Юнски бебета 2024 - Тема 3

  • 30 855
  • 793
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 473
mama 06, няма как да минем без притеснения. Аз се фокусирах върху процеса стъпка по стъпка - сега отивам на това изследване, сега ще ми вливат банка, сега ще попълвам документи и се стараех да не мисля за това какво следва след това. Прегръщам те, всичко ще бъде наред!
Аз вече 2 пъти става, днес стигнах и до банята да си напълня вода. Нямам търпение да махнат катетъра, за да ми е по-удобно.

# 751
  • Мнения: 491
Мама, стискаме палци да мине бързо и леко! Всичко ще е наред, най-хубавото нещо ще се случи! 💗

Аз нещо не си намирам място тази сутрин, имам чувството че бебето се е смъкнало и му сядам на главата. Много е странно.

# 752
  • Мнения: 733
mama 06 Успех и максимално леко да мине всичко! Чакаме да се похвалиш Heart

# 753
  • Мнения: 489
mama 06, стискаме палци!

Момичета, бях на тонове - всичко е ОК. Еднократно бебето вдигна сърдечна честота до 200, но това беше след като го размърдаха да се събуди, че заспивало (горкото ми човече, събуждат го). Разчитащият доктор е казал на акушерката, че няма проблем, а тези тонове щом не са постоянни, не са тревожни. При някоя от вас да се  е случвало така? То няма как да знам постоянно ли държи такава честота. В предишни записи се ОК между 140-160.

# 754
  • Мнения: 633
Capriceчестита рожба❤
Мама успех и бързо възстановяване😇
Момичета не знам как сте вие,но аз имам чувството,че всеки момент ще родя 36-та седмица съм.Вечер ставам по 100 пъти и ми е едно напрегнато…С първото дете не съм била така,обаче сега🤦🏻♀😄

# 755
  • Мнения: 405
mama 06, стискаме палци!

Момичета, бях на тонове - всичко е ОК. Еднократно бебето вдигна сърдечна честота до 200, но това беше след като го размърдаха да се събуди, че заспивало (горкото ми човече, събуждат го). Разчитащият доктор е казал на акушерката, че няма проблем, а тези тонове щом не са постоянни, не са тревожни. При някоя от вас да се  е случвало така? То няма как да знам постоянно ли държи такава честота. В предишни записи се ОК между 140-160.


Аз писах мин седмица, че тоновете ми бяха около 180. На др ден отидох пак за вс случай и вс си беше наред.
Едно на ръка, че бях пила кафе, второ легнах по гръб и ми стана лошо и другото, което забелязвам е, че вече общо 3 пъти съм била на тонове и детето не му харесва това с коланите явно и започва да шава много.
Та явно не е притеснително щом не са през цялото време🤘🏻

# 756
  • Мнения: 489
Lina Ivanova 672609, сега си спомням, че май го разказа това. И аз също не понасям тоновете заради коланите, а и се притеснявам какво ще покаже записът, за бебето да не говорим - то ненавижда коланите и това нещо да го натиска отгоре.

# 757
  • София
  • Мнения: 386
И аз имам чувството, че ще родя ей сега, и съм станала огромна. Някак изведнъж бухнах Grinning всичко ме боли, тежи и се уморявам от най-малкото нещо. А дори още не съм започнала да пускам пералните... Sad Вие докъде сте с подготовката?

# 758
  • Мнения: 153
И аз имам чувството, че ще родя ей сега, и съм станала огромна. Някак изведнъж бухнах Grinning всичко ме боли, тежи и се уморявам от най-малкото нещо. А дори още не съм започнала да пускам пералните... Sad Вие докъде сте с подготовката?

Не се тревожи, има хора като мен, които сме до към кривата круша. Joy
Поне съм доволна, че багажът за родилното тази седмица ще е готов. А апартаментът ще се пригоди за бебешора... скоро Grinning
На мен също много хора ми казват, че ми е станал голям коремът. Чувствам се голяма. Предполагам е нормално (36та г.с) голямо бебе ще изкарвам, приела съм го Heart

# 759
  • Мнения: 405
Аз съм в 35гс багажа за родилното е на 50%готов 😅 тия дни ще ходим до някой мол да купим няколко ромпърчета, защото аз все твърдя че през юли и август надали ще ѝ слагам ромпъри, но да има поне 3бр, защото се надавам да ходим на почивка в планината. През първите дни на юни ще викнем фирма да изпере дивана, матрака и количката. Тогава ще изпера и дрехите и сме готови🤘🏻

# 760
  • Мнения: 94
На половината пране 😄 още нямам комплектзаизписване, вкъщи нищо не е чистено и подреждано като за бебе. Даже и стандартното и изостанало че трябва да полежавам още малко. Само багажа е готов почти за болницата. Не съм си стерилизирала помпата и протекторите... Като цяло има още мноооого работа, но съм се примирила, че ще е когато може, а ако не може ще е после като съм по-подвижна. Сега се чувствам кано съкат кит 😄. И аз имам чувството че ей сега ще родя, а лекарката ми е извън града 3 дни та хич няма да си давам зор.
И аз имам чувството, че ще родя ей сега, и съм станала огромна. Някак изведнъж бухнах Grinning всичко ме боли, тежи и се уморявам от най-малкото нещо. А дори още не съм започнала да пускам пералните... Sad Вие докъде сте с подготовката?

# 761
  • Мнения: 4 149
Аз едва днес сортирах дрешките от една приятелка и май нямам много 56-ти размер, та ще докупя май малко. За прането мисля по- като наближи. Кошарата трябва да се сглоби, матрак сме набелязали. Трябва да взема чаршафчета. Май ще са само долни с ластик. Няма нужда от калъфка и горен. Шишиета взехме, количка, бейбифон, стаен термометър, който става за баня, сетче за нокти. И това. Имам още толкова неща да купувам, че не знам от къде да започна. Багаж не съм събирала, но ще започна скоро. Коя аптека ви се струва най-изгодна? Мъчих да сравнявам цени, но не успях на всичко. Софармаси имат отстъпки за бебешки неща, но много сиромашки ми изглежда сайта. Субра е крив за търсене. Гален май съм забелязала, че са ок с цените и може би от тях ще поръчам всичко. Или пък Ремедиум. Но ми се иска всичко наведнъж от едно място. Вкъщи трябва да се изчистят прозорците и да се изперат пердетата. Мъжа ми го чака тази чест 😃 В детската имаме первази да сложим, в банята има още довършителни неща, нищо че мина над година от ремонта 😃 Педиатър не съм намерила. Общо взето - до кривата круша съм.

# 762
  • Мнения: 405
Sofarmacy имат приложение, но не мисля, че са чак толкова изгодни. Но до края на месеца Мустела е намалена там с 20%, ако сте се спрели на тази марка. Ремедиум и Медеа принципно лично аз намирам за по-евтини, но е мое мнение.
В началото на месеца в сайта на baby.bg (те са към озон) имаше намаление на много неща вкл и Мустела и направих една голяма поръчка с повечето неща, които имах да купувам без дрехите и препаратите. Освен това мн бързо получих нещата, мн съм доволна от сайта Simple Smile

# 763
  • Мнения: 4 149
За Медея не се бях сетила. Ще видя и там. Озон им гледах цените (примерно на шишетата) и излизаха по-скъпо от тези в Айко. Иначе взех комплект шишета и биби от тях миналата седмица като имаха намаление и повивалник също. Baby.bg не съм разглеждала. Иначе взех от Ейнджъл Бейби хавлия, одеалце и гащеризонче. Много ми харесват и материите са приятни.
За козметиката се чудя - всички приятелки около мен са с Мустела. Май и аз ще заложа като начало на тях, но после мисля да пробвам с Бочко. За тях също има добри отзиви. Просто някои са предубедени заради по-ниската цена, но не мисля, че не са никак лоши.

# 764
  • Мнения: 103
Аз съм се спряла на Wooden spoon за козметиката. Моя багаж още не съм го оправила, имаме само още малко неща за купуване за това, че  уикенда предполагам ще сме готови.
Купила съм си помпа за кърма електрическа на Медела, но не съм сигурна дали ще се справя да в ползвам във болницата, чудих се дали няма да е по-удобно да взема и една ръчна ? Също така там как ли се почистват тези помпи ( ще съм в държавна болница )

Общи условия

Активация на акаунт