Бързи здравословни въпроси и отговори – 45

  • 26 511
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 580
Ентерококите наистина са много трудни за повлияване. За съжаление при мъжете освен с АБ според антибиограма няма как да се оправят.
И не са чисто полово-предавани, те си живеят в нас по принцип. Тъй че просто в момента живеят на неправилното място.
Включете и добър пробиотик, и нещо за стимулиране на имунната система към лечението.
Дано е успешно.

# 481
  • Мнения: 2 533
Съветите от предходните страници за мускулната треска важат ли и при схванато рамо?
Онзи ден носих доста тежко и сега в дясното рамо е адска болка. Опитах се да го затопля и да го масажирам, но ме боли много само като го докосна, буквално се усеща нещо като топче.

# 482
  • Мнения: 8 840
Днес ми правиха пломба, имах малък кариес, не се наложи вадене на нерв или друго, просто почисти зъба и го пломбира. Снощи леко ме болеше на тази страна, където е кариеса, мислех, че е от него. Нямах предсава, че ми е излязла афта на странно място. Намира се на небцето, почти към гърлото, на същата страна, където е кариеса.. Не знам защо зъболекарката не го е видяла. Както и да е сложи ми пломбата и чак като си прибрах, видях ,че имам и афта. Сварих лайка и се жабурих, за да я промия. Сега обаче ме боли силно там, чак ухото ме боли. Дали може да е замърсена, защото все пак ми работиха в устата 20 минути в устата, докато ми сложат пломба и какво да правя, дали да ходя на зъболекар сега за тази афта? Какво може да се направи за нея? разтревожих се като ме боли така силно ....

# 483
  • Мнения: 279
Ън намажи с мед и сода

# 484
  • Мнения: 5 715
Ън, може да жабуриш с вода за уста, много щипе обаче или с олио. Жабуриш колкото дълго можеш с олио и после изплюваш и миеш зъбите.
От жабурене с олио са ми зараствали по бързо разранявания по венците.
Содата също помага.
Едва ли е замърсено, просто си боли.там отзад минава нерв и затова болката върви към ухото.

# 485
  • Мнения: 1 260
Или грануфорин, ако имате.

# 486
  • Мнения: 11 762
Ползвайте Elgydium Repair гел при афти в устната кухина. Но поне седмица ще боли, независимо от илачите.
Сварена и охладена смрадлика, за жабурене, също помага и е по-евтин вариант.

# 487
  • Мнения: 7
Днес ми правиха пломба, имах малък кариес, не се наложи вадене на нерв или друго, просто почисти зъба и го пломбира. Снощи леко ме болеше на тази страна, където е кариеса, мислех, че е от него. Нямах предсава, че ми е излязла афта на странно място. Намира се на небцето, почти към гърлото, на същата страна, където е кариеса.. Не знам защо зъболекарката не го е видяла. Както и да е сложи ми пломбата и чак като си прибрах, видях ,че имам и афта. Сварих лайка и се жабурих, за да я промия. Сега обаче ме боли силно там, чак ухото ме боли. Дали може да е замърсена, защото все пак ми работиха в устата 20 минути в устата, докато ми сложат пломба и какво да правя, дали да ходя на зъболекар сега за тази афта? Какво може да се направи за нея? разтревожих се като ме боли така силно ....
Малко хлебна сода,точно на афтата,,,,да ще пощипе, но 2,3 нанасяния и ще я изпече!

# 488
  • Мнения: 8 840
Благодаря!
С олио ще опитам също, че и венците ми са възпалени и кървят. Ще ми чистят зъбен камък след няколко дни, но искам да успокоя венците преди процедурата.

# 489
  • Мнения: 5 715
Става и с кокосово масло, ако имаш.

# 490
  • Мнения: 1 079
Аз ега си и странните оплаквания имам напоследък. От няколко седмици насам усещам едно много странно парене в палеца на десния крак, ама все едно нещо ме ужилва. Това за няколко секунди и отшумява. Обикновено се случва, когато не съм в движение ( в седнало или легнало положение). Срам ме е да отида на лекар за това, а ми е изключително странно и любопитно на какво се дължи.

# 491
  • Мнения: 2 200
Подагра, повишена пикочна киселина може би.

# 492
  • Мнения: 1 079
И аз за това си помислих, но няма ли подуване при подаграта? При мен видимо няма нищо.

# 493
  • Мнения: 2 200
В началото няма подуване.А може някой нерв да е засегнат.

# 494
  • Мнения: 1 079
Ходих наскоро с едни равни ниски обувки, от които ме заболяха краката. Имам и hallux valgus на другия крак, на който по-рядко чувствам такова щипване.

Общи условия

Активация на акаунт