Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 84

  • 43 058
  • 889
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 418
Ей, Калпазанчице Blush стига се психясва, че ще те пляскам Blush
Най-светлият ни пример - дългосрочно излекувана дама с тройнонегативен е Ани, не четеш ли какво е писала. И тя е била първо с операция и после химио, а ти пък даже си правила и имуно, което е от “новата мода”.

Ти си официално в ремисия, концентрирай се в тази мисъл. Прави си нещо за превенция каквото решиш и се радвай на живота.

Между другото сега съм се засилила да си я правя тази рецепта с вино алое и мед на Димков, за която Ани спомена.

Ани, ти каза, че си го пила това- след лечението, по време на ? Как?

# 811
  • Мнения: 1 364
Калпазанка ,не се психясвай , тук всеки пише разни си неща ,кой какво казал,но те са извадени от контекст и не са валидни за всеки,Има значение размер и тн.Така че не го мисли това.

# 812
  • Северозапада
  • Мнения: 5 491
Калпазанка, и аз съм в същото положение, даже писах малко по-рано. Ама нали химията е затова, да убие всичко, дори и да има нещо останало или да не е видяно на образните. Аз смятам, че никога няма да съм напълно спокойна, дори и да вляза в някаква ремисия. Мисля какво в живота си да променя - хранене, начин на живот, спорт ит.н., въпреки че като цяло здравословно живеех и до сега без да се вманиячавам.

# 813
  • Мнения: 53
Влизам с добри новини, и аз се бях яко психясала.Резултатът ми е добър от кор биопсията, да мине операцията и да се приключва.И да мисля за лято и море.🥰 Желая добри резултати на всички!

# 814
  • Мнения: 524
Здравейте, снощи си взех ямр - и там същото - в дясната мишница лимфни възли с метастази от инвазивен дуктален карцином, но в гърдите няма нищо. Сега чакам второто мнение за хистологията и също следващата седмица да мина пет скенер. Сега ужасно започвам да се психясвам, че ми е объркана хистологията и това е дуктален карцином от панкреас. И много ме е страх... възможно ли е да ми е объркана хистологията, не знам какво да мисля...

# 815
  • Мнения: 365
Момичета, не се психясвайте! То, де да можеше да си последвам собствения си съвет... Но, както обичам да казвам, верният път не е само един.
Jenq, не мисля, че толкова може да се обърка хистологията. Панкреасът е далеч. Доколкото знам, лимфните възли реагират в близост до мястото на рака. ПЕТ скенерът ще даде яснота, освен ако не е миниатюрен. Мисля, че съм чела, че засича над 5 мм, но не съм сигурна така ли е.

# 816
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Jenq, при теб имаше ли хормонални маркери? Ако е естроген/прогестерон положителна, май няма как да е от друго освен гърда. Всъщност окултния карцином на гърдата не е скандално рядко срещан и е също толкова лечим, колкото и другите видове.
Пожелавам ти успех!

# 817
  • Варна
  • Мнения: 883
Здравейте, снощи си взех ямр - и там същото - в дясната мишница лимфни възли с метастази от инвазивен дуктален карцином, но в гърдите няма нищо. Сега чакам второто мнение за хистологията и също следващата седмица да мина пет скенер. Сега ужасно започвам да се психясвам, че ми е объркана хистологията и това е дуктален карцином от панкреас. И много ме е страх... възможно ли е да ми е объркана хистологията, не знам какво да мисля...
Каква е хистологията.Естроген,прогестерон и Хер,ако има,би трябвало да е от гърдата.Ка на панкреаса,метастазира в черния дроб,доколкото знам.

# 818
  • Мнения: 524

Това е хистология та, две проби от два възела

# 819
  • Мнения: 641
От гърдата е, естроген, прогестерон положителен тумор. Ки67 не е зле, на мен Ганчева ми каза,че над 30 се смята за високо.
Недоумявам защо ЯМР не го хваща в гърдите...🤔

# 820
  • Мнения: 418
Solace го каза - възможен окултен карцином. Признавам си- не бях чувала.

Окултен карцином. Заболяването се открива по аксиларните лимфни метастази. Палпаторно, а понякога и мамографски туморът в млечната жлеза не може да се открие. Необходимо е след мастектомията млечната жлеза да бъде системно изследвана макроскопски и микроскопски за локализиране на първичното огнище.

# 821
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,нова съм.През 2020 получих първата диагноза рак на гърдата.Всички процедури,отстранена гърда.Докато не дойде тазгодишната мамография и имам тумор и в другата гърда-1,3 см,хормонозависим,HER2 отрицателен,ki67-5%.Назначиха ми операция,но преди нея КТ и сцинтиография.Направихме КТ и се оказа, че имам метастази в костите.Сцинтиографията е другата седмица и не очаквам добри резултати, а на другия ден искат да правят биопсия на кост.В тотална паника съм,няма да ви казвам какви мисли имам.А и много ме е страх от биопсията.Аз съм в Германия,но това не ме успокоява ама хич.

# 822
  • София
  • Мнения: 180
Здравейте момичета,нова съм.През 2020 получих първата диагноза рак на гърдата.Всички процедури,отстранена гърда.Докато не дойде тазгодишната мамография и имам тумор и в другата гърда-1,3 см,хормонозависим,HER2 отрицателен,ki67-5%.Назначиха ми операция,но преди нея КТ и сцинтиография.Направихме КТ и се оказа, че имам метастази в костите.Сцинтиографията е другата седмица и не очаквам добри резултати, а на другия ден искат да правят биопсия на кост.В тотална паника съм,няма да ви казвам какви мисли имам.А и много ме е страх от биопсията.Аз съм в Германия,но това не ме успокоява ама хич.
Vileda , първият път с какви характеристики беше тумурът? Имаше ли в лимфните възли? Бяхте ли на хормонална терапия?
Сега изглежда да е от всичките злини, най-малката. Хванат е навреме. Предполагам , че метастазите в костите е от първият път, но предстои да се докаже. Метите в костите се повлияват много добре от лечението и медицината има много оръжия срещу тях. Може да се посъгне дълги години ремисия.

# 823
  • Варна
  • Мнения: 883
Vileda,сестра ми е със същия тумор.Когато го откриха,беше с 2 метастази в костите.По новите протоколи,не се оперира когато има мети,защото се бави лечението.Предписаха й само таргетна терапия,Золадекс и Ексджива за костите.Радиохирургия на едната мета правиха,другата не са сигурни какво е и отказаха.Резултати ще имаме края на другия месец,дали действа лечението.Странични ефекти никакви няма,само й падат левкоцитите,но вече ги стабилизира с препоръки от форума.Тя е в някаква група във фейса и има много момичета от чужбина с рецидиви като теб и са на същото лечение.Ки-то ти е много ниско и би трябвало да не са от тоя тумор.Имаш много опции за лечение.Ако можеш направи онлайн консултация с Хайделберг,имат клиника само за рак на гърдата.Успех ти желая.

# 824
  • Мнения: 7
Marisha,първия беше същия, само ki67 беше 25%,но тумора беше по-голям,ок.3см.Аз и сега съм на хормонална терапия-Анастрозол.Казаха,че ще го сменят с Тамоксифен,но след операцията,ако не я отменят де.Иначе и аз мисля,че може да е от първия.На първата операция извадиха 3 ЛВ и се оказа,че и трите са заразени,а тумора е бил като швейцарско сирене надупчен,затова искаха втора оп.да махнат цялата гърда.

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 17:15 от Vileda

Общи условия

Активация на акаунт