Магията на изтока - тема 73

  • 16 534
  • 569
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 5 382
Докато чакам новия епизод на Destiny, да споделя още нещо за Unmet.
Скрит текст:
Предвиждам Аяно да помогне на Каваучи. Осако, дори и да действа под натиск, не го виждам да се опълчи на тези, които го принуждават, макар че може и да ме изненада. Обаче за Аяно наистина мисля, че има шанс да му писне да го разиграват и да ги разобличи.

# 436
  • MJF
  • Мнения: 8 697
Unmet  5
Преди да се впусна в конкретен коментар по епизода да прокоментирам Yudai Chiba. Така и не му поставих окончателна диагноза, само стоматолозите още не съм добавила към медицинската ми фаза, но нещо липсва/потъмнено по предното съзъбие. Стана ми интересно да не е  снимал паралелно и доста други неща или някакъв инцидент....
Скрит текст:
Значи както и очаквах са мотивите при Осако и Аяно, грам не се изненадах, все пак някакви подсказки от показаното по характерите/типажите им до тук имах. Добре че се мина този път без "онзи със змиите и жабите " в кадър.
Гоооолямо предоляване, гоооляма победа над себе си извърши д-р Каваучи. По едно време по средата на епизода вече взех тихо да пуфтя по творческия екип относно елементарната логика но ...дадоха сцената с приятелката на Каваучи и нейното съдействие в целия план по подготовката за операцията та набързо ми мина. Така може. Малко снимането все пак ме обърква/раздразва относно логиката на амнезията на ГГ. А и тези кадри дето спорадично включват "без фон" не винаги са ми ясни/еднозначни. Но финално все пак логиката остава/ е на линия та съм в мир.
Този епизод определено ми хареса . Видяхме повече екранно  време от главните герои, повече взаимодействия м/у гг - Санпей-приятелката- Кота- Рейко. Че това ми куцаше в сериите до тук. Сетиха се. Главната героиня явно е била и голям професионалист и уважавана, харесвана и даже обичана от колегите си. Вкл. и от тези които я познават само като колега с амнезия, т.е. по-новите попълнения в екипа.
Приядоха ми се зелеви сарми по едно време гледайки епизода Smiley и като алтернатива си хапнах зелева салата за копмания на Санпей.
Бел, да .
Скрит текст:
Аяно може и да "поддаде". При него мотива не е собственото му его както видяхме.
Осако отдавна е минал изцяло в "тъмната страна". Такава готина картичка получи от семейство Каваучи, което му доверило всичко, първо майката а сега и щерката.

# 437
  • Мнения: 5 382
Шо,
Скрит текст:
кадрите "без фон" са нейните спомени такива, каквито си ги представя според прочетеното в дневника, тъй като реално не си ги спомня. Има добри попадения, съпоставяйки какво е казал този или онзи, често тя успява да си направи правилния извод за съответния човек. Ето защо за мен тези кадри са интересни и ценни.
Колкото до последния епизод, най-важните сцени според мен бяха срещите на Аяно първо със Санпей и след това с Осако. Те ме карат да мисля, че той ще се реши да помогне на Каваучи. За Осако и аз не мисля, че ще рискува да смени отбора, но ще видим.
И още нещо.
Скрит текст:
Ако Аяно мине на страната на Каваучи, може двамата със Санпей с общи усилия да успеят да убедят (принудят) и Осако да им съдейства. Например ако Аяно разполага с някаква компрометираща информация, която да послужи като разменна монета.

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 10:31 от bell_87

# 438
  • MJF
  • Мнения: 8 697
Eeee, Бел, избави ме от моя ребус с тези кадри.
Скрит текст:
Мда, сега като прочетох ей така черно на бяло тяхната формулировка резгеле ми станаха понятни. Blush
Еми дават ни ги още от епизод 1 и аз на тях всеки път в някакви дилеми. Това са някакви просветления в паметта ли Thinking. Само на няколко пъти бяха непосредствено при четене на тоз пусти дневник. А и те ту на бял фон, ту на черен, те на кафяв.... и моето раздразнение от творческия екип....ooooh!
Значи така , сега ясно Satisfied
Подозирам че сценария ще бъде твоя вариант с "Ако Аяно мине на страната на Каваучи, може двамата със Санпей с общи усилия да успеят да убедят (принудят) и Осако да им съдейства. " Но ще съм в мир финално само ако Осако се самоотегли, премести, напусне и от този род.

# 439
  • Мнения: 5 382
Шо, ще видим колко ще позная.
Скрит текст:
Осако може и да се измъкне безнаказано в крайна сметка. Обаче може и доста висока цена да плати. Залагам по-скоро на второто. Нищо конкретно не води натам засега, но просто имам такова усещане.

Сряда - малък петък, нали така?
Скрит текст:

# 440
  • MJF
  • Мнения: 8 697
Tonari no Nurse Aid 7
Брей какъв интересен и наситен епизод.
Скрит текст:
6 - и епизод беше един такъв бавен а сега не разбрах и кога свърши епизода. Толкоз много новости за Мио и за мен , толкоз в повече ѝ дойдоха че ...Значи така всичките тези санитари със своите истории. Пък голямо дебнене /следене и от този род на Мио. Сумати народ. Да се смееш ли,  да плачеш ли.
В този епизод , като се правеха на детективи Мио и Тайга , забелязах последния как "се разнасяше" като отче в своята премяна.
Интересен образ е Йошизуми, както я разкриха сега а и на фона на тинейджърката - пациент.

# 441
  • Мнения: 5 382
Шо, ти колко сериала следиш едновременно? Аз само си набелязвам и отлагам за по-нататък, защото не мисля, че иначе бих могла да се съсредоточа. Ако ти успяваш, завиждам благородно.

# 442
  • MJF
  • Мнения: 8 697
Знам ли?! Thinking
Но още не бъркам героите и сюжетите Smile И актьорите не ми се сливат.
Сега с толкоз заглавия съм като в доброто старо време с епизоди за всеки ден.
Ей на , днес продължавам с Еnjiya.
Smile

# 443
  • Мнения: 5 382
Знам ли?! Thinking
Но още не бъркам героите и сюжетите Smile И актьорите не ми се сливат.

Чудесно се справяш!
Още не е качен следващият епизод на Destiny, проверявам от вчера няколко пъти. За сметка на това е наличен Unmet 6, макар и още без субтитри. Ще продължа да се ослушвам.

# 444
  • вятърничава
  • Мнения: 1 934
С Хаято ви каним на следобедно кохи Coffee
Сряда - малък петък, нали така?
Скрит текст:
А четвъртък-голям петък,а петък си е петък и така ще си направим седмица от петъци.
bell, освен Арата на снимката,нямаше как да не харесам лампата и щампата на завесите. Вероятно защото (докато чакам превод на Destiny и 9 Border) започнах  Futekisetsu ni mo Hodo ga Aru!,който ме върна в епохата на видео и аудио касетите.Доста шантава история.Смешно-тъжно накъде сме се запътили и до какво се докарахме.Но и тук са преведени 6 от 10 еп., та търпението ми е подложено на изпитание.Докато чакам си доглеждам последните епизоди на тайгата за Иеясу, бях го оставила на пауза.След него смятам да видя "Шогун".От корейските следя Chief Inspector 1958 и  Love in Contract само заради Пьо.

# 445
  • MJF
  • Мнения: 8 697
Прочетох Futekisetsu ni mo Hodo ga Aru! (2024) и автоматично LaughingSmile и настроението с две октави нагоре.
bb6,  разказвай като гледаш , пак да се посмея, аз го помня , още. Колко епизода изгледа ? Мда , шантаво/неконвенционално е малко но....  То нали и аз го гледах нерегулярно а и отделно запецнаха последните серии та като мине време се зарекох да си го изгледам пак но както заслужава - анблок/на големи порции.
Мда , много моменти в това сновене по времето размислят за мнооого неща. А това все пак са все неща   в  рамките на моя живот 1986-2024.

# 446
  • Мнения: 5 382
А, и аз си го отбелязвам за гледане. Шо, то се е видяло, ще правя и аз списък.

# 447
  • MJF
  • Мнения: 8 697
E Бел, ти си късметлия, защото за теб го има вече изцяло преведен и може да си гледаш ....колкото искаш. Кой като теб?! Завид, завид. BlushWink

# 448
  • Мнения: 5 382
Unmet 6 вече е наличен и със субтитри.

# 449
  • Мнения: 6 974
Честит празник bg.


Днес започват два нови корейски сериала - Connection и Bitter Sweet Hell. Кастът и на двата е добър, но дали ще го оползотворят както трябва предстои да видим.


Петъчно едно Елче със снимка послучай излизането на нов сингъл на INFINITE, с който ще отбележат 14 годишнина на групата.




Рос, следиш ли съботно-неделната сапунка? Аз не бях я поглеждала от доста време и сега прехвърлих няколко от последните епизоди. Големи обрати са накъдрили.
Скрит текст:
Главната я нарочили за някакъв скандал, майка ѝ профукала всичките им пари и се опитала да я пробута на богаташчето. Момата май пробвала да се самоубие, но взела, че оцеляла. Намерила я някаква баба с деменция и я взела за внучка си. Девойката пък е с амнезия и си живурка на село. Съдбата обаче пак се намесва и режисьорът дойде да снима филм баш в същото село. И сега ще се преоткриват наново Joy.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 12:11 от 2в1

Общи условия

Активация на акаунт