Родителски неволи

  • 14 333
  • 364
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 255
Много хора живеят на принципа - малко печелим, но много ще изхарчим. Безпаричието при такива е заради собствената им глупост.

# 256
  • София
  • Мнения: 39 168
Е точно такива - на 19 мама и тате превеждат, а те само харчат и искат и представа си нямат откъде идват парите и накъде отиват.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 18:42 от Rockstar

# 257
  • Мнения: 8 017
В ерата на динозаврите, когато бях студентка, в първи курс имаше една девойка, обличаща се всеки ден с бяла ризка и плисирана пола, бабешки обувки и чанта като за пенсионерка. Не смееше да погледне хората в очите, просто млада човешка развалина. Изглеждаше и се държеше като напълно расла под похлупак, докато втория семестър внезапно скъса синджира и отиде на другия полюс - къси поли, вулгарни деколтета, цикламени червила и направо курвенски прически. Прекъсна образованието си и не чух нищо повече за нея, нито името й помня, но помня едно - как тогава се зарекох ако някога имам дъщеря, да не я мачкам по този начин.

# 258
  • Мнения: 1 894
Добре е младите поне летата да поработват нещо.Докато не си изкараш собствени пари,не си порастнал.
Явно момчето е било повечко глезено и сега реакцията е очаквана.
Щом баба му предлага някаква стара кола ,за му я дадат пък той да се грижи за разходите.
Майката да се укроти малко,че като се завърти някоя приятелка,съвсем няма да се обажда.На два ,три дни да пише на вайбър и това е.

# 259
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 642
Финансова култура е едно, ама базови умения по катерене, къде ме хвърли, ЧС? Че и причислено към базовата обща култура Simple Smile Simple Smile

# 260
  • Мнения: 451
Темата сериозна ли е ???????
“Да го наказваме ли”
“Детето”

Моля ? На 19 години си е пълнолетен мъж. И вие желаете той да звъни всеки ден ? Сериозно ли ?
Да ви кажа, не правите с това поведение нищо добро. Оставете човека на мира. По добре е да си пишете всеки втори или трети ден.
То и моята майка е същата изперкала:
На 35 години съм почти и всеки ден ми пише по месенджер. И ми кажете как да не се дразня.

За колата: да я спечели сам и ще има пари …

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 14 961
И мен ме стреснаха уменията по катерене. Също и изразът "млада човешка развалина" за задръстено изглеждащо момиче.

Познавам много хора, при които книжката не е била последвана от кола и това не им е занулило уменията.
В нашето поколение не се купуваше кола за пълнолетие. В някои случаи и семейна кола нямаше по една или друга причина.

# 262
  • Мнения: 7 255
Липсата на вкус и/или възможности не определят човек като "развалина".

# 263
  • Мнения: 8 017
Да, не опитах ситуацията добре. Развалина беше, защото беше явно потискана и смачкана, наплашена като бито куче.

# 264
  • Мнения: 15 321
Не виждам по каква логика ще стане на 19 и ще е нормално да спре да ми вдига.
Обръщаш нещата. Питането трябва да е - по каква логика се звъни всеки ден по няколко пъти на 19годишен студент. Като се изясни този въпрос, ще стане ясен и отговорът на твоя.
Тоя злобен карашик в коментирането на работата при 19годишни зайци в университета не е съвсем нормален. На 19 напълно се самоиздържат хората в трудно положение, останалите могат да разчитат на родителите си и то в наистина голяма степен.
Момчето все пак учи дентална медицина и е първи курс. Не е някаква майтапчийска специалност с лекции два, макс три дни седмично като 80% от днешните студенти. Има тепърва ваканции, през които да бачка. Особено в българските условия работа по време на учене, независимо в коя степен, все още е много далеч от норма, най-малкото няма такова количество непретенциозни бизнеси да поемат армия недообразовани хлапета.

# 265
  • Мнения: 451
Наистина не знам защо на 19 годишен се звъни всеки ден ? Даже не знам какво има да си кажете толкова ?
Според мене тука майката не може да преживее загубата на контрол …. И моята е същата и от време на време трябва да и показвам границите

Жал ми е за сина… тежко му и горко като си има първата приятелка или някой ден се жени …..

# 266
  • Мнения: 7 255
Специалността не е ала-бала, но ще е грешка да чака да стане горен курс и тогава да почне да бачка. Трябва да се влезе в системата рано-рано. Да, не е нужно да е точно първи курс, но е грешно мисленето да се ползват само ваканциите за работа.

# 267
  • Мнения: 1 858
Аз не виждам нищо задължително в това да работиш, докато учиш и вашите могат да те издържат. Аз съм работила, продължавам да работя и да уча, така съм решила, но въобще не го смятам за задължително.

Особено пък с неговата специалност, да стане дентален асистент ли? Та те взимат всеки и не изисква абсолютно нищо за длъжността, как да влезе в системата?

# 268
  • Мнения: X
Обикновено децата, които следват подобни специалности са много добре ориентирани и знаят, какво ги чака.

Имат план, който си следват и да, това определено включва практики, обикновено след второ курс.

А майката нека да преглътне егото и желанието си за контрол и да остави детето малко на спокойствие.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 20:13 от Анонимен

# 269
  • Мнения: 428
Темата сериозна ли е ???????
“Да го наказваме ли”
“Детето”

Моля ? На 19 години си е пълнолетен мъж. И вие желаете той да звъни всеки ден ? Сериозно ли ?
Да ви кажа, не правите с това поведение нищо добро. Оставете човека на мира. По добре е да си пишете всеки втори или трети ден.
То и моята майка е същата изперкала:
На 35 години съм почти и всеки ден ми пише по месенджер. И ми кажете как да не се дразня.

За колата: да я спечели сам и ще има пари …
Споко, аз отдавна си направих своите изводи. Някъде преди 200 коментара.  Доста други мнения чух. Една от дамите ми направи силно впечатление тук, която написа искам да съм адекватен родител. Да, аз за себе си реших, че няма да звъня и да давам зор. И аз искам да имам нормални отношения със сина ми. Тези дни си говорих със сестра ми, тя ми каза рязко трябваше да станеш от майка на ученик, в майка на 19 годишен мъж. Еми така е.  А за книжката, ми не знам и аз кога съм мислела, че ще шофира. Засега мисля, че шофирането уикенда е добро начало. В петък се прибира, 3 дни никой не го спира да кара.  За колата -има значение, че учи в друг град. Финансово. Аз съм на заплата. Никой не се интересува още колко ще ми пораснат разходите. А иначе младежът намекна, че иска да вози колежките. Някой друг се интересуваше.

Общи условия

Активация на акаунт