Искам близнаци 2...

  • 69 102
  • 419
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 791
И на мен ми се върти в главата идеята за близнаци, без никаква видима причина, може би вече много искам деце и ми  се ще отведнъж да са повече.

# 91
  • Мнения: 3 638
Цитат
може би е вярно че след 35 г.жената по-често забременява с близнаци(на какво ли се дължи? newsm78),аз чакам близнаци и поставям началото,никой в рода ни няма,и съм на 36 години.Наистина си е благословия
Има нещо, свързано с плодовитостта. След 35 години организмът се "паникьосва", че няма да забременее и започва да отделя повече яйцеклетки на един цикъл, дано някоя се оплоди. От друга страна, след тази възраст яйцеклетките стават по-"лениви" и по-трудно става оплождането и това също кара отделянето на повече от една.

Хубаво си го преразказала,  uzi_buzi Simple Smile Наистина е така  - цитирам си едно мнеие от друг форум по въпроса:

Нарастването на възрастта наистина се счита за фактор за забременяване с близнаци, наред с наследствеността, стимулациите, всяко следващо раждане и т.н.
The older you are, the higher your chances of having fraternal twins or higher-order multiples. A 2006 study found that women over 35 produce more follicle stimulating hormone (FSH) than younger women. Ironically, increasine are a sign of failing ovaries and declining fertility. But FSH is also the hormone that causes an egg to ripen in preparation for ovulation each month, and women with extra FSH may release more than one egg in a single cycle. So while older women are statistically less likely to get pregnant, if they do get pregnant, they're more likely to have twins.

Превеждам в общи линии: С нарастването на възрастта нарастват и шансовете ви да имате разнояйчни близнаци или многознаци. През 2006 е установено, че жените над 35 години произвеждат по-голямо количество от хормона FSH (хормон за стимулиране на яйцеклетките). По ирония на съдбата от една страна повишените количества от този хормон са знак за остаряване на яйчниците, но от друга той може да предизвика отделянето на повече от една яйцеклетка при овулацията. Така че с напредването на възрастта жената може да забременява по-трудно, но пък за сметка на това, когато забременее има по-голяма вероятност да има близнаци.

# 92
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 414
И аз искам БЛИЗНАЦИ.В нашият род баба ми по майчина линия е родила близнаци и в рода на мъжа ми от страна на свекървата има близнаци ама за сега никой от младото поколение няма близнаци.Даже и аз  Sad

# 93
  • Мнения: 579
Наскоро баща ми прочел, че майките предпочитащи вино имат по-голям шанс да родят близнаци. При мен рецептата работи  Mr. Green така че бъдещи близнашки майки ...... Wine Glass (без да се увличате  Grinning)


Ох,нито обичам вино,нито смятам да раждам след 30,нито в родата има близнаци...нямам шанс  Cry   Joy

# 94
  • София
  • Мнения: 1 731
Ох,нито обичам вино,нито смятам да раждам след 30,нито в родата има близнаци...нямам шанс  Cry   Joy
Абе и на бутилка водка става, мен ако питаш  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 770
Вчера на детската площадка дойде една майка с момченце и от дума на дума, разбрах, че има брат близнак. И ми казва, че има 3 дечица, но за съжаление не са близнаци, а толкова много искала.  Grinning
Иначе да ви кажа, че и в нашия квартал (Красна поляна) има доста близнаци на различна възраст...

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
Много хубава тема   bouquet  Hug и аз също искам близнаци... дай Боже всеки му!  Praynig

# 97
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Привет! Никога не съм искала да имам близнаци, но откакто почувствах че вече е време за ворото ни бебче, съвсем без причина в мен се загнезди желанието да са две наведнъж Wink . Може би защото искам три деца, пък до пределната възраст която съм си определила за раждане не остава кой знае колко много и след второто надали ще се реша на трето.

Дано е вярно това за виното, възрастта и наследствеността, защото и трите важат за мен Mr. Green.

# 98
  • Мнения: 47
Ей,може ли и аз да се абонирам за близнаци  Mr. Green  В моят род има доста близнаци,така че бих се радвала да продължа традицията  Joy  Успех на всички    bouquet

# 99
Значи въпроса ми е следния "имам ли шанс да имам близначета,като се има в предвид че майката на баща ми е била бременна,както и нейната баба..." Просто...искам страшно много да имам близнаци...Ако е важно баща ми има и сестра ...

# 100
  • Мнения: 1 187
Да си дам заявката за близначета,че още не съм ходила на ехограф.. Mr. Green Макар че,както четох в другата тема,има и невероятни историй като едно зад друго и т.н. Wink

Майка ми е била бременна с близнаци,но поради медицински причини е прекъснала бремеността.. Sad
Успех на всички бъдещи майчета!  bouquet

# 101
  • Мнения: 3 638
Щом не си се уплашила от предния пост, стискаме палци  Hug Лека бременност!

# 102
  • Мнения: 1 187
Щом не си се уплашила от предния пост, стискаме палци  Hug Лека бременност!

Благодаря! Hug Как ще се уплаша,напротив! Flutter
Макар че думите на NikiFin ми звучат малко като в оня лаф "ха дано майстор ти влезе в къщата..",само че перефразиран на "дано един ден имаш близнаци.." Joy

# 103
  • Мнения: 2 757
fata_morgana, целта ми не е да плаша хората, а да ги светна и подготвя леко за това, което си пожелават в случай че се вбъдне. Ако БОДЛИВКА има на кой да разчита за 24 часова помощ първите поне 2 години може и да и е добре. Ама ако няма помощ и са и първи деца... просто ще ми е жал за нея

# 104
  • Мнения: 1 895
Нека не превръщаме и тази тема в "Наказанието наречено близнаци". НикиФин всички знаем мнението ти. Тука доста над половината сме за жалене по твоите критерии, но никоя не е легнала да умира - остави всеки да прецени сам възможностите си Peace

Общи условия

Активация на акаунт