Бързи здравословни въпроси и отговори – 45

  • 28 451
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 13 913
Трябва, обаче на доста малко хора които са на метформин го следят, а метформинът си е сериозна причина за дефицит дори и да няма друга никаква. И после масово с неврологични усложнения... то ясно че не е само от това, но съм убедена че играе немалка роля.

# 121
  • Мнения: 11 913
Инжекциите са такава форма!

Има и метилколабамин - аз си взех именно такива, като биех инжекции. От чужбина ги поръчах.

Да, то и хидрокси има инжекции ама от чужбина пак. Аз имах в предвид при нас какво се предлага. По наблюдения от други на инжекции цианкобаламина явно работи, не е като да се приела орално.

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 560
Момичета някой имал ли е такъв проблем.От сряда съм болна-силна хрема и фарингит.Започнах от четвъртък вечерта коларгол.В петък ме видя УНГ-каза да си продължавам коларгола и да пия и Ксизал за отбъбване.В събота започнаха жълти секрети и болки в главата,носа и ми каза от недля да започна Макситрол в нос,а само гърлото да си мажа с коларгол.Събота вечерта издухах секрет с черни нишки.И днес почти на всяко духане имам такива нишки.Иначе съм много по-добре.Случвало ли му се е на някой и какво е било

# 123
  • Мнения: 1 265
Или е от коларгола, или пукнати носни капиляри, вследствие от хремата.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 560
Пукнати носни капиляри имам и точно в тази ноздра,от която излизат тези черни нишки,от другата е по-малко.Но от петък имам засъхнали кървави секрети ,а чак днес започнах да духам такова черно и много се притесних.Ще ходя утре на лекар,ама до утре...

# 125
  • Washington,USA
  • Мнения: 997
Ехааа, това като коледен гирлянд е

# 126
  • Мнения: 5 751
Нараних палец на ръката. Нямам сила и имам болка, сякаш в ставата или в костта, не мога да определя. Свивам го, мърдам го но има болка, а не успявам да натисна запалката примерно. Възможно ли е да има счупване?
Вече десетината дни горе-долу минаха.

# 127
  • София
  • Мнения: 547
Каква е разликата между микробиология и антибиограма? Искам да си пусна такова на гърлен/носов секрет и да го нося на личната за да предотвратя изписване на произволен антибиотик. Също кое от двете се бавеше 2-3 дена?

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 560
Това,което искате да си пуснете-гърлен или носен секрет е микробиология.Ако нищо не се изолира,обикновено излиза на следващия ден.Ако се изолира някакъв патоген,тогава се прави антибиграма и с вижда на кои антибиотици реагира бактерията.

# 129
  • София
  • Мнения: 547
Аха, благодаря много 🙏

# 130
  • Washington,USA
  • Мнения: 997
Моля Ви, кажете някакъв крем за сухи, сърбящи зърна на гъпдите...Откачам 🤯🤬

# 131
  • Мнения: 752
Моля Ви, кажете някакъв крем за сухи, сърбящи зърна на гъпдите...Откачам 🤯🤬
Нещо с линолин където се мажат кърмачките. Попитайте в аптека.

# 132
  • Мнения: 11 784
Фенистил ми бяха дали на мен и прогестогел. Аз поради тази причина потърсих специалист и ми каза докторът , че имам мастопатия и липом след преглед. Зърната сърбяха, едното чак се сбръчкваше. Преди 15-16 г това. Дали прогестогел, с който мажех е помогнал-не знам. Помня че редувах фенистил - прогестогел.

# 133
  • Мнения: 343
Мастопатията възможно ли е след време да изчезне? Или щом си я имаш си е доживот?

# 134
  • Мнения: 3 067
Мисля, че следи от мастеопатията остават. Сестра ми, преди много години, при раждане със секцио /по това време почти не правеха, освен по спешност/ я получи, а и може би е била с тесни канали, нямаше помпи, много я болеше и много трудно й тръгна кърмата. Около 40 г. по-късно, си напипа някакво удебеление, доста се притесни, правиха й биопсия, не беше опасно, но са й казали нещо от рода на това, че е като вследствие от мастеопатията, някакво срастване, нещо такова.

Разбира се, че това не правило при всички да се случва и наистина не знам медицински подробности относно продължителност и т.н. До момента на удебелението, тя не е имала някакви проблеми и оплаквания.

Общи условия

Активация на акаунт