Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 84

  • 35 022
  • 774
  •   4
Отговори
# 585
  • Мнения: 491
Благодаря Ви, но според него даже не е нещо по гърдата , ами на кръвта... Знаете ли доктор Иванов къде взима биопсии, с прием в болница ли е?

# 586
  • Мнения: 2 633
В Каспела. С прием е, но не защото е сложна процедура, а заради пътеки и пари.
Ако си от Пловдив може да си ходиш вкъщи, не е задължително да стоиш в болницата.

# 587
  • Мнения: 491
Попитах, защото вече имам наблюдения с 2-3 случая, че Каспела ако имат хистологии, нещо докато се получат хистологиите е чакане и нерви.

# 588
  • Anywhere
  • Мнения: 1 103
Имаш ли правени кръвни изследвания? Ако е нещо на кръвта със сигурност ще има отклонения. В. Иванов прави биопсии в Каспела, но за хистология навсякъде се чака поне седмица, така че нямаш много варианти. Можеш да се видиш и с хематолог междувременно. Успех и дано да е нещо лесно лечимо ❤️

# 589
  • Мнения: 2 633
Ами зависи, от биопсията стана много бързо хистологията, за няма и седмица ми се обадиха, че е злокачествено.
След операцията доста почаках, защото се падна между 6 и 22 септември и имаше почивни дни, половината болница беше в отпуска.
Но, за съжаление, почти навсякъде отделенията по патология са натоварени и не става бързо.

# 590
  • Мнения: 491
Утре мисля да си пусна една кръвна картина, че точно преди празници ще ми се пръсне сърцето от чакане. Мили момичета, много благодаря, че ми отговаряте на питанията, това е капчица спокойствие за мен. Бог да ви пази, бъдете здрави!

# 591
  • Anywhere
  • Мнения: 1 103
Направи си възможно най-разширена КК, диференциално броене и т.н, най-добре посети личен лекар, той ще те насочи! Светли празници ти пожелавам!

# 592
  • Мнения: 1 351
Утре мисля да си пусна една кръвна картина, че точно преди празници ще ми се пръсне сърцето от чакане. Мили момичета, много благодаря, че ми отговаряте на питанията, това е капчица спокойствие за мен. Бог да ви пази, бъдете здрави!
Пусни си кръвни и опитай да се успокоиш. Аз имах увеличен лв ,който всички мислеха за метастатичен, но излезе чист, така че винаги има шанс само по образни да има грешка, от сърце ти желая всичко да се нареди и да в някакво възпаление.

# 593
  • Мнения: 448
За мен при увеличаване на лимфните възли ( щом не е от гърдата) отиди на хематолог. В Пловдив -Иван Балтов, възрастен лекар с много добри отзиви или проф. Стефан Горанов. Тъй като имах съмнения за заболяване на лимфните възли миналата година и ходих при хематолози ми обясниха, че кръвните показатели се променят едва в четвърти стадии. Ако е сигурен че става въпрос за нещо на кръвта ,а ти все пак имаш и подути лимфни, отивай на хематолог. Дано е някакво възпаление, инфекция и се размине леко.

# 594
  • Мнения: 2 633
Съветите да отидеш на хематолог са добри, но според мен направи и биопсията. Не разбрах каква ще бъде? Дебелоиглена или ще се вади цял лимфен възел?

# 595
  • Мнения: 491
Днес като взема резултат и от мамографа ще звъня на лекаря и ттой ще ми каже. После ще пиша..
* Само да допълня - взех си мамографията - същото пише - по гърдите няма нищо, под дясната мишница лимфен възел 3см с мастен център. Разбрах се с Иванов на 7-ми да ида за биопсия в Каспела, но аз съм в шаш, ако това нещо не е на гърдата, как ще продължа по-нататък. Как ще открия откъде идва, че да се започне лечение, все отнякъде трябва да тръгна, а не знам...

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 16:24 от jjjenq

# 596
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
Мисля, че нямаш повод за притеснение. Основна характеристика на злокачествените лимфни възли е заличения мастен център.
Големи болезнени лимфни възли със запазен мастен център са по-скоро реактивни.
Успех!!!

# 597
  • София
  • Мнения: 6 707
Давай едно по едно - първо направи биопсията и виж резултатите, после ще го мислиш, тези лекари са затова - ще те насочат после. Леки и спокойни празници ти желая, знам какво е да ти е свито на сърцето, пийни нещо успокоително или какъвто алкохол пиеш.
Имаше една мацка в темата с
Мамолозите - нейните възпалени ЛВ се оказаха от някаква инфекция от пръста, която даже беше забравила. Всичко може да е, изчакай резултатите.

# 598
  • Мнения: 625
Момичета, някой да е правил органосъхраняваща операция?
Нещо се изнервих, сега чета че клипс за маркиране на ту формация се слага преди започване на химиотерапия, на мен никой не ми предложи. След 4 тата химия др Вълкан Иванов ми измери 05-1 см ту формация, беше 3-2см в началото. Сега след петата химия ще се опитам да се вредя за клипс, ама сериозно се притеснявам дали е останало нещо от тумора, което да се маркира. Някой с операция без маркер със запазена гърда?

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 18:35 от haidi

# 599
  • Мнения: 2 633
jjjenq, не мисли сега от къде какво идва, при положение че още нищо не е дошло.
За това какво си прави и къде се отива си има протоколи. Ако си стигне до лечение, първо ще имаш комисия, която ще даде насоките, и второ ще имаш онколог, който ще те лекува. Това ти го казвам, за да те успокоя, че ще има от къде да се тръгне, дори да има някаква болест.
Но ти си далече от това, важното е сега да направиш биопсията и да си съхраниш психиката. Вземи си нещо леко успокоително до седми и гледай да си отвличаш вниманието от лошите мисли.

haidi, не знам нищо за предоперативна химия и клипсове, така че само искам да ти кажа, че се радвам за теб, че имаш такъв добър отговор и туморът се стопява.
Ти при кой хирург ще правиш операцията? Говори с него дали и как ще я направи при това положение.

Общи условия

Активация на акаунт