Февруарски бебчета

  • 17 735
  • 476
  •   2
Отговори
# 360
  • Мнения: 331
Има много хранителни добавки против кисопад, моята коса капе на килограм от една седмица и след всяко измиване пръскам в корените хининова вода. Иначе преди години съм пила Ducray anacaps, 3 опаковки,доволна бях. Пила съм също Parusan, но не мога да кажа, че имаше ефект. След раждането е неизбежен косопада, може би някакви маски трябва да включим

# 361
  • София
  • Мнения: 8 603
Ама той този коспад повлиява ли се изобщо от козметика? Имам спомен, че съм чела, че докато не ни се наместят чакрите (така, де, хормоните) няма какво да се направи.

# 362
  • Мнения: 50
При мен е страшно от две седмици! А съм отвикнала, че през бременността, нито имах косопад, нито ми се омазняване косата. Беше супер период. А сега се плаша направо.

# 363
  • Мнения: 369
това не се повлиява от козметика , защото това е коса която е пораснала по време на бременните хормони . Нищо не можете да направите

# 364
  • Мнения: 72
Мога ли да пия геритамин по време на кърмене ? Бях на лекар и ми казаха да го пия, но забравих да питам дали може ако кърмя…

# 365
  • Мнения: 1 020
Това са витамини, няма ядове. По принцип за съвместимост на лекарства с кърменето можеш да проверяваш тук - https://www.e-lactancia.org/

Момичета, преди няколко месеца се водеше дискусия за живота с бебе, та реших да мина да се отчета:
Всеки ден успявам да се изкъпя, хахах, ходя редовно на маникюр, фризьор и козметик и дори ще почвам тренировки от другия месец 😄 и това без наличието на помощ от баби и роднини до десето коляно 🤣🤣 Благодаря за вниманието, че ме изчетохте така старателно 🤣

П.с. на всичкото отгоре кърмя на поискване на 2 3 часа 😃

# 366
  • Мнения: 62
Присъединявам се към написаното по-горе. Като майка с две деца ( 4 години и 3-месечно), бих казала, че бива. Когато голямата не е при мен, си почивам с бебето. Ще видим като започнат да ходят бебоците как ще е, но засега  нещата са добре.

# 367
  • Мнения: 372
При мен положението е на периоди. В момента се намирам в труден такъв. Първо се разболя доста тежко каката, после бебето и аз. Аз обаче не мога да се възстановя и от днес пак съм болна с температура. Нещо ми се срина имунитета. Това доста ми затруднява ежедневието, а и на близките ми защото няма кок да се грижи за децата, аз съм на ръба на силите си. Това доста ме срива и психически. Но стискам зъби и продължавам напред, знам, че има трудни моменти и колкото и клиширано да звучи сшед дъжд ВИНАГИ изгрява слънце...
Връщам се да добавя, че нещата не са нито само черни, нито само бели...и кой каквото и да ми говори, аз съм сигурна, че е така. Понякога живота е песен друг път драматичен филм...важното е да е с хепи енд.

# 368
  • Мнения: 258
Да попитам относно адаптираните млека. 120 вода и 4 лъжички мляко ми стават 140мл готово мляко. Трябва да вдигна на 130мл. Пак същото правя и изсипвам 10 или трябва и лъжичките да увелича

# 369
  • Мнения: 239
Да попитам относно адаптираните млека. 120 вода и 4 лъжички мляко ми стават 140мл готово мляко. Трябва да вдигна на 130мл. Пак същото правя и изсипвам 10 или трябва и лъжичките да увелича
130мл вода с 4лъжички и 1/3 колкото стане готовото количество това трябва са изпие бебето

# 370
  • София
  • Мнения: 497
Да попитам относно адаптираните млека. 120 вода и 4 лъжички мляко ми стават 140мл готово мляко. Трябва да вдигна на 130мл. Пак същото правя и изсипвам 10 или трябва и лъжичките да увелича
Аз правя всичко така, както е описано на млякото. Бих направила следващата доза и ако държиш да изпива точно количество не давай цялото. Откакто сме минали на АМ винаги правя с 30 мл. повече, т.е. гледам да остава.

# 371
  • Мнения: 125
Мами, вие ще си поставяте ли ваксина против коклюш, тъй като казват, че е препоръчително за хора, които гледат деца под 1-годишна възраст?

# 372
  • Мнения: 62
Мами, вие ще си поставяте ли ваксина против коклюш, тъй като казват, че е препоръчително за хора, които гледат деца под 1-годишна възраст?

Със съпруга ми вече си поставихме. Болеше ме мястото на убождането, никакви други реакции.

# 373
  • Мнения: 179
И аз не мога да се оплача от към грижи за себе си - успявам, за което се радвам, но го има и това с болестите - и ние от 1 месец сме в омагьосан кръг - всички минахме някакъв вирус и малката още се възстановява със сополите, бактерията в носа, за която чакам резултата дали сме я убили, изпускането на ваксината... но както каза Облаче всичко е на периоди... моят имунитет също е сринат и постоянно нещо ме хваща, пия витамини, нооо и това ще мине...

# 374
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета. Някой може ли да се включи със съвет как да процедирам. Бебето е на 3 месеца и половина, преди две седмици сложихме втората комбинирана ваксина. От около седмица до десет дни се появиха ситни пъпки по цялото тяло. Веднаха отидохме на частен педиатър, защото нашата каза само “може да й се в раздразнила кожата”. След това на двама дерматолози. Казаха май е атопичен дерматит, вземете специална козметика, единия каза може и алергия да е. Добре, смених праха за пране, само на марката на Дм намерих такъв без парфюми, смених козметиката от Uriage На A-дерма и Ла Рош за атопична кожа, но този обрив не минава. Има навсякъде, по краката, по ръцете, по корема, гърба, вратлето, лицето…педиатърът каза да вземем хипоалергенно мляко, защото е на АМ. Какво друго мога да направя, сега ще взема такова хипоалергенно, да търся ли друг дерматолог или алерголог. Това пречи ли да се поставят следващите ваксини

Общи условия

Активация на акаунт