С какво ви дразнят свекървите? – 155

  • 33 305
  • 748
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 026
Не им пука, докато са малки и не осмислят стойността. Когато станат по-големи и това се наложи като модел и се повтаря, започва да им пука. И не е начина да са идентични и абсолютно на еднаква стойност нещата, но и не е Ок, ако вечно за едното дете са скъпите подаръци, паричната помощ и и т.н

# 241
  • Мнения: 7 084
Нямам 2 деца, не съм наясно и затова да питам - не може ли родителите да научат децата си още докато са малки, че всяко си има персонален празник и ще си получи подарък тогава? И ако се разсърдят какво?

# 242
  • Мнения: 18 845
Не е приятно едното да получи, другото - нищо.
 Не  е по равно примерно ,но нещо си е  редно.
 Пример давам , различни деца по възраст, но и едното е доведено ,грозна дума, но обяснява. Всички носят на малкото , общо дете, кръщавка, ясно.  Взех нещо и  за другото. Благодари ми майката , че не съм разделила децата ,само аз.  Това ми е  втълпено някак,  за всички деца , още по валидно в случая. Не  е останало  гладно и  голо детето ,но е приятно да получи нещо. Евтини неща ,защото нямам възможности, но за двете.
 Та купувайте,  подарявайте, , оценява се. От децата най-вече.

# 243
  • Мнения: 21 740
Ясно че не е окей, все едно и също да получава по-малко,  то ако е така си е направо тенденциозно и е израз на отношение.
Нас също ни деляха и то по много тъпа причина -  понеже двете деца сме гледани от двете различни баби, всеки си дърпа към детето гледано от неговата майка, в смисъл, майка ми правеше фасони за лоши според нея навици, създадени от свекървата, при която самата тя си е оставила на отглеждане детето. Нейната майка, разбира  се, такива прегрешения нямаше. А баща ми пък, какъвто си беше добричък, гледаше да компенсира с предпочитание лошото отношение на майка ми.
Добре, че ние много се обичаме помежду си, а и рано разбрахме с какви откачалки си имаме работа за родители и се вкопчихме едно в друго.

# 244
  • Мнения: 9 456
Не е за персонални празници. Но и тогава до към 5-6 год. носиш подарък за рожденика и нещо малко за братчето/сестриче.
За общи празници говорим или гостувания, където носиш и на 2 деца подарък. Гледат си подаръците  и ако единият е по-интересен, се карат. С възрастта обикновно нещата се уталожват.

# 245
  • Мнения: 7 084
Аз го разбирам така - ако има 2 деца в семейството и едното има РД например, ще подаря на него подарък, а на другото ще дам шоколадово яйце да речем - ако децата са малки. Всяко да си знае, че има личен празник.
Ако е Коледа и трябва да подаря на 2 деца от 1 семейство, ще се допитам до родителите какво искат или какво им трябва, а ако е изненада и по мое усмотрение - ще им дам по нещо според възраст/интереси и да, сигурно ще гледам да са за сходни пари.

# 246
  • Мнения: 4 828
Fire666 може да се научат!!!
Как-  ще ме питаш?
Няма точен отговор и рецепта за пълно щастие. Хората са различни, социалната им среда е различна, добавяш роднини, образование, трудов стаж и т.н. все неща даващи отражение в зависимост и от времето в което живеят. Не чакаш празник или определена възраст, за да започнеш с възпитанието. То започва инстинктивно с общуването ви от ден първи-  с това, което чува и вижда. Схващането, че първите 7 г били най-важни...не и НЕ! Важни са първите 2,3,4 г тогава когато попива първично всичко - интонация, милувка, отношение, грижа, правилно,грешно. Заложил ли си тогава базовите Не, Не трябва, Не може, Благодаря, Заповядай , Браво ... после само надграждаш с обяснения , живия пример, живата комуникация ежедневно.

# 247
  • Мнения: 2 444
В духа на последните постове се сетих за случка от преди 15-тина години.
С единия шеф, който тогава беше пред пенсия, отиваме в чужбина на годишната конференция на една браншова организация. Два дни конференция и съответно два дни път. Пристигнахме,настанихме се в хотела и излязохме на разходка и да търсим къде да вечеряме.
Шефа има син и дъщеря, синът му има две дъщери, едната - кръстена дословно на свекървата и другата - кръстена дословно на тъщата. Дъщеря му имаше тогава само една дъщеря, която беше бебе, а на сина внучките бяха на около 10 и 5 години съответно. Още като стъпихме на търговската улица, се почна търсене на подарък за бебето, шефа купи разни неща, аз даже избирах бебешка рокличка. На другия ден се прибираме към хотела, пак минаваме по магазините, няколко неща за бебето, за голямата внучка също подаръци. На третия ден свършихме до обяд, после познайте къде - в мола естествено. Пак тур за подаръци. За бебето вече не помня, за голямата внучка имаше много хубаво и скъпо рисувателно куфарче от специализиран магазин. На излизане, натоварени с пакети, минахме през един магазин тип Пепко и за внучката, кръстена на тъщата, се купи комлект флумастери. Бяхме непрекъснато заедно със шефа, защото аз превеждах навсякъде, така че шанс сам да купи нещо нямаше. На следващия ден - към летището, сменяхме самолета, имаше престой, на който шефа купи някакъв бебешки шоколад от летището и кутия шоколадови бонбони за дъщеря си. Аз купих същите за вкъщи и помня, че бяха много скъпи, по погрешка бях помислила,че са на промоция, но шефа естествено не го бъркаха парите. На сина - нищо.
Говорим за човек, който цял живот е живял на жълтите павета.

Последна редакция: чт, 21 мар 2024, 15:28 от Faena

# 248
  • Мнения: 18 845
Значи селяния не идва от село.

# 249
  • Мнения: 7 084
Може пък този шеф да е купувал много бебешки неща, когато другите деца са били малки. Не знам, де. Не е ок такова поведение иначе.

# 250
  • Мнения: 9 456
Прочети по-внимателно, бебето на дъщерята го оставяме настрана. 2 деца има сина: на първото, кръстено на жена му - много скъпи материали за рисуване+ други неща, на второто, кръстено на сватята (тъщата) - един подарък "флумастери" от евтин магазин.  За дъщерята има, за сина - нищо. Тук е деленето.
Ходил по молове и т.н., но на третото "чуждо" внуче, кръстено на другата рода подаръкът е от най-евтиният магазин, извън моловете. Поне флумастерите можеше да са от същия магазин, откъдето и скъпото куфарче за рисуване на голямото дете.

# 251
  • Мнения: 7 084
Някои възрастни хора много се засягат, ако внучето не е кръстено на тях конкретно или на техния род. Винаги ми е било непонятно това мислене. Затова и нашето дете на никого не е кръстено - така или всички са доволни, или всички са сърдити.

# 252
  • Мнения: 9 456
Други са широкоскроени и си обичат всичките внуци, независимо на кого са кръстени. Аз такива познавам само. Дай Боже, повече.

# 253
  • Мнения: 2 444
Умишлено го пропуснах, но аз накрая на това "приключение" не издържах и подсказах за подарък за втората внучка.
Иначе си ни надуваше главите този шеф, при това редовно, за постиженията на най-голямата внучка.
Ходила съм и с другите двама шефове през други години, нямало е такива изпълнения при идентични ситуации.
С въпросния шеф, когато е ходил и с други колеги и колежки, винаги описаната от мен ситуация се била същата в основните си параметри.

# 254
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Както казах, не приемам никакво делене на деца, ни от родители, ни от баби и дядовци. А като е толкова очевидно и за чужди хора, нямам думи да го опиша.
Днес приемам всякакви подаръци, да взема и да ви почерпя

Общи условия

Активация на акаунт