Банята - тема 46

  • 24 610
  • 700
  •   3
Отговори
# 630
  • Мнения: 25 898
Не съм купувала плочки от далечната 2009та.
Отидохме с майстора в Практикер, избрахме всичко, същия ден ги изведоха от склада.
На другата сутрин всичко беше на обекта.

Други времена бяха.

# 631
  • Варна
  • Мнения: 5 419
So Lucky,
При мен стана това: избрах и купих плочки от една серия. В деня преди доставка ми се обадиха вечерта, за да ме излъжат, че 11 кв. били счупени и видели, когато ги товарили. Сигурна съм, че въобще не са имали наличност.

Предложиха да чакам 40 дни да ги доставят от фабриката.
Предложих им те да платят на майсторите у дома, които няма какво да правят, защото нямат плочки…

Та, направих компромис и смених концепцията, дори върнах и шкафа, който бях купила. Адски дразнещо.

Въобще, евтини номера.
Продали стоката, а после тръгнали да си я търсят.

Трошат като стой, та гледй! На мен ми докараха половината плочки в насипно състояние на сол, без кашони, само стречовани. И това го разбрах едва когато бусчето спря пред вкъщи в уговорения ден и час за доставка и го чаках с момчета от фирма за хамалски услуги, на които съм платила да ми ги качат до етажа. Бях в шок. До последно мислех, че шофьорът се майтапи с мен, докато не отвори вратата на буса. Хлъц. Платих за качване на... парчета плочки. После чакане близо месец за нови и пак плащане на хамали. Добре че всичко това се случи преди да стартираме с ремонта.
Та по-вероятно е да не са те излъгали, но си остават най-кофти търговците, с които съм работила през последните години. И пари да ми дават, повече не стъпвам там.

Лъки, купуваш плочки, не бетон, така че няма никакво значение кой магазин ти е на две крачки от обекта. Товаренето и разтоварването е все едно и също. Доставката нито ще ти струва повече, нито ще отнеме повече време, ако магазинът е не в съседната пряка, а през 3 квартала.
Разгледай спокойно в магазините, увери се, че става въпрос за наистина едни и същи плочки на един производител, а не просто сходни модели, и си поръчай от където цената е най-добра или отношението най ти допадне.

# 632
  • София
  • Мнения: 44 354
Не съм купувала плочки от далечната 2009та.
Отидохме с майстора в Практикер, избрахме всичко, същия ден ги изведоха от склада.
На другата сутрин всичко беше на обекта.

Други времена бяха.
от хипермаркетите е така и сега.
Иначе и от магазините можеш да си ги натовариш в колата и да не плащаш транспорт

# 633
  • Мнения: 9 937
Аз съм доволна от доставката от Гауди на налични плочки, за София става дума. Доплатих някаква дребна сума в магазина за точен ден и час (в рамките на времеви прозорец от 1-2 часа, защото все пак има задръствания). Трябваше хем да изляза от работа за няколко часа, хем да организирам и хамалска фирма за този период. Дойдоха с тяхно бусче, за късмет и хамалите дойдоха с разлика от 10 мин. от Гауди. Та колкото шофьорът да свали плочките и да ги нареди пред входа на тротоара и дойдоха хамалите и качиха за още 10 мин. Нерви много, но за 30-40 мин. всичко приключи. Нямаше как да преглеждам 10-12 кашона с плочки, но след това нямаше счупени. Вътре между всяка плочка бяха налепени с едни прозрачни ленти по дължина, да не се удрят една друга. Кашоните бяха позацапани с прах като стояли много време в склад, но не бяха разпокъсани и разкашкани от дъжд, както съм чела истории тук в темата. Нямам представа как са при доставка от чужбина.
Някои фирми правят редовни доставки всяка седмица от различни производители от Испания и Италия, та се предполага, че срокът от 2-3 седмици, според графика им на доставки, би трябвало да го спазват. Но докато не поръчаш реално, не можеш да си сигурен.

Подовите плочки, само 5-6 квадрата и то малки - 30х30 предпочетох да си организирам сама транспорта от склада, точно за да не губя време да чакам доставката. С малка дамска градска кола, от склад в ромската махала, осезаемо ми клекна колата. До излизане на основен булевард бая друсаше, то и булевардът, изходен на София и сравнително скоро правен и ремонтиран, пак друсаше. Основните плочки бяха доста повече кашони и не мисля, че със собствената малка кола щеше да е добра идея. И пак щеше да се наложи пред къщи да викам хамали, защото кашон с плочки 33х100 изглежда тънък, но си тежи доста, а и бяха 12-13 кашона, не 5-6.

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 04:38 от man_darin_ka

# 634
  • Мнения: 3 705
Didi168,
Ужасно е това, което описваш. Излишно е да питам дали са те компенсирали, нали?

# 635
  • София
  • Мнения: 4 804
Проблемът с доставките идва от фабриките, доколкото знам аз. Има големи забавяния и не си спазват сроковете.

# 636
  • София
  • Мнения: 44 354
Аз пък баш от гауди съм получавала разкъсани, че и мухлясали кашони.
Това с лентичките между плочките е от производителя,не от магазина, до сега не съм видяла без.
Счупена плочка, пак само от тях съм имала, но ми бяха донесли и  заменки, разбира се из тез хубави кашони имаше някоя др с чукнато ръбче, белната тук или там....
Всъщност почти не съм попаднала на кашони в абсолютно изрядно състояние(независимо от магазин) но и не мисля че кашона е от кой знае какво значение.
За хамали не знам, аз големи кашони не мога да отлепя от пода дори, но мм се справя,  понякога ги пренасяме на 2-3курса(според кг, колата си има товаримост, последните, за терасата - клинкер, бяха 600кг, та на 2пъти.) . Така или иначе къщата ни не е в сф и никой магазин не доставя до там.
Аз пък не разбирам как ще ти докарат плочки на сол и ти ще ги приемеш? Абсолютно снимаш ако трябва и писмено отказваш приема.

# 637
  • Варна
  • Мнения: 5 419
Didi168,
Ужасно е това, което описваш. Излишно е да питам дали са те компенсирали, нали?
Имаше “опис” за счупените плочки - разбирай драскано по фактурата от шофьора с едва разбираем почерк. Каза, че ще ми изпратят нови за тяхна сметка, а счупените да си ги задържа и да ползвам за парчета. На следващата сутрин обаче внимателно огледах доставката и установих че общото количество не отговаря нито на поръчаното, нито на нужното ми. Имах едни подови и три вида стенни плочки. От подовите липсваше една, от едните стенни - няколко, а от декорните количеството отговаряше на поръчаното, но установих, че няма как да стигне за една стена, за която са нужни 2 колони по 10 реда плочки, тоест очевадно поне 20 броя, без резервите. Имах проект с количествена сметка от тях, дала съм точни размери. Не знам с какъв софтуер смятат, ама сметките им се оказаха грешни. Опитаха се да ме накарат да доплатя за тази разлика, която е извън фактурата, а това пак е по тяхна вина объркано. Избухнах по телефона и казах, че нищо няма да доплащам и ако не си оправят бакиите веднага, ще върна всичко. Ама наистина всичко. От тях поръчах ве само плочките, ами и тоалетна, структура, мивка, огледало, шкаф…
Отсреща замлъкнаха.
В крайна сметка получих каквото искам, но сами разбирате, че това не е компенсация. Само загубено време и нерви. Можеха да де извинят и да ме компенсират с някакъв процент за ужасното потребителско преживяване, но няма кой да се сети…

# 638
  • Мнения: 3 705
Разбирам те. Идентичен е общо взето маниерът явно. Само шкафът, мивката и аксесоарите не са ми от тях, за разлика от всичко останало.
Нямам счупени плочки от тези, които доставиха, но отношението и работата им са скандални. Начинът, по който “съжаляват/извиняват/компенсират” - смехотворен.

# 639
  • Мнения: 9 937
Явно повечето фирми за плочки имат кусури при доставките, някои по-често от другите. И е въпрос на късмет нещата да са ОК.
Не помня със сигурност името на фирмата (голяма), от която имаше преди години оплакване, че направо в насипно състояние са докарали плочките, като кашоните явно са били складирани на открито и са се разкиснали от дъжд.

Аз не разчитам който и да е магазин да ми смята плочките. Затова си разграфих на двоен лист от тетрадка с квадратчета, нарисувах си по колко плочки (цели, половинки) ще има на всяка стена, ниша и т.н., преброих ги, сметнах брой кашони, прибавих и по 1-2 кв.м. за фира и направо им издиктувах количеството (брой кашони), нататък софтуерът им направо смята кв.м.

# 640
  • София
  • Мнения: 44 354
Така, така, последната ми поръчка и на мен така, обаче получаваме друг брой кашони, защото междувременно производителя сменил по колко кв има в кашон и преизчислявали... +от някои видове малко повече запас, защото се оказало, че само на кашон пълен вече можело, а заради новите опаковки, реално идват повече квадрати и не могат да вадят плочки... Стават такива неща. Та понякога ти смяташ, те досмятат.

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 10:31 от Angel_Dust

# 641
  • Варна
  • Мнения: 5 592
Здравейте, чета ви от седмица и нещо и май накрая ще си стоим без ремонт, но все пак се престрашавам да питам. Колко най-малко може да излезе ремонтът на баня 1,5/1,5 и тоалетна 1,5/0,8? Наистина минимално възможното. Нямам никакви претенции нито към плочки, нито към останалите неща. Просто искам да подновя нещо, дето не е от създаването си. А нямам кой знае какви възможности за това.

# 642
  • Мнения: 4 135
Най-големият разход е цената за труд, останалото не е толкова скъпо. Т.е. зависи с кого и как се договорите.

# 643
  • Мнения: 3 705
Despina,
Отделно от банята, правя точно това в малка тоалетна. Не сменям структура, а само оправят таван и стени. Ще сменя смесителя, мивката, сифона, огледало и лампа, като ще има нов гранитогрес и съвсем малко нови плочки около мивката. Козметично е, ако питаш мен.

За труд и материали около 1000 лв. е за това помещение, но пак да подчертая, че само се обновява леко.

Тоалетната е нова, тя няма да се сменя, само ще се демонтира и сложи пак, за да се нареди гранитогрес.

# 644
  • Мнения: 505
Oтносно доставките на плочки - мога да споделя опит с поръчка от Сима (София). Поръчвали сме италиански и бг гранитогрес (КАЙ), а също и испански плочки. на КАЙ дойдоха за 2-3 дни, останалите ги чакахме от 2 до 4 седмици. Т.е. почти всичко е on demand, не се държи на склад. При нас нямаше проблем, защото беше много по-отрано планирано във времето. Дори доставката я планирахме на 2 части, за да не ни пречат в апартамента - всичко за 2 бани (една около 5кв и една около 3) от-до.
Всичко ни е идвало в прилични кашони, без никакви видими счупвания/надрасквания, поне до момента. Единствено разликата в мм (до 2мм), която уж не трябва да я има като за 1во качество, но уви. Говоря за италиански гранитогрес с цена около 70лв.м2. Майсторът ни каза, че в БГ такова нещо като 1во качество реално няма или е супер скъпо. Т.е. разликата в мм си я има почти винаги, но е минимална. Зависи и дали са калибровани и това, което беше обяснено в предните страници.
Единственото, което ми е идвало в очевидно разпадащ се кашон, облепен обаче с тиксо, бяха едни дълги плочки, които взехме за первази на прозорците - един кашон буквално, но нямаше никакви щети, огледах ги много внимателно като ги вземах.

Общи условия

Активация на акаунт