Юнски бебета 2024 - Тема 3

  • 16 999
  • 505
  •   2
Отговори
  • Мнения: 615
Добре дошли на всички бъдещи Юнски мами.


Таблица за бременността:

Размери на бебето по седмици:

Полезни линкове:


Юнски бебета 2024
Steph
03.06.2024

Кики29

05.06.2024


koikoii
05.06.2024

LucyFord
06.06.2024

Фрезия
07.06.2024

bibiididi
13.06.2024

davisgirl
14.06.2024

Cookie23
16.06.2024

ZarchE
17.06.2024

Depravity
22.06.2024

forest_girl
25.06.2024

Старата тема  https://www.bg-mamma.com/?topic=1609513

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 09:14 от IvGG

# 1
  • Мнения: 146
Здравейте момичета,от 2-3 започна да ми се връща гаденето...Има ли и други като мен?

И аз тези дни забелязвам, че има леко гадене отново.
Момичета, с какво се мажете за стрии? Аз като цяло съм много податлива и вече имам 2-3 на корема, въпреки че се мажа доста активно и ми се иска да пробвам още нещо. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 615
Здравейте момичета,от 2-3 започна да ми се връща гаденето...Има ли и други като мен?

И аз тези дни забелязвам, че има леко гадене отново.
Момичета, с какво се мажете за стрии? Аз като цяло съм много податлива и вече имам 2-3 на корема, въпреки че се мажа доста активно и ми се иска да пробвам още нещо. Simple Smile
За жалост има типове кожи,които са предразположени към стрии и няма спасение.
С първата бременност се мажех с бебешко олио и нямах проблеми с кожата.
Важното е кожата да е добре ходратирана,в Лили има хубава серия за бременни,поне моята кожа се хидратира добре с тях.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 474
Еха,имаме нова тема 🙂
За гаденето и аз си имам някакви моменти,в които ми се повдига, основно ако си изпия лекарствата на гладно или ако ми замирише остро на нещо.Не се е спирало.

За стриите имам едно на Weleda за бременни, aма хич не съм стриктна ,а трябва,защото коремчето бързо нараства.Взех си и един душ гел-олио на Kiehl's.С него съм редовна,ама не знам доколко би имало резултат.

Почнах протеин за бременни ,гледам да наблягам и на протеинова храна, ще видим след месец ще има ли резултат.В петък съм на лекар ,нямам търпение.

# 4
  • Мнения: 332
Аз се мажа с едно на Икаров спец за бременни, мн хубаво мирише. Пробвах и това на мустела, но те не ми допадна. Мисля да пробвам и товa на Weleda

# 5
  • Мнения: 146
Благодаря за предложенията, ще ги разгледам. Иначе да, моята кожа винаги си е била предразположена към появата на стрии, още от ученичка имам, дори по гърба от бърз растеж, но пък и отдавна съм ги преживяла. Grinning

*Bubble* какъв протеин си почнала и насочена ли си от лекар? Питам, защото съм леко скарана с протеиновите храни и също обмислях да започна да пия, но все забравям да го обсъдя с лекарката ми. Grinning

# 6
  • Мнения: 615
А вие до къде стигнахте с покупките?
Спрели ли сте се на определени марки памперси,шишета,козметика?
Радвам се,че вече имам опит и знам кое е излишно и кое не,със синът ми все да е най-скъпото,най-хубавото,а то е нямало смисъл.
Не знам вие как сте с коремчетата,но моя е доста голям,започнаха да ме питат дали скоро ще раждам.А като се сетя какво пране,нареждане и гладене ме чака ми става лошо.....

# 7
  • Мнения: 55
А вие до къде стигнахте с покупките?
Спрели ли сте се на определени марки памперси,шишета,козметика?
Радвам се,че вече имам опит и знам кое е излишно и кое не,със синът ми все да е най-скъпото,най-хубавото,а то е нямало смисъл.
Не знам вие как сте с коремчетата,но моя е доста голям,започнаха да ме питат дали скоро ще раждам.А като се сетя какво пране,нареждане и гладене ме чака ми става лошо.....

До никъде!
И аз съм с 2ро. Относно шишетата ползвах и още ползваме тези на Nuk. Още от бебе само тях харесваше дъщеря ми. Сега не знам на какво да заложа, за да са различни поне и да не ги бъркам. Но сигурно ще взема от няколко вида по едно, за да видя какво му харесва 🤷‍♀️ За козметика на първо време ще взема само кремчета за подсичане, спирт за пъпчето и бебешко олио. Другото при необходимост. 
Иначе за корема и аз съм така ... 5ти месец съм като в 8ми, а бебето е нормални размери и не съм вдигнала почти никакви килограми. Според моето АГ матката си знае вече формата и си я заема по от рано.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 474

*Bubble* какъв протеин си почнала и насочена ли си от лекар? Питам, защото съм леко скарана с протеиновите храни и също обмислях да започна да пия, но все забравям да го обсъдя с лекарката ми. Grinning
Пия Фризубин на прах.
Пусни си белтък и албумин като пускаш кръвна картина.Насочена съм от лекар, НО тогава ми бяха сбъркали едно изследване и беше излезнало, че имам белтък в урината.
Назначиха ми тогава максимална доза на ПрегнаКо, после се оказа че е лабораторна грешка и сега взимам минимална доза,предвид това,че албумина ми е малко нисък.
ОТ Лидл си взимам и от барчетата с извара и малина като ми се дояде нещо сладко,Скир гледам да хапвам.
Скрит текст:

ivGG, нищо не съм купувала, ама и аз съм малко по-назад от вас, терминът ми е за началото на Юли, но секциото ми ще е Юни.
Мисля да започна с покупките като мина 30 г.с и да видя от баткото какво си пазя.
 Памперси ще взема на Pampers Premium Care, синът ми с тях го отгледах, но пък всяко дете си е различно, като за начало с тях ще почна.
Козметика мислех на Wooden Spoon или Bioderma да взема, но следейки моята любима акушерка Елена Василева ,май се зарибих по Hipp,ясно ми е че вероятно е платена реклама, но много добре ги представя.
Видях, че Colief са пуснали и масажно масло за колики, със сина ми масажите много облекчаваха ситуацията и сега мисля да пробвам и маслото.

По темата с коремите и моят е голям,яко ми личи, аз съм 22 седмица ....Със сина ми беше същото положението ,анатомия ...

# 9
  • Мнения: 123
Здравейте, смятам да пазарувам през май месец, когато Хиполедн, Райятойс и Комсед правят 20-30% намаление на всичко /нямам идея кога ще е точната дата/. Относно стриите, за сега нямам и през първата си бременност и сега използвам това, мога да кажа че от качване и отслабване през годините гърдите ми и горната част на бедрата са с доста стрии, за това и препоръчвам маслото на Palmer's.

# 10
  • Мнения: 615

*Bubble* какъв протеин си почнала и насочена ли си от лекар? Питам, защото съм леко скарана с протеиновите храни и също обмислях да започна да пия, но все забравям да го обсъдя с лекарката ми. Grinning
Пия Фризубин на прах.
Пусни си белтък и албумин като пускаш кръвна картина.Насочена съм от лекар, НО тогава ми бяха сбъркали едно изследване и беше излезнало, че имам белтък в урината.
Назначиха ми тогава максимална доза на ПрегнаКо, после се оказа че е лабораторна грешка и сега взимам минимална доза,предвид това,че албумина ми е малко нисък.
ОТ Лидл си взимам и от барчетата с извара и малина като ми се дояде нещо сладко,Скир гледам да хапвам.
Скрит текст:

ivGG, нищо не съм купувала, ама и аз съм малко по-назад от вас, терминът ми е за началото на Юли, но секциото ми ще е Юни.
Мисля да започна с покупките като мина 30 г.с и да видя от баткото какво си пазя.
 Памперси ще взема на Pampers Premium Care, синът ми с тях го отгледах, но пък всяко дете си е различно, като за начало с тях ще почна.
Козметика мислех на Wooden Spoon или Bioderma да взема, но следейки моята любима акушерка Елена Василева ,май се зарибих по Hipp,ясно ми е че вероятно е платена реклама, но много добре ги представя.
Видях, че Colief са пуснали и масажно масло за колики, със сина ми масажите много облекчаваха ситуацията и сега мисля да пробвам и маслото.

По темата с коремите и моят е голям,яко ми личи, аз съм 22 седмица ....Със сина ми беше същото положението ,анатомия ...
Наистина Hipp e страхотна козметика,стига детето да не е с проблемна кожа.За жалост освен едно корито и стерилизатор,не мога да ползвам нищо друго😀

# 11
  • Мнения: 3 414
И моят корем доста порасна последните дни. От днес съм в 7месец. Бях на преглед в 26 г.с. +2 бебка е 920грама.
Вече имаме шезлонг, кош, който ще занесем на къщата и кош с колелца отдолу ,който после става на столче за хранене - той ще стои в хола, мога да го местя и в кухнята. Легло избрахме - решихме да купим, а не да ползваме това от сина ни. Дрехи имам от него, а сестра ми ще има прати още 3 кашона от нейните момичета Satisfied , количка, помпа, кенгуру. За всеки случай купих стерилизатор, а тя ми говори за някаква машина за правене на млякото. Синът го кърмих 1 година, дано и сега да мога да кърмя, но ще се подготвя и за другия вариант.
От няколко дни апетитът ми се увеличи, гаденето се завърна, а в дните като днес когато не съм се наспала добре съм направо неадекватна. За забравянето вече съм ви казвала Scream Grinning
Преди 2 дни бях на питка (погача) на едно двумесечно бебе на колежка. Забравила съм колко са малки! Нагушках го хубаво Heart

# 12
  • Мнения: 97
Аз пия протеин Прегнако . Харесва ми .
Налага се да го пия.  Пия го по една доза на ден .
Има много различни вкусове ,но аз съм пробвала само ягода до сега .

# 13
  • Мнения: 332
С покупките сме до никъде. Само в една таблица пиша какво е нужно и си запазвам линкове. До юни има бая време.
Моя корем има навика да седи един и същи размер и после имам чувството, че за 1 вечер пораства сериозно. 24+ 5 съм и не мисля, че е мн голям, но започва да ми пречи.

# 14
  • Мнения: 92
Моите родители са в чужбина и бяхме нагости за две седмици, почти 80% от нещата накупих на страхотна цена. Кошарката поръчахме, Защотото е с 1 месец доствка от Никол бейби, количка взехме още в 4тия месец и като цяло само скрин и килимче ни остана от по-големите неща. Аз си взех и машина за мляко, така като ще ни е първо бебче не съм сигурна дали ще ни трябват повечето от нещата, но после ще подаряваме на други мами ако не ни влезнат в употреба.
Затруднявам се само в избора на комплект за изписването. Въобще не мога да си харесам, а разгледах сигурно 50 сайта 😕

Общи условия

Активация на акаунт