да ми е трябвала лодка извън зоната на душа - може да е влажно до някъде или мокро, но не до степен, че да не мога да стъпя, основната част от водата си остава в района на душа.

# 242
  • Мнения: 86
Задължително ли е фугирането около WC-то? Майстора предлага да сложи фуга, вместо силикон, коментирахме кое стои по-деликатно, но се питам нужно ли е?

# 243
  • Мнения: 41 009
Задължително ли е фугирането около WC-то? Майстора предлага да сложи фуга, вместо силикон, коментирахме кое стои по-деликатно, но се питам нужно ли е?

Нужно е. Ако го няма и чинията се крепи само на винтовете се усеща неприятно помръдване, скърцане...

# 244
  • Мнения: 39 396
Нямаме винтове, нямаме силикон, нямаме фуга. Не ги харесваме. В първото ни жилище бяхме така, във второто- също, вече повече от 13 години.

# 245
  • Мнения: 5 801
Нямаме винтове, нямаме силикон, нямаме фуга. Не ги харесваме. В първото ни жилище бяхме така, във второто- също, вече повече от 13 години.
Е как е закрепена тази чиния? И по какъв начин я ползвате без да се килва наляво надясно?

# 246
  • Мнения: 41 009
Нямаме винтове, нямаме силикон, нямаме фуга. Не ги харесваме. В първото ни жилище бяхме така, във второто- също, вече повече от 13 години.

Сигурно сядате много внимателно.

# 247
  • Мнения: 39 396
Не, не сме внимателни. Няма килване, нищо. Пробвайте.

# 248
  • Мнения: 41 009
Пробвали сме. Първо само с винтове, но в последствие сложихме и силикон.

Освен това при моноблок с долепване до стената често се получава луфт заради наклона и трябва да се запълни.

# 249
  • Мнения: 39 396
С моноблок сме, нямаме проблем.

# 250
  • Мнения: 41 009
Oт прилепващите до стената ли?

# 251
  • Мнения: 3 338
В селската къща сме с моноблок с винтове - няма силикон, няма и фуга - не мръдва, даже не ми е хрумвало, че може да се случи.
После ще сложа и там конзолна и съвсем няма да мисля по този въпрос.

# 252
  • Варна
  • Мнения: 5 222
Тъкмо щях да питам какво скърцане ви гони и после прочетох, че става въпрос за моноблок… Аз още не съм решила с фуга или силикон да опаша тоалетната (висяща към структура) и мивката. Фаянсаджията вика силикон, ВиК-то - фуга… не знам кое е по-трайно и по-естетично…

Джина, гарантирам ти, че лидълските шкафове не са водоустойчиви. Даже влагоустойчиви не са. Чети внимателно като избираш, защото има значение дали търсиш нещо, което да не се раздуе просто от парата или нещо напълно водоустойчиво, което да носи на директно мокрене. Ако е второто - само и единствено пвц шкаф! Но да, цената им е космическа. Аз дадох 1000 и малко лева за такъв по поръчка с дължина 1 метър. Това е моята малка тайна от мъжа ми. Добре че никога няма да прочете това. 😂😂 Но нямах избор в мини банята ни, където мивката се пада точно срещу душа.
Евентуално някакви открити метални прахово боядисани етажерки биха издържали на директно обливане, но ще са открити рафтове, та съдържанието и то ще се мокри… виждала съм по хотели плотове от естествена дървесина, които също се заливат с вода, но сигурно ги омасляват редовно. Аз не искам да се занимавам с такава поддръжка.

# 253
  • Мнения: 86
Колко време след нанасянето на акрилния силикон между тавана и плочките мога да го боядисам и изобщо практикува ли се успешно?

# 254
  • Мнения: 41 009
Колко време след нанасянето на акрилния силикон между тавана и плочките мога да го боядисам и изобщо практикува ли се успешно?

Боядисва се отлично (защото не е силикон Wink ).
Съхне за няколко часа, но по-добре боядисай на другия ден, едва ли е толкова спешно. Но и прочети на флакона какво пише.

Общи условия

Активация на акаунт