mejdunarodno osinovjavane

  • 6 087
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 461
Какво представлява разрешението за осиновяване от отечествената страна и как се взима, ако живееш в друга страна, чрез посолството ли? Имам предвид чужденци. Бихте ли ми показали някакъв образец на английски?

# 16
Zdraveite,
az sam jurist i bih iskala da vi pomogna, ako e vazmojno. Kato studentka sam bila stajant v kantora , koiato se zanimava  s mejdunarodni osinovyavania, a osven tova imam i drugi varianti za dopalnitelna informacia. Mojete da se svarjete s men na e- mail tonigeorgieva2002@yahoo.com. BOG da vi pazi!

# 17
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Noia - разрешителните са твърде различни в зависимост от страните  ... виждала съм няколко западно европейски  Peace Обикновено са издадени от Централния им орган по Хагската Конвенция /ако е примерно за БГ граждани желаещи да осиновят в друга страна, това в случай е Министерство на Правосъдието/ ... става въпрос за ето тази Конвенция:
http://www.hcch.net/index_en.php?act=conventions.text&cid=69
Там има и Списъка на страните подписали Конвенцията, както и тяхните Централни органи, някъде има и линкове към Списъци с акредитирани организации от конкретната страна  Peace

Разрешителното в общи линии освен имената и примерно други лични данни за кандидат осиновителите, задължително в повечето случаи съдържа:
- колко деца /напр.1-2/ имат право да осиновят;
- на каква възраст, примерно от 0 до 3 год.
- от коя страна:,
- валидност на разрешителното: прим.1,2, 5 год.... безсрочно
- може да бъде отбелязано дали решението се приема в страната, която издава разрешителното /има страни, където автоматично не се приема .... /


Но повече информация определено може да ти даде някоя от Българските акредитираните Агенции  Peace /само гледай да има в списъка им за лицензи: отечествената ти страна или тази в която към момента живееш  Peace/ .... другият вариант е от Социалните ти Служби на мястото, където живееш да получиш Примерно Списък на Акредитирани организации по място, които осъществяват осиновявания от България  Peace Но при всички случаи организацията към която се обърнеш на място или ще има договор с БГ агенция или ще има клон тук  Peace /това са си изисквания на БГ законодателство  Rolling Eyes/

На посолството, чак толкова бих ти препоръчала да не разчиташ  Rolling Eyes ... Но разбира се винаги може да опиташ  Peace

В страницата на МП /http://www.justice.government.bg/new/Pages/Adoptions/Default.aspx/, също така може да откриеш и [i]Семейния кодекс[/i], както и Наредба №3, която основно се отнася за процедурата по международните осиновявания /вътре има и списък с документи/  Peace

# 18
  • Мнения: 10
Vijdam che temata e bila interesna za mnogo...

Pri mene veche e minalo! Ot 3 meseza si imame dushterichka i vsichko se razviva mnogo normalno. Nakratko - nezavisimo kakvo vi razpravjat - ako jiveete v chujbina izgotvjate sozialen doklad ot tam, sled tova go nosite v BG i izgotvjate sushto i ottam i provejdate nazionalno osinovjavane. Sled kato vlesete v registura vsichko e lesno (ako njamate iziskvania da e momiche, russo, sineoko itn)

Nashata dushterja ne e nito rusa, nito sineoka i e po-tumnichka, no ako pitate supruga mi ili mene - Tja  e nasha dushterja i tochka!
Nie si ja obichame takava, kakvato e!

# 19
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Честито dima61 .... да ви носи мноооого радост, а и вие на нея  Hug

Общи условия

Активация на акаунт