Банята - тема 46

  • 25 063
  • 711
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 707
Признавам, че аз такъв фаянс не бих изтърпяла.
Не виждам друго освен нещо подобно:
Скрит текст:

Мен ме прецакаха брутално с плочките и връщах шкафа, който бях купила, даже и смених концепцията. Бясна съм.

# 556
  • Мнения: 9 938
И аз не харесвам мрамор, но можеш да избереш различни варианти на цвят на шкафовете.
Аз намерих "моя" шкаф в Рока, там имаше изложен същият като моя, но в маслено зелен цвят, очите ми останах в него. Жалко, че не пасваше цветово на банята. Техните шкафове ги прави външен доставчик, МДФ предимно. Ако те интересува - можеш да минеш през магазин или шоу-рума им срещу Халите.
Ако мивката и шкафът не са това, което ще остане в банята, бих ти предложила да избереш мивка, която е по-правоъгълна, а не тази "мида", която доста стар дизайн и не се вписва особено в тази баня.

# 557
  • Мнения: 1 743
Няма да останат. Само плочките остават, просто защото не ми е по силите и времето сега да ги сменям.
Макар че малко се отчайвам. Досега никой не ги е харесал. 😄😄

# 558
  • Мнения: 7 061
И аз се задушавам от подобни плочки Expressionless
Щом ще се отделя душа, може да лепнеш върху другата част някакви изчистени тапети за баня(всъщност не разбрах ти харесваш ли ги или не;).

# 559
  • Мнения: 3 700
На втората снимка изглеждат по-добре, светлината явно им влияе. На банята от първата страница на темата са съвсем същите плочки.

# 560
  • Мнения: 3 692
И аз не харесвам мрамор, но можеш да избереш различни варианти на цвят на шкафовете.
Аз намерих "моя" шкаф в Рока, там имаше изложен същият като моя, но в маслено зелен цвят, очите ми останах в него. Жалко, че не пасваше цветово на банята. Техните шкафове ги прави външен доставчик, МДФ предимно. Ако те интересува - можеш да минеш през магазин или шоу-рума им срещу Халите.
Ако мивката и шкафът не са това, което ще остане в банята, бих ти предложила да избереш мивка, която е по-правоъгълна, а не тази "мида", която доста стар дизайн и не се вписва особено в тази баня.
Ха, аз две седмици държах в банята мострите с подобно, но по-скоро викторианско зелено, в което съм влюбена (точно за шкаф на банята) и кремаво и в крайна сметка реших, че ще ги направя кремави (9001 по RAL е цветът, много приятно млечно-сметаново бяло), че утре ако реша да сменя концепцията, основата е неутрална, да не се чудя какво да ги правя. За да ми мине меракът за цвета си купих 3 нюанса зелени кърпи, ама ще взема още едни, които най-точно ми пасват на цвета в главата. Шкафовете са МДФ, не бих изтърпяла пластмаса.
За плочките - то не е проблемът, че е мрамор, а че не е Simple Smile
Имитациите рядко са красиви и при това плочките не са лепени така, че да се получи една шарка на цялата стена.
За малка баня мраморът е твърде помпозен (в големите бани и зали стои по съвсем друг начин и на мястото си) и по тази причина също не го намирам за подходящ, особено в имитация.

# 561
  • Мнения: 9 938
Ако се вземат идеи от снимката на темата, може да се коригира общото впечатление от мрамора.
Параванът ако е с черен обков, по принцип, ако има такава възможност, и бутонът на тоалетната да е в черно, батериите и душ в черно, малко по-добре ще изглежда. Но е въпрос на пари, все пак, според възможностите.

За бойлера, като марка, пак преди, докато четях темата за бойлерите, имаше добри мнения за Атлантик - френски, правени в Египет, и за Тедан, сръбски. Не следя от почти 2 години, защото в темите за домакинските уреди влезе рязко един майстор от Шумен с компетентно мнение за всичко.

# 562
  • Мнения: 4 003
Няма да останат. Само плочките остават, просто защото не ми е по силите и времето сега да ги сменям.
Макар че малко се отчайвам. Досега никой не ги е харесал. 😄😄
Ееее, спокойно де. Само до преди 2-3 години масово всички слагаха такъв гранитогрес и беше модичка.

Предвид, че модата в обзавеждането се върти по-бързо дори от тази за дрехите, не допускай да ти повлиява, защото в противен случай всеки 2-3 години максимум ще изпадаш в депресия, когато на мода ще са поредните нюанси, а твоите ще са вече "остарели".
То между другото за всички ни важи. Е, освен ако разбира се не си с толкова неограничен бюджет, че да можеш всеки 2-3 години да следваш новите тенденции.

Не мисля, че са толкова зле нещата в твоята баня. На едната снимка изглеждат даже приятно. Според мен, за да тушираш нещата задай друг акцент в банята, който да измести вниманието от плочките. Може би възможен начин е с шкафа за баня. Сложи шкаф с красив плот, който да грабва вниманието. Или силно контрастни на плочките шкафчета, които сами по себе си да привличат. Според мен мраморните шарки се съчетават най-добре с нещо дървесно. При всички случаи да е контрастно. Даже споменаваните по-горе зелени нюанси може би ще акцентнат чудесно. Или плот дърво (с подходящата обработка да издържа на влага). Всичко, което ще грабне погледа и плочките ще бъдат само фон.
Ето някакви произволни картинки
Скрит текст:



# 563
  • Мнения: 3 692
То не е до мода и дали може човек да си я позволи често (в банята определено и да можем да си я позволим, е кошмар с къртенето и всичко останало), а до постигането на хармонично излъчване, извън модата.
В случая самите плочки, хаотично налепени (при това в помещение с чупка), създават дисхармонично и дразнещо усещане - сякаш цялата баня е начупена.   
За мен изисква много сериозни и обмислени усилия за туширане на това остро и начупено впечатление, внасяне на меки - кръгли или овални форми, където е възможно; цвят, който да измести фокуса от резките начупени линии на тази малка площ; даже бих казала, че за мен най-удачно е на помощ да се привлече стилът Ар нуво и от него да се почерпят идеи и вдъхновение.
Дърво и черни елементи ще превърнат банята точно в това униформено клише, което масово се среща навсякъде, при това черното в аксесоари, рамки и т.н. не само няма да допринесе за изглаждане на начупения, ръбест ефект на линиите, а ще го подсили, тъй като привнася още графичност, още тъмни линии, а банята се нуждае от обратното - от изглаждане на линиите, от омекотяване. По-скоро злато (в облагороден нюанс, но полирано, не с матов ефект) би придало някакво дори луксозно излъчване и би препратило към споменатия по-горе стил, от който, ако се вземат и други елементи, идеи, вече ще изглежда и хармонично, обмислено в определена насока.

# 564
  • Мнения: 4 003
Хубаво де, и бели смесители може даже.
Обаче аз си оставам за дървесните оттенъци като най-подходящи за съчетание с мраморното

# 565
  • Мнения: 3 692
Хубаво де, и бели смесители може даже.
Обаче аз си оставам за дървесните оттенъци като най-подходящи за съчетание с мраморното
Не казвам, че принципно не са подходящи дървесните отенъци за съчетаване с мрамор, но и те имат своите шарки, които ще се наложат върху другите множество шарки (в случая много контрастни и много на брой) - и всичко това се концентрира на една миниатюрна площ, няма кое да ги разреди. Като се добавят и геометричните линии, които неизбежно се образуват от формата на мебели, мивки и т.н. сегашният ефект, вместо да се тушира, ще се мултиплицира.
Затова препоръчвам да се тръгне от стила, подходящ за конкретната баня (не за всяка баня с мрамор)  и да се избере първо той - нататък е лесно, самият стил ще определи всичко останало. Защото принципно едно съчетание може да е само по себе си добро, но в крайна сметка се гледа конкретното помещение с неговата площ и дадености.
Ако се ползва дърво в конкретната баня, трябва да се съобрази с избрания стил - и като цвят, и като шарка, и като форма на самата мебел. Светлото дърво, което масово се пришива към мрамор в много бани (дори и на картинката на темата е такова) и ги прави да изглеждат точно униформени (особено с почти задължителните към такава комбинация черни аксесоари), в случая мисля, че няма да е удачно - твърде невзрачно е, за да преодолее ефекта на плочките.

# 566
  • Мнения: 9 938
Златничкото за мен е табу, за моя вкус, подчертавам. Затова предложих и черни елементи, точно за да се избегне кичозния елемент на прекалено много мрамор. Ако ще е жълт метал, то да е остарял месинг, мат задължително, нищо лъскаво не бих сложила. Има в немския Амазон санитария brushed steel, дори е много вероятно да излезе по-евтино от български магазини, само трябва да се набележат артикулите и да се следи за промоции, каквито правят често.
Ето пример с този финиш, в България не съм чела, поне в темата, да има почитатели

https://www.amazon.de/-/en/Grohe-Essence-Bath-Tap-Washbasin/dp/B … 2C114&sr=1-9&th=1

https://www.amazon.de/-/en/Grohe-33624dc1-Single-Lever-Mixer-Ess … C114&sr=1-15&th=1

За цвят на шкаф, ако се отива към стандартното съчетаване с черни елементи (примерно рамката на душ-зоната), може да бъде и сив, средно към тъмно, или синьо, но приглушено синьо-сиво.

Идеите са на база моя вкус, разбира се. Не очаквам да се хареса на повечето потребители и нямам драма с това. Стига да се спазва добрият тон в коментарите. Smirk

# 567
  • Мнения: 778
В конкретния случай може би точно униформения вид на тази баня и е предимството - много бързо ще се преобразява сезонно или според празниците със смяната на цвета на кърпи и аксесоари, добавяне или премахване на цвете/бонсай, закачане на гирлянди и играчки за елха, поставяне на кошничка с великденска тема в ниша и т.н. Просто липсата на цвят я прави идеална основа за цветни акценти без да се стига до цветово претоварване. Аз драма не виждам.

# 568
  • Мнения: 4 003
А не може ли да боядиса плочките? Тези рекламирани латекси за плочки бива ли ги? Или не търпят почистване? Или фугата там прави номера?
Щото ако стават... какво пък ако боядиса всичко в цвят, който ѝ харесва и тогава смесители, цветове шкафчета - каквито ѝ душа иска.

# 569
  • Мнения: 4 137
Здравейте, предстои ми къртене на баня. Подготвиха ме да очаквам прах по целия апартамент. Ще покрия шкафовете до банята добре с найлон, но дали ще бъде достатъчно? Можете ли да ми дадете съвети в тази посока?

Общи условия

Активация на акаунт