Банята - тема 46

  • 26 391
  • 738
  •   2
Отговори
# 615
  • Мнения: 25 922
Здравейте отново.
Харесах долните плочки, но не ми се иска да се занимавам с Хикови.
Дали се предлагат и другаде.
Може и да са подобни, не държа на точната марка.
Ако някой има баня с такива плочки, и няма против да я покаже, ще съм благодарна.

https://hikovi.bg/plocki-za-bania-markina

Също имам и резерви към Баня стил, много се бавят поръчките и не поемат отговорност ако има дефетни. Иска ми се да купя от свестен магазин.
За Варна питам, но съм отворена и към възможност да се купи от София.

Благодаря ви.

# 616
  • Мнения: 4 008
Didi168, много ми е познато това с мъжкото тяло, на което не му се обикаля. Аз затова го оставих той да ги избере. И избра нещо, на което аз официално казвам "моя избор", но всъщност е неговият. И ме изхака на едно студено сиво. Та сега се чудя как да го "отворя". Но все си повтарям, че и аз имам доволно много гафове и се смирявам. Simple Smile Още съм в търсене как да внеса цвят.

# 617
  • София
  • Мнения: 44 417
Аз пък с баня стил не съм имала особени проблеми, само за нещо бяха казали, че само ако го поръчаме ще го донесат от склада в магазин да го видим на живо.

# 618
  • Мнения: 3 712
За фаянс и гранитигрес, ако не се прави компромис, за мен вариантите са: да се разчита на tera in и top group. Когато съм правила бани в България преди години, съм действала с тях.

Сега се заех да правя това начинание с баня стил и се проклинам. Ще е готова края на тази седмица, но с цената  на много нерви и неприятности. Не живея в България и имам ограничено време. Бях забравила какво е да си клиент за нещо по-мащабно тук. И с пари пак не става. Искам само да приключа и забравя.

Компромисът и наивността, които проявих са си за моя сметка. За пореден път се убеждавам, че евтиното излиза скъпо.

# 619
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Най-евтино - с хавлии. Grinning  Или примерно цветен шкаф?

Лъки, аз от Хикови поръчах плочките за кухненския гръб и всичко беше точно. Само товаренето е малко недоизмислено, защото освен да спреш на аварийки в активна лента на булевард, на 60 метра от кръстовището и да те освиркват... няма друга опция.

Дори в Гугъл Стрийт Вю се вижда точно това... Joy
Скрит текст:

# 620
  • Варна
  • Мнения: 925
So Lucky, пазарувала съм всичко за 2 бани от Декорати (до Терапията). Не е имало нещо, което да ме подразни.

# 621
  • Мнения: 25 922
Сега видях, че същите плочки ги има и в Практикер, че и с 5 лв по евтини. Чак се притесних, че ще са кофти.

Декорати ми харесва, ще видя и там.

И аз като по горе писалата дама, съм в чужбина и нямам цяло лято на разположение да чакам да ми доставят два фриза. Иначе Баня стил ми е на 2 крачки от обекта, дето се казва и транспорт не ми трябва. Стрх ме е да не ме забатачат със чакане.

Относно мъжкото тяло, и моя е много зле със вкуса. Харесва едни бабешки неща, за това и аз търся компромис, нещо между моя и неговия вкус, дано не стане манджа с грозде.
Искам да избягам от така популярното дърво и бял мрамор, но и да не е съвсем демоде.

# 622
  • Мнения: 3 712
So Lucky,
При мен стана това: избрах и купих плочки от една серия. В деня преди доставка ми се обадиха вечерта, за да ме излъжат, че 11 кв. били счупени и видели, когато ги товарили. Сигурна съм, че въобще не са имали наличност.

Предложиха да чакам 40 дни да ги доставят от фабриката.
Предложих им те да платят на майсторите у дома, които няма какво да правят, защото нямат плочки…

Та, направих компромис и смених концепцията, дори върнах и шкафа, който бях купила. Адски дразнещо.

Въобще, евтини номера.
Продали стоката, а после тръгнали да си я търсят.

# 623
  • София
  • Мнения: 44 417
Аз пък си набавям нужните неща прилично време преди уговорката с майсторите... Но забавени поръчки не съм имала.

# 624
  • Мнения: 25 922
Аз вече имам ангажирани майстори, които няма да седят и мен да чакат да се натуткам. От Март са ме вкарали в графика си хората, и искам да съм коректна с тях.
За това съм склонна и повече да платя, но нещата да минат гладко (знам, че стават непредвидени неща).

За Практикер какво ви е мнението, или Бриколаж?

# 625
  • Мнения: 3 712
Моите неща също бяха набавени месец и половина преди доставката и ги държаха уж на склад при тях. Също бях уговорила майсторите за определен период.

# 626
  • Мнения: 9 952
Плочките са на КАЙ/Керамика Фиоре, така че би трябвало да има наличност по повечето магазини, които ги предлагат. Или поне да отнеме само 2-3 дни да ги доставят от склад на производителя.
Сима видях, че също ги предлагат и имат магазин във Варна, нямам впечатления от доставки от този магазин.

# 627
  • Мнения: 25 922
Има и Сима, да.
Ще се информирам на място.

Благодаря ви.

# 628
  • Мнения: 2 088
Те повечето са така с поръчките. Аз два месеца чаках черен хигиенен душ на Хансгрое. Имаха външната част, но не и тази за вграждане, която е 60-70 лв. Опитах да поръчам от всички сайтове в които пише "в наличност" след което ми звъняха и ми казваха, че само частта за вграждане я нямат и очакват доставка. Ама едно такова между другото го казват, все едно може да се монтира душът без нея. Накрая купих някакъв kludi, защото майсторът чакаше пред тръбите да монтира.
Сега същото се повтаря с една мивка roca, най-обикновена, нито е някаква кой знае колко скъпа, нито е изчанчена, дизайнерска и т.н.

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 20:47 от Чи лу

# 629
  • София
  • Мнения: 4 815
С поръчките е много зле. Аз така си поръчах два месеца предварително и в последния момент поръчката със забавяне, ненатоварена от фабриката. И пак стигаш до плочите в наличност. Ако пък поръчаш 4-5 месеца по-рано трябва да има къде да ги съхраняваш..
или пък поръчката идва и половината са счупени.

Общи условия

Активация на акаунт